Autor Wątek: Salki czy to mozliwe??  (Przeczytany 2268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SMALALA

Salki czy to mozliwe??
« dnia: Październik 23, 2006, 09:04:50 am »
:D

W dziale skirmish przy akapicie o monsterach z poskramiaczami pisze ze takie kasuja szeregi wiec jak rozumiem odnosi sie to takze do salamanders hunting packow 8)

Drugie pytanko to polski zapis ktory wymaga by odleglosc miedzy modelami w skirmishu byla 1 cal czy angielska wersja to potwierdza :badgrin:

Shino

  • Gość
Salki czy to mozliwe??
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2006, 09:12:12 am »
jesli salki nie maja zasady skirmish to tak... ;)  zreszta to bylo by zbyt czasochlonne ustawiac salki tak zeby mialy 360 LOS

w ang. jest up to 1" ;)

Offline SMALALA

Salki czy to mozliwe??
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2006, 09:16:11 am »
Cytat: "Shino"
jesli salki nie maja zasady skirmish to tak... ;)  zreszta to bylo by zbyt czasochlonne ustawiac salki tak zeby mialy 360 LOS

w ang. jest up to 1" ;)


Shino wlasnie sek w tym ze o lamaniu szeregow przez monstery z poskramiaczami jest w dziale skirmish^^ Dlatego tutaj rodzi sie pytanie o lamanie ich  szeregow.......Dla mnie moga skoro zapis o lamaniu jest w dziale skirmish a nie w dziale monsters :D

Offline bless

Salki czy to mozliwe??
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2006, 09:16:53 am »
Cytat: "Shino"

w ang. jest up to 1" ;)


W polskim oczywiscie tez jest "do 1" od siebie", a nie "1" od siebie".  Proponuje przetrzeć okulary... ;)
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

Offline Scimitar

Salki czy to mozliwe??
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2006, 11:14:27 am »
Salki nie kasują szeregów, ponieważ żadna salka indywidualnie nie ma US 5+. Ale już taka hydra DE kasuje, bo sama z siebie ma US 6. To taka różnica.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline TruePunk

Salki czy to mozliwe??
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2006, 01:00:00 pm »
Ja mysle, ze Scimitar dobrze mysli.

Offline Bigpasiak

Salki czy to mozliwe??
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2006, 02:00:23 pm »
Ja mysle, ze Scimitar dobrze mysli... tak mysle...

 choc z drugiej strony nie jest zaznaczone ze sama bestia ma miec us>5 wiec problematyczne... a zobaczcie panowie co z tym... czy hydra popyla przez las bez minusow? a jak zgine zaloga to juz ma minusy? i co z salkami? przeciez nie maja us1 a tylko takie modele poruszaja sie przez las bez minosow... oprocz WE  8)
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline Scimitar

Salki czy to mozliwe??
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2006, 03:03:25 pm »
Co do "skirmishującej hydry" to się nie wypowiem :D

Ale co do zdejmowania ranków - szukałem dzisiaj uzasadnienia Malalowi i w RB jest wyraźnie "the monster" (nie the monsters, monsters itp., ale jeden potwór). Ni mniej ni więcej jeden potwór w oddziale musi mieć US 5 lub więcej by kasować szereg.

A pomysł z ruchem hydry przez las interesujący - muszę to doczytać :D
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline Bigpasiak

Salki czy to mozliwe??
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2006, 04:39:56 pm »
w sumie to mi glownie o salki chodzi bo przeciez to mix unit i teoretycznie moze chodzic po lasach normalnie ale minusow za stzrelanie nie ma wiec jak dokladnie z nimi jest? i co z szarza? pamietam ze gdzies tu to bylo ale skleroza... salki musza widziec cel czy wystarczy ze skinki? no i jakies uzasadnienie prosze... dla jakiejkolwiek interpretacji... tylko nie na logike... prosze...  ;)
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline TruePunk

Salki czy to mozliwe??
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 23, 2006, 04:54:11 pm »
z szarza - wydaje mi sie, iz wystarczy ze widza skinki. Ale. Wtedy do walki dochodza tylko te skinki ktore widzialy i mogly szarzowac -salamandry z tylu.

Argumentacja: kiedy moj skirmisz ma 10 cali zasiegu szarzy, i tyle wlasnie dzieli JEDNA figurke od oddzialu szarzowanego - to dostawia sie jedna, a reszta za nia. Bo jedna ma mozliwosc wykonania szarzy. Tu sytuacja analogiczna

Offline QUASSIMODO

Salki czy to mozliwe??
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 23, 2006, 05:02:16 pm »
Cytat: "TruePunk"
z szarza - wydaje mi sie, iz wystarczy ze widza skinki. Ale. Wtedy do walki dochodza tylko te skinki ktore widzialy i mogly szarzowac -salamandry z tylu.

Argumentacja: kiedy moj skirmisz ma 10 cali zasiegu szarzy, i tyle wlasnie dzieli JEDNA figurke od oddzialu szarzowanego - to dostawia sie jedna, a reszta za nia. Bo jedna ma mozliwosc wykonania szarzy. Tu sytuacja analogiczna


lepiej nie rozwijaj tej kwestii..argument jest mocno chybiony
wg tej interpretacji jak mam oddzial np 6 kawalerzystow i przy deklaracji szarzy widzi cel tylko 1 to tylko tego moge dostawic do walki :roll:
bez takich

wydaje mi sie ze mylicie 2 pojecia(nie mam booka pod reka bo pozyczylem  :cry: ale tak mi sie zapamietalo):
-1 do strzelania w skirmisherow jest tylko wtedy gdy sie ma 1 US
natomiast nigdzie nie pisalo ze traci sie wszystkie bonusy z bycia skirmisherem jak sie ma np 3US

analogicznie jest z oddzialem pegazow/warhawks -> pole widzenia maja 360* a nie liczenie co widzi poszczegolny model tego oddzialu
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Shino

  • Gość
Salki czy to mozliwe??
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 23, 2006, 06:06:33 pm »
wlasnie przeczytalem fragment o monster & handlers i oto jakie wnioski wyciagnalem:

zadna salka nie ma us5 wiec nie zieraja szeregow

za to salki maja bok i szarze sa dprowadzane do salek a nie skinkow wiec mozna zdobyc flanke/tyl na salkach

przestalem byc pewie co do 360 LOS w salkach bo jest napisane, ze poruszaja sie jako skirmish ale widza monsterami. Jest ewidentnie napisane, ze handlerzy sa pomijani...

Offline Scimitar

Salki czy to mozliwe??
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 23, 2006, 07:56:05 pm »
Salamandry mają zasadę skirmishers, więc nie ma mowy o boku, czy tyle (chyba, że już są w walce dostawione). Widzą więc 360 stopni, po lesie jak Bigpasiak pisał, bez modyfikatorów.
Natomiast:
- aby zaszarżować to musi widzieć salamandra jakaś (powoduje to nowy zapis w RB o Monsters & Handlers)
- nie ma -1 za strzelanie do nich, ponieważ nie jest to jednolity skirmish o US 1
- salki nie kasują szeregów, ponieważ żadna z nich nie ma indywidualnie US 5+ (tylko każda ma US 3)

Tyle podsumowania.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline thurion

Salki czy to mozliwe??
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 23, 2006, 08:10:51 pm »
to skirmisherzy z US 5+ nie maja juz bonusow za flanke/ tyl ?  ? ?

czy o co chodzi?

Offline Scimitar

Salki czy to mozliwe??
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 23, 2006, 08:18:25 pm »
Bonus za flankę i tył mają :) Chodzi o to czy kasują szeregi. Masz teraz taki paragraf Monsters & handlers i jeśliby się trafiło coś "skirmishopodobnego", co by miało na składzie potworki o US 5+ to by kasowało szeregi dodatkowo. Ale Salki mają za mały US. Dla kontrastu jest Hudra DE z US 6, ale za to sama z siebie nie jest skirmishem, choć te zasady z M&H też się do niej tyczą.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D