Autor Wątek: dołączanie herosa do oddziału  (Przeczytany 2946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bless

dołączanie herosa do oddziału
« dnia: Październik 24, 2006, 08:54:28 am »
Na str. 74 polskiego RB (wersja mała) widnieje akapit dotyczacy dolaczania herosow do oddzialow:

"Najwazniejszą rzeczą, o której należy pamiętać jest, że Postać nie może wykorzystać faktu przyłączenia sie/odłączenia się od jednostki do wykonania ruchu dłuższego niż na odległość, którą mogłaby pokonać, gdyby poruszała sie w pojedynkę."

Czy to oznacza, ze mag na poniższym obrazku nie moze dołaczyć sie do sojuszniczego oddziału piechoty? Mag stoi jakies 2" od jednostki, ale ma tylko 4" ruchu (bo nie moze maszerować). Przejście na front oddziału zajełoby mu z 6". Czy dobrze rozumiem, ze jesli piechota nie zreformuje sie, przerzucajac front na tył, to mag jest wystawiony na pozarcie ghoulom?
 
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

Offline Scimitar

dołączanie herosa do oddziału
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2006, 09:14:35 am »
Mag wchodzi w tylny szereg. To bankowo, ale czy wędruje na front nie wiem - myślę że nie.

Chodziło zapewne o to, by nie robić cudów, że mag np. dołącza do oddziału szerokiego na 20 '' po czym w następnej turze jest na drugim krańcu oddziału. Albo to co pokazujesz - dołącza do oddziału, po czym zarabia jeszcze parę cali za przemieszczenie do frontu (a co jest czasem kluczowe dla zasięgów czarów.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline sAddamiec

dołączanie herosa do oddziału
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2006, 09:18:44 am »
IMO mag jest wstawiany do jakiegos tylniego szeregu zgodnie z jego max zasiegiem ruchu. W nastepnej turze sobie go przestawisz do pierwszego szeregu. Wiem, ze wczesniej o automatycznym wedrowaniu od pierwszego szeregu, ale zostaje zdrowy rozsadek ;)
Druga sprawa, czy mozna wsadzic bohatera do jednostki ktora sie w tej turze reformowala? Przeciez nie oddzial nie moze wykonac zadnego dalszego ruchu podobnie jak jednostka ktora sie zebrala.
zy normalna zwykła plewa może ścinać ch..em drzewa? Ależ owszem, czemu nie, plewie też należy się! Olali olala, olali olala... :D

Offline QUASSIMODO

dołączanie herosa do oddziału
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2006, 09:54:08 am »
akurat w tym momencie mozna go przeniesc(IMO),zmiana nie jest drastyczna(w sensie ruchu)
ten zapis mial zapobiegac teleportowaniom herosow w jakis dziwnych gunlinach(np)+wykorzystywanie faktu ze wew. oddzialu lazil bez ograniczen a dopiero pozniej wykorzystywal swoj ruch(jezeli chcialby odlaczyc sie od oddzialu to moze lacznie z tym ruchem wew.oddzialu pokonac odleglosc max. taka na jaka pozwala mu jego wartosc M)
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline Christos

dołączanie herosa do oddziału
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2006, 10:02:40 am »
RB str 72:
"To join a unit of troops, a character has only to move so that he is touching it. Once he has joined the unit, the model is automatically placed in its front rank"

RB str 74:
"The most important  thing to remember when a character joins/leaves units as part of his move is that the character cannot use the fact he is joining/leaving units to extend his move beyond the distance he could have moved if he was simply moving on his own"

Pozwoliłem sobie zamieścić te cytaty coby było łatwiej dyskutować o tym.
Osobiście nie mam pojęcia chociaż troche próbowałem głowkować nad tym. Wydaje mi sie że pierwszy cytat mam tu pierwszeństwo a drugi wyklucz jedynie pewne sytuacje mogące uchodzic za "wałek". Np przemieszczanie wzdłuż długiego szeregu łuczników.
Poza tym czy mozna wejść i wyjść z unitu w tej samej turze?? (nie mogłem sie doszukać szczegółow na ten temat). Jeśli tak to drugi cytat odnosiłby sie tez do takiej sytuacji gdy charakter wchodzi z tyłu unitu, przeskakuje do pierwszego ranku i wychodzi z przodu.

@sAddamiec - nie wydaje mi sie żeby było zabronione wchodzenie do zreformowanego oddziału. Niby czemu?? Oddział nigdzie sie nie rusza to bohater do niego dołącza.
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline QUASSIMODO

dołączanie herosa do oddziału
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2006, 11:44:43 am »
w zasadzie niemozna sie dolaczyc do oddzialu ktory wlasnie sie zebral...

do zreformowanego mozna sie dolaczyc,bo i niby dlaczego nie?oddzial sie reformuje-to normalna opcja ruchu-po czym dolacza sie do niego bohater
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline sAddamiec

dołączanie herosa do oddziału
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2006, 12:24:05 pm »
Cytat: "QUASSIMODO"
w zasadzie niemozna sie dolaczyc do oddzialu ktory wlasnie sie zebral...

do zreformowanego mozna sie dolaczyc,bo i niby dlaczego nie?oddzial sie reformuje-to normalna opcja ruchu-po czym dolacza sie do niego bohater

Absolutnie sie zgadzam, pisalem posta na szybko i zaraz potem stwierdzilem ze palnalem glupote.

@ Christos - nie mozna wejsc i wyjsc do tego samego oddzialu w jednej turze
"..., but he is unable to join and leave the same unit in the same turn.
zy normalna zwykła plewa może ścinać ch..em drzewa? Ależ owszem, czemu nie, plewie też należy się! Olali olala, olali olala... :D

Shino

  • Gość
Re: dołączanie herosa do oddziału
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2006, 01:11:30 pm »
Cytat: "bless"
[...]

jak dla mnie jedyny sposob zeby wykonac tu manewr dolacenie maga do oddzialu jest wpierw turn piechoty (albo o 90 albo o 180 stopni)... inaczej est to walek ;)

Offline Kozisyn

dołączanie herosa do oddziału
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 24, 2006, 02:24:23 pm »
turn piechoty w strone maga
 dołączenie maga
turn piechoty w dowolnym kierunku

mag automatycznie ląduje w pierwszym ranku ;)
teraz są takie czasy, że człowiekowi strach rzucić palenie"

Offline QUASSIMODO

dołączanie herosa do oddziału
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2006, 03:08:47 pm »
a to mozna sie ruszyc na raty jakims oddzialem?
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline Kozisyn

dołączanie herosa do oddziału
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 24, 2006, 03:56:19 pm »
tj. mag dołacza sie do tyłu który jest tyłem
turn oddziału tak zeby znalazł sie na przodzie...turn co by był na pierwotnym przodzie


tak czy siak nie wiem jak traktować zmienienie pozycji herosa w trakcie turn.
teraz są takie czasy, że człowiekowi strach rzucić palenie"

Offline Bigpasiak

dołączanie herosa do oddziału
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 24, 2006, 03:56:20 pm »
nie... :!:
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline Gogol

dołączanie herosa do oddziału
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 24, 2006, 04:41:38 pm »
IMHO może wejść do jednostki i stanąć max w 2 szeregu od tyłu ... z tego co wiem na dziś dzien nie ma bezwzględnego obowiązku (w nietypowych przypadkach) trzymania herosów z przodu .... jednak w kolejnej turze (lub tej samej jeśli np coś ten oddział pogoni wpadajac z popychaczki) bohater ma obowiązek znaleźć się z przodu.
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline QUASSIMODO

dołączanie herosa do oddziału
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 24, 2006, 04:46:12 pm »
wlasnie ma obowiazek znalezc sie w pierwszym rzedzie o ile tam jest wolne miejsce(tzn jest zwyklak)
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline Scimitar

dołączanie herosa do oddziału
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 24, 2006, 06:23:33 pm »
Cytat: "Christos"
RB str 72:
"To join a unit of troops, a character has only to move so that he is touching it. Once he has joined the unit, the model is automatically placed in its front rank"

RB str 74:
"The most important  thing to remember when a character joins/leaves units as part of his move is that the character cannot use the fact he is joining/leaving units to extend his move beyond the distance he could have moved if he was simply moving on his own"

Tzn. w niektórych sytuacjach te cytaty kłócą się ze sobą. Generalnie nie ma problemu jeśli chodzi o zwykłego herosa - pierwszy cytat wystarcza, ale jak mamy maga, który w następnej fazie może miotać jakieś missile np., to jest już kłopot.
Chyba, że przyjąć, żę w przypadku przemieszczenia do 1ego szeregu bohater musi się znaleźć w pozycji możliwie najbliższej jego maksymalnemu ruchowi w danej sytuacji.

Jakby pokazany przykład miałby miejsce w grze ze mną to bym pozwolił przemieścić maga do 1go szeregu. Z tym przechodzenie większej odległości niż można to każdy wie o co chodzi, ale trudno to sprecyzować inaczej niż w 2gim cytacie.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

 

anything