trawa

Autor Wątek: Asuka & Shinji  (Przeczytany 29060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 03, 2007, 08:05:20 pm »
Nawet jeśli nie "odczytał" myśli Asuki to sobie ucieli zdrową "pogawędkę" podczas HCP... nawet to IMO by już wystarczyło aby oboje wiedzieli co nie "grało" w ich no ośmiele się powiedzieć "związku" (wiem wiem trudno to nazwać związkiem ale jak ktoś woli niech użyje słowa "relacja")
...Cheers

PS Cholibka nie wiem bo dwie moje wypowiedzi z 2 tematów maja ze sobą związek ale licze na to iż nie musze ich tu cytwać  ;)

Offline Revan

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 03, 2007, 09:12:18 pm »
Cytat: "wyspa"
Nawet jeśli nie "odczytał" myśli Asuki to sobie ucieli zdrową "pogawędkę" podczas HCP... ... nawet to IMO by już wystarczyło aby oboje wiedzieli co nie "grało" w ich no ośmiele się powiedzieć "związku"

Masz na myśli wydarzenia od sceny z piaskownicą do duszenia Asuki i pogawędki z Rei włącznie. Bo jeśli tak to moim zdaniem to nie jest HCP, a bynajmniej nie obejmuje ono całego globu (ba nawet GeoFrontu), a ogranicza sie do Shinjiego, Asuki, Misato i Rei/Lilith więcej o tym o co mi chodzi masz tutaj End of Evangelion poczytaj parę moich wypowiedzi. Uważam ze ta "pogawędka" nie wystarczyła by wiedzieli co nie gra, szkutkiem czego Shinji m. in. dusi rudą. Po tym zdarzeniu zrozumieli sie trochę bardziej, ale wciąż pewne rzeczy nie zostały zapewne wyjaśnione.

Offline obik

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 03, 2007, 09:12:35 pm »
Cytat: "Revan"

Może rozwinąć tą myśl :)

ja tak myśle że to duszenie w endzie [ to pierwsze] było z udziałem Asuki [ spotkały się dwa umysły w końcu to hcp] może Shin szukał Asuki dlatego dowiedział się o jej myślach
 ;)

Offline Revan

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 03, 2007, 09:24:43 pm »
Cytat: "obik"
ja tak myśle że to duszenie w endzie [ to pierwsze] było z udziałem Asuki [ spotkały się dwa umysły w końcu to hcp] może Shin szukał Asuki dlatego dowiedział się o jej myślach  ;)

Też uważam, ze ich umysły sie spotkały, tylko wiesz jak ja to widzę z twierdzeniem, ze to było w czasie HCP
Cytat: "cytuje sam siebie"
Masz na myśli wydarzenia od sceny z piaskownicą do duszenia Asuki i pogawędki z Rei włącznie. Bo jeśli tak to moim zdaniem to nie jest HCP, a bynajmniej nie obejmuje ono całego globu (ba nawet GeoFrontu), a ogranicza sie do Shinjiego, Asuki, Misato i Rei/Lilith

A resztę masz w temacie o Endzie. Spotkali się co moim zdaniem nie oznacza, że zajrzeli sobie do głów, mieli możliwość, ale mogli z niej nie skorzystać (albo nie obejrzeli wszystkiego) natomiast rozmawiali sobie tak jak gdyby nigdy nic.

Offline wyspa

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 03, 2007, 09:29:04 pm »
Nawet jeśli nie było to HCP to dwa umysły się spotkały i wyjaśniły co i jak... to jest IMO najważniejsze a to czy już to był HCP to kwestia czysto "techniczna". Ważne jest znaczenie...
... Cheers

EDIT:
Proszę nie sugeruj iż ta rozmowa była bez znaczenia... miała ogromne znaczenie i bohaterowie wiele sobie podczas niej wyjaśnili... odsłonili wszystkie swoje kompleksy, pragnienia, problemy... nawet jeśli to nie HCP to i tak w mojej opinii to wystarczyło dla uzdrowienia wzajemnych stosunków...

PS bede musiał zweryfikować kwestię czy to HCP czy nie jeszcze raz oglądając EoE ale i tak ostaje przy swoim nawet jeśli to nie był HCP
... Cheers (jeszcze raz ;))

Offline Revan

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 03, 2007, 09:35:57 pm »
Co do tego co to było to mogę sie zgodzić, że schodzi w tej chwili na dalszy plan, ale dalej uważam, że spotkanie ich umysłów nie oznacza, ze zaglądali sobie na wzajem do wspomnień, a bynajmniej nie do wszystkich.

Offline @

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 03, 2007, 10:03:37 pm »
Revan, źle mówisz
1) to był HCP aka 3rd Impact, którego założeniem było połączenie całej ludzkości w 1 istotę, i tak też się stało

2)
Cytuj
czyli wychodzi na to, że może, ale nie musi. Zresztą gdyby znał myśli Asuki to by jej nie dusił.

Shinji widział myśli Asuki tak samo, jak ona jego, ponieważ byli 1 istotą podczas HCP

Offline Revan

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 03, 2007, 10:49:28 pm »
Cytat: "@"
Revan, źle mówisz
1) to był HCP aka 3rd Impact, którego założeniem było połączenie całej ludzkości w 1 istotę, i tak też się stało

Wiem tylko wtedy (od sceny z piaskownicą do rozmowy z Rei włącznie) połączenie byli tylko Shinji, Rei, Asuka i Misato (resztą dołańcza sie później) nie nazwiesz chyba tych osób ludzkością, a HCP to Projekt Dopełnienia Ludzkości czyli więcej niż czterech osób, nazwałbym to bardziej preludium do HCP lub coś w ten deseń.

Cytuj
2)
Cytuj
czyli wychodzi na to, że może, ale nie musi. Zresztą gdyby znał myśli Asuki to by jej nie dusił.

Shinji widział myśli Asuki tak samo, jak ona jego, ponieważ byli 1 istotą podczas HCP

To wytłumacz mi czemu ją dusił. O ile dobrze pamiętam w temacie o ostatniej scenie Enda, Dred powiedział:
Cytuj
-W drugiej scenie duszenia Shinji niejako spełnia wolę Asuki, która bardziej chce umrzeć niż być z nim (odniesienie do słów Asuki, które padają, gdy wszyscy są skomplementowani).

Cytuj
Cytuj
Dlaczego uważasz że on mysli że Asuka chce umrzeć jeśli był z nią połączony to powinien wiedzieć że CHCE żyć.

Bo to usłyszał od Asuki, gdy byli skomplementowani. Jego pech, że źle zrozumiał.

Cytuj
Hehe, nie tak prędko, mówiąc o słowach Asuki miałem na mysli, że ona nie chce być z Shinjim. Nie chce zjednoczenia z nim, tym bardziej woli umrzeć, niż być z Shinjim na zasadach HCP. Chce żyć tu na ziemi, a nie w HCP. Ja nie powiedziałem, że oni chcą teraz być razem i że w ógóle żyli długo i szczęśliwie (i że Asuka została panią Ikari, bo pewnie, jeśli już, to Shinji został panem Shoryu Wink ).

Cytuj
Shinji zaczął ją dusić nie pytając jej o zdanie, nie mógł wiedzieć dokładnie czy o to jej chodzi (byli skomplementowani, ale nawet w HCP wszystko nie jest jasne, bo Shinji rozmawia i zadaje pytania).

Zgadzam sie Dredem. Skoro nie zrozumiał o co jej chodziło to są dwie możliwości:
- nie zna jej wszystkich myśli, ale jakoś mi to nie pasuje bo jeśli może jej zajrzeć do umysłu to może ujrzeć je wszystkie na raz, coś na wzór przed śmiercią ujrzałem całe życie przed oczami (na raz lub w krótkim czasie), ale mogę sie mylić, może wybierał losowo i powoli analizował i dlatego nie zdążył zobaczyć wszystkiego.
-w ogóle nie zaglądął w jej umysł tylko z nią rozmawiał
Moim zdaniem najlepsze porównanie to internet: rozmawiam z kumplem na forum jego strony bieżąco wymieniając sie myślami/poglądami, ale nie ściągam z downloadu np. jego prac naukowych w których jest wiele innych jego myśli pomimo, że mam taką możliwość. Tak samo z Shinjim i Asuką rozmawiają sobie tak jak gdyby nigdy nic (odpowiednik forum), ale nie zaglądają do cudzych wspomnień (downloadu) pomimo, że mają takie możliwości :)

Offline @

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 03, 2007, 10:54:28 pm »
Cytuj
Wiem tylko wtedy (od sceny z piaskownicą do rozmowy z Rei włącznie) połączenie byli tylko Shinji, Rei, Asuka i Misato (resztą dołańcza sie później) nie nazwiesz chyba tych osób ludzkością, a HCP to Projekt Dopełnienia Ludzkości czyli więcej niż czterech osób, nazwałbym to bardziej preludium do HCP lub coś w ten deseń.

eee? A co to niby za teoria, co, oni jacyś specjalni? dowody na tą tezę, dowody ...

Offline Revan

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 03, 2007, 11:02:46 pm »
Cytat: "@"
Cytuj
Wiem tylko wtedy (od sceny z piaskownicą do rozmowy z Rei włącznie) połączenie byli tylko Shinji, Rei, Asuka i Misato (resztą dołańcza sie później) nie nazwiesz chyba tych osób ludzkością, a HCP to Projekt Dopełnienia Ludzkości czyli więcej niż czterech osób, nazwałbym to bardziej preludium do HCP lub coś w ten deseń.

eee? A co to niby za teoria, co, oni jacyś specjalni? dowody na tą tezę, dowody ...

Wyjaśnie to jutro w temacie o Endzie ok :) teraz idę spać.

Offline Dino

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 03, 2007, 11:04:33 pm »
To było HCP. Jak inaczej mogłyby się spotkać dwa umysły.  :roll:

Cytat: "Revan"
Masz na myśli wydarzenia od sceny z piaskownicą do duszenia Asuki i pogawędki z Rei włącznie. Bo jeśli tak to moim zdaniem to nie jest HCP, a bynajmniej nie obejmuje ono całego globu (ba nawet GeoFrontu), a ogranicza sie do Shinjiego, Asuki, Misato i Rei/Lilith


 :roll:  :shock:  :roll:
Przecież my widzimy te postacie dlatego że są głównymi bohaterami. To nie jest tak że mają oni jakieś swoje oddzielne HCP. W świecie, w którym żyją są tylko zwykłymi ludźmi (nie licząc tego że walczą z Aniłami i tak dalej ale to nie ma nic do rzeczy. No i Rei nie jest zwykłym człowiekiem ^_^) i nie ma powodu żeby mieli jakieś wyjątkowe traktowanie. Widzimy ich bo twórcy nie pokażą nam przecież jakichś Kowalskich, Smith'ów czy Chang'ów. Pokazują nam tych, którzy są dla nas ważni. Nie ma czegoś takiego jak ich prywatne HCP  :roll:

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Asuka & Shinji
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 03, 2007, 11:05:44 pm »
:/
Nie ma, że "tego z jej umysłu nie przeczytam, bo coś tam".
HCP to jest tak jak byś wrzucił parę kostek lodu do jednej szkalnki i poczekał aż się rozopią. Nie będzie TA kosta jest TU, a TAMTA TAM- będzie JEDNA ciecz.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline obik

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 04, 2007, 08:04:52 am »
Moim zdaniem umysły i dusze zbliżają sie do siebie i moim zdaniem jakoś Shinji znalazł Asuke i Misato w tej całej zupce  ;)

Offline wyspa

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 04, 2007, 02:58:15 pm »
To co powiem może brzmieć dziwnie ale czy właściwie do HCP doszło... Znaczy się proces został zapoczątkowany, HCP było ale czy osoby które miały na tyle silną wolę życia iż odtworzyły swoje ciało właścewie "doświadczyły" pełnego HCP... Czy nie było może tak (tu użyje dziwnego porównania) iż osoby te były niczym grudy w cieczy... niby się z nią przegryzły ale nie rozpuściły całkowicie, zachowały swoją formę i wyizolowały się (tworząc ciało). W takim wypadku Shin i Asuka (zresztą reszta ludzi także) mogli doświadczyć spotkania podczas HCP jednak tylko osoby które chciały zostać "zupką" przezyli pełne HCP... Przecież jeżeli rozpuścimy kilka kostek wody z różnych "źródeł" to nie jesteśmy w stanie po rozpuszczeniu ich rozdzielić... woda która powstaje staje się cieczą jednorodną...
Takie moje gadanie  ;)
...Cheers.

Offline Hamtaro666

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 04, 2007, 04:16:26 pm »
Cytuj
delete