Gildia Nauki Popularnej (www.nauka.gildia.pl) > Forum Nauki Popularnej

Ewolucjonizm czy Kreacjonizm?

(1/18) > >>

Dinki:
Po ostatnicj wypowiedziach prof. Giertycha oraz wiceministra edukacji Mirosława Orzechowskiego nogi mi sie ugięły.

Czy prof. przed nazwiskiem nie zoobowiązuje już do myślenia nad swimi wypowiedziami?

8jakis:
Przeciez Giertych profesor intensywnie myśli nad mamucią erekcją.

Sajuuk':
Pan profesor Giertych chcąc zaimponować swoją niezależnością zakwestionował teorię wyjaśniającą główny mechanizm matki natury. Można by to ująć jako zwykłe wyrażenie opinii, jakkolwiek nieprzemyślanej, ale opinii. Niestety wypowiedź padła z ust ministra edukacji, a więc osoby formalnie odpowiedzialnej za rozwój szkolnictwa w Polsce, to już poważna niekonsekwencja.

O ile osoby prywatne mogą sobie obalać wszystkie teorie i osiągnięcia naukowe, tak przedstawiciele władzy odpowiadają również za jakość i wizerunek nauki w kraju. Jest bardzo ciekawy artykuł o tym zagadnieniu w aktualnej "Polityce", polecam.


--- Cytuj ---
Czy prof. przed nazwiskiem nie zoobowiązuje już do myślenia nad swimi wypowiedziami?
--- Koniec cytatu ---


Wydawać by się mogło, że uzyskanie tytułu profesorskiego jest jakimś wyznacznikiem ogłady naukowej, ale jak widać nie do końca.

Nasz wiceminister, Maciej Giertych jest profesorem zwyczajnym fizjologii drzew, genetyki populacyjnej drzew leśnych.
Na jakiej podstawie może być autorytetem w kwestii teorii ewolucji? A może sama jego dziedzina zawdzięcza nieco ów teorii?  ;)

Mówiąc jednak o samym kreacjonizmie i ewolucjonizmie trzeba pamiętać, że oba siebie nie wykluczają. Osobiście bym nie mieszał niepotrzebnych (supernaturalnych) czynników do nauk ścisłych ani humanistycznych o ile da się tego uniknąć, ale ewolucja, tak jak to nawet krk stwierdził może być narzędziem pracy Boga. Jak by to nie brzmiało, na tym polu między naukowcami i duchownymi rozejm.

Ergo:
Giertych\Giertych^2 oraz Orzechowski reprezentują swoje własne stanowisko, zupełnie oderwane od świata nauki, nie znajdujące oparcia w Kościele i zupełnie nieprzemyślane.

8jakis:
Giertych poniekąd reprezentuje też PAN, której jest profesorem i Polskę, której jest posłem w parlamencie europejskim.

pretorianstalker:
Nawet kościół uznaje ewolucjonizm, wiec naprawdę nie mam pojęcia skąd LPR wzięło ten kreacjonizm. Zawsze chwalą się, że są katolikami, ale mimo to ich zdanie odbiega od nauki kościoła katolickiego, czy też przyjętych tam postaw. Weźmy chociażby taką ustawę o aborcji i te nieszczęsne zmiany w konstytucji - kościół mówi nie, a LPR w imię Boga mówi tak ;)
Skąd się biorą tacy ludzie? To chyba faktycznie dowód, że od małp się nie wywodzą, bo od małpy wywodzą się zwykli ludzi obdarzeni inteligencją. Oni może wywodzą się conajwyżej od... od... ehh... whatever... Nie wiem co mogło dać im początek :P Może jednak faktycznie  zmiejsca przez Boga zostali stworzenie bo mu się nudziło to postanowił coś dla jaj se stworzyć, żeby tylko śmiesznie było :P Może przez jakiś czas było śmiesznie, ale teraz jest już groźnie.

Mi osobiście najbardziej podobał się dowód M.Giertycha pokazujący jasno, że od małp się nie wywodzimy - pokazał plansze z etapami ewolucji i pokazując na pierwszy etap, powiedział: Czarne!
Potem pokazał na człowieka i powiedział: Białe!
Znowu na małpę: Owłosione!
CZłowiek: Nagie!
Wniosek: Jedno nie mogło powstać z drugiego :/
Ciekawe jak zniósł by wiadomośc, że wszyscy wywodzimy się od murzynów ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej