trawa

Autor Wątek: GLADIATORZY  (Przeczytany 5799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rroghl

GLADIATORZY
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 11, 2005, 11:32:40 pm »
hej,
wlasnie przedwczoraj zacząłem swoją przygodę z Mordheimem :):)
Na początku zagrałem dwa razy Wood Elfami z Mousillon (wiadomo, naleciałości z batla).
Póżniej jednak stwierdziłem, że może przydałaby sie odmiana, no i fajnie by było, żebym mógł za jakiś czas pokazać swą facjatę na turnieju :)
No i zdecydowałem się na Pit Fighterów... (choć w sumie nie bardzo jeszcze czaję, które bandy są oficjalne, a które nie, ale znalazłem opis gladiatorów na stronce GW, więc sądze, że oni raczej są).
No i chciałem, żebyście się trochę wypowiedzieli na ich temat, jak wam się podoba klimat, czy przyjemnie się nimi gra... itd. O to czy są mocni, czy nie, czy często się nimi wygrywa, nie pytam, bo wiem, jak mogą wkurzać takie pytania, sam się często wkurzam czytając takie posty w sekcji WHFB.

I może skomentujcie warbandę, którą stworzyłem na poczatek:
Pit King, empire style (helmet, dagger, great waepon, light armour)
Troll Slayer, dwarf axe
Veteran, orc style (helmet, dagger, axe, shield)
Veteran, orc style
4 x Pursuers, skink style (helmet, dagger, trident, net)
łącznie równe 500 gc,
rating: 84

Myślałem też o ogrze, bo twarda bestia się wydaje, lecz wtedy musiałbym zrezygnować z 4 Pursuers... lub veterana i dwóch pursuers... i chyba w sumie się to mało opłaca (5 figurek w bandzie.. nawet moim laickim okiem wydaje sie to nie najlepszym pomysłem).
Pozdrawiam

Offline SKAV

GLADIATORZY
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 12, 2005, 06:37:24 am »
gladiatorzy nie są oficjalni ;)
img]http://www.naruto-kun.com/images/narutotest/itachi.jpg[/img]

Offline rroghl

GLADIATORZY
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 12, 2005, 08:50:42 am »
Nie są oficjalni!?
Przecież ściągnąlem ich ze strony GW... myślałem, że jak już coś tam umieszczą, a w dodatku wyprodukują figurki, to już są oficjalni :(
No ale nic, poki co ta banda mi sie najbardziej podoba, wiec napewno nią pogram, może za jakis czas dałączą ją do oficjalnych?

Offline SKAV

GLADIATORZY
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 12, 2005, 09:23:52 am »
w bandzie (niekażddej) zawsze mozesz mieć najemnika gladiatora ;)
img]http://www.naruto-kun.com/images/narutotest/itachi.jpg[/img]

Offline Mistrz wałków :)

GLADIATORZY
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 12, 2005, 09:40:10 am »
Tak jak powiedział Skav nie są oficjalni (lecz nieduzo im do tego brakuje).
I tak np. Ja na luzniejsze tyrnieje będe ich dopuszczał (tak jak w obecnej kampani)
Banda jest raczej przeciętna (żeby nie rzec słaba).. Problem sam dostrzegłeś- mała liczba modeli spowodowana drogim ekwipunkiem.. Dla wyjasnienia podam Ci że inne bandy przeciętnie liczą sobie 13 modeli i sa wyposarzone w sprzęt za ok 5 gc (topór lub pałka).

A co do rozpiski..
Ciekawa lecz nie ma kilka wad.. Pit fighter King to kluczowa postać i nie moze być wyposarzany w dwuraka.. Wiem wiem przezwyczajenie zbattla najlepiej uzbrajać generałów w dwuraki. Lecz w tym systemie bronią dwureczną walczy sie zawsze jako ostatni i wielokrotnie ilośc modeli walcząca z nami przekracza 2. Tzn:
Twój pit King został zaszarżowany przez 4 modele ludzkie.. to jest 8 ataków (każdy walczy dwoma brońmi) trafiających go na 4+ i raniących na 5+.. efekt juz znasz :(. A terz odwrotna sytuacja ty szarzujesz na model np. swordsmena i.. To on Ciebie wpierw trafia wounduje i w swojej turze dobija :(..

Dlatego znacznie lepszym zestawem jest albo Chaos style (flail) lub Unded styl (dwa parowania)

I najważniejsze to to abyś pamiętał o tym że najlepiej pit fighterzy walczą w budynkach - prawda jest taka że w budynku nikt im nie jest wstanie dotrzymać kroku..


A jeśli szukasz podobnej w założeniu bandy (lecz oficjalnej) to polecam midenheim.
Kamil. (miszczu)

Offline rroghl

GLADIATORZY
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 12, 2005, 10:06:30 am »
dzięki wielkie za porady :)
myślę, że do czasu zanim uzbieram na figsy i pomaluje je wszystkie, to minie wystarczajaco duzo czasu, by GW zdażylo ich "uoficjalnić" ;)
Poki co mam kilka batlowych zakupoow do zrobienia (wyszly nowe WE, pare stowek trzeba bedzie na nie przeznaczyc... no i koniecznie musze kupic walizke do przenoszenia figsow).
a czy oplaca sie brac ogra? w jakiejkolwiek kombinacji?

Offline nahar

GLADIATORZY
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 12, 2005, 10:24:35 am »
Witam

Nie licz na to ze ich uoficjalnią. W sprawie Mordheim nie wiele się robi, w tym momencie jest zawieszone jakiekolwiek działanie poza wydawaniem czasem artykułów w FANATIC MAG.

Ale banda jest przednia, tylko niestety ma poważne błędy które robią ją mocno niegrywalną. Zbyt drogi jest ekwipunek przez to ze musisz go nabywać w zestawch, powoduje to sytuację że nie bardzo Ci się liczebnie banda rozwija - dochód około 50-60 starcza na zakup (czyli de facto odkupienie) jedengo wojownika.

Oryginalne figurki są SUPER - sam mam najemnika gladiatora z zestawu złożonego. Taniej i równie ciekawie wychodzi box maraudersów chaosu (tak zrobił Kamil), masz sporo części z których można posklejać fajne modele (no jeszcze trochę bitsów od milicji - miecze, topory itp).

Ogr - moim zdaniem jest bardzo przydatny, no i klimatyczny.  Zapewne dużo zabawy będziesz miał z zrobieniem modelu (oryginalny jest podobnie jak slayer fatalny).

Ja jest całkowicie za tym aby te bandę dopuszczać na turniejech szczególni e ze jest słaba i nie daje raczej szans na jakieś wygrane.

W sumie to poza kilkoma turniejami w roku robinymi przez obecnych na forum, reszta pewnie bez problemu dopuszcza do gry Pit Figterów. A u nas tez powoli się to zmnienia - są 3 bandy zrobione przez GW, które niestety wg najnowszych "ustaleń" nie kwalifikują się jako oficjalne. Ale ze nie mamy zadnego wsparcia od GW wiec SAMI mozemy decydować które bandy dopuszczać. Zaletą oficjalnych jest ich zbalansowanie, w przeciwieństiwe do produktów samodzielnych, które często są mocno przepakowane.

Gdyby Ci się udało coś złożyć do października to zapraszamy na Bazyliszek.
paweł

Offline rroghl

GLADIATORZY
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 12, 2005, 10:35:50 am »
no wlasnie wczoraj przegladalem strone bazyliszka i w dopuszczonych armiach nie znalazlem gladiatorów (czy może ich przeoczyłem??)
ale moze, moze, jak Kurnous da (ach te naleciałości z batla ;)) to sie zjawie...
A ma jeszcze pytanie odnosnie zasad:
czy moge danemu gladiatorowi wogole nie wykupywac styla? tak zeby latal goly z dagger tylko?

Offline Motorek

GLADIATORZY
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 12, 2005, 11:00:34 am »
Cytat: "rroghl"
no wlasnie wczoraj przegladalem strone bazyliszka i w dopuszczonych armiach nie znalazlem gladiatorów (czy może ich przeoczyłem??)
ale moze, moze, jak Kurnous da (ach te naleciałości z batla ;)) to sie zjawie...
Nie przeoczyłeś po prostu to jest nieoficjalna banda, a dopuszczanie takich band na turniejach jest raczej żadkością. Na stronce Bazyla, w regulaminie turnieju są podane wszystkie oficjalne bandy do Mordheima.
Pozdro ;)

Offline rroghl

GLADIATORZY
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 13, 2005, 11:45:47 am »
hej,
postanowiłem jednak zrobic klimatyczna rozpiske z ogrem. Oto co mi wyszlo:
Pit king, undead style
Troll slayer, dwarf axe, sword
2 x vetern, undead style
ogr, mace, hammer
rating: 69
Jak wam sie to podoba? Jakies sugestie co do uzbrojenia, stylów?
Pozdrawiam

Offline MiSiO

GLADIATORZY
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 13, 2005, 11:50:26 am »
z Gladiatorami jesr jeden podstawowy problem. GW wypuściło 2 wersje zasad. Każda inna...

A co do bliskości Gladiatorów do Oficjalności. Tak samo im jeszcze daleko jak i innym bandom nieoficjalnym. Oczywiscie planowane są zmiany dla galdiarotów i piratów ale to są luźne stwierdzenia... jak się SG wezmą za mordheim to się okaże. Również jakaś elfia banda ma się pokazać. To jednak tylko dywagacje.

Offline Mistrz wałków :)

GLADIATORZY
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 13, 2005, 01:48:35 pm »
Rozpiska bardzo dobra..
Ja osobiście jeszcze oszczędziwszy na ekwipunku wystawiałem Bursuera lecz jest to kwestjagustu..
Napeno łatwych przejśc z tobą przeciwnicy nie będą mieli (prawie wszystko paruje).
I radzę zagrać właśnie tym zestawem (nie 8 bez gra) - daje on więcej przyjemności z gry :)
Kamil. (miszczu)

Offline rroghl

GLADIATORZY
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 13, 2005, 02:37:49 pm »
Cytat: "Mistrz wałków :)"

Ja osobiście jeszcze oszczędziwszy na ekwipunku wystawiałem Bursuera lecz jest to kwestjagustu..

No tak, ale w takim wypadku musialbym dwoch bohaterow golych wystawic... (w sumie nawet nie wiem, czy mozna gladiatorow bez stylow wystawiac, tzn z samym daggerem, ew. dokupowac im osobno bron)

Offline Mistrz wałków :)

GLADIATORZY
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 13, 2005, 07:39:57 pm »
Ja style zmienisz na tańsze (ork style) i na krasnoludzie zmienisz dwarf axe na axe to bez problemu wystarczy Ci na jeszcze jednego stronnika.
Kamil. (miszczu)

Offline Mad Hamster

GLADIATORZY
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 20, 2005, 11:57:17 am »
bardzo prawdopodobne ze gladiatorzy, podobnie jak kilka innych nieoficjalnych band, beda dopuszczeni do turnieju na Falconie.
ęęęędzia ! On mnie zwalowal ! Łord sejwa mu !!!