Autor Wątek: Asuka & Shinji  (Przeczytany 28546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Asuka & Shinji
« dnia: Październik 21, 2006, 09:13:22 pm »
Asuka & Shinji


Jak to jest że jednak ta para jest „razem”…? Ktoś mógłby powiedzieć że Asuka & Shinji to dwa rożne światy i…, miałby rację. Te dwie postacie całkowicie różnią się od siebie sposobem patrzenia na świat i wyrażania uczuć, jednakże gdy spojrzymy w przeszłość Shnijiego jak i Asuki to można dostrzec jak bardzo są do siebie podobni. Asuka nigdy nie stwierdziła że kocha Shnijiego ani nie dała mu odczuć że coś do niego czuje w bardziej „jasny” sposób, co ma związek z jej dzieciństwem. Zresztą Shinji też nie jest lepszy, nie daje jej żadnych wyraźnych przesłanek co do jego uczyć wobec niej. Shinji mocno utożsamia miłość z kontaktem fizycznym…, nie potrafi te podjąć żadnej decyzji. Jednakże obserwujemy stopniowe zacieśnianie się więzi emocjonalnych pomiędzy tą dwójką. Shinji szuka osoby która by go kochała, zaopiekowała się nim, pomogła i powiedziała co robić… Asuka szuka poszukuje kogoś kto zwróci na nieuwagę, do oparcie… Shinji widzi w Asuce właśnie osobę zdecydowaną która, poprowadzi go, powie co robić, pomoże mu w życiu…-„pomóż mi Asuka”. Asuka w Shinjim widzi częściowe oparcie oraz osobę która zwróci na nią uwagę będzie tylko jej…-„jeśli nie możesz być tylko mój, nie chcę Cię wcale”.
Shinji pomimo tego że Asuka nie okazuje mu bezpośrednio uczuć dobrze odczytuje intencje Asuki (słowo „anta Baka”) ale jest zbyt niezdecydowany i niepewny, dopiero pod koniec serii otwiera swe serce, tylko że wtedy jest już zbyt późno. Asuka kocha Shnijiego za to że potrafi się zachować gdy musi, dać oparcie że umie walczyć gdy zaistnieje taka potrzeba, imponuje jej pod tym względem…, jednakże nie nawiedzi go też za to że okazuje się od niej lepszy- zabiera jej uwagę innych i skupia na sobie…
Czy w świecie po 3I i odrodzeniu ludzkości Asuka I Shinji będą razem… Uważam że tak że ich miłość rozwinie się, jednakże zapewne jeszcze wiele ciężkich chwil czeka ten związek. Mimo wszystko wierzę że będą razem, że uda im się zrozumieć siebie nawzajem.


W produkcjach innych takich jak „Iron Maiden” i „2nd” bardzo ładnie przedstawiono związek i uczucia pomiędzy Asuką i Shinjim, jestem wręcz zachwycony sposobem ukazania tych relacji i po zakończeniu serii TV taki „2nd” jest tym co fani ich związku zapewne chcieliby widzieć w dodatku że to nadal jest Asuka i Shinji- ich sposób bycia jest podony do tego co widzimy w serii TV.

Tekst powstał na wykładzie tego samego Pana co w tekście poświęconym  samej Asuce. Wiem że nie podałem każdego szczegółu ale to zostawię komu innemu bo tez uważam że każdy powinien sam się trochę pomęczyć i wyłapać detale.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Asuka & Shinji
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2006, 09:32:14 pm »
Nie zabardzo pojmuję koncepcję/ porzebę zrobienia tego topicu: ma ktoś jakieśkolwiek wątpliwości, że Asuka & Shinji to fakt, ale oni tego sobie "ot tak w prost" raczej nie wyznają?
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Frey Ikari

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2006, 10:10:16 pm »
Cytuj
Nie zabardzo pojmuję koncepcję/ porzebę zrobienia tego topicu: ma ktoś jakieśkolwiek wątpliwości, że Asuka & Shinji to fakt, ale oni tego sobie "ot tak w prost" raczej nie wyznają?

Widzę że nie zrozumiałeś..., to jest temat o relacjach pomiędzy tą parą.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Asuka & Shinji
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2006, 10:34:37 pm »
KK. ;)
No to skoro tak... to widać czujesz taką potrzebę (pisania tekiego tematu).
Tyle, że jak się sprawy między Asuką i Shinjim mają, to chyba każdy widzi i rozumie.
(Ale póki co wolny kraj, nie?)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2006, 08:01:16 am »
Cytuj
Tyle, że jak się sprawy między Asuką i Shinjim mają, to chyba każdy widzi i rozumie

Nawet nie wiesz jak się mylisz ;)

Cytuj
Jak to jest że jednak ta para jest „razem”

Bo Asuka nie ma nikogo innego, kto byłby "godny", a Shinji jest jak zdechła ryba (nie mylić z Rybą), co płynie z prądem. Na koniec Shinji również nie ma nikogo, dlatego zwraca się ku Asuce. W ich przypadku to Asuka jest stroną z inicjatywą, a Shinji bierze co ma.

Cytuj
Asuka nigdy nie stwierdziła że kocha Shnijiego ani nie dała mu odczuć że coś do niego czuje w bardziej „jasny” sposób, co ma związek z jej dzieciństwem.

"Kocha" za duże słowo. Jest to swoisty mix podziwu, porządania i potrzeby zaleczenia własnej samotności. Jeżeli nazwiemy to miłością, to bardzo niedojrzałą, bliżej ku egoizmowi, niż prawdziwej miłości (nie ujmując wcale tej relacji). I nie tyle jest to związane z dzieciństwem, co z osobowością pilota (która ukształtowała się także na skutek dzieciństwa).

Cytuj
Shinji mocno utożsamia miłość z kontaktem fizycznym

A Asuka nie? Już w 9 odcinku podświadomie chce zaciągnąć Shinjiego do łóżka (scena "wall of Yericho"), także w rozmowie z Horaki niewerbalnie daje znać, że zwyczajnie leci na Shina.

Krótko - Asuka widzi w Shinjim jedyną godną osobę na całym świecie (nikt inny poza pilotem nie jest godzien), z drugiej strony ona "kocha" nie prawdziwego Shinjiego, co raczej muteki no Shinji-sama, a prawdziwego Shina nie znosi. Do tego widzi, że Shinji coś ma do Rei, więc walczy o niego z zazdrości (10 odcinek, scena na basenie ładnie to ukazuje). Shinji szuka oparcia w kimkolwiek, bo jest egoistą. Nieważne, czy będzie to Rei, Asuka, Misato, czy nawet Kaworu, ważne by był blisko i interesował się nim. Ostatecznie "pada" na Asukę, bo ona jako jedyna się ostała (Misato i Rei go przerażają, a Kaworu jest w krainie wiecznych kaworów).

Słowem, relacja to to nie miłość, lecz egoizm we dwoje. Oboje szukają czegoś co zaleczy ich kompleksy.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Malek

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2006, 11:22:55 am »
Cóż powiedzieć oboje mieli trudne dziecinstwo,wyobrażacie sobie jakie dzieci powstały by z tego związku.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Asuka & Shinji
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2006, 03:03:35 pm »
Cytuj
Shinji szuka oparcia w kimkolwiek, bo jest egoistą. Nieważne, czy będzie to Rei, Asuka, Misato, czy nawet Kaworu, ważne by był blisko i interesował się nim.

Nie redukowałbym relacji Shinji - Rei jedynie do egoistycznego szukania oparcia. Shinji to jedyna osoba, z którą Rei nawiązała coś, co przy odrobinie naciągania można nazwać przyjaźnią.

Cytuj
Cóż powiedzieć oboje mieli trudne dziecinstwo,wyobrażacie sobie jakie dzieci powstały by z tego związku.

A kto w NGE nie miał trudnego dzieciństwa?

Moim zdaniem główną przyczyną niechęci Asuki do Shina jest brak u niego proporcjonalnej zależności między stopniem synchronizacji z Evą a "męskością". Asuka buduje swoje poczucie wartości na tym, że ma wysokie synch-ratio (w ogólniejszym sensie: na tym, że jest pilotem). Asuka myśli sobie, że im wyższe ktoś ma synch-ratio, tym bardziej jest "męski", więc jej wyniki synchronizacji przekonują ją o jej wartości. Tymczasem Shinji jest jednym wielkim kontrprzykładem na taką zależność - przy oszałamiająco wysokiej synchronizacji jest jednocześnie w życiu ostatnią lebiodą.
Asuka chce więc z jednej strony mieć większe synch-ratio a z drugiej chciałaby, żeby Shinji był mniejszą łajzą.

Tak na marginesie: kto jest autorem relacji Shinji - Asuka? Oczywiście Kaji. To on najpierw opowiadał Asuce o Shinjim, sugerował, że mogłaby go poderwać ("Słyszałem, że Trzecie Dziecko to chłopak"), a następnie wymyślił numer z kasetą, żeby Shinji i Asuka razem tańczyli. Wszystko oczywiście po to, żeby się od niego odczepiła.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Dreadorus Maximus

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2006, 06:45:34 pm »
Cytuj
Nie redukowałbym relacji Shinji - Rei jedynie do egoistycznego szukania oparcia.

Skrobniesz coś o ich relacji? Ja mogę spróbować, ale nie jestem aż takim fanem Rei, żeby mi się chciało.

Cytuj
Moim zdaniem główną przyczyną niechęci Asuki do Shina jest brak u niego proporcjonalnej zależności między stopniem synchronizacji z Evą a "męskością"

To jest właśnie kompleks muteki no Shinji-sama. Asuka "podziwia" w Shinjim umiejętności superpilotażu, a z drugiej strony nie znosi jego ciotowatości. Do szału wręcz doprowadza ją, że taka ciota jest superpilotem. Słuchając opowieści stworzyła sobie wyobrażenie o legendarnym Trzecim Dziecku, które częściowo upadło po konfrontacji z rzeczywistością.

Cytuj
kto jest autorem relacji Shinji - Asuka? Oczywiście Kaji.

A owszem (pisałem o tym ;) ). W 22 odcinku mówi, że Trzeci to chłopak, potem w 8 odcinku celowo opowiada o jego wyczynach, a także jest pomysłodawcą wspólnego zamieszkania naszej parki.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Asuka & Shinji
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2006, 09:07:05 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Nawet nie wiesz jak się mylisz ;)

Już widzę. ;)

Cytat: "Dreadorus Maximus"
Shinji bierze co ma.

No taa... Bo z Rei to nie gadał. No sam postłeś:
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Asuka widzi [...] że Shinji coś ma do Rei

Oczywiście widać ile z tego wyszło, ale gdyby mu zależało na innej, to chyba każda ze szkoły  by poleciała na coś w stylu: "Cześć. To ja pilotuję Evę01. Widziałaś może jak dokopałem temu ostatniemu aniołkowi?". ;)

Cytat: "Dreadorus Maximus"
Jeżeli nazwiemy to miłością, to bardzo niedojrzałą.

No wow! Oni mają po 14 lat.

Cytat: "Dreadorus Maximus"
nie jestem aż takim fanem Rei, żeby mi się chciało.

Nie jestem aż takim fanem Shinjego, żeby mi się chciało. :P

O, haael zaczyna gadać z sensem. ;)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Frey Ikari

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2006, 09:45:31 pm »
Cytuj
Na koniec Shinji również nie ma nikogo, dlatego zwraca się ku Asuce. W ich przypadku to Asuka jest stroną z inicjatywą, a Shinji bierze co ma.

Mogł być z Rei, no i nie bierze wszystkiego bo Rei nie chciał i Misato też odtrącił.
Cytuj
"Kocha" za duże słowo.

W świetle ostatniej sceny Enda nie wydaje się wcale za duże.
Cytuj
A Asuka nie? Już w 9 odcinku podświadomie chce zaciągnąć Shinjiego do łóżka (scena "wall of Yericho"), także w rozmowie z Horaki niewerbalnie daje znać, że zwyczajnie leci na Shina.

Daj spokuj nie można przyrownać Shinjiego do Asuki jeśli o tp chodzi...
Cytuj
Krótko - Asuka widzi w Shinjim jedyną godną osobę na całym świecie (nikt inny poza pilotem nie jest godzien), z drugiej strony ona "kocha" nie prawdziwego Shinjiego, co raczej muteki no Shinji-sama, a prawdziwego Shina nie znosi.

Cha, wiedziałem że to napiszesz..., ona nienawidzi Shinjiego za to że cały czas wygrywa, jest lepszy od niej gdyż przez to ona nie jest zauważana.
Cytuj
Asuka myśli sobie, że im wyższe ktoś ma synch-ratio, tym bardziej jest "męski", więc jej wyniki synchronizacji przekonują ją o jej wartości.

Ja bym urzył słowa dojrzały.
Cytuj
Skrobniesz coś o ich relacji?

Taa-a, w piątek gdy znowu będzie wykład z "usypiaczem" (może wczaśniej ale napewno zrobie własną wersję)

Offline Dreadorus Maximus

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2006, 10:23:51 pm »
Cytuj
Mogł być z Rei, no i nie bierze wszystkiego bo Rei nie chciał i Misato też odtrącił.

Widzisz, czyli nie wybrał Asuki, bo była fajna, lecz bardziej dlatego, że odrzucił wszyskie inne możliwości. "Jem hamburgera nie dlatego, że go lubię, lecz dlatego, że pizza i schabowy wypadły przez okno" :roll:.

Cytuj
W świetle ostatniej sceny Enda nie wydaje się wcale za duże.

"I need you", zamiast "I love you". Egoizm zamiast miłości.

Cytuj
Daj spokuj nie można przyrownać Shinjiego do Asuki jeśli o tp chodzi.

No pewnie, Shin tylko jedzie na ręcznym, a Asu molestuje trzydziestoletniego, nieogolonego faceta, eksponuje swoje walory przed czternastolatkiem, zalicza załamkę, gdy ten nie chce jej wskoczyć pod kołdrę, a potem sama przez sen ładuje mu się na jego futton.
Faktycznie, Shin przy niej jest mały, nie mają się co równać. ;)

Cytuj
ona nienawidzi Shinjiego za to że cały czas wygrywa, jest lepszy od niej gdyż przez to ona nie jest zauważana

Żeby się nie powtarzać przepiszę, co napisałem w temacie o Asuce solo;
"A co do Shina, to ona wcale nie chciała być od niego lepsza! Pozornie wydaje się, że jest odwrotnie, ale w chwili zagrożenia, gdy przegrywa z Ghagielem krzyczy "jesteś w końcu Trzecim Dzieckiem". Tak samo cieszy się, gdy Shinji ratuje ją z lawy. Szkopuł taki, że nie jest to jej książę z bajki, tylko straszna ciota. Asuka wcale by się nie obraziła, gdyby została pokonana przez muteki no Shinji-sama, boli ją zaś, że kosi ją na punkty zwyczajna lebioda."
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 23, 2006, 09:29:24 pm »
Taaa-a, to  Twoji rodzice zapewne też są z sobą z musu a nie miłości a jak ty się być może ożenisz to pewnie dlatego że :
Cytuj
Widzisz, czyli nie wybrał Asuki, bo była fajna, lecz bardziej dlatego, że odrzucił wszyskie inne możliwości. "Jem hamburgera nie dlatego, że go lubię, lecz dlatego, że pizza i schabowy wypadły przez okno"

Shinji wybrał Asukę z powodu uczucia.
Cytuj
"I need you", zamiast "I love you". Egoizm zamiast miłości.

I need You może być wyrazem miłości.
Cytuj
No pewnie, Shin tylko jedzie na ręcznym, a Asu molestuje trzydziestoletniego, nieogolonego faceta, eksponuje swoje walory przed czternastolatkiem, zalicza załamkę, gdy ten nie chce jej wskoczyć pod kołdrę, a potem sama przez sen ładuje mu się na jego futton.
Faktycznie, Shin przy niej jest mały, nie mają się co równać.

Nie widzę powodu by być zgryźliwym i wypaczać fakty...
Cytuj
"A co do Shina, to ona wcale nie chciała być od niego lepsza! Pozornie wydaje się, że jest odwrotnie, ale w chwili zagrożenia, gdy przegrywa z Ghagielem krzyczy "jesteś w końcu Trzecim Dzieckiem". Tak samo cieszy się, gdy Shinji ratuje ją z lawy. Szkopuł taki, że nie jest to jej książę z bajki, tylko straszna ciota. Asuka wcale by się nie obraziła, gdyby została pokonana przez muteki no Shinji-sama, boli ją zaś, że kosi ją na punkty zwyczajna lebioda."

Napiszę krotko mylisz się w momencie gdy uważasz że chciała by być pokonana przez Shinjiego. Każda porażka rani jej dumę i przybliża do załamania, Shinji cały czas z nią wygrywa...

Offline Dreadorus Maximus

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 24, 2006, 09:56:24 am »
Wilk zaproponował, żebyśmy nie cytowali nagminnie, zobaczymy co z tego wyniknie.

Wskaż mi w serii dowody na to, że Shinji ma jakieś uczucia względem Asuki. Nawet gdy mówi "pomóż mi", to najpierw wymienia Misato i Rei. Jedyną osobą wobec której ma wyraźne uczucia jest Kaworu - to o nim mówi, że go kochał. Zauważ, że dopuki był Kaworu Shinji nie zainteresował się Asuką w najmniejszym stopniu, a ona wtedy miała próbę samobójczą. Do takiej Rei do szpitala pobiegł od razu, a do Asuki dopiero wtedy, gdy jej potrzebował. Tu przecodze do "I need you", widać w jaki sposób to się objawia - potrzebuję cię, a nie mam nikogo innego. W tym sformułowaniu akcent jest bardziej położony na "ja", niż w zdaniu "I love you". Sformułowanie takowe jest tu bardziej wyrazem egoizmu niż miłości.
Porównując Asukę i Shina w ich podejściu do seksu faktów nie wypaczyłem. Nie wiem czy pamiętasz jeszcze moją interpretację sceny "murów Jerycha".

Asuka nie chce być pokonana przez takiego Shinjiego, a nie Shinjiego w ogóle. Jej dumę rani to, że anioły kasuje lebioda, a nie facet z jajami. W pierwszej ich wspólnej walce, gdy Asuka okazuje się bezradna zwraca się do Shinjiego, żeby jej pomógł, żeby to on pokonał anioła. Krzyczy "zrób coś, jesteś w końcu Trzecim Dzieckiem". Asu nie zna jeszcze Shina, nadal ma nadzieję, że pod pozorem cioty kryje się facet. Nawet w 10 odcinku jeszcze próbowała coś z niego wykrzesać.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 24, 2006, 09:15:27 pm »
Dowodem uczuć jest zachowanie Shinjiego, nigdy też nie fantazjował o Misato czy Rei pomimo że widział ją nago, widział i "macnął". Dowodem też jest ostateczny wybor Shinji & Asuka. Można te zwysunąć wnioski z słow innych osob. W "End of Evangelion" wymienia tylko Asukę gdy prosi o pomoc. Kaworu był tylko jeden no uparci powiedzą dwa dloaczego miałby z miejsca sięmartwić sam przecierz uciekł raz. No i Asuka w szpitalu była tylko raz i Shinji przyszedł do niej. Dread nie ma "tu" "I Need You" -potrzebuje Cię..., w domyśle można dodac kocham Cię, zarowna Asuka jak i Shinji nie umieją sobie powiedzieć "kocham Cię" dlatego słowa "potrzebuję Cię" są jedynymi ktore pasują do nich i są wyrazem uczucia.

Offline Amatsu Mikaboshi

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 24, 2006, 10:39:53 pm »
A ja się zgadzam z opinią Dread'a, że Shinji to egoista. Pokazywał to przez całą serie. Chwalcie MNIE, bądźcie dla MNIE mili, (JA) potrzebuję, JA nie chcę, JA mam dosyć itd... Co do Rei i Mistao, to już bez przesady. Myśle, że on sobie zdawał sprawę, że Misato jest od niego dwa razy starsza i nie ma nawet co o tym mysleć, a Rei przecież kojarzyła mu się bardziej z matką niż z kimś kto by go podniecał. Poza tym Rei nie dawała tego oparcia, to Asuka trzeźwo patrzyła na świat, z Asuką mu było złapać łatwiej kontakt, a z Rei często nie mógł nawiązać nawet konwersacji. Asuka go pociągała fizycznie i jednocześnie, w brew pozorom, poświęcała mu najwięcej uwgi, nawet jak to były ciągłe kłutnie. Misato jego zdaniem opiekowała sie nim, bo takie zadanie dostała od jego ojca, Rei nie była wylewna i nie pokazywała po sobie co czuje, a Asuka mimo że wciąż go nazywała głupikiem co chwila robiła krok w jego stronę. I myślę, że dlatego wybór padł na nią. Co do jego więzi z Kaworu to też było wysoce egoistyczne, Kaworu dawał mu to czego Shinji potrzebował, poświęcał mu czas i uwage mówił, że go kocha, a Shinowi w to graj. Dlatego powiedział, że kochał Kaworu, jemu się tak wydawało, bo ten był dla niego miły, bo go dowartościowywał. Jak zabrakło Kaworu to znowu najblizszą mu osobą była Asuka i dlatego do niej przyszedł. Weźcie pod uwagę że Shinji to jeszcze dzieciak który ma poważne problemy ze sobą, nie ma co u niego się doszukuwac świadomych wyborów miłosci, on kierował się tylko tym że sam nie potrafił sobi z niczym poradzić, a wiedział że Asuka to osoba konkretna i miał nadzieje że ona nim jakoś pokieruje. Że w koncu bedzie wiedział co ma ze sobą zrobić.