Autor Wątek: ChDeki a nowa edycja/nowe o&g  (Przeczytany 6880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kensiorek

ChDeki a nowa edycja/nowe o&g
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 17, 2006, 09:46:29 am »
tak tak masz racje nich LS sie tym zajmie  :lol:  :lol:  :lol:
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline thurion

ChDeki a nowa edycja/nowe o&g
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 17, 2006, 09:49:59 am »
Cytat: "Nijlor"
No tak, skoro bull centaury mają mieć tylko +1 do siły, to niech tak mają też d.ogry, niech będzie jakaś sprawiedliwość...


dragon ogry to nie jest kawalera, i nigdy nie byla, widzisz roznice miedzy podstawka 40x40 a 25x50? bo ja widze....

znasz jakas kawalerie (nie flying) ktora jest na 40x40?

dragon ogre to zawsze byl monstar, a w nowej edycji jest infantry i tyle...


problem bull centaurow i ciagle nowe pojawiajace sie problemy dot chadecji s spowodane tym ze ten army list zostal stworzony na pocza 6 ed, minelo juz chyba 6 lat od wydania raveningow, a chadecja ciagle gra na tym samym liscie, bez wyjasnien czy errat bardziej znaczacych.. ciekaw jestem ile edycji chadecja bedzie grala na revingach :P bo podejrzewam ze jak juz zrobia nowe Chd to i tak beda bardziej nawiazywac do hellcanono dwarfow niz do obecnych asyryjczyko-babilonczyko-persow... teraz gracze chd sa niezadowoleni ze wzgleu na brak zasad, a jak zasady wyjda to beda niezadowoleni bo beda mogli swoja armie postawic na polke i zakupic nowa... ale to taki dluszy przemysleniowy offtop :P wywolany jakimis niedorzecznymi glosami o ciecie i tak juz blado wypadajacyh w kryterium koszt/ power dragon ogrow...



pzdr !!

szafa@poznań

  • Gość
ChDeki a nowa edycja/nowe o&g
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 17, 2006, 11:42:57 am »
z tego co wiem to chadecy jakos specjalnie na sile swoej armi nie narzekają - przynajmniej nasz poznanski rzeznik chadecki ktorego rozpa spedza sen z oczu :D

Offline Marcin Galoch

ChDeki a nowa edycja/nowe o&g
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 17, 2006, 05:43:54 pm »
Cytat: "Shino"
wlasnie niestety nie. Wted nie bylo zasady, ze wszystko na podstawce 25x50 jest liczone jako cawaleria teraz tak jest. Choc mysle, ze mozna by wyprzedzic gw i napisac uscislenie, ze bullcentaury walcza jak piechota i maja te swoje +2 do s za dwuraka... (zawsze ten unit bullcentaurw jest lepszy niz 2 shaker)

Pollecam chronicles 2004
Zamieszczona tam interpretacja uscislała, że wszystko co na 25x50 to kawaleria i ma US2, ale niektóre jednostki (nie rozbite na wierzchowiec i jeździec) używają zasad bronii jak piechota
Problem już raz zaistniał, został rozwiązany, po co kombinować ponownie ?!?
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Shino

  • Gość
ChDeki a nowa edycja/nowe o&g
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 17, 2006, 05:48:38 pm »
znaczy po wydaniu rulebooka v7 2006 kroniki przestaly byc wazne.. centigory maja swoja zasade ale bullcentaury nie...

i ne jestem tutasj zlosliwy, ale na dana chwile bullcentaury maja tylko +1 do sliy...

Offline Marcin Galoch

ChDeki a nowa edycja/nowe o&g
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 17, 2006, 06:14:06 pm »
Jeśli tak stawiamy sprawę.... to co z kosztem magicznych przedmiotów dla ChD ? :D:D:D
Nie da się stosować zasad 6 edycji tam gdzie to wygodne.
Widzisz, w tym FAQ-u bullcentaury wymienione są, że tak powiem, z imienia i nazwiska, więc o ile podręcznik traci ważność, to wg listy sędziowskiej, uściślenia i FAQ-i dla poszczególnych armii nie tracą na ważności.
Czyli powinien on dalej obowiązywać.
Dodatkowo, ten FAQ jest całkowicie zgodny z 7 edycją.
Wypada poczekać na głos LS.
Przy okazji, z pliku do zassania zniknęło uściślenie o Dark Mace od Death.
Powód ? Jak teraz działa ?
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

szafa@poznań

  • Gość
ChDeki a nowa edycja/nowe o&g
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 17, 2006, 11:22:23 pm »
o ile mnie skleroza nie myli, bycie w challengu nie powoduje że macka działa juz tylko na challengujcego, ale na wszystkich w kontakcie, nawet jesli posiadacz jest w trakcie pojedynku.

Offline GoluS

ChDeki a nowa edycja/nowe o&g
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 18, 2006, 11:02:18 am »
Nie podoba mi sie takie troche nieprofesjonalne podejscie do sprawy.

Otwieram rulebooka i co tam jest napisane, jest podzial przy Great Weaponach na infantry i mounted models. NIE na kawalerie i infantry. Sprawa teraz jest chyba jasna? Czy ktos bedzie probowal zakwalifikowac bullcentaury do Mounted  :badgrin: ?

Czy to jest oficjalne stanowisko LS, ze Dark Mace juz dziala w Challange'u?
alo

szafa@poznań

  • Gość
ChDeki a nowa edycja/nowe o&g
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 18, 2006, 11:40:39 am »
nie :D tak mi sie tylko wydaje (skleroza nie boli, a duzo tego bylo ostatnio). Ale pewnie wkrotce pojawi sie tu jankiel ;)

Offline Ypsilanti

ChDeki a nowa edycja/nowe o&g
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 18, 2006, 04:45:51 pm »
Jak dla mnie traktowanie bullcentaurów jak mountedy to głupota - w końcu one mogą kupić albo 2 hand weapony - których używać i tak nie mogą, skoro są mounted! - albo great weapony, którymi walczą jak mountedy (czyli beznadziejnie :D ), którymi nie są :? Co więcej, nie mogą kupić żadnych kawaleryjskich broni - spearów, albo lanc ( :lol: ) - zatem powinni być traktowani jak piechota. Tym bardziej biorąc pod uwagę to:

Cytuj
w tym FAQ-u bullcentaury wymienione są, że tak powiem, z imienia i nazwiska, więc o ile podręcznik traci ważność, to wg listy sędziowskiej, uściślenia i FAQ-i dla poszczególnych armii nie tracą na ważności.
Czyli powinien on dalej obowiązywać.
Dodatkowo, ten FAQ jest całkowicie zgodny z 7 edycją.


Jedyne co nam trzeba, to decyzja LS, że fragment FAQu dotyczący centaurów nadal jest aktualny - i każdy będzie zadowolony, a kombinowania nie będzie.

Offline b_sk

ChDeki a nowa edycja/nowe o&g
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 18, 2006, 09:41:10 pm »
Cytat: "GoluS"
Nie podoba mi sie takie troche nieprofesjonalne podejscie do sprawy.

Otwieram rulebooka i co tam jest napisane, jest podzial przy Great Weaponach na infantry i mounted models. NIE na kawalerie i infantry. Sprawa teraz jest chyba jasna? Czy ktos bedzie probowal zakwalifikowac bullcentaury do Mounted  :badgrin: ?

Nieprofesjonalne to jest oburzenie się bez dokładnego przeczytania rulebooka.
"Sometimes the same weapon has two different entries, one referring the use of that weapon made by infantry (and other models on foot), and the other referring to mounted models (cavalry and models riding monsters or chariots)."
str 55 wydania skullpassowego

Strona siódma tłumaczy co to kawaleria. Więc wg rulebooka centaury mają +1S z dwuraka. Można się kłócić, że FAQ jest aktualny, ale nie można opowiadać bzdur, że FAQ ten nie przeczy rulebookowi.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline GoluS

ChDeki a nowa edycja/nowe o&g
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 18, 2006, 09:59:14 pm »
Cytat: "b_sk"
Cytat: "GoluS"
Nie podoba mi sie takie troche nieprofesjonalne podejscie do sprawy.

Otwieram rulebooka i co tam jest napisane, jest podzial przy Great Weaponach na infantry i mounted models. NIE na kawalerie i infantry. Sprawa teraz jest chyba jasna? Czy ktos bedzie probowal zakwalifikowac bullcentaury do Mounted  :badgrin: ?

Nieprofesjonalne to jest oburzenie się bez dokładnego przeczytania rulebooka.
"Sometimes the same weapon has two different entries, one referring the use of that weapon made by infantry (and other models on foot), and the other referring to mounted models (cavalry and models riding monsters or chariots)."
str 55 wydania skullpassowego

Strona siódma tłumaczy co to kawaleria. Więc wg rulebooka centaury mają +1S z dwuraka. Można się kłócić, że FAQ jest aktualny, ale nie można opowiadać bzdur, że FAQ ten nie przeczy rulebookowi.
Zasady GW +1S odnosza sie do mounted models. To ze wiekszosc kawaleri jest mounted models i przez kawaleria jest umieszczona w nawiasie nie oznacza, ze bullcentaury sa mounted models. Innymi slowy: ja ten nawias rozumiem jako podanie przykladu mounted models, a nie dokladna wykladnie, ze wszystkie kawalerie to mounted models.

To jest daleko posunieta nadinterpretacja. FAQ jest argumentem przesadzajacym sprawe. Powiedzcie mi, czy wg Was bullcentaury teraz nie maja +1 do Save'a za uzywanie hand weapon i shield? Bo sie edycja zmienila...  :roll:
alo

Offline b_sk

ChDeki a nowa edycja/nowe o&g
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 18, 2006, 11:12:03 pm »
Spróbuję jeszcze raz.

Strona 7 rulebooka:
"The term cavalry refers to riders mounted on horse-sized creature that have only 1 Wound in their profile, mounted on a 25mm by 50mm 'cavalry' base. It also refers to other four-legged creatures, such as warhounds, wolves, etc, that have 1 Wound on their profile and are mounted on a cavalry base..."
Widzisz gdzieś dopisek "except Bull Centaurs" ? Bo ja nie.
Strona 55 rulebooka:
"Sometimes the same weapon has two different entries, one referring the use of that weapon made by infantry (and other models on foot), and the other referring to mounted models (cavalry and models riding monsters or chariots)."
Cały czas brak "except Bull Centaurs".
Czyli w myśl zasad z rulebooka Bull Centaury są kawalerią, jako, że mają jedną ranę, cztery nogi i podstawkę 25x50 i w myśl tego samego rulebooka skoro są kawalerią korzystają z zasad kawalerii dotyczących wielkich broni, a te są tożsame z zasadami mounted modeli. Zresztą tak samo jak i Centigory, tyle że Centigory mają w armybooku własną zasadę, która zastępuje tą z rulebooka (zastępuje, a nie klaryfikuje, ponieważ jest sprzeczna z zasadami rulebooka), a Bull Centaury nie.
Masz FAQ z kronik 2004 chcesz się kłócić, to kłóć się, że ten FAQ jest ważniejszy od zasad z rulebooka i na tej samej zasadzie jak dopisek z armybooka bestii przy Centigorach zastępuje oryginalną zasadę. Twoja wola, mnie nic do tego, bo w sumie to mi wszystko jedno na czym stanie. Ale nie opowiadaj głupot, bo w rulebooku jest wszystko jasno napisane i interpretacja zasad z rulebooka w tej kwestii może być tylko jedna.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline GoluS

ChDeki a nowa edycja/nowe o&g
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 19, 2006, 12:00:22 am »
Przeczytalem to w rulebooku, nie musisz dwa razy pisac tego samego.

1) nie wynika jasno z rulebooka, ze bullcentaury mimo, ze sa kawaleria nie maja +2 do sily (bezposreni zapis dotyczy mounted models)

Odniesienie mounted models do nawiasu, ze rzekomo wszystkie kawalerie to mounted models jest nadinterpretacja i tyle.


Sprawe jasno klaryfikuje faq (w VI edycji bullcentaury tez byly kawaleria, zasada ha+sh dotyczyla tylko on foot models).

Nie widze nigdzie sprzecznosci, widze sytuacje analogiczna. Znajdywanie w nawiasach, ze mounted = kawaleria uwazam za zle pojmowanie zasad. Cos a'la walenie lancami do tylu z +2 do sily.

Zamiast pisac mi to samo znowu, lepiej bys odpowiedzial na pytanie, czy wg Ciebie bullcentaury maja +1 do save'a za hw&sh teraz?
alo

Offline Marcin Galoch

ChDeki a nowa edycja/nowe o&g
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 19, 2006, 06:29:18 am »
Jakby nie patrzeć, bull centaury bardziej podpadają pod "other models on foot" niźli jakiekolwiek mounted.
Chyba, że o pochodzeniu bull centaurów wiecie coś, czego ja nie wiem, ale o tym sza, bo się nam lotna 3-ka Giertycha wtrąci :D:D:D
Ale, żeby być możliwie obiektywnym, nie podpadają jednoznacznie pod żadną z kategorii, co czyni FAQ czy uściślenie koniecznym.
Marku, nie są mounted, to pewne, i z tego powodu nie mogą mieć dodatkowego +1 save z tytułu dosiadania wierzchowca.
Jeśli miały by korzystać z zasad "models on foot" używania bronii, to powinny mieć +1 save za tarcze i hand weapon, dokładnie tak jak FAQ twierdzi.
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php