Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol4.  (Przeczytany 104534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Niuniek

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol4.
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 26, 2006, 06:58:54 pm »
Cytat: "Beregond"
(błeee mam 16 lat jestem beznadziejny nie chce mi się żyć i inne takie smuty)

Ha, jednak dziś jest całkiem pozytywnie, pizza i cioranie na Gamecube z kumplami- takie małe party  ^^


No i tak trzymać, znam kogoś, kto jak nie ma myśli samobójczych raz na miesiąc, to znaczy, że coś jest nie tak!  :lol:

No ja jednak miałem spr. z fizy Ryba :cry:  - masakra, nie dało sięzrobić wszystkich zadań, bo nie było czasu dość :?

A jedno pytanko mnie trochę zaskoczyło - Satelita spadając na ziemię spala się w atmosferze. Dlaczego nie spala się podczas wynoszenia go na orbitę?

Nie maiałem pojęcia co tam opisać! Czy, że rakieta jest bardziej opływowa i nie ma takiego tarcia?

Offline Pokpoko

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol4.
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 26, 2006, 07:06:58 pm »
trzeba było napisac, zgodnie z prawda, że jest wynoszony na orbitę zamknięty w ładowni, i nie ma stycznosci z atmosferą :lol:
a ja własnie maluję. i skończył się czarny, a bez czarnego jak bez ręki, wiec jeszcze tylko drybrush i szlus do czasu az wyskrobię 12zł na farbkę :(

Offline Frey Ikari

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol4.
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 26, 2006, 07:39:37 pm »
Cytuj
No ja jednak miałem spr. z fizy Ryba  - masakra, nie dało sięzrobić wszystkich zadań, bo nie było czasu dość

Mało czasu?? Ja to dopiero bede mieć mało czasu!! Będę musiał napisać odp. na 10 kazusow i 5 pytań w 3o min!! Samo znaleziemie w ustawie odp. to dużo czasu a co dopiero jeszcze przepisać dobrą część...

Co do satelity to ja bym napisał że spala się bo jest przyciągana przez grawitację ktora cały czas przyspiesza prędkośc spadania przez co jest większe tarcie co z kolei powoduje spalanie się jej. (chyba dobrze)

Shino

  • Gość
Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol4.
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 26, 2006, 07:58:59 pm »
widzisz... trzeba bylo zapytac freya bo rzeczywiscie ma racje....

ogolnie powinno to wygladac mniej wiecej tak:

przy wznoszeniu satelicie ktora nie ma silnikow nadawana jest pierwsza predkosc kosmiczna (albo druga zawsze mi sie myla... choc na 95% to byla pierwsza) i porusza sie ona ruchem opoznionym jako, ze zwrot sily grawitaji jest przeciwny do zwrotu sily wystrzelenia...
z kolei przy opadaniu jest to ruch przyspieszony ktory osiaga znacznie wieksze predkosc koncowa (predkosc rosnie mimo tego tarcia) niz w przyadku predkosci poczatkowej wznoszenia...

dodatkowo mogles nalac troche wody, ze przy tak ogromnych odleglosciach jak orbita planety grawitacja przyjmuje rozne wartosci w zaleznosci jak daleko od powierzchni ziemi sie znajdujesz... itd...

 ;)

Offline Miyamoto Hachimaro

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol4.
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 26, 2006, 08:02:31 pm »
Witam oficjalnie Joshuę.

Cytat: "Shino"
hachi dread powiedzial, ze go nie bedzie do czwartku... przecioez mowilem ze go nie bedzie...  ;) i mielismy wejsc do 105 strony...

ぼく は 盲目の ばか です...

Cytat: "rysia15"
Ostatnio z fizy dostałam pałę (i czwórę :P) ze sprawdzianu :? Czasami naprawdę mam zaćmienie umysłu... a w poniedziałek poprawka na szczęście. Hehe dzisiaj nie poszłam do szkoły z okazji symulacji chorobowej 1#- przeziębienie bezobjawowe W końcu trochę czasu dla siebie :)

Ja na choroby nie mogę sobie pozwolić... Ciężko by mi było potem nadrobić zaległości. Nawet wyjazd do Gdańska na uroczyste wręczenie stypendium sobie darowałem. A z fizy póki co radzę sobie całkiem nieźle...

Cytat: "Krova"
 Naszła mnie wizja księdza zbierającego ofiarę w kościele i myślącego, ile flaszek za to kupi. Nigdy więcej nie dam na tacę!

Przez 50 lat coniedzielnego rzucania na tacę pięciu złotych ksiądz zarabia na wiernym circa 13044,64 zł. Miło, nie? Niemniej, część tej kasy idzie na rzecz Dreada, więc nie żałuj miedziaków :P

Cytat: "Krova"
[anty-komercjalizm, patriotyzm ifogóle]
Dread
   Te pieniądze mogły pójść na biedne dzieci z Kambodży, a nie Twoje plugawe zachcianki! :x Mason!

Mówi Pismo: "Ubogich zawsze macie u siebie, ale Mnie nie zawsze macie.". Zgadnijcie, o kim mowa.

Cytat: "Dreadorus Maximus"
Z tacy i z azteckiego złota.

Chciałbym zobaczyć Cię przy pełni.

Cytat: "Ijon Tichy"
Cytat: "Hachi"
Jest mi smutno i źle. Mam cholerną ochotę do kogoś się przytulić, lecz rzecz jasna nie mam do kogo.

No nie przesadza, żalić się możesz, ale chyba masz rodzinę.

Ojciec w szpitalu, matka zapracowana, babka przybita śmiercią siostry. Nie będę ich obarczać własnymi problemami. Reszty rodziny nie znam lub nie lubię.

Cytat: "Ijon Tichy"
Cytat: "Hachi"
Hmm... wyżaliłem się i jest mi trochę lepiej... Jakby co, nie zwracajcie uwagi na moje smuty.

To po co nam to piszesz? ;)

Szczerze? Bo nie mam do kogo gęby otworzyć.

Cytat: "Ijon Tichy"
Cytat: "Hachi"
Sam sobie taką szkołę wybrałem i nie pozostaje mi nic poza zaciśnięciem zębów i przetrwaniem jakoś tych trzech lat. Może nawet uda mi się utrzymać obecny status?...

 :badgrin:

Pozwolę sobie zacytować moją chemiczkę (pozdrowienia dla profesor Kwaśniak!): no i z czego rżysz? :P

Cytat: "Ijon Tichy"
Ja ja byłem na komisji przed poborowych. Dostałem świstek, że jestem w ewidencji- tyle. Jakoś na komisję (lekarską) mnie nie ciągnie. No a z moimi siatkówkami, to raczej do kategorii "A" się nie załapię. :P

Ja tam jestem pacyfistą i ani myślę stawać przed jakimiś bzdurnymi komisjami... Wojskowość lubię tylko w teorii, i to najlepiej fikcyjnej.

Cytat: "@"
Buahahaha, wyżuliłem od adminów nowy nick  :lol:

Miałem rację...

Cytat: "Krova"
Oglądam Pokemony na TV4 :D Kreska - oooochyyydnaaa! O ile główni bohaterowie ujdą, to reszta... a kiedyś mi się podobało ;(

Przyjaźnię się z osobą, która wciąż lubi to coś ;)

Cytat: "Beregond"
Nie wiem czemu wybrałem te liceum, ilość fajnych ludzi: znikoma, analogicznie fajnych dziewczyn jeszcze mniej.

Ja mam w klasie 24 dziewczyny, z czego tylko jedna wydaje mi się głupkowata :P Problem w tym, że w ogóle się nimi nie interesuję. Niemniej, ludzi mam w szkole bardzo w porządku.

Cytat: "Beregond"
Zerknąłem na kalendarz i wydaje mi się, że mam urodziny w niedzielę... Hm, muszę się upewnić, nie mam pamięci co do dat.

Jutro jeden z moich przyjaciół i jeden znajomy kończą, odpowiednio, 16 i 15 lat. Łatwo zapamiętać - 10 dni po rocznicy śmierci Chopina.

Cytat: "Shi"
Hachi
Nie przejmuj się za bardzo szkołą, pierwszy rok zawsze jest trudny, potem tylko z górki, wierz mi. Miałam w liceum identyczne uczucia jak Twoje... Z drgiej strony trzeba pamiętać, że orłem z wszystkiego tez się nie będzie, poza tym szkoła nie powinna nam przysłaniać całego życia, bo są jeszcze inne jego aspekty, np. forum na Gildii... :p

Dzięki za rady. Niemniej, chyba osiągnąłem względną równowagę na wadze życia. Oby tylko szalki wytrzymały... Orłem wbrew prawom natury próbuję być ze wszystkiego, jak na razie idzie nieźle :) Obym tylko znowu nie zasnął na PO...

Cytat: "Krova"
A mi jest łatwiej i przyjemniej w liceum niż w tym zafajdanym "elytarnym" gimnazjum

Gimnazjum miałem byle jakie i cieszę się, że już się tam nie uczę. Praktycznie tylko do paru nauczycieli tęsknię, zwłaszcza do chemicy (choć obecna jest równie dobra), historyka (obecny jest nawet lepszy :D ) i faceta od sztuki (WOK-ową mam denną...). Z klasy szczerze lubiłem dwie osoby... Jedną mam teraz w szkole, druga uczy się daleko, ale nigdy nie byliśmy zbyt blisko.

Cytat: "Krova"
bez papieru toaletowego z kiblach ;)

U mnie w toaletach nie ma drzwi (sic :P ), ale ja i tak z nich nie korzystam, więc mi to wisi. Niemniej, problem ten jest często poruszany na plenach gospodarzy klas, dlatego o nim słyszałem.

Cytat: "raseku"
fajnie jest :) i zawsze na  " sekai no hito tsu da ke no hana ...." kreslimy w przestrzeni kola wziesionymi w gore paluchami wskazujacymi, SMAP wymieka przy nas ;)

Eee... ja tam wolę Gackto-samę i "Secret garden"... albo X-Japan i "Kurenai"... albo... whatever...

Cytat: "Beregond"
No dzięki, postaram się... Bo ostatnio skończyło się to niezłym dołem (błeee mam 16 lat jestem beznadziejny nie chce mi się żyć i inne takie smuty)

Ja to mam na okrągło. Jakoś żyję.

Cytat: "Niuniek"
No i tak trzymać, znam kogoś, kto jak nie ma myśli samobójczych raz na miesiąc, to znaczy, że coś jest nie tak!  :lol:

I don't want to die, but I sometimes wish I'd never been born at all...

Cytat: "Niuniek"
No ja jednak miałem spr. z fizy Ryba :cry:  - masakra, nie dało sięzrobić wszystkich zadań, bo nie było czasu dość :?

A to, to, to faktycznie paskudnie. Wkurzają mnie takie sytuacje :x

Pozdrawiam serdecznie.
A.

P.S. Frey wypowiada się o fizyce :shock: Apokalipsa!

Bez urazy ;)


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline @

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol4.
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 26, 2006, 08:06:37 pm »
Apokalipsa!
Która działa! :o
Nie wiem jak wy, ale ja na A, to wolę Apocalyptica - [Plays Metallica By Four Cellos #04] The Unforgiven , sączy się z głośników [ i irytuje rodziców :lol: ]

Offline Niuniek

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol4.
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 26, 2006, 08:17:33 pm »
Cytat: "Shino"
przy wznoszeniu satelicie ktora nie ma silnikow nadawana jest pierwsza predkosc kosmiczna (albo druga zawsze mi sie myla... choc na 95% to byla pierwsza) i porusza sie ona ruchem opoznionym jako, ze zwrot sily grawitaji jest przeciwny do zwrotu sily wystrzelenia...
z kolei przy opadaniu jest to ruch przyspieszony ktory osiaga znacznie wieksze predkosc koncowa (predkosc rosnie mimo tego tarcia) niz w przyadku predkosci poczatkowej wznoszenia...


No coś takiego napisałem, tylko w skrócie, bo czasu mało było, może ze 4 będzie, ale to mnie nie satysfakcjonuje, bo z fizy mam ambicję na pięć ;) (co z tego wyjdzie, to niejsza z tym)

Offline Dreadorus Maximus

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol4.
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 26, 2006, 08:18:34 pm »
Stęskniłem się za klockami Hachiego. Nadal jestem ubezpłodniony po wczorajszej wspinaczce. Kolega odpadł mi od ściany, gdy go asekurowałem, co zaowocowało nagłym szarpnięciem. Uprząż wcięła mi się i chyba już żadne dziecko nie powie do mnie "tato".

Joshua, dziękuję, że odpowiedziałeś na mój apel i zmieniłes podpis, ale i tak jest za wysoki.  :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline @

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol4.
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 26, 2006, 08:23:42 pm »
Może to dobrze? :lol: Oszczędzisz innym późniejszych przykrości, że wydałeś na świat DreadaJuniora  ;)

Offline Bere

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol4.
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 26, 2006, 08:33:22 pm »
Cytuj
No i tak trzymać, znam kogoś, kto jak nie ma myśli samobójczych raz na miesiąc, to znaczy, że coś jest nie tak!


U mnie, przez częstą huśtawkę nastrojów ciężko powiedzieć kiedy 'coś jest nie tak'  :roll:

Cytuj
Łatwo zapamiętać - 10 dni po rocznicy śmierci Chopina.


Ummm... skoro tak mówisz...  :roll: Nie zrozum mnie źle, doceniam twórczość Chopina, sam kiedyś grałem, ale...  :roll:

Vide Fizyka, czy jestem jedyną osobą w republice kartoflanej która nie chce nic z tego rozumieć? Nie będę projektował promów kosmicznych, nie wiem czemu sobie głowę zapychać...
Zresztą, sporo delikwentów (spokojnie, to nie o Was) mających napchane do głowy setki wzorów z działu fizyki czy matematyki jest kompletnie niezdatnych do jakiejkolwiek konwersacji i nie potrafi wykorzystać swojej wiedzy w praktyce...

Offline @

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol4.
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 26, 2006, 08:43:31 pm »
Jak dla mnie fizyka to nie wzory [bo po co mam je mieć obkute, pewnie w praktyce z nich nie skorzystam] tylko wiedza, jak nasz świato działa  :o

Offline Krova

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol4.
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 26, 2006, 08:57:16 pm »
Cytat: "Haczi"
U mnie w toaletach nie ma drzwi (sic :P ), ale ja i tak z nich nie korzystam


 Z drzwi czy toalet? Jeśli z toalet, to lepiej zacznij, bo jak wszyscy mówią 'walisz ogromne klocki'  :P


 Hahahahha ale durny żart wybaczcie, wymyśliłem go w trakcie pisania (a właściwie to wymyśliłem go kiedy już napisałem) :P
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline steelie

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol4.
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 26, 2006, 09:02:15 pm »
Dowcipy skatologiczne są, jak wiadomo, najlepsze po sprośnych!

Offline @

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol4.
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 26, 2006, 09:02:29 pm »
:lol:
Ale popsułeś quote :roll:

"lepszy kloc Hachiego,
niż emota dziecka neo"

 :idea:  :roll:

Offline steelie

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol4.
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 26, 2006, 09:03:55 pm »
Cytat: "@"
"lepszy kloc Hachiego,
niż emota dziecka neo"

:shock: To jest rym?! Zgroza!

 

anything