trawa

Autor Wątek: Asuka & Shinji  (Przeczytany 28549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 09, 2007, 11:06:33 am »
Cytuj
teoria "muteki no Shinji-sama".

Ja tam tutaj raczej bym się średnio zgodził...

Offline Dreadorus Maximus

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 10, 2007, 08:16:38 am »
Marzenia o "księciu z bajki" nie są argumentem? Rozwiń swoją myśl.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline obik

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 10, 2007, 01:25:05 pm »
hmm może ja podam jeden wtedy przy walce  z aniołem na orbicie Shinji chciał pomóc Asuce ale mu zakazano...  a następnie wysunięto Włócznie Longinusa ^^

Offline Revan

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 30, 2007, 05:43:37 pm »
Cytat: "haael"
Tak na marginesie: kto jest autorem relacji Shinji - Asuka? Oczywiście Kaji. To on najpierw opowiadał Asuce o Shinjim, sugerował, że mogłaby go poderwać ("Słyszałem, że Trzecie Dziecko to chłopak"), a następnie wymyślił numer z kasetą, żeby Shinji i Asuka razem tańczyli. Wszystko oczywiście po to, żeby się od niego odczepiła.

Ja bym raczej powiedział, że dla jej dobra. Poza tym włąsciwie się zgadzam, chociaż, moim zdaniem to była porada, a nie sugestia i Asuka podświadomie z niej korzysta (nie odrzuci tak poprostu rady Kajiego ;) ) Co do jego pomysłu z kastą, to wiadomo, że jak będą spędzać więcej czasu razem tym większe szanse, że się zejdą.

Co do tego czy to jest miłość... nie powiedziałbym, że jest to miłość, a jeśli już to u obydwojga jest ona silnie związana egoizmem.

Do muteki no Shinji-sama dodałbym to, że Asuka najchętniej widziała by Shinjiego jako kogoś z umiejętnościami pilotażu dorównującymi jej, ale nie lepszymi, bardziej męskiego z własnym zdaniem, ale żeby dalej mogła nim dyrygować.
Poza tym Asuka szuka jeszcze u niego zwykłego ludzkiego kontaktu. W dzieciństwie, nie zaznała wiele ciepła i dobroci. Dlatego ciągle go poszukuje w najprostszej, podstawowej formie jaką jest kontakt fizyczny (z dużym naciskiem na seks - w końcu to nastolatka). Najpierw u Kajiego, a potem u Shinjiego. Widać to w scenie ich pocałunku. Dlaczego go tak długo całuje (poza tym, że chciała go "rozruszać" tak jak w 9 odc).... oczekuje od niego odpowiedzi, że znajdzie u niego ten kontakt, którego tak bardzo potrzebuje. Shinji tego nie zauważa, co zostaje odebrane jako odtrącenie - You won't even hold me!. Asuka się przed nim otworzyła, a on nic nie zrobił - You won't do anything!

Cytat: "Dreadorus Maximus"
Argumenty, że Asuce zależy na Shinjim:

-23 odcinek, gdy Asuka jedzie w dół, po tym jak nie potrafiła odpalić Evy. Asu mówi, że ostatnim razem (w 22 odcinku) Shinji nie przybył jej z pomocą.

Widać to nawet w 22 odc. You won't help me! połączone z sceną w wulkanie. Asuka chce, żeby Shinji ją uratował, ale wie że tak się nie stanie. W 23 odc. dodatkowo rani ją to, że rusza pomóc Rei (jej nie pomógł, ale lalce tak)

Zgodzę się z Dredem, że ruda w tych relacjach jest stroną z inicjatywą, co prawda Shinjiego, Asuka pociąga również fizycznie , ale on nic nie zrobi (z różnych przyczyn), a przynajmniej nie kiedy jest przytomna, To ja tylko bardziej drażni. Asuce nie wystarczą tylko uczucia, chce też go fizycznie -If I can't have all of you then I don't want you!. Poza tym jej inicjatywa jest jeszcze ukazana w tym, że walczy o niego z Rei (w jej przekonaniu) co też jest widoczne w tym stwierdzeniu, chce Shinjiego i jego miłości tylko dla siebie.

Offline Frey Ikari

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 30, 2007, 06:47:03 pm »
Cytuj
Co do jego pomysłu z kastą, to wiadomo, że jak będą spędzać więcej czasu razem tym większe szanse, że się zejdą.

Albo pozabijają...
Cytuj
Co do tego czy to jest miłość... nie powiedziałbym, że jest to miłość, a jeśli już to u obydwojga jest ona silnie związana egoizmem.

To nie jest nic nowego na tym to polega.
Cytuj
Shinji tego nie zauważa, co zostaje odebrane jako odtrącenie - You won't even hold me!. Asuka się przed nim otworzyła, a on nic nie zrobił - You won't do anything!

Jak to powiedział Shinji: Bądź dla mnie miła! Tego tu zabrakło.

Offline Revan

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 30, 2007, 08:11:41 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Co do jego pomysłu z kastą, to wiadomo, że jak będą spędzać więcej czasu razem tym większe szanse, że się zejdą.

Albo pozabijają...

Tego nie przewidział, po prostu nie wchodziło w jego rachubę ;)
Cytuj
Cytuj
Shinji tego nie zauważa, co zostaje odebrane jako odtrącenie - You won't even hold me!. Asuka się przed nim otworzyła, a on nic nie zrobił - You won't do anything!

Jak to powiedział Shinji: Bądź dla mnie miła! Tego tu zabrakło.

Szczerze powiedziawszy nie rozumiem o co Ci chodzi, zrobiła krok w jego kierunku była dla niego miła. Zrobiła postęp, to on stoi w miejscu (dosłownie i w przenośni)

Offline Hamtaro666

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 30, 2007, 10:24:13 pm »
Cytuj
Co do tego czy to jest miłość... nie powiedziałbym, że jest to miłość, a jeśli już to u obydwojga jest ona silnie związana egoizmem.

To nie jest nic nowego na tym to polega.

Mylicie miłość z porządaniem Przyjaciele.

Offline Revan

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 30, 2007, 10:55:50 pm »
Cytat: "Hamtaro666"
Cytuj
Co do tego czy to jest miłość... nie powiedziałbym, że jest to miłość, a jeśli już to u obydwojga jest ona silnie związana egoizmem.

To nie jest nic nowego na tym to polega.

Mylicie miłość z porządaniem Przyjaciele.

Może, ale chyba zgodzę się z Dredem, ze jest to mix podziwu, porządania, potrzeby zaleczenia własnej samotności tylko dodałbym jeszcze niedojrzałą miłość (nie wnikam na razie jak bardzo) i nienawiść po stronie Asuki

Offline Niuniek

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 31, 2007, 06:27:46 am »
Cytat: "Hamtaro666"
Cytuj
Co do tego czy to jest miłość... nie powiedziałbym, że jest to miłość, a jeśli już to u obydwojga jest ona silnie związana egoizmem.

To nie jest nic nowego na tym to polega.

Mylicie miłość z porządaniem Przyjaciele.


A właśnie, że nie. Miłość nie polega jedynie na chęci dobra dla tej drugiej osoby. Jeśli się kogoś kocha, to chce się być z tą osobą.
Ja uważam, że zarówno Shin kochał Asu i Asu Shina. Tylko, że Shin był za głupi (upośledzony uczuciowo, czy coś w tym stylu), że tego nie widział i jednoczeście bał się odrzucenia, a Asu bała się przyznać przed sobą, że go kocha, bo też bała się odrzucenia z jego strony (tak jak zostawiła ją mama, w końcu Shin był do matki Asu dość podobny, nie dbał o swoje życie).

Taki typowy dylemat jeża.  ;)

Offline obik

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 31, 2007, 08:37:01 am »
Zauważ Niuniek że Shin odrzuca Asuke samemu o tym nie wiedziąć  :roll:  a Asuka potem się jeszcze bardziej załamuje .

Offline Niuniek

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 31, 2007, 02:32:05 pm »
Cytat: "obik"
Zauważ Niuniek że Shin odrzuca Asuke samemu o tym nie wiedziąć  :roll:  a Asuka potem się jeszcze bardziej załamuje .


No bo Shin miał wałka z okazywaniem i rozumieniem swoich uczuć. W końcu stracił mamę jak był mały, a ojciec go "nie kochał".

A Asu się załamuje, bo jak się ma zachować, gdy jest odrzucana przez takiego cieniasa jak Shin? (choć chyba bardziej ją dobija to, że nie rozumie, co w nim takiego jest, że go kocha)

Offline obik

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 31, 2007, 02:47:25 pm »
Cytat: "Niuniek"

A Asu się załamuje, bo jak się ma zachować, gdy jest odrzucana przez takiego cieniasa jak Shin? (choć chyba bardziej ją dobija to, że nie rozumie, co w nim takiego jest, że go kocha)

jakby szukała chłopaka to by na spokojnie znalazła  ;) ale własnie ciekawi mnie co ją pociągało za Shinem że na innych nie była otwarta ... może dlatego że była troche w podobnej sytłacji co on ?

Offline Niuniek

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 31, 2007, 04:31:13 pm »
Na moje, to właśnie ją dobijało to, że sama do końca nie rozumiała, czemu Shin się jej podoba.

W końcu jak wie każdy, komu kiedyś zadano pytanie "A co on(a) ma takiego, czego ja nie mam?" - trudno jest powiedzieć, co jest w "tej osobie", że się nam podoba.  ;)
Może dlatego pewnie jakby spytać Asu, to by powiedziała, że taki głupek się jej nie podoba i nigdy by z nim nie chciała być, choć jak wszyscy uważamy - leci na Shina.  ;)

Offline Revan

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 31, 2007, 06:16:38 pm »
To co ich łączy mógłbym nazwać miłością, aczkolwiek niedojrzałą ( m. in. z powodu wieku i tego co przeszli), poza tym jak pisał Dred brak tu świadomego wyboru (ale nic dziwnego nie są nawet świadomi swoich uczuć względem drugiego jakie one by nie były), każde kocha drugie podświadomie, z wierzchu przykrywając to egoizmem, pożądaniem, potrzeba zalecenia własnej samotności.
Cytat: "Niuniek"
Taki typowy dylemat jeża.  ;)

 Racja, tylko u każdego działa to inaczej. Shinji boi się, że ludzie go zranią jak się do nich zbliży, więc ucieka lub jest miły i daje o co proszą by sobie poszli, Asuka natomiast boi się, ze jak pozwoli komuś zbliżyć sie do jej serca i go pokochać to ta osoba ją porzuci i zrani w ten sposób (tak jak matka)
Cytuj
Na moje, to właśnie ją dobijało to, że sama do końca nie rozumiała, czemu Shin się jej podoba.

 Zgadzam się z tobą. W 22 odc. kiedy mamy scenę z Shinji wyłaniającym się za Kajiego, mamy What are you doing there?! Asuki do Shinjiego. Moim zdaniem to "there" to miejsce w jej umyśle lub lepiej sercu w, którym trzyma swoje uczucia do Kajiego gdzie zaczyna wdzierać się Shinji. Asuka domaga się odpowiedzi co on robi w miejscu, które było zarezerwowane do tej pory dla Kajiego i gdzie nie jest mile widziany. Ba więcej, wcześnie napisałem, że Poza tym Asuka szuka jeszcze u niego zwykłego ludzkiego kontaktu. W dzieciństwie, nie zaznała wiele ciepła i dobroci. Dlatego ciągle go poszukuje w najprostszej, podstawowej formie jaką jest kontakt fizyczny (z dużym naciskiem na seks - w końcu to nastolatka). Najpierw u Kajiego, a potem u Shinjiego. Widać to w scenie ich pocałunku. Dlaczego go tak długo całuje (poza tym, że chciała go "rozruszać" tak jak w 9 odc).... oczekuje od niego odpowiedzi, że znajdzie u niego ten kontakt, którego tak bardzo potrzebuje. Shinji tego nie zauważa, co zostaje odebrane jako odtrącenie - You won't even hold me! i teraz przechodząc do tego odrzucenia. Można rzec, że Asuka pyta się też czemu pomimo tego, że sie starała i została odrzucona ona dalej go pragnie (dlatego on tam wciąż jest). Nie chce go tam widzieć bo ją odrzucił, a pomimo tego wciąż go pożąda.
 Będąc przy tej scenie można zauważyć, że porada jaką dał jej Kaji przed wyjazdem do Japonii (że powinna sobie znaleść chłopaka w swoim wieku i że Trzeci jest chłopakiem   wciąż tkwi w jej umyśle i ona ciągle jej używa: Kaji wychodzi tak jak pod koniec 15 odc., ale tym razem odwraca sie i mówi jej, że wciąż jest dzieckiem i powinna sobie znaleść kogoś z jej rówieśników i wtedy wyłania się Shinji
Cytat: "obik"
jakby szukała chłopaka to by na spokojnie znalazła  ;) ale własnie ciekawi mnie co ją pociągało za Shinem że na innych nie była otwarta ... może dlatego że była troche w podobnej sytłacji co on ?

 Bo ona nie szuka byle kogo, wspomniałem o tym, ze Asuka szuka kontaktu (m.in w formie seksu), mogła przecież umówić sie z którymś z autorów listów miłosnych, które znajdowała w skrzynce, nie jeden z nich był jej w stanie to dać, ale ruda nie szuka tego kontaktu u byle kogo to musi być ktoś jak Kaji albo Shinji, a raczej muteki no Shinji-sama. Dlatego też odpuszcza sobie randkę, którą podsunęła jej Hikari, bo gość jest nudny, nie jest męski jak Kaji i nie pilotuje Evy jak Shinji

Offline Frey Ikari

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 31, 2007, 07:07:59 pm »
Cytuj
Szczerze powiedziawszy nie rozumiem o co Ci chodzi, zrobiła krok w jego kierunku była dla niego miła. Zrobiła postęp, to on stoi w miejscu (dosłownie i w przenośni)

Też mi krok, na każdym kroku traktuje go jak szmatę, worek do odreagowania i nagle stwierdza że chce się z nim całować bo się nudzi, a potem gdy okazuje się ż e to nie wypał zachowuje się doprawdy arcy mile.