trawa

Autor Wątek: Konkursy historyczne  (Przeczytany 40144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Duke Mihashi

Konkursy historyczne
« dnia: Październik 14, 2006, 05:59:06 pm »
http://www.gildia.pl/news/2006/10/konkurs-historyczny-magazynu-histmag.org


Zapraszam do udziału w imieniu Redakcji "Histmag.org". :)
URL=http://histmag.org]Histmag - historia, kultura, społeczeństwo[/URL]
Histmag - historyczne, kulturalne i społeczne forum dyskusyjne
Michał Świgoń - niecodziennik internetowy

Offline MiSiO

Odp: Konkursy historyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2008, 01:21:24 pm »
Witam,

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na tekst historyczny, organizowanym przez Bitewny Zgiełk!

Wszystkie ważne informacje znajdziecie w regulaminie poniżej.1. Organizatorem konkursu Gloria Victis oraz fundatorem nagród jest zespół redakcyjny Bitewnego Zgiełku. 

2. Przedmiotem konkursu jest wyłonienie najlepszego tekstu historycznego, nadesłanego przez naszych Czytelników.

3. Tematyka konkursu: oceniane będą wszystkie teksty dotyczące szeroko pojętego tematu Kampanii Wrześniowej 1939 roku. Jeżeli fascynują Cię polskie akty bohaterstwa, takie, jak boje pod Mokrą czy Wizną, obrona Westerplatte, Kępy Oksywskiej, czy zwrot zaczepny nad Bzurą ,nasz konkurs jest dla Ciebie drogi Czytelniku. Fan polskiej myśli technicznej, chcący przedstawić nam polską broń pancerną, czy polskie lotnictwo ma również pole do popisu. Podsumowując: oceniamy prace konkursowe w formie artykułu, dotyczące polskiego wysiłku zbrojnego w trakcie Września`39. Forma tekstu dowolna, może to być esej może to być rozprawka, lub inna forma publicystyki. Jedynym ograniczeniem jest wielkość tekstu - powinien zmieścić się maksymalnie w dwóch stronach maszynopisu (rozmiar czcionki 10)

4. Formuła konkursu: wyłanianie zwycięzcy odbędzie się w dwóch etapach. W pierwszym etapie nadesłane prace zostaną ocenione przez jury. Trzy najlepsze, zdaniem jury, teksty zostaną opublikowane na stronie Bitewnego Zgiełku, w celu poddania ich ocenie Czytelników. Każdy Czytelnik serwisu będzie miał możliwość oddać swój głos na jeden z opublikowanych tekstów. Głosowanie Czytelników w drugim etapie wyłoni zwycięzcę konkursu.

5. Ramy czasowe: rozpoczęcie konkursu 1 września 2008. Termin nasyłania prac 01.09.08-15.10.08. Pierwszy etap, czyli ocena jury 16.10.08-31.10.08. Etap drugi: publikacja konkursowych prac 1.11.08, głosowanie do 10.11.08. Wyniki konkursu ogłosimy na naszej stronie w Dzień Niepodległości 11.11.08. Przesłanie nagród do zwycięzcy nastąpi w terminie ok 30 dni od zakończenia konkursu.
 
6. Warunki uczestnictwa: uczestnikiem jest każda osoba, która przesłała w terminie pracę konkursową na email redakcji. Warunkiem uczestnictwa jest podanie do wiadomości redakcji imienia i nazwiska autora tekstu, oraz danych pozwalających na kontakt z autorem: adresu email, numeru GG lub opcjonalnie nr telefonu. Prace bez kompletu informacji zostaną zwrócone na adresy nadawcze bez zaliczenia do prac konkursowych.

7. Warunki zaliczenia pracy do konkursu: prace nadesłane w terminie i z kompletem potrzebnych do kontaktu z autorem informacji oraz związane z tematem zostaną zakwalifikowane do konkursu. Wymagany format prac to *.doc. Wszystkie zdjęcia, mapy czy rysunki muszą mieć podane źródło i autora, tak, żeby nadawały się do publikacji przez serwis. Redakcja zastrzega sobie możliwość drobnej korekty nadesłanych prac pod kątem ortografii i interpunkcji, ale bez ingerencji w treść tekstów.

8. Jury i kryteria oceny: w skład jury wchodzi zespół redakcyjny serwisu oraz konsultant historyczny, miłośnik militariów oraz historyk Piotr "Victorius" Kukowski. Jury będzie oceniało walory literackie nadesłanych prac, ich zgodność historyczną oraz sposób przekazania zamysłu autora. W toku dyskusji jury wyłoni 3 najlepsze prace. Czytelnicy glosują na teksty według swoich własnych odczuć i spostrzeżeń.

9. Nagrody: fundatorem nagród jest redakcja serwisu. Autor najlepszej, wyłonionej w konkursie pracy, otrzyma od nas pocztą jeden z trzech przygotowanych przez redakcję zestawów modeli według własnego wyboru. Zestawy te to podstawowe zestawy, wystarczające do rozpoczęcia gry w promowany ostatnio przez nas system Nuts! Jeżeli kogoś nie interesuje wargaming czy ten konkretny system to wykorzysta nagrodę wedle własnego uznania. Wśród głosujących Czytelników zostanie rozlosowana nagroda-niespodzianka, stąd konieczność zarejestrowania się na stronie, w celu oddania głosu. Wszystkie nagrody prześlemy poczta (przesyłkami poleconymi) po skontaktowaniu się z nagrodzonymi w terminie do 30 dniu od zakończenia konkursu.10. W konkursie nie biorą udziału członkowie jury oraz redakcja serwisu Bitewny Zgiełk.


Modele bedace nagrodami dokladniej mozna oberzec na tej stronie:
http://www.warmodelling.com/index.php?cPath=192
Wszelkie pytania można zadawać w komentarzach lub przez mail. Prace konkursowe prosimy nadsyłać na adres redakcji działu historycznego historycznie@zgielk.pl

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 426
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • IGN Polska - komiks
Odp: Konkursy historyczne
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2008, 02:16:14 pm »
Zakładam ten wątek by w tym jednym zamieszczać informacje o konkursach zamiast bez sensu zakładać oddzielne topiki z jednym postem informującym o konkursie.

Pozdrawiam
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Komiks na IGN Polska: https://pl.ign.com/komiks
- - -

Offline JeromeDragoon

Odp: Konkursy historyczne
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2008, 01:22:17 pm »
VII Turniej Historyczny – konkurs dla miłośników historii

Blisko dwa miesiące zmagań, dobrej zabawy i zaciętej rywalizacji. 63 pytania, publiczna dysputa finalistów, nagrody o łącznej wartości ponad 3000 zł. Tak w skrócie można opisać rozpoczynający się VII Turniej Historyczny ( http://turniej.histmag.org ), konkurs dla miłośników historii.

Liczy się wiedza i szybkość.

Od 16 października, każdego dnia przez trzy tygodnie na stronie Turnieju będą się ukazywały nowe pytania. Osoba, która najlepiej na nie odpowie w ciągu 24 godzin, otrzyma nagrodę dnia - wśród nich znajdują się książki, prenumeraty "Mówią Wieki" i "Odkrywcy", koszulki "Histmag.org".

Finał Turnieju będzie miał formułę publicznej dysputy, zorganizowanej na forum dyskusyjnym portalu. Wypowiedzi Finalistów będą oceniane przez specjalną komisję, składającą się m.in. z historyków i specjalistów z dziedziny komunikacji społecznej.

Organizatorem Turnieju jest redakcja "Histmag.org" - największego polskiego portalu historycznego, który w październiku obchodzi siódme urodziny. "Histmag.org" ( http://histmag.org )  to serwis internetowy, który dostarcza rzetelnej wiedzy o historii oraz dziedzinach jej pokrewnych, popularyzując tę dziedzinę nauki. "Pasjonujemy się historią i każdym jej aspektem, począwszy od historii mody, przez historię kulinariów aż po klasyczną historię militarną. Wyjaśniamy historyczne tło procesów dziejących się obecnie" - deklarują twórcy serwisu.

Aby wziąć udział w Turnieju, należy do 9 listopada zarejestrować się na stronie: http://turniej.histmag.org

Organizator:
- Redakcja serwisu "Histmag.org" http://histmag.org

Sponsorzy główni:
- Wydawnictwo MAG http://www.mag.com.pl/
- Bellona S.A. http://www.bellona.pl/

Sponsorzy:
- Wydawnictwo Libron – Egis  http://www.libron.pl
- Porozumienie Wydawców Książki Historycznej http://www.pwkh.pl/

Patroni medialni, sponsorzy:
- Redakcja miesięcznika historycznego "Mówią Wieki" http://www.mowiawieki.pl/
- Miesięcznik "Odkrywca" http://www.odkrywca.pl


*******************************************************************

Zmagania czas rozpocząć.

Na stronie Turnieju opublikowane zostały pierwsze trzy pytania. Uczestników czeka podróż w dawne wieki. Wśród osób, którym uda się poprawnie odpowiedzieć w ciągu 24 godzin, organizatorzy rozlosują nagrodę dnia. Tym razem będzie nią półroczna prenumerata miesięcznika Mówią Wieki.

Następne dni to kolejne pytania i kolejne nagrody. Do wygrania m.in. książki ufundowane przez wydawnictwa: MAG, Bellona S.A. i Libron.

Jeśli jeszcze nie jesteś uczestnikiem / uczestniczką Turnieju, gorąco zachęcam do rejestracji na stronach konkursu – http://turniej.histmag.org.Offline RK

Odp: Konkursy historyczne
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2008, 02:07:43 pm »
Wystartowała właśnie III świąteczna edycja Konkursu Historycznego Forum Strategie. Tym razem do wygrania jest 5 książek, więcej szczegółów znajdziecie tutaj:

http://www.strategie.net.pl/viewforum.php?f=141

Pozdrawiam przedświątecznie i zapraszam do udziału
Raleen

Offline Jarpen Zigrin

Odp: Konkursy historyczne
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2008, 01:36:12 pm »
Drogie koleżanki i koledzy z Gildia.pl!

http://www.historia.org.pl pragnie was zaprosić do noworocznych plebiscytów na Wydarzenie Historyczne Roku i Książkę Historyczną Roku.

Naszym zdaniem warto promować zarówno historyczne ważne wydarzenia jak i wybitne publikacje. Ten rok był wyjątkowo bogaty w rocznice upamiętniające najważniejsze dla Polaków wydarzenia, ale tym razem w większości te pozytywne, a nie tylko martyrologiczne. Pierwszy raz tego typu przedsięwzięcia zrealizowano z takim rozmachem i przy udziale telewizji. Nie zapominamy również o książkach, tego roku było wiele publikacji, które poruszyły opinią publiczną prokurując ciekawe dyskusje. Pojawiły się również dzieła może nie kontrowersyjne, ale za to ukazujące wydarzenia historyczne w nowym świetle lub zmuszające do głębszego zastanowienia lub refleksji.

Plebiscyt Wydarzenie Historyczne Roku - nominacje http://forum.historia.org.pl/index.php?showtopic=8043

Plebiscyt Książka Historyczna Roku - nominacje http://forum.historia.org.pl/index.php?showtopic=8049

Nominacje można zgłaszać do 7 stycznia 2009 r. O zwycięstwie w plebiscycie zdecyduje sonda na Forum http://www.forum.historia.org.pl

Serdecznie zapraszam i pozdrawiam.

Administrator forum
Jarpen Zigrin

Offline RK

Odp: Konkursy historyczne
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2009, 01:38:10 pm »
Ruszyła IV edycja Konkursu Historycznego Forum Strategie. Tym razem do wygrania są dwie nagrody książkowe oraz 120 zł do wydania na zakup gier i/lub figurek w sklepie Wargamera (dodatkowo z 15 % rabatem), więcej szczegółów:

http://www.strategie.net.pl/viewforum.php?f=145

Offline RK

Odp: Konkursy historyczne
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2009, 02:07:32 pm »
Ruszyła V edycja Konkursu Historycznego Forum Strategie. Tym razem do wygrania są zagraniczne czasopisma o tematyce historycznej, militarnej i wargamingowej, więcej szczegółów:

http://www.strategie.net.pl/viewforum.php?f=146

Offline RK

Odp: Konkursy historyczne
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2009, 05:22:05 pm »
Ruszyła VII edycja Konkursu Historycznego Forum Strategie. Tym razem do wygrania są zachodnie czasopisma historyczne, militarne i wargamingowe. Trochę podnieśliśmy natomiast poprzeczkę, jeśli chodzi o poziom trudności pytań:

http://www.strategie.net.pl/viewforum.php?f=150

Offline RK

Odp: Konkursy historyczne
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2009, 02:44:07 pm »
Ruszyła XI edycja konkursu:

http://www.strategie.net.pl/viewforum.php?f=163

Tym razem do wygrania są zachodnie czasopisma o tematyce historycznej i wargamingowej (m.in. Armchair General i Wargaming Illustrated).

Offline RK

Odp: Konkursy historyczne
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2009, 05:41:49 pm »
We współpracy z internetową księgarnią militarną WOJENNA, rozpoczęliśmy konkurs, w którym do wygrania są publikacje firmy Osprey:

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=7396

Wszystkich ciekawych świata zapraszamy.

Offline RK

Odp: Konkursy historyczne
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 14, 2009, 04:02:34 pm »
W związku z nadchodzącymi świętami Forum Strategie organizuje dwa konkursy, w których do wygrania są książki historyczne:

Konkurs Osprey'owy - II edycja:

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=7554

Konkurs Świąteczny Wydawnictwa Erica:

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=7570

Zapraszamy do wzięcia udziału!

Offline Historia.org.pl

Odp: Konkursy historyczne
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2010, 08:47:34 pm »
"Historia.org.pl" i Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski ogłaszają konkurs literacki z okazji XX-lecia samorządu terytorialnego w Polsce. Wystarczy napisać pracę na jeden z trzech tematów związanych z samorządem terytorialnym. Autor najlepszej pracy dostanie netbooka - Asus Eee.

Na konkurs można zgłaszać prace, których treść opowiada jednemu z poniższych tematów:

Temat I: "Historia samorządu terytorialnego w Polsce"

Temat II: "Czym dla mnie jest samorząd terytorialny?"

Temat III: "Modele samorządów w UE na tle samorządu terytorialnego w Polsce"

Temat IV: "Współpraca mediów regionalnych i lokalnych z samorządem terytorialnym w Małopolsce"

Praca powinna mieć od 2 do 4 stron (Arial, 12 pkt, odstęp 1,5) i być wysłana w załączniku (.doc lub .odt) do e-maila na adres: xxleciesamorzadu@historia.org.pl Temat e-maila powinien brzmieć: "Konkurs samorząd".
Nagrodą główną dla autora najlepsze pracy będzie nowiutki netbook Asus Eee. Dla autorów prac, które zajęły drugie i trzecie miejsce przewidziano także atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego.

Szczegóły tutaj:

http://historia.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1018:konkurs-napisz-o-samorzdzie-i-zgarnij-laptopa&catid=68:konkursy-tematyczne&Itemid=454

http://forum.historia.org.pl/index.php?showtopic=11639&pid=162187&st=0&#entry162187

Offline RK

Odp: Konkursy historyczne
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 22, 2010, 04:07:49 pm »
Ruszył niedawno, do wygrania świeża książka Radosława Sikory o husarii:

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=8569

Zapraszamy!

Offline RK

Odp: Konkursy historyczne
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 19, 2010, 12:50:04 pm »
Niedawno ruszyła VIII edycja konkursu historycznego organizowanego przez Forum Strategie, w którym do wygrania są publikacje wydawnictwa Osprey, więcej:

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=9086

Zapraszamy!

 

anything