Gildia Nauki Popularnej (www.nauka.gildia.pl) > Forum Nauki Popularnej

Ewolucjonizm czy Kreacjonizm?

<< < (2/18) > >>

Dinki:

--- Cytat: "Sajuuk'Khar" ---
Wydawać by się mogło, że uzyskanie tytułu profesorskiego jest jakimś wyznacznikiem ogłady naukowej, ale jak widać nie do końca.

--- Koniec cytatu ---


Zastanawiam się jaka była geneza, w jaki sposób doszedł do takich wnisoków. Dlaczego to zrobił i jakie miał do tego pobudki. Ciekawi mnie to tak samo jak profesorów którzy wypowiedali się w TV.


--- Cytat: "Sajuuk'Khar" ---
Nasz wiceminister, Maciej Giertych jest profesorem zwyczajnym fizjologii drzew, genetyki populacyjnej drzew leśnych.
Na jakiej podstawie może być autorytetem w kwestii teorii ewolucji? A może sama jego dziedzina zawdzięcza nieco ów teorii?  ;)

--- Koniec cytatu ---


Giertych nie jest wiceministrem :)


--- Cytat: "Sajuuk'Khar" ---
Mówiąc jednak o samym kreacjonizmie i ewolucjonizmie trzeba pamiętać, że oba siebie nie wykluczają. Osobiście bym nie mieszał niepotrzebnych (supernaturalnych) czynników do nauk ścisłych ani humanistycznych o ile da się tego uniknąć, ale ewolucja, tak jak to nawet krk stwierdził może być narzędziem pracy Boga. Jak by to nie brzmiało, na tym polu między naukowcami i duchownymi rozejm.

--- Koniec cytatu ---


Tego nie tylko osoboście nie powinno się mieszać, ale wogóle tego nigdy nie powinno się zestawiać ze sobą. Przy pomocy duchowej filozofii starać się obalić racjonalne fakty i na odwrót.


--- Cytat: "Sajuuk'Khar" ---
Ergo:
Giertych\Giertych^2 oraz Orzechowski reprezentują swoje własne stanowisko, zupełnie oderwane od świata nauki, nie znajdujące oparcia w Kościele i zupełnie nieprzemyślane.
--- Koniec cytatu ---


Tylko problem jest taki, że nie jest to Iksiński czy Nowak tylko eurodeputowany i wiceminister nauki. To jest niepokojące.


--- Cytat: "pretorianstalker" ---
Mi osobiście najbardziej podobał się dowód M.Giertycha pokazujący jasno, że od małp się nie wywodzimy - pokazał plansze z etapami ewolucji i pokazując na pierwszy etap, powiedział: Czarne!
Potem pokazał na człowieka i powiedział: Białe!
Znowu na małpę: Owłosione!
CZłowiek: Nagie!
Wniosek: Jedno nie mogło powstać z drugiego :/
Ciekawe jak zniósł by wiadomośc, że wszyscy wywodzimy się od murzynów ;)
--- Koniec cytatu ---

Wywód godny profesora LPR :roll:

Radan:
Podsumowując:
LPR chce wprowadzić:
-nauczanie kreacjonizmu w szkołach.
-amnestię maturalną (czy jak to się nazywa).
-"patriotyczne wychowanie".
-osobne gimnazja dla chłopców i dziewczynek.
- maturę z religii.
- i zapewne wiele innych "nowinek".
 :?  :?  :?  :?  :?  :?  :?  :?
Przydałyby się przyspieszone wybory, albo edukacja w "IVRP" sięgnie dna :cry:  :cry:  :cry:  :cry: ...

Sajuuk':

--- Cytuj ---Giertych nie jest wiceministrem  :)
--- Koniec cytatu ---


Pardon, to drugi Giertych jest na tym stanowisku. :) Co nie przeczy iż:


--- Cytuj ---Tylko problem jest taki, że nie jest to Iksiński czy Nowak tylko eurodeputowany i wiceminister nauki. To jest niepokojące.
--- Koniec cytatu ---


Ergo mamy wątpliwej jakości uczonych, którzy jakimś cudem dostają się do rządu i stawiają społeczeństwo w bardzo niewygodnej sytuacji.


--- Cytuj ---Przy pomocy duchowej filozofii starać się obalić racjonalne fakty i na odwrót.
--- Koniec cytatu ---


Hej, a może podyskutujemy jednak poważnie nad racją bytu kreacjonizmu?
O ile to jest w ogóle możliwe, przecież choćby słynna brzytwa Ockhama wyklucza zakładanie czegoś tak nieprawdopodobnego w rozważaniach, nawet pseudonaukowych. W USA głośno było o potyczkach zwolenników tychże teorii, chociaż były to konfrontacje niemożliwe do rozstrzygnięcia.

pretorianstalker:

--- Cytuj ---Hej, a może podyskutujemy jednak poważnie nad racją bytu kreacjonizmu?
--- Koniec cytatu ---


Kreacjonizm vs Ewolucjonizm - do tej pory Boga nikt nie widział, a dowody na ewolucję są... chociaż byle Giertych potrafi obalić ;)
Kreacjonizm nie jest możliwy jeżeli patrzymy na wszystko od strony nauki, od strony religii natomiast, też wcale niekoniecznie musimy mieć z nim do czynienia gdziekolwiek.

Sajuuk':
Może stosując metodę Orzechowskiego odwrócimy role. Tak dla rozrywki.
Szkoda, że nie mam dokładnej wypowiedzi ów pana.

Kreacjonizm jest tylko teorią teologiczną bez żadnych dowodów ją popierających, nie da się jej udowodnić eksperymentalnie, ani w ogóle empirycznie. To wymysł pierwotnych ludów, element wczesnych religii. Myślę, że powinniśmy publicznie dyskutować o zasadności tejże teorii i zastanowić się, czy dzieci powinny się o tym uczyć na lekcjach religii.

 :arrow: Z perspektywy stanowiska naukowego te argumenty brzmią mało przekonująco. Raz, że są kiepskie jakościowo, a dwa, że wkraczają na teren zupełnie innej dziedziny, która rządzi się swoimi prawami.

Tak się składa, że istniała droga pozwalająca zaakceptować obydwie teorie naraz, tak jak mówiły ważne głowy krk, więc nie ma sensu obalać ewolucjonizmu. To jak forsowanie otwartych drzwi. Chyba, że chce się celowo osiągnąć powszechne zgorszenie środowisk naukowych.  ;)

A o dyskusję nad tymi teoriami pytałem trochę z nadzieją na prowokację. Ale chyba nie zagląda tu nikt, kto podjął by się obrony stanowiska kreacjonistycznego.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej