trawa

Autor Wątek: Asuka & Shinji  (Przeczytany 29495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 04, 2007, 04:41:30 pm »
Srki już poprawiłem...
...Cheers

PS Nie używam zazwyczaj takiego usprawiedliwienia ale mam dyslekcje... Cóż sprawdzam swoje teksty ale czasami mogę coś przeoczyć... This is no excuse... Jeśli nie jest się leniwym to z dyslekcją można sokojnie błędów unkikać wiec niech ten post nie bedzie zachętą dla innych  :evil:.
Koniec off topa  ;)

Offline Dino

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 04, 2007, 06:11:15 pm »
Mieszasz człowieku, oj mieszasz. Nie doszło do HCP ( :shock: )? Każdy miał na tyle silną wolę by odtworzyć swoje ciało więc co? Nikt nie przeszedł przez HCP? To że nie wszyscy wyszli z zupki nie znaczy że nie mogli tego zrobić. HCP było i nie widzę powodów by twierdzić inaczej. Czasem naprawdę myślę że niektórzy próbują coś na siłę napisać  :roll:

Offline Revan

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 04, 2007, 06:16:34 pm »
Mam wrażenie, że nie wszytko wytłumaczyłem, trudno zrobię to najprostszej jak to możliwe, żeby nie było chodzi o sceny mniej więcej od tąd  do tąd
Cytuj
Widzimy ich bo twórcy nie pokażą nam przecież jakichś Kowalskich, Smith'ów czy Chang'ów.

Czyli w czasie tych scen byli połączeni z resztą ludzi. Dziwne, a ja zawsze myślałem, że Lilith/Rei zaczyna rozpuszczać ludzkość po tym jak rozwija skrzydła, najpierw w GeoFroncie i w okolicy (SEELE nie mogło być w GeoFroncie), a po przebiciu się seriesek włóczniami resztę globu, łącząc ludzkość w jedną całość. Czyli albo sie mylę albo Lilith dwa razy rozpuszcza ludzkość ;) HCP to Projekt Dopełnienia Ludzkości, mając na myśli ludzkość jako ogromną grupę ludzi, a nie 4 osoby (no chyba, że dalej twierdzisz, ze byli połączeni z innymi ludźmi). Gdyby ta czwórka była jedynymi ludźmi to nie mam nic przeciwko nazwania ich ludzkością, ale tak to bardziej wygląda to w tych scenach jakby byli przedstawicielami ludzkości (oczywiście mogę sie dać przekonać, że też można ich tak nazwać). Dlatego stwierdzenie, że wtedy było to już HCP mi tu nie pasuje, bardziej mi pasuje określenie tego mianem preludium do HCP lub Pre-Instrumentality z angielskiego. Oczywiście mogę się czepiać detali i to może być pewien etap HCP, ale w takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, żebym dla ułatwienia sobie życia (lub utrudnienia-często nasze pomysły obracają się przeciw nam) podzielił HCP na to co jest po tych scenach i te sceny z jedna z podanych nazw tak jak Dred np. podział pól AT na pasywne i nie pasywne lub skrót EIP od Eva's innate power dla jego wygody.
Cytat: "Ijon Tichy"
:/
Nie ma, że "tego z jej umysłu nie przeczytam, bo coś tam".

To czemu ją dusił an plaży?
Cytat: "Dred w temacie o ostatniej scenie Enda"
-W drugiej scenie duszenia Shinji niejako spełnia wolę Asuki, która bardziej chce umrzeć niż być z nim (odniesienie do słów Asuki, które padają, gdy wszyscy są skomplementowani).

Cytuj
Cytuj
Dlaczego uważasz że on mysli że Asuka chce umrzeć jeśli był z nią połączony to powinien wiedzieć że CHCE żyć.

Bo to usłyszał od Asuki, gdy byli skomplementowani. Jego pech, że źle zrozumiał.

Cytuj
Hehe, nie tak prędko, mówiąc o słowach Asuki miałem na mysli, że ona nie chce być z Shinjim. Nie chce zjednoczenia z nim, tym bardziej woli umrzeć, niż być z Shinjim na zasadach HCP. Chce żyć tu na ziemi, a nie w HCP. Ja nie powiedziałem, że oni chcą teraz być razem i że w ógóle żyli długo i szczęśliwie (i że Asuka została panią Ikari, bo pewnie, jeśli już, to Shinji został panem Shoryu Wink ).

Nie zrozumiał o co jej chodziło to jak może znać wszystkie jej myśli jak twierdzi Frey, a przecież na pewno jej myślenie nie skończyło sie po wypowiedzeniu tamtego zdania tuż przed scenami real (zamieszczam fragment moich subów, tłumaczenie może sie różnic od tego u Dreda, ale sens jest ten sam)
00:26:00:Twoje ciało i dusza, również...staną się jednym. (tekst Misato albo Rei do Shinjiego)
00:26:04:Ale, tak jest z tobą, Ja nie zrobię tego nawet jeżeli zabierze mi to życie! (tekst Asuki)

, na pewno myślała/mówiła, że chce żyć z Shinjim na Ziemi (nie wnikam na razie o naturę relacji w jakiej by żyli) w stylu wole "żyć z tobą na Ziemi baka Shinji" oczywiście mogła myśleć co innego, ale nie wierze, że nie wyszła od niej choć jedna myśl, że chce żyć z nim na Ziemi, która Shinji powinien zoibaczyć,  ale myśli tej Shinji zobaczył, a że źle zrozumiał tą o której mówi Dred, więc nie jako wykonuje jej wolę (błędnie ją rozumiejąc). Jeśli znałby jej wszystkie myśli i jej nie zrozumiał to naprawdę Asuka ma racje, że to głupek. Dlatego myślę, że nie zajrzał jej do umysłu pomimo, ze mógł. Z jednym się tylko zgodzę, że rzeczywiście nie mógł wybierać lub znać tylko część jej myśli tak jak pisałem nie zna jej wszystkich myśli, ale jakoś mi to nie pasuje bo jeśli może jej zajrzeć do umysłu to może ujrzeć je wszystkie na raz, coś na wzór przed śmiercią ujrzałem całe życie przed oczami (na raz lub w krótkim czasie) i z tego sie wycofuję, ale dalej uważam, że nie znał jej myśli bo nie chciał, chociaż mógł.

Offline wyspa

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 04, 2007, 06:23:32 pm »
Nie chodzi mi o co innego... Nie można utrzymać własnej swiadomości jeśli wszyscy ludzie mają mieć wspólną świadomość... a jeśli nie można jej utrzymać to jak można ją zpowrotem "zsublimować" ? Nie jest to możliwe, nie można podjąć indywidualnej decyzji jaką jest powrót na ziemię jeśli nie ma czegoś takiego jak indywidualizm... A jeśli ktokolwiek w wielkiej "zupie" miałby utrzymać swoją oddzielną świadomość to wtedy nie doświadczył HCP... Chba żeby przyjąć iż HCP nie jest złączeiem wszystkich umysłów a niejako wrzuceniem ich wszystkich do jednej "kadz"i zamiast do różnych "słoików" ale to raczej odpada... Może czytam za dużo literatury s-f i dlatego mnie takie myśli nachodzą  ;)
...Cheers

Edit
Revan Zgadzam się (To o czym ja mówie to też Pre-HCP ;))
...Cheers

Offline Revan

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 04, 2007, 07:07:26 pm »
Cytat: "wyspa"
Nie chodzi mi o co innego... Nie można utrzymać własnej swiadomości jeśli wszyscy ludzie mają mieć wspólną świadomość... a jeśli nie można jej utrzymać to jak można ją zpowrotem "zsublimować" ? Nie jest to możliwe, nie można podjąć indywidualnej decyzji jaką jest powrót na ziemię jeśli nie ma czegoś takiego jak indywidualizm...

Tu się zgadzam w takim wypadku mamy jeden umysł, będący, że tak powiem wypadkową wszystkich. Ja myślę, że to raczej zbiorowość umysłów, gdzie nie ma barier między umysłami, można bez problemu kontaktować sie z innymi, ale wciąż istnieją indywidualne osobowości, tylko, że bez ciał, które utrudniały komunikacje.

A tak bardziej do tematu. Uważam, że znaczenie pocałunku z Shinjim dla Asuki (oraz jej odrzucenia z jej punktu widzenia) widać wcześniej niż w 22 odc. (oczywiście większość zapewne wie, że znaczył on więcej już po obejrzeniu 15 odc. - nie całuje się z nudów kogoś kogo nie lubisz, więc dla rudej to coś więcej i ukrywa to, reszta dowiaduje sie w 22 odc). IMO widać to w odcinku 18 podczas rozmowy tych dwojga kiedy pilnował ich Kaji. Widac, że Asuke coś gryzie: Touji jako Czwarty i jak powiedzieć to Shinjiemu, ale nie tylko. Gryzie ja też wspomnienie tego nie dawnego zdarzenia, nie jest to powiedziane wprost (za proste jak na NGE  :lol: ) ale pośrednio poprzez rozmowy w tle - jakaś opera mydlana, którą ogląda Asuka i która jest moim zdaniem odzwierciedleniem jej myśli związanych z nie zadowoleniem z braku inicjatywy Shinjiego i odrzuceniem jej - screeny:
Screen 1
Screen 2
Screen 3
Jak dla mnie wypisz, wymaluj Asuka i jej myśli. Muszę popatrzeć czy nie znajdę jeszcze czegoś ciekawego w takich rozmowach prowadzonych w tle  :)

Offline @

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 04, 2007, 10:48:13 pm »
Cytuj
This is no excuse

Try to say it in correct way once again  ;)

Cytuj
Czyli w czasie tych scen byli połączeni z resztą ludzi. Dziwne, a ja zawsze myślałem, że Lilith/Rei zaczyna rozpuszczać ludzkość po tym jak rozwija skrzydła, najpierw w GeoFroncie i w okolicy (SEELE nie mogło być w GeoFroncie), a po przebiciu się seriesek włóczniami resztę globu, łącząc ludzkość w jedną całość. Czyli albo sie mylę albo Lilith dwa razy rozpuszcza ludzkość

Mylisz się, jest wyraźnie pokazane, jak fala udeżeniowa pola anty-at zupkuje ludzkość.

Gdy nie ma barier zanika także indywidualność osobowości

Offline Revan

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 05, 2007, 12:00:18 pm »
Cytat: "@"
Mylisz się, jest wyraźnie pokazane, jak fala udeżeniowa pola anty-at zupkuje ludzkość.

Mówisz o tym to powiedz mi w takim razie jak Lilith zupkuje wszystkich w GeoFroncie (dzieje sie to przed tą falą uderzeniową) może białą fala co, bo ja jakoś myślałem, że zupkuje ludzi w GeoFroncie po tym

Cytat: "cytuje siebie"
Mam wrażenie, że nie wszytko wytłumaczyłem, trudno zrobię to najprostszej jak to możliwe, żeby nie było chodzi o sceny mniej więcej od tąd  do tąd
Cytuj
Widzimy ich bo twórcy nie pokażą nam przecież jakichś Kowalskich, Smith'ów czy Chang'ów.

Czyli w czasie tych scen byli połączeni z resztą ludzi. Dziwne, a ja zawsze myślałem, że Lilith/Rei zaczyna rozpuszczać ludzkość po tym jak rozwija skrzydła, najpierw w GeoFroncie i w okolicy (SEELE nie mogło być w GeoFroncie), a po przebiciu się seriesek włóczniami resztę globu, łącząc ludzkość w jedną całość. Czyli albo sie mylę albo Lilith dwa razy rozpuszcza ludzkość ;)

Pytanie czy w zaznaczonym przeze mnie przedziale scen jest jakaś fala uderzeniowa pola anty-AT zupkująca ludzkość? Bo ja jej nigdzie nie widzę, więc w tym przedziale połączeni mogą być tylko Shinji, Misato, Asuka i Rei, na chyba, że jest tam taka fala zupkująca ludzi i łącząca ich z ta czwórką, tylko dlaczego w takim razie później widać kolejną fale-ludzie wrócili z zupki i Lilith musiała ich znowu w nią zamienić. Dziwne bo myślałem, ze wrócić mogą dopiero gdzieś pod koniec filmu, kiedy Shinji daje im taką możliwość. Jak czegoś nie rozumiesz to zapraszam na GG (7493960)

Offline @

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 05, 2007, 12:36:13 pm »
Chciałem zauważyć, że to jest etap, gdzie shin ma to wszystko w swojej głowie, gdy leci se w evie aka drzewie życia, i niektóre składniki tego jego mini HCP czy jak to nazywasz, nie żyją, np Misato ?
Tak więc ten proces nie łączy ich na tej samej zasadzie , co HCP, bo misato nie została zupnięta, Shin też nie, ani Rei, ani Asuka.
Dlaczego by więc Shin miał mieć wtedy dostęp do ich uczuć, umysłów?

Offline Revan

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 05, 2007, 01:19:24 pm »
Cytat: "@"
Chciałem zauważyć, że to jest etap, gdzie shin ma to wszystko w swojej głowie, gdy leci se w evie aka drzewie życia

Shinji mógł sie zjednoczyć z Evą tak jak w 19 odc., jak zaczyna sie ten etap mamy twarz Shinjiego falującą na wodzie/LCL-u można to potraktować jako rozpuszczenie (byłby to wtedy odpowiednik sceny z 25 odc. ok. 10 minuty), ale na razie to szczegół.
Cytuj
i niektóre składniki tego jego mini HCP czy jak to nazywasz, nie żyją, np Misato ?
Tak więc ten proces nie łączy ich na tej samej zasadzie , co HCP, bo misato nie została zupnięta, Shin też nie, ani Rei, ani Asuka.

I tu jest problem za co to uznajemy: etap HCP w którym mamy tylko 4 osoby (ale pisałem czemu nie uważam tego za HCP), wstęp/preludium do HCP lub coś innego
Cytuj
Dlaczego by więc Shin miał mieć wtedy dostęp do ich uczuć, umysłów?

Bo nie mógł sobie wymyślić Misato robiącej niegrzeczne rzeczy z Kajim, wiem, że ma swoje fantazje, ale to są wspomnienia Misato ze studiów (tydzień z Kajim w jej pokoju ;) ) lub po odnowieniu jej związku z Kajim dziejące się u niego w pokoju, u siebie raczej nie bo dzieci mogą zobaczyć, zwłaszcza pewna ruda, a Shinji by ich nie śledził, poza tym stoi niemal na środku pokoju więc by go zauważyli, dalej wynika to z niektórych kwestii Asuki i rozmowa z Rei po uduszeniu Asuki, gdzie Rei tłumaczy mu to i owo.

Offline @

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 05, 2007, 01:44:53 pm »
Ja wiem , że nie mógł sobie teog wymyślić, więc się pytam, czemu miał dostęp do tych wspomnień, skoro Misato się nie rozpuściła.

Offline Kaileena

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 07, 2007, 08:42:41 am »
Asuka + Shinji = love? Chyba love love kocham krowe. Fuuuj  :badgrin:

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Asuka & Shinji
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 07, 2007, 08:53:43 am »
Naprawdę masz 18ście lat?
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline @

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 07, 2007, 08:59:56 am »
Cytat: "Ijon Tichy"
Naprawdę masz 18ście lat?

Wara mi od offtopu!

Offline Revan

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 07, 2007, 06:44:58 pm »
Cytat: "@"
Ja wiem , że nie mógł sobie teog wymyślić, więc się pytam, czemu miał dostęp do tych wspomnień, skoro Misato się nie rozpuściła.

Nie wiem, jednak jest to fakt, więc trzeba znaleść teraz przyczynę, ale miał trochę się nad tym zastanawiałem i mam pewną teorie, na moje oko dziurawa, że hej, ale lepsza tak niż żadna na razie, chętnie się z tona nią podzielę na GG i może do czegoś sie dojdzie, a potem zamieszczę najwyżej w temacie o Endzie.

Offline @

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 07, 2007, 11:53:33 pm »
Najpierw tutaj i tylko tutaj, po to mamy forum ;)