Autor Wątek: Ucieczka, gonienie, zjadanie  (Przeczytany 7888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sAddamiec

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 16, 2006, 12:23:27 pm »
@grzech76 - jak dla mnie to SkaVen6 ( i nie tylko) ma racje. Nie ma czegos takiego jak osobne zliczanie CR co sam wyzej napisales, wiec dla wszystkich jednostek WE jest naliczany tak samo i wszystkie zdaja breaka.


Oto uproszone cytaty na potwierdzenie:

Cytat 1 z sekcji "Combat Result":
Once all the models engaged in the combat have fought, you must determine which side has won. Of course, if one side has been completely wiped out in the fight, the other side is automatically the winner, regardless of the rules given below.

Cytat 2 z sekcji "Break Tests":
The side that loses a combat must take a test to determine whether it stands and fights ot breaks from the combat abd runs away. This is called a break test. You need to take a separate Break test for every unit involved in the combat on the loosing side.

Zwracam uwage na wystepujacy wszedzie zapis "side". Nie ma zadnego rozdzielania wyniku walki na unity tylko zlicza sie na strone!!! Wszystkie jednostki strony ktora przegrala i ktore byly zaangazowane w walke musza zdawac breaki uzywajac tego samego CR. Nawet we fragmencie o wybiciu wroga do nogi jest mowa: "if one side has been completely wiped out" a nie o wybiciu jednostek z ktorymi costam sie stykalo.
zy normalna zwykła plewa może ścinać ch..em drzewa? Ależ owszem, czemu nie, plewie też należy się! Olali olala, olali olala... :D

Offline sAddamiec

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 16, 2006, 12:24:50 pm »
Ooo spoznilem sie chwilke :)
zy normalna zwykła plewa może ścinać ch..em drzewa? Ależ owszem, czemu nie, plewie też należy się! Olali olala, olali olala... :D

Offline b_sk

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 16, 2006, 12:30:19 pm »
Scimi, involved to nie jest koniecznie forma przeszła. ;) W tym przypadku to chyba nie jest nawet czasownik, a jakś inna część mowy o dziwnej nazwie której na pewno nie znam.  :p
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline grzech76

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 16, 2006, 12:30:51 pm »
no i o to chodziło - wystarczył jeden cytat, a tu się wątek na 3 strony zrobił...

i tak a propo - jak napiszesz, że ktoś jest aktualnie związany walką?

"he is involve in combat"? ;-)

chodzi o stronę - czyli wszystkie jednostki aktualnie związane walką wg mnie: "a separate Break test for every unit involved in the combat on the losing side."

i tej wersji bym się trzymał.
i trzymalbym się jej też dlatego, że rodzi kolejne komplikacje - od jakiej jednostki maja ci "zwolnieni" uciekać? bo wedle zasad uciekają bezpośrednio od jednostki z którą są w zwarciu, prawda?

Offline sAddamiec

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 16, 2006, 01:02:51 pm »
No nie, Ty dalej swoje :D  A przyjrzales sie temu fragmentowi o "wipe out", na ktory i ja i Scimitar zwracamy uwage? Trzeba wybic cala strone a nie to z czym sie stykasz! Nie mow mi ze Ci BK co zostali nie sa strona tej samej walki co te niesczesne elfickie "sierotki-nie-styki".
A uciekasz od pozostalego w walce oddzialu wroga z miejsca gdzie stoisz - jakos nie widze problemu.
zy normalna zwykła plewa może ścinać ch..em drzewa? Ależ owszem, czemu nie, plewie też należy się! Olali olala, olali olala... :D

Offline Asassello

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 16, 2006, 01:17:33 pm »
nie wiem czy to duzo wniesie do dyskusji, ale w analogicznym akapicie w polskiej wersji RB jest napisane:
[pol. RB; str. 39; akapit 1; zdanie 3]:
"Test złamania należy przeprowadzić oddzielnie dla każdej jednsotki, która brała udział w walce po przegranej stronie"

- tutaj jasno jest zastosowany czas przeszly - "brała"

ale to tylko polski RB  :)


a co do ucieczki to chyba ucieka sie od jednsotki o najwiekszym US a nie od tego z czym sie stykalo :)

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline SkaVen6

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 16, 2006, 01:54:08 pm »
W kwestii ucieczki już tłumacze o co mi chodzi, taka sytuacja.

 :D  :D  :D  :D  :D  :D
 :?  :?  :?  :?  :?
 :?  :?  :?  :?  :?
 :?  :?  :?  :?  :?

 :D - Ci kolesie wygrali
 :? - Ci przegrali i wieją
No i teraz jedno krótkie pytanie, skąd mierzymy wianie?, od lini styku z wrogiem czy od "dupy" złamanego oddziału?
eek & Destroy

Offline sAddamiec

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 16, 2006, 02:11:55 pm »
A jaka roznica?
zy normalna zwykła plewa może ścinać ch..em drzewa? Ależ owszem, czemu nie, plewie też należy się! Olali olala, olali olala... :D

Offline SkaVen6

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 16, 2006, 02:14:06 pm »
No prosta bo jak to jest kawaleria to jej dupa jest 6' dalej, a łąćząc to z uciekaniem przez wrogie oddziału o US>5 ma to duży wpływ, nie wspominając o tym że jeżeli mierzy się od dupy to goniący dostaje 6' bonusu do gonienia
eek & Destroy

Offline Asassello

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 16, 2006, 02:16:43 pm »
od linii styku - po co kombinowac..to prosta zasada i sprawiedliwa ;)

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline SkaVen6

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 16, 2006, 02:22:47 pm »
No też tak uważam ale sędziowie na bazyliszku uważali inaczej i straciłem unit.
eek & Destroy

JJ

  • Gość
Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 16, 2006, 02:35:09 pm »
Cytat: "SkaVen6"
No też tak uważam ale sędziowie na bazyliszku uważali inaczej i straciłem unit.



No to analizujcie do skutku.  :roll:


Podpisano;
Sędzia z Bazyliszka ;)



Następnym razem zaczniecie twierdzić, że jak uciekacie 6 cali, a pięć cali za wami jest koniec stołu, to nie giniecie, bo uciekacie 6 cali od linii starcia, a nie od dupy oddziału...

I to po odespaniu turnieju... Ja nie mogę... :roll:

Offline SkaVen6

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 16, 2006, 02:40:01 pm »
JJ powiedz mi jakim cudem goniący dostają bonusowy ruch? Skąd to wynika?
eek & Destroy

JJ

  • Gość
Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 16, 2006, 02:42:45 pm »
Cytat: "SkaVen6"
JJ powiedz mi jakim cudem goniący dostają bonusowy ruch? Skąd to wynika?


Nie ma żadnego bonusowego ruchu goniących. Po prostu zginąłeś bo wpadłeś we wroga.

Offline Asassello

Ucieczka, gonienie, zjadanie
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 16, 2006, 03:06:18 pm »
no tak JJ,  palnałem glupote :)

mierzymy od  tylu uciekajcej jednostki (a jak ucieka to jej tyl staje sie jej przodem bo tam ucieka..a jak wyleci poza plansze, wleci na wroga to ginie..albo moze pieknie spanikowac swoje jednostki)..

a goniacy mierzy swoj ruch od swojego przodu (od lini styku).. przy czym nie dostaje on zadnego dodatkowego bonusu.. bo goniacemu wystarczy by dorwal tyl uciekajacej jednostki(czyli to co jest blizej) a nie przod...
bo linia styku dwoch oddzialow po ucieczce i gonieniu jest oddalona od siebie o roznice tego co rzucili na kosciach (o ile uciekjacy rzucil wiecej).

SkaVen6 zrob sobie symulacje na oddzialch kawalerii..i zobaczysz ze nikt nie dostaje gratisowego ruchu :D

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

 

anything