Autor Wątek: Hate vs. Gunners' Pride  (Przeczytany 8411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szafa@poznań

  • Gość
Hate vs. Gunners' Pride
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 06, 2006, 07:05:42 pm »
e tam, nie trzeba byc anglista. Wystarczylo nie spac na zajeciach z logiki z dr (po)Tworakiem...

choose vs must = must zawsze wygrywa. proste i klarowne.

A jak słysze ze jako wyznacznik zasad dotyczacych krasnali ma byc forum krasnali to ogarnia mnie pusty smiech - kto jak kto ale o kwestie dot. krasnali akurat ich NIGDY bym nie zapytal ... jesli nie wiecie dlaczego - przykro mi.

Jankiel

  • Gość
Hate vs. Gunners' Pride
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 06, 2006, 07:50:10 pm »
Cytuj
Krasnale w ogóle sa rasą, która ma parę wyjątków od zasad (slayerzy mają unbreakable a mimo to nadal stosują hate wobec zielonych - stoi jak byk w armybooku)

Unbreakable nie wyłącza psychologii. Polecam lekturę rulebooka.

Offline grzech76

Hate vs. Gunners' Pride
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 07, 2006, 08:09:30 am »
a czy z pogonią nie jest przypadkiem tak, że jednostka zawsze jest "zmuszona" do pogoni wroga, jednak gracz może spróbować ją przed tym gonieniem powstrzymać?

wtedy, gadanie o dobrowolnym pościgu wygląda trochę inaczej, bo wedle tego co powyżej, nie można dobrowolnie zadeklarować pogoni, można zadeklarować powstrzymanie się od gonienia.

Offline raf

Hate vs. Gunners' Pride
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 07, 2006, 02:34:25 pm »
Jeden drugiego nie przegada. Widze argumenty za jedną jak i za druga opcją. Jednym słowem jedni mają rację, i drudzy mają rację. I ja tez to piszcząc mam rację. Proponuję wykonać rzut kostką. O ile nie został jeszcze wykonany.

A swoja drogą co jest silniejsze: miłość (do dział) czy nienawiść (do zielonych). Może flufowo znajdziemy rozwiązanie tego ważkiego dylematu?

Offline TomCio

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 139
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Goryl we mgle
Hate vs. Gunners' Pride
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 07, 2006, 03:33:50 pm »
Cytuj
A swoja drogą co jest silniejsze: miłość (do dział) czy nienawiść (do zielonych


Ta nienawiść jest silniejsza od samych krasi  ;) .
przykucnął z twarzą o kilka cali od tropu, a potem wpatrzył się w półmrok poszycia..

Offline TruePunk

Hate vs. Gunners' Pride
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 07, 2006, 03:35:19 pm »
Cytat: "grzech76"
a czy z pogonią nie jest przypadkiem tak, że jednostka zawsze jest "zmuszona" do pogoni wroga, jednak gracz może spróbować ją przed tym gonieniem powstrzymać?

wtedy, gadanie o dobrowolnym pościgu wygląda trochę inaczej, bo wedle tego co powyżej, nie można dobrowolnie zadeklarować pogoni, można zadeklarować powstrzymanie się od gonienia.


Nie, nie jest tak.
Mozesz sprobowac powstrzymac 'zwykla' pogon.
Ale pogoni z hate, frenzy itd powstrzymac sie nie da w zaden sposob

Offline danrakh

Hate vs. Gunners' Pride
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 07, 2006, 04:14:14 pm »
Cytat: "Trocki"
Unbreakable nie wyłącza psychologii. Polecam lekturę rulebooka.
Pozwól, że zacytuję podręcznik (wersja "mała" z Battle for Skull Pass), str. 53, drugi akapit w dziale o unbreakable:
Cytuj
Unbreakable troops are Immune to Psychology (...)
Pozostawię to bez komentarza.

Co zaś się tyczy przywoływanego przeze mnie Bugmansa - panowie (i panie jeśli takowe biorą udział w naszej dyskusji - po nickach czasem ciężko się zorientować ;) ), skąd u Was tak silne przeświadczenie, że na Bugmansie interpretuje się zasady "pod krasnali"? Czyli na Waaghu w FAQ będzie inaczej, na Ulthuan.org inaczej, Druchii.net inaczej, podobnie jak na pozostałych serwisach poświęconych konkretnym rasom? A może by tak zerknąć na poprzednią edycję? Jakoś ówczesne FAQ Bugmansa pokrywało się w pełni z tym co było na Direwolfie (i Druchii i pozostałych...). Skąd zatem pomysł, że teraz będzie inaczej? Fakty, proszę o fakty a nie mgliste wypowiedzi w stylu "jak ktoś nie wie dlaczego - przykro mi".

Powtórzę raz jeszcze, FAQ na Bugmansie nie robi grupa napalonych 16latków w oderwaniu od całej reszty ogólnoświatowych uściśleń tylko ludzie, których uściślenia są ogólnie przyjęte (chyba, że jakimś cudem Direwolf w Polsce nie jest respektowany?). Ponadto są to ludzie którzy wszelkie związki frazeologiczne zawarte w poszczególnych zasadach rozumieją intuicyjnie, ponieważ jest to ich język rodzimy! Skoro zatem dla nich sytuacja jest oczywista - nie widze powodu, bym ze swą, powiedzmy średnią znajomością angielskiego mógł coś tu wnieść.

Z całym należnym szacunkiem do LS - jeśli dobrze zrozumiałem angielski jest dla Was językiem wyuczonym i na podstawie własnych interpretacji zdania uściślacie zasady. To bardzo dobrze, tylko chyba tego typu uściślenia nie powinny stać w opozycji do uściśleń native speakerów?

szafa@poznań

  • Gość
Hate vs. Gunners' Pride
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 07, 2006, 04:18:45 pm »
jest jeszcze inaczej.

zwykłą pogoń wstrzymujesz z automatu.

ale zielonych zawsze gonisz.

Offline TomCio

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 139
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Goryl we mgle
Hate vs. Gunners' Pride
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 07, 2006, 04:31:51 pm »
Cytuj
zwykłą pogoń wstrzymujesz z automatu.


Przy gunners' pride, a jemu chodziło o zwykłą pogoń np. regimentem (tak sądze).


Ja tam będe grać, że załoga musi gonić zielonych, a jak zobacze FAQ do krasnali na oficjalnej stronie GW, gdzie będzie pisać czarno na białym, że chłopaki niemogą gonić w żaden sposób, to wtedy pogadamy.
przykucnął z twarzą o kilka cali od tropu, a potem wpatrzył się w półmrok poszycia..

Offline grzech76

Hate vs. Gunners' Pride
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 07, 2006, 04:34:53 pm »
Cytat: "TruePunk"


Nie, nie jest tak.
Mozesz sprobowac powstrzymac 'zwykla' pogon.
Ale pogoni z hate, frenzy itd powstrzymac sie nie da w zaden sposob


jak nie jest jak sam napisałeś, ze jest :-)

o to mi chodziło. nie ma czegoś takiego jak wybranie "czy się goni". jest wybranie opcji "że się nie goni" bo goni się zawsze.

zatem stwierdzenie can never choose to (...) pursue a Fleeing enemy nabiera innego znaczenia, ponieważ nie wybiera się możliwości ścigania tylko powstrzymania się od takowego.

a taki argument tu się przyda bo czepiacie się suchych zasad, suchego tekstu, a skoro pościgu wybrać nie można, bo on jest z automatu, to...

Shino

  • Gość
Hate vs. Gunners' Pride
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 07, 2006, 04:36:31 pm »
mam ci wytknac, ze direwolf sie myli i to czesto? nie chce mi sie szukac cytatow ale na pewno jest o vladzie w sylvanii (ze niby nie mozna wystawiac) nie mowiac juz o nowym faqu do welfow, starym ze strzelaniem z treemana i tym podobnym...

co do unbreakable to nikt nigdy nie mowil, ze niezlomnosc nie daje immune to psychology.. jedyne co mowilismy to, ze hate caly czas dziala a ty jestes zywym przykladem na to, ze rulbooka powinno sie czytac w calosci a nie wyrywkami ;)

Offline danrakh

Hate vs. Gunners' Pride
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 07, 2006, 05:47:30 pm »
@Shino
Skoro unbreakable nie wyłącza hate to po jaką cholerę slayerzy mają wyraźnie zanaczone:
Cytuj
Unbreakable. Note, however, that slayers still hate Greenskins
:?:

Po co obsługa Cauldron of Blood (witch elves), które jak wiadomo również mają unbreakable, mają adnotację, że nadal są frenzy? Oczywiście pod immune to psychology w rulebooku nie ma adnotacji dotyczącej hate, są tam tylko przypadki w których dochodzi do testów psychologi, ale sformułowanie tamże zawarte "sometimes also called >>Immune to all psychology<<" nie daje Ci do myślenia?

Co zaś tyczy się błędów Direwolfa - nie będę się sprzeczał (sam na takie nie trafiłem ale to o niczym nie świadczy - nie gram wszelkimi możliwymi rasami na turniejach). Tylko czy to sprawia, że się z niego nie korzysta? Pomimo nawet błędów, o których mówisz, jest to najlepsza dostępna kompilacja uściśleń zasad.

Być może cała ta dyskusja toczy się o pietruszkę, o czym już wspominałem, niemniej chciałbym, jeśli to oczywiście możliwe, by sędziowie układający oficjalne interpretacje zasad zamieszczali na jakimś forum informację na jakiej podstawie podjęli taka a nie inną decyzję. Jeżeli w odpowiedzi na moje argumenty słyszę, że "nie, bo nie" to mnie troszkę krew zalewa, a skoro będzie możliwośc podglądu jak powstawała konkretna decyzja będę mógł w razie czego dyskutować nad konkretami.

Nie zrozumcie mnie źle - nie mam monopolu na prawdy objawione, nie sądzę by angole go mieli, ale równie trudno mi uwierzyć, że LS się nie myli. Skoro rzecz się tyczy angielskiej zasady to chyba logiczne jest, że angielska interpretacja jest nieco bardziej wiarygodna? A puki co jedyne co słyszę dlaczego LS ma rację to "bo Bugmans się myli", "bo na Bugmansie wałują pod krasnale" "bo tak".

Offline b_sk

Hate vs. Gunners' Pride
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 07, 2006, 05:51:56 pm »
Bo w VI edycji Unbreakable wyłączało całą psychologię, a teraz nie. Ot i rozwiązanie zagadki tajemniczych dopisków w VI edycyjnych rulebookach.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Shino

  • Gość
Hate vs. Gunners' Pride
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 07, 2006, 06:12:55 pm »
Cytat: "danrakh"

Co zaś tyczy się błędów Direwolfa - nie będę się sprzeczał (sam na takie nie trafiłem ale to o niczym nie świadczy - nie gram wszelkimi możliwymi rasami na turniejach). Tylko czy to sprawia, że się z niego nie korzysta? Pomimo nawet błędów, o których mówisz, jest to najlepsza dostępna kompilacja uściśleń zasad.


zauwaz jednak, ze direwolf jest w polsce jedynie uzywany w kwestiach gdzie omawiane w nim problemy nie byly rozwiazane przez direwolfa... tzn. jest uzywany jako zbior faqow z roznych miejsc (annuale, kroniki, wd) ale direwofl interpretation juz brane pod uwage nie jest... a to co bylo na bugmanie jesli juz to podpadalo by pod to...

a co do unbreakable to ci bartek wytlumaczyl ;)

Offline TomCio

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 139
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Goryl we mgle
Hate vs. Gunners' Pride
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 07, 2006, 06:50:16 pm »
Cytuj
Jeżeli w odpowiedzi na moje argumenty słyszę, że "nie, bo nie"


Przecież Ci ciągle tłumaczymy, nawet dawałem cytaty z booka do krasi i pisałem o co mi chodzi...  :roll:
przykucnął z twarzą o kilka cali od tropu, a potem wpatrzył się w półmrok poszycia..