trawa

Autor Wątek: Asuka & Shinji  (Przeczytany 28540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obik

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 31, 2007, 07:23:14 pm »
Cytat: "Frey Ikari"

Też mi krok, na każdym kroku traktuje go jak szmatę, worek do odreagowania i nagle stwierdza że chce się z nim całować bo się nudzi, a potem gdy okazuje się ż e to nie wypał zachowuje się doprawdy arcy mile.

Jej zachowanie jak to gdzieś było napisane to poza obronna dlatego tak traktuje bliskich na Hikari którą dopuściła bliżej siebie [ a nie zdradziła jej tzw] nie wrzeszczy tak no nie??  ;)

Offline Dino

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 31, 2007, 07:59:54 pm »
Jeszcze co do tego dlaczego Asuka "wybrała" akurat Shina.
Shinji jest jedyną osobą na świecie, która dorównuje jej w tym co ona najbardziej ceni - pilotowaniu Evy. Tylko on jest jej godny. Można więc pomyśleć że wyszła z założenia "baka Shinji albo nic" ^_^ Zresztą jak by nie było to jak dla mnie to była miłość (jasne że niedojrzała - oni mają po czternaście lat).

Offline Frey Ikari

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 01, 2007, 06:02:09 pm »
Cytuj
Jej zachowanie jak to gdzieś było napisane to poza obronna dlatego tak traktuje bliskich na Hikari którą dopuściła bliżej siebie [ a nie zdradziła jej tzw] nie wrzeszczy tak no nie??

Tylko że w sprawie Shina to nie ma znaczenia, bo on o tym nie wie.
Cytuj
Zresztą jak by nie było to jak dla mnie to była miłość (jasne że niedojrzała - oni mają po czternaście lat).

What is Love?! Baby dont hurt me! Dont hurt me! No more... What is Love?!

Offline wyspa

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 03, 2007, 01:39:18 am »
Witam Nowy jestem... i można powiedzieć świeżo po obejrzeniu serii... Zauważyłem iż wy czegoś nie zauważyliście... Wszyscy skupiacie się głownie na wydarzeniach sprzed EoE i migawkach z tegoż filmu, ale końcówka jest równie ważna... Mogę się zgodzić iż w serii NGE ich "miłość" ma aspekty egoizmu, niedojrzałości i inne wymieniane... Jednak jest to IMHO wynikiem wzajemnego niezrozumienia i wręcz nieakceptacjii własnej osoby w takim wypadku chęć akceptacjii u innych jest czystym egoizmem (sposobem na upewnienie się o swojej wartości i zaakceptowanie własnej osoby)... Jednak wracając do końcówki z EoE (scena na plaży) zarówno Asuka jak i Shinji znają niejako swoje myśli (wszyscy ludzie byli jednością wiec oni także...) dlaczego po tym wszystkim Shin dusił Asuke? Nie jest to wiadome... (może to było odegranie się za zachowanie Asuki wobec niego...) Jednak koniec końców nie udusił jej
a Asuka pokazuje swoją (racze już powiedzieć miłość) poprzez gest ręką... kiedy dotyka jego twarzy... Poza tym w tej relacji należy brać pod uwagę to iż Shinji jest już pogodzony ze sobą... akceptuje siebie i świat który go otacza (widać to nie tylko w EoE ale tez 26 odcinku serii TV)
Od tego momentu może niejako prawdziwie kochać Asuke... ale cóż jest to ostatnie kilkanaście sekund filmu i w kontekście całości się gubi... ale Śmiem twierdzić iż w tych sekundach można mówić o miłości  ;)

Offline obik

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 03, 2007, 07:57:40 am »
Cytat: "wyspa"
Zauważyłem iż wy czegoś nie zauważyliście...

przeglądałeś chociaż pobieżnie tematy?  :roll:

Offline wyspa

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 03, 2007, 08:12:01 am »
Cóż przyznać musicie iż trudno jest tyle przejrzeć na raz (jestem w trakcie przeglądania...) może przesadziłem z tamtymi słowami ale po prostu w tym temacie zamieściłem swoje zdanie i uzasadnienie ;) a nie widziałem aby tu ktoś coś podobnego zamieścił... konkluzją było iż albo to jest albo nie jest miłość ja dochodzę do wniosku iż ta relacje przeradza się w miłość...
A jeśli chodzi o temat końcówki i sceny "plażowej" to mam na jej temat własne zdanie które być może przedstawię w temacie "Ostatnia scena Enda"... Cheers.

PS TU czyli w TYM temacie (tak aby nie było wątpliwości...)

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Asuka & Shinji
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 03, 2007, 08:25:47 am »
Cytat: "wyspa"
dlaczego po tym wszystkim Shin dusił Asuke? Nie jest to wiadome...

Wg mnie Shinji poprostu wolno myśli.
Ale to wg mnie. Nie potrafię powiedzieć co bym o nim myślał samemu mając 14 lat. :)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline wyspa

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 03, 2007, 09:11:30 am »
Myślałem trochę o motywie duszenia i co o tym sądzę ująłem w temacie "Ostatnia scena Enda" takie moje przypuszczenia...  ;)
... Cheers

Offline Anunia

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 03, 2007, 09:54:37 am »
Wyjątkowo chciałbym wziąć udział w dyskusji, czego najczęściej nie robię.

Czy uczucie między Asu i Shinem było miłością, nie sądzę. Ale jak mówiła siostra zakonna na lekcji religii "najpierw trzeba pokochać siebie, żeby kochać innych" Tej miłości do siebie i zaakceptowania siebie takim jakim się jest zabrakło Shinowi i Asuce. Dlatego nie potrafili kochać się nawzajem prawdziwą miłością, ale próbowali znaleźć w sobie nawzajem zrozumienie, wyrozumiałość, potwierdzenie własnej wartości i także pomocy.
W książce Helen Fisher "Dlaczego kochamy" jest napisane:
"Większość ludzi na całym świecie czuje ten miłosny pociąg do nie znanych osób o tym samym pochodzeniu etniczym i społecznym, wyznających tą samą religię, mających takie samo wykształcenie i pozycję ekonomiczną, (...) mają porównywalną inteligencję oraz podobne postawy, oczekiwania, wartości, zainteresowania"
"Pochodzeniu społecznym" - Asu nie miała ojca, a prawdziwa matka popełniła samobójstwo. Shinji nie miał matki, a ojciec jakby go "nie było", bo nie opiekował się synem, nie miał z nim żadnych relacji na poziomie ojca i syna.
"Inteligencję" - Asuka chciała być najlepsza w pilotowaniu Evy i można powiedzieć, że była. Shinji dorównywał jej umiejętnościami.
"oczekiwania, wartości" - obydwoje chcieli mieć osobę, która wysłuchałaby ich, zrozumiała lęki i radości, pomogła przezwyciężyć problemy, zapewniała o ich wartości, pocieszała i przede wszystkim chciała być blisko nich bez względu na ich zachowanie czy humory.
"(...)pociągają nas osoby takie jak my"

W tym sprawach byli do siebie podobni, oczywiście były też różnice jak na przykład: charakter, podchodzenie do problemów, wyrażanie uczuć. "(...)przeciwieństwa się przyciągają, tyle że w granicach jednej sfery etniczej, społecznej i intelektualnej."

Trochę się rozpisałam...

Offline Dino

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 03, 2007, 02:39:26 pm »
Cytat: "Anunia"
Shinji dorównywał jej umiejętnościami.


Tu bym się kłucił. Miał wysokie synchro i Yui jako wsparcie ale Asuka była lepsza w pilotażu.

Nie zgodzę się też z tym, że oni się nie kochali ale nie będę pisał dlaczego.

Offline Revan

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 03, 2007, 03:34:48 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Shinji tego nie zauważa, co zostaje odebrane jako odtrącenie - You won't even hold me!. Asuka się przed nim otworzyła, a on nic nie zrobił - You won't do anything!

Jak to powiedział Shinji: Bądź dla mnie miła! Tego tu zabrakło.

No dobra może za często miła dla niego nie była, ale dalej nie rozumiem o co chodzi. O napisz jakby twoim zdaniem to wyglądało gdyby było to bądź dla mnie miła albo co by się zmieniło.
Swoją droga Shinji moim zdaniem powinien załapać, że chodzi o coś więcej, wiem że to Shinji, że mam problemy i takie tam, ale myśleć chyba
umie (no chyba że jest tak tępy ja to ma zwyczaju stwierdzać pewna ruda ;) ), więc co mamy: dziewczynę, która niemal na każdym kroku go gnębi i poniża, wyzywając od głupka, zboczeńca itp. nie lubi go i w ogóle, która uważa, że jedyny facet godny uwagi to Kaji do którego się przymila przy każdej nadarzającej się okazji. Logiczne jest więc, że swój pierwszy pocałunek (a także następne) chce dać Kajiemu. I co mamy. Wyżej wymieniona postanawia całować się z Shinjim z nudów. Od kiedy to całuje sie z nudów kogoś kogo się nie lubi, kim się gardzi. Może chciała poćwiczyć, żeby dobrze wypaść przed Kajim... tylko ten pierwszy pocałunek nie był by już dla Kajiego poza tym to mogła zaczepić pierwszego lepszego na ulicy, kogoś kto jej nie zna, zamiast Shinjiego, który może potem chwalić się, że wielka Asuka Shoryu Langley całowała sie z nim (ku niezadowoleniu rudej), która przecież za nim nie przepada. Mogła go drażnić, ale nie w ten sposób, w końcu nie chciała się całować z nędznym chłopcem, którego nie znosi tylko z Kajim. Oczywiście sytuacja mogłaby sie  trochę wymknąć jej z rąk i musiałaby go pocałować, ale pewnie by mu nie pozwoliła stwierdzając, że on jest zboczeńcem i będzie sobie za dużo wyobrażał i chciał więcej (nie żeby nie umiała się bronić). Więc naturalne, że chodzi o coś więcej, może nie wiedzieć o co, ale na pewno Asuka coś ukrywa. A nawet jeśli nie wpadłby na to, to mógłby się ruszyć i wykazać trochę działania, na pewno byłoby jeszcze przyjemniej bo to nie tylko świadomość, że dziewczyna go całuje, ale on całuje dziewczynę, a nie jest tylko całowany.

Cytat: "wyspa"
Jednak wracając do końcówki z EoE (scena na plaży) zarówno Asuka jak i Shinji znają niejako swoje myśli (wszyscy ludzie byli jednością wiec oni także...) dlaczego po tym wszystkim Shin dusił Asuke?

Moim zdaniem mają możliwość zobaczenia myśli drugiej osoby co nie oznacza, że muszą. Nie mogą zapobiec zaglądaniu do ich myśli innych osób, co nie oznacza, że sami chcą zaglądać innym do głów.

Offline Dino

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 03, 2007, 04:25:16 pm »
Ale skoro wszyscy są jednością to mi się wydaje że automatycznie znają swoje myśli i wspomnienia.

Offline Revan

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 03, 2007, 05:03:10 pm »
Właśnie tego nie za bardzo jestem pewien, w Endzie jak mamy sceny z Misato i Kajim wiadomo co robiącymi, Misato mówi Shinjiemu że to ona jakiej on nie zna i rzeczywistość czasami rani, ale on chce ją zobaczyć (mniejsza o to, ze to jest zanim Lilith połączyła wszystkich ludzi, ale widać Shinji jest jakoś połączony z Misato-więcej o tym napisałem w temacie o Endzie), czyli wychodzi na to, że może, ale nie musi. Zresztą gdyby znał myśli Asuki to by jej nie dusił.

Offline obik

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 03, 2007, 06:20:01 pm »
on się nie rozpłyną jak reszta zauważ , a zresztą w pewnym sensie poznał jej myśli no nie ? ;] ty myślisz że dowiedział się tego od Rei? bo ja nie sądze ;p

Offline Revan

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 03, 2007, 06:35:04 pm »
Cytat: "obik"
on się nie rozpłyną jak reszta zauważ

Niestety rozpłynął się inaczej po co Rei by mu mówiła, że aby odtworzyć swoje ciało, musi mieć wolę życia i wyobrazić sobie swój wizerunek. Trochę to bez sensu jeśli się nie rozpuścił, po co ma to wiedzieć, przyda mu się do czegoś?
Cytuj
, a zresztą w pewnym sensie poznał jej myśli no nie ? ;]

Może rozwinąć tą myśl :)
Cytuj
ty myślisz że dowiedział się tego od Rei? bo ja nie sądze ;p

Nie ja myślę, że nie zobaczył za dużo myśli Asuki albo nawet w ogóle, dlatego niewie co jej chodzi po głowie, że ona może chce z nim żyć, ale nie w HCP i ją dusi bo myśli, że ta go odrzuca :)