trawa

Autor Wątek: Kimi Ga Nozomu Eien /\ Death Note  (Przeczytany 20011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ginko

Kimi Ga Nozomu Eien /\ Death Note
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 06, 2007, 10:33:48 am »
Sam nie wiem, może z tą animacją to mi się udzieliło z The Melancholy of Haruki Suzumya :D . Ale faktycznie historia tam opowiedziana jest nadzwyczaj realistyczna i porywająca. Jeszcze nigdy nie spotkałem się by w innym animcu tego rodzaju skupiono się  na tak naturalnie normalnym przedstawieniu dramatów bohaterów.
Haruhi Suzumiya's fan


Offline Krova

Death Note
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 24, 2007, 07:21:44 pm »
Anime - arcydzieło, i tej opinii będę się trzymał.

Zbliżam się do 30 epeka a moje mniemanie o nim wciąż wzrasta. Pierwsze odcinki kupiłem z braku laku raczej, po ilości odcinków myślałem, że to będzie niewymagające rąb-siecz-pal-supermoc, a tutaj taki szok  :shock:  Doskonałe political-fiction z niesztampowi postaciami (nie zapomnę L, jedzenia ciastka z truskawką i wyjawienia ważnych rzeczy, po których dodał "if you keep this in secret, you can keep strawberry"  :lol:), świetną, dopracowaną fabułą, bardzo ładną kreską, rewelacyjną muzyką i, cpo najważniejsze, mimo sporej ilości epeków (a seria jeszcze się nie skończyła), ciągle trzyma wysoki poziom - przy 20 myślałem, że poziom pomału spada a tutaj - 24, zwrot akcji i znowu powrót do mistrzostwa :D

A, i bisze też są. Niektóre nietypowe, ale cóż :P

 Kupujcie, oglądajcie, zachwycajcie się, dyskutujcie!




aha, ci co nie ogladali niech nie czytaja ponizszego posta bo Shino to lajza i specjalnie pisze spoilery a w dodatku jak mu zwróciłem uwagę PeWu to mi jeszcze więcej zaspoilerował, ale i tak nie przeczytałem xx0ax0ax0x0ax0a0
/人◕ ‿‿ ◕人\

Shino

  • Gość
Kimi Ga Nozomu Eien /\ Death Note
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 24, 2007, 07:32:32 pm »
a jak dla mnie po smierci l do konca anime sie jakby romemla... i zatraca juz wiele bo wszystko sie powtarza

Offline Konował

Kimi Ga Nozomu Eien /\ Death Note
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 25, 2007, 08:47:11 am »
Anime DN nie trzyma równego poziomu, ale i tak jest to dość wysoki poziom :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Shino

  • Gość
Re: Death Note
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 25, 2007, 08:49:10 am »
Cytat: "Krova"

aha, ci co nie ogladali niech nie czytaja ponizszego posta bo Shino to lajza i specjalnie pisze spoilery
sam jestes lajza :P czuje sie obrazony ta wypowiedzia a takze czekam na przeprosiny...

Offline Skrzydlaty

Kimi Ga Nozomu Eien /\ Death Note
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 28, 2007, 03:13:05 am »
No i wyszedł ostatni odcinek anime. Końcówka lekko zmieniona, ponoć na gorszą, z tego co mówią. W każdym razie szkoda, przyjemnie się oglądało, bardzo dobra produkcja. Uspokaja mnie jedynie fakt, że mogę pokatować FLCL.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Kimi Ga Nozomu Eien /\ Death Note
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 28, 2007, 04:12:20 am »
gorszą. wczoraj porównywałyśmy z Domino.

ba, może się kiedyś skuszę i środek przeczytam, bo na razie to dwa pierwsze, coś ze środka i dwa ostatnie przeczytałam :) jakoś nie mam motywacji. nie kręci, nie kręci...
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Konował

Kimi Ga Nozomu Eien /\ Death Note
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 28, 2007, 08:41:34 am »
środek DN był najgorszy :) Ostatnich odcinków nie oglądałem ale najbardziej podobały mi się pierwsze epy :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Skrzydlaty

Kimi Ga Nozomu Eien /\ Death Note
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 28, 2007, 12:17:55 pm »
Prawda, środek najgorszy. Wszystkie akcje z L były fajne, czyli pewnie jakoś do połówy i potem dopiero końcówka się rozkręca. Żal mi też bardzo, że olani zostali Mello i Matt, a skupiono się na Nearze, który z całej tej bandy czubków najmniej mi przypadł do gustu.

gość1

  • Gość
Kimi Ga Nozomu Eien /\ Death Note
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 29, 2007, 05:01:13 pm »
Buuuuu! xC Skończyło się xC Zakończenie do przewidzenia. Za wyjątkiem jednej rzeczy, a mianowicie tego, że to Matsuda strzeli pierwszy. W ogóle, to, wg mnie, mogli zakończyć na porażce L. Wtedy by było ciekawiej i wreszcie by triumfowało mniejsze zło. Anime naprawdę dobre i polecam wszystkim, którzy jakimś cudem ominęli. Teraz pozostaje czekać na pełnometrażowy aktorski spin off z L w roli głównej ^_^ Ale i tak Light FTW!!!!!111111oneoneoneoneeleven! xD

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Kimi Ga Nozomu Eien /\ Death Note
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 29, 2007, 06:01:49 pm »
Różnica w zakończeniu pomiędzy mangą i anime jest na tyle minimalna że nie ma się nawet co na ten temat rozwodzić. Wydaje się, że rzeczywiście cała saga Mello/Near była zrobiona na dokładkę a w oryginale miało się skończyć śmiercią L i zwycięstwem Kiry. A może autor pierwotnie planował zwycięstwo L i upadek Kiry? Któż to wie... Biorąc pod uwagę że to jest "dokrętka" to ostatnie odcinki nie wyglądają najgorzej, aczkolwiek rzeczywiście cierpią zdziebko na syndrom odgrzewanego kotleta. Anyway, jeśli komuś się zakończenie nie podobało to zaproponuję tu oryginalny wyrób prosto z 4chana (oczywiście spoiler warning, blablabla, każdy ogląda to na własną odpowiedzialność :) )
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Krova

Kimi Ga Nozomu Eien /\ Death Note
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 04, 2007, 01:51:05 am »
Ueeee właśnie skończyłem oglądać. Nie czytałem mangi i wyszło mi to na dobre,
Cytuj
do ostatniej, ostatniusieńkiej chwili liczyłem na to, że Light ma coś w obwodzie, jakiś zapasowy plan i zatriumfuje :D
Wogóle to co ja się będę rozwodził, no, smutno mi ): I przychylam - do 25 rewelacja, potem nieco gorzej, końcówka znowu świetna.



  Aha, i napisz mi ktoś w spoilerze, w jaki sposób została zmieniona końcówka.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline kubicz

Kimi Ga Nozomu Eien /\ Death Note
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 06, 2007, 10:05:11 pm »
Przypomne tylko, ze 31 sierpnia NTV ma wyemitowac specjalny 3 godzinny odcinek Death Note'a (Death Note Director's Cut: Complete Ending Edition). Ma on opowiadac o walce Kiry i L, widzianej z perspektywy Ryuka. Ma byc kilka nowych scen.

Offline Ginko

Kimi Ga Nozomu Eien /\ Death Note
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 07, 2007, 12:17:01 am »
NTV? Co to za kanał. Pierwsze o nim słyszę :?: . Może mnie ktoś doinformuje .
Haruhi Suzumiya's fan


Offline kubicz

Kimi Ga Nozomu Eien /\ Death Note
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 07, 2007, 01:34:02 pm »
Cytat: "Evangelion01"
NTV? Co to za kanał. Pierwsze o nim słyszę :?: . Może mnie ktoś doinformuje .

Nippon Television Network Corporation
http://en.wikipedia.org/wiki/Nippon_Television