Autor Wątek: Asuka & Shinji  (Przeczytany 28538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 26, 2006, 10:47:28 am »
Jak to Shinji nie fantazjował na temat Rei i Misato? W jednej z faz widać po kolei trzy laski mówiące "czy chcesz stać sięze mną jednością" - to przecież zwyczajna fantazja erotyczna. Tak samo w Endzie, w scenie w wagoniku, na podłodze pokazują się myśli Shinjiego. Na obrazkach masz również wszystkie trzy dziewczyny. W EoE wymienia najpierw Misato i Rei, zanim prosi Asukę o pomoc. Poza tym najpierw zwrócił się do Misato (rozmawiają nad bajorem po Tokio3), a dopiero potem do Asuki (do Rei nie poszedł, bo wiedział, że to nie jest już ta sama Rei - widział akwarium). Do Asuki w szpitalu poszedł dopiero wtedy, gdy była jemu potrzebna, a do Rei pobiegł od razu i bezinteresownie (chciał jej podziękować za "ocalenie").
Mogę się zgodzić co do tego, że Asuka i Shinji nie potrafią powiedziec "kocham Cię". Ich uczucia można sprowadzić do "potrzebuję cię", czyli do egoizmu, tudzież miłości niedojrzałej.

Cytuj
Kaworu był tylko jeden no uparci powiedzą dwa dloaczego miałby z miejsca sięmartwić sam przecierz uciekł raz.

Nie rozumiem o co chodzi w tym zdaniu. I to nie tylko ze względu na liczne błędy.

Amatsu, relacja Misato do Shina nie jest wyłącznie stosunkiem służbowym. Ona nie robi tego z rozkazu Gendo, wzięcie Shinjiego do siebie jest jej osobistą inicjatywą (Gendo chciał, by Shin zamieszkał w bloku 6, sam). Mógłbym bardziej się rozpisać o ich relacji, ale temat jest o Shinie i Asuce ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Asuka & Shinji
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 26, 2006, 01:37:06 pm »
Cytat: "Dred"
Do Asuki w szpitalu poszedł dopiero wtedy, gdy była jemu potrzebna,

Nie zabardzo rozimiem do czego potrzebna.

Cytat: "Dred"
Mogę się zgodzić co do tego, że Asuka i Shinji nie potrafią powiedziec "kocham Cię".

Dotąd ok, ale:
Cytat: "Dred"
Ich uczucia można sprowadzić do "potrzebuję cię", czyli do egoizmu, tudzież miłości niedojrzałej.

Do egoizmiu na pewno nie, już raczej "miłości niedojrzałej", ale chyba nie aż tak niedojrzałej jak uwazasz.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Amatsu Mikaboshi

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 26, 2006, 01:54:38 pm »
Cytuj
Jak to Shinji nie fantazjował na temat Rei i Misato? W jednej z faz widać po kolei trzy laski mówiące "czy chcesz stać sięze mną jednością" - to przecież zwyczajna fantazja erotyczna. Tak samo w Endzie, w scenie w wagoniku, na podłodze pokazują się myśli Shinjiego. Na obrazkach masz również wszystkie trzy dziewczyny.

ja nigdzie nie napisałam że wcale o nich nie fantazjował. Ale nie da się ukryć że odpadły bo jedna była za stara a druga była mało kontaktowa. Poza tym to Asuka go całowała, pakowała mu się do łóżka, to już wychodziło poza sferę fantazji więc niejako była do przodu.

Cytuj
W EoE wymienia najpierw Misato i Rei, zanim prosi Asukę o pomoc. Poza tym najpierw zwrócił się do Misato (rozmawiają nad bajorem po Tokio3), a dopiero potem do Asuki (do Rei nie poszedł, bo wiedział, że to nie jest już ta sama Rei - widział akwarium). Do Asuki w szpitalu poszedł dopiero wtedy, gdy była jemu potrzebna, a do Rei pobiegł od razu i bezinteresownie (chciał jej podziękować za "ocalenie").

Czy ja wiem... Ta ich rozmowa była taka sobie moim zadniem. To znaczy może nie tak, to że on poszedł do Misato wydawało mi się jakoś tak oczywiste bo pełniła status jego opiekunki. Jakoś to dla mnie taki naturalny odruch, też bym na jego miejscu poszła najpierw do niej. Nie umiem tego wyjaśnić, dopiero Ty teraz zwróciłeś na to moją uwagę, wcześniej się jakoś nad tym nie zastanawiałam. Co do Rei to słusznie zauważyłeś że to już nie była ta sama więc nam odpada. To że do Asuki przyszedł dopiero wtedy kiedy była mu potrzeban a do Rei od razu... Tak mi się wydaje że to była nieco inna sytuacja, sam napisałeś że chciał jej podziękować, za uratowanie, więc znalazła się w tym szpitalu przez niego, prędzej tam go pchał pewien rodzaj poczucia winy, choć troska zapewne też, to jednak bardziej bym stawiała na to że czuł się odpowiedzialny za to co się stało i chciał sprawdzić czy wszystko w porządku. Przynajmiej ja to tak interpretuje.

Cytuj
Amatsu, relacja Misato do Shina nie jest wyłącznie stosunkiem służbowym. Ona nie robi tego z rozkazu Gendo, wzięcie Shinjiego do siebie jest jej osobistą inicjatywą (Gendo chciał, by Shin zamieszkał w bloku 6, sam). Mógłbym bardziej się rozpisać o ich relacji, ale temat jest o Shinie i Asuce ;)

Ja to wiem i ty to wiesz ale czy Shin to wie to już bym nie była tego taka pewna. Niby ona bierze go pod swój dach z własnej inicjatywy ale nie wiem czy pamietasz taką scenę kiedy Misato miała isć do Shina do szkoły a Shin powiedział że niechciałby jej sprawiać kłopotu (czy coś w tym stylu), a ona na to chlapnęła że to częśc jej pracy i że nalezy to do jej obowiązków z nim związanych. Widać po Shinjim ze się wtedy wkurzył. Poza tym on sobie ciągle wkręca że ludzie z NEVR'u chcą go tylko jako pilota a nie jako osobę (co w większości przyadków jest prawdą) i przypina taką łatkę i Misato. To gdy nie chce już pilotować Evy, Misato mówi że jego ciało nie nalezy już tylko do niego i Shiji znowu odpiera to jako przejaw tego że z Misato łączą go tylko stosunki służbowe.

A wracając do tematu to nie ma się co dziwić że Shinji wybiera Asukę, Była jego ruwieśnicą, mieszkała z nim pod jednym dachem więc siłą rzeczy spędzał z nim dużo czasu, i chyba najwięcej ze wszystkich trzech dziewczyn, była z nim i w domu i w szkole i na polu bitwy, to o czym już wspomniałam, że między nią a Shinjim dochodziło do kontaktu fizycznego (na upartego można powiedzieć że i z Misato i z Rei też, Ale z Rei sytuacja była raczej niezręczna i nie było w niej inicjatywy Rei, a z Misato to w sumie tylko w Endzie mamy już po akcji z domaganiem się od Asuki pomocy. z Resztą był wzięty z zaskoczenia. Jeszcze mamy Kaworu ale to już uzgodniliśmy że jak był Kaworu to on miał w nosie wszystkich z Asuką włącznie więc tego nie liczymy). Asuka była osobą zaradna mimo młodego wieku ( a przynajmiej takie pozory stawrzała) więc Shin tymbardziej miał powody by skłaniać się ku niej, niezapominajmi ze ta lebiega z niczym sobie sama poradzić nie potrafiła. Asuka to silna i zacięta osobowość, więc mogła dawać poczucie jakiegos bezpieczeństwa.

Offline Frey Ikari

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 26, 2006, 08:48:51 pm »
No cóż każdy jest egoistą... Kaworu był dla Shinjiego ważny bo jako jedyny powiedział mu że go kocha, słowa których nie doczekał się od nikogo innego...
Do wypowiedzi Dreada o Misato i Shinjim dodam tylko że Shinji zaakceptował ją jako zastępczą matkę.
Może i wymienia Rei i Misato ale to Asukę prosi o pomoc. I nie wiem skąd wniosek że na początku zwrócił się do Misato..., to raczej ona do niego podeszła bo chciała uspokoić jego sumienie.
Jak już pisałem sformułowanie "potrzebuje Cię" nie muszą być traktowane jako egoizm. Co do "miłości niedojrzałej" to nie jest ona wcale taka niedojrzała chociaż brakuje jej do oryginału...

Tak była taka scena z tą rozmową o szkole ale Shinji nie tyle się zdenerwował co go to trochę dotknęło, a to Misato się zdenerwowała że zasmuciła Shinjiego.

Offline Dreadorus Maximus

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 26, 2006, 09:31:05 pm »
Cytuj
ja nigdzie nie napisałam że wcale o nich nie fantazjował

Frey napisał.

Ja dalej uparcie twierdzę, że nie jest to żdana miłość, tylko egoizm we dwoje. Po pierwsze brakuje świadomego i wprost wyboru "ta osoba jest mi droga" - zarówno z jednej jak i z drugiej strony mamy wybór z przypadku. Asuka dla Shina, bo inne laski odpadły, Shin dla Asu, bo inni faceci nie pilotują robota. Obie strony traktują drugą osobę jako lekarstwo na własną samotność - nie "nie chcę byś była/był samotny/a", tylko "nie chcę być sam/a". Po trzecie nie chcą obdarzyć sięnawzajem szczęściem, co chcą by druga osoba dała mu to, czego on pragnie - patrz rozmowa Asuki z Shinjim na moment przed "pierwszym sądem Asuki" w 25 odcinku. Asu wykłada Shinowi jego egoizm, a pod koniec Rei mówi Asuce, że jest taka sama.

Ich relacja nie ma żadnych znamion miłości. Nie zaprzeczam, że być może w innych warunkach, czy w przyszłości byłoby z tego coś pięknego, ale ja mówię o stanie jaki widzimy w serii i w EoE.

O Misato założyłem osobny temacik.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Asuka & Shinji
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 27, 2006, 01:38:19 pm »
Oni poprostu nie rozumieją co do siebie czują, więc ciężko będzie im to wyrazić słowami. Poza tym to nie są typy, które emanują okazywaniem miłości na lewo i prawo.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Asuka & Shinji
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 27, 2006, 05:41:36 pm »
Cytuj
ja nigdzie nie napisałam że wcale o nich nie fantazjował. Ale nie da się ukryć że odpadły bo jedna była za stara a druga była mało kontaktowa. Poza tym to Asuka go całowała, pakowała mu się do łóżka, to już wychodziło poza sferę fantazji więc niejako była do przodu.

Misato też pakowała się Shinowi do łóżka. Była tylko odrobinę mniej nachalna.

Tylko Rei nie pała do Shina pożądaniem. "Nie będą ani się żenić ani za mąż wychodzić, ale będą jak aniołowie w niebie."
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Asuka & Shinji
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 27, 2006, 06:00:01 pm »
Mistao tęskniła za Kajim, i chciała pocieszyć Shina, Rei jest bardziej jego aniołem stróżem niż kimś bliskim. A Asuka zaczęła interesować się Shinjim po tym jak Kaji ją odepchną. Tak właściwie to bardziej Asuka interesowała się Shinjim niż on Asuką, bo Shin bardziej oglądał się za Rei.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline Frey Ikari

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 27, 2006, 09:35:52 pm »
No i po raz kolejny doszliśmy do momentu gdzie każdy ma swoją opinię i nie zmieni jej bo uważa że jest słuszna... Raczej wątpie by cokolwiek było w stanie to zmienić...

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Asuka & Shinji
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 27, 2006, 11:12:20 pm »
No o ATF-ie pozorujemy dyskusję, a tu? Shinjego czy Asuki nie spytasz co czuje- możesz się domyślać po zachowaniu. (Jest tu ktoś po/ na psychologii? ;) )
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 28, 2006, 09:50:44 pm »
Cytat: "Ijon Tichy"
(Jest tu ktoś po/ na psychologii? ;) )

Po czterech semestrach.

Cytuj
Asuka zaczęła interesować się Shinjim po tym jak Kaji ją odepchną.

Kaji "odepchnął" Asu gdzieś w okolicach 15 odcinka, gdy odnowił swoją relację z Misato. Asuka interesowała się Shinjim już od 8 odcinka. W 9 odcinku podświadomie próbuje go "rozruszać", a w 10 odcinku świadomie i dobrowolnie go podrywa (używając do tego celu kostiumu kupionego podczas "randki" z Kajim). Po 15 odcinku ich relacja się psuje.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Dino

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 08, 2007, 09:06:47 pm »
Dobra. Niby nie bardzo czaję jak można twierdzić że Asuce i Shinjiemu nie zależało na sobie na wzajem ale myślę że warto odświerzyć ten temat bo to w końcu do niego pasuje ta kwestia.

A więc Bartez, chciałeś jakiś dowodów na to że im na sobie zależy. Jako że dowody są w całej serii od ósmego odcinka wzwyż to ja zapytam inaczej: na jakiej/jakich podstawach twierdzisz, że im na sobie nie zależało?

Offline Pelios

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 08, 2007, 10:09:37 pm »
Nie, nie zaczynajmy znowu z tezą negatywną :D. Nie trzeba udowadniać, że czegoś NIE ma. Udowadniasz, że coś jest. Jeśli nie udowodnisz czegoś co jest, wtedy tego nie ma.
Oczywiście można dawać argumenty przeciw teori. Ale dopóki teoria nie ma argumentów za, to nie jest teorią, którą można rozpatrywać.

To tak mimochodem, choć było już chyba powtarzane kilkaset razy :D.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Dino

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 08, 2007, 11:17:13 pm »
Ale ja nie chcę żadnego udowadniania bo Asuce i Shinjiemu na sobie zależy i to każdy (prawie) wie. Chciałem się tylko dowiedzieć na jakiej podstawie Bartez twierdzi że jest inaczej.

Offline Dreadorus Maximus

Asuka & Shinji
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 08, 2007, 11:29:23 pm »
Popieram Peliosa. Takie są zasady udowadniania, więc tego się trzymajmy.

Argumenty, że Asuce zależy na Shinjim:

-scena rozmowy z Hikari; spytajcie psychologa (albo Szyszki) o roli komunikacji niewerbalnej. W mowie ciała poruszanie nogami w taki sposób jak robi to Asu jest związane z zainteresowaniem omawianą osobą. Asuka mówi, że Shin jest do bani, ale macha nózią.
-teoria "muteki no Shinji-sama".
-22 odcinek jako całość, zwłaszcza sceny, których nie było w pierwotnej serii, czyli początek i "you won't even hold me".
-walka z Series. Asuka krzyczy, że "baka Shinji też powinien tu być", chociaż wie, że wygrywa. Asuce zależy na tym, by Shinji widział jej tryumf, żeby ją podziwiał. Jest to związane z "muteki no Shinji-sama".
-23 odcinek, gdy Asuka jedzie w dół, po tym jak nie potrafiła odpalić Evy. Asu mówi, że ostatnim razem (w 22 odcinku) Shinji nie przybył jej z pomocą.

Argumenty, że Shinjiemu zależy na Asuce zostawiam komu innemu, chyba, że nikt nie napisze. ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

 

anything