trawa

Autor Wątek: O Misato  (Przeczytany 26710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

O Misato
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 01, 2006, 06:00:15 am »
Dla Japończyka nie ma to większego znaczenia, czy ma to równe, czy nierówne ramiona. Wiadomo, to tylko symbol, po symbolach nie ma co wysnuwac wniosków jak kto wierzy. Wiarę poznajemy po uczynkach. Mnie ciekawi podejście Misato do seksu - nie jest ono typowe. Misato w seksie chciała "zbrukać samą siebie", by przestać uważać się za grzeczną dziewczynę. Nie sądzę, że Japończycy mają aż taki stosunek do seksu przedmałżeńskiego, żeby rozpatrywać go w kategorii grzechu.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
O Misato
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 01, 2006, 10:46:01 am »
Cytuj
A zwróciliście uwagę że krzyż Misato ma równe ramiona? Można by go wpisac w kwadrat. To nie jest Krzyż katolicki czy chrześcijański.

Jest jak najbardziej chrześcijański. Był to pierwszy symbol krzyża używany przez chrześcijan. NGE nawiązuje do początków chrześcijaństwa, właściwie to do przejścia między judaizmem a chrześcijaństwem (w końcu to alternatywna ewangelia), więc taki symbol jak najbardziej wpisuje się w klimat filmu.

Cytuj
Taki krzyż to symbol humanitaryzmu, zauważcie że taki symbol mamy na karetkach pogotowia, takim symbolem posługuje się miedzynarodowy czerwony krzyż.

Humanitaryzm wymyślono ładne półtora tysiąca lat później niż chrześcijaństwo. Na karetkach pogotowia i MCK krzyż znalazł się właśnie dlatego, że kiedyś lecznictwem zajmował się Kościół i wszystkim krzyż kojarzył się właśnie z medycyną. Ostatnio zauważyłem, że ze względu na poprawność polityczną usuwa się krzyże z karetek pogotowia i zastępuje je wężami Eskulapa. Jednak komuś krzyż grecki kojarzy się z chrześcijaństwem.

Podsumowując: krzyż równoramienny to jak najbardziej symbol chrześcijański i może symbolizować chrześcijaństwo Misato. Nie jestem na 100% przekonany, że Misato była chrześcijanką, ale takie założenie dobrze pasuje do filmu.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Frey Ikari

O Misato
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 01, 2006, 05:36:11 pm »
Ja też nie jestem przekonany do tego czy była aż tak chrześcijańska ale napewno pewne poglądy przejeła (tak jak ogoł japończykow).

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
O Misato
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 01, 2006, 06:33:25 pm »
Toć ona nosi tek krzyżyk po tatusiu- jej wiara (jaka by nie była) nie ma tu znaczenia.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

O Misato
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 01, 2006, 07:09:13 pm »
Mój tatuś jest rzymskim katolikiem i pewnie dlatego ja też takowym jestem. Gdyby był wyznawcą Cthulhu, to ja też pewnie wychowywany byłbym w uwielbieniu dla Plugawych Mackostworów. Skoro tatuś Misato nosi krzyżyk i coś tam może wskazywać, że katolem był, to pewnie tak samo wychował córkę, a przynajmniej ochrzcił. Nadal wypadki, gdzie rodzice nie wychowują religijnie dziecka, by samo sobie wybrało są rzadkością.

Katsuragi mógł miec ten krzyż, bo go znalazł, albo nie wiem co, symbol jest tu tylko bodźcem do dyskusji - nie zajmujemy się samym krzyżem, co raczej jej zachowaniem.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
O Misato
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 01, 2006, 07:33:54 pm »
Ja nie pamiętam czegokolwiek pozwalającego sądzić, że Misato wyznaje jakąkolwiek religię.
A tauś, to jej za długo nie wychowywał.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

O Misato
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 01, 2006, 09:09:33 pm »
Ja mówiłem o jej podejściu do seksu - jest ono conajmniej nietypowe.
Zauważyłem też, że Kyoko miała katolicki pochówek (ale to nie o niej temat).
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
O Misato
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 01, 2006, 09:29:23 pm »
Cytuj
Zauważyłem też, że Kyoko miała katolicki pochówek (ale to nie o niej temat).

Nie przeskakujmy tak szybko to tego, że Misato była katoliczką. Jak na razie dyskutujemy, czy była chrześcijanką. Dla Japończyków różnice między naszymi denominacjami to mniej więcej taka sama czarna magia, jak dla nas różnice między Theravadą a Mahajaną.

Nie jestem przekonany, że Misato była chrześcijanką, ale teoria jest ciekawa i dobrze tłumaczy kilka zachowań Misato, więc nie można jej za szybko odrzucić.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Dreadorus Maximus

O Misato
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 02, 2006, 06:28:22 am »
Cytuj
dobrze tłumaczy kilka zachowań Misato

I właśnie o takie zachowania mi chodzi. Wymień, jeśli możesz.

Też nie jestem przekonany co do wyznania Misato, tak tylko nakręcam dyskusję.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
O Misato
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 02, 2006, 10:40:58 am »
(Od 1945r. w japoni jest wiara chrześcijańska.) A czy Misato jest chrześcijanką może tłumaczyć noszony przez nią krzyż.  No ale w jakim stopni jest nie wiadomo, ja wierze w jednego Boga, a do kościoła nie chodzę.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline Frey Ikari

O Misato
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 02, 2006, 06:57:42 pm »
W temacie o Rei & Shinjim Dread napisałe że Misato umierajac ma wizję Kajiego bo do niego kieruje swoje słowa, ja uważam że rownie dobrze może je kierować do "nieba".

Offline Dreadorus Maximus

O Misato
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 02, 2006, 07:13:00 pm »
1.Misato na pewno widzi Rei (widać ją na ekranie).
2.Umiera.
3.Patrzy w kierunku Rei i mówi do Kajiego.
4.Kaji był jej drogą osobą.

per analogiam
1.Ludzie widzą Rei,
2.widzą ją w chwili śmierci.
3.Ludzie patrzą na Rei, rozmawiają z nią, przytulają się, całują, a Rei przybiera postać innej osoby.
4.W większosci przypadków jest to droga osoba.

Wystarczające, żeby te wypadki uznać za identyczne?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Beryl

O Misato
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 02, 2006, 07:26:27 pm »
Cytat: "Kaworu Nagisa"
A czy Misato jest chrześcijanką może tłumaczyć noszony przez nią krzyż.

Bo ja wiem... kojarzę całkiem sporo nie-chrześcijańskich postaci po rozmaitych komiksach, które noszą krzyżyki jako pamiątki czy element dekoracyjny (tudziez biorą śluby w chrześcijańskich kościołach i są pochowane w grobach z krzyżem).

Hmm, czy w temacie o aniołach doszło do tego, czy są posłane od Boga, czy nie? Bo jesli tak - a przynajmniej jeśli postacie w to wierzą, to jak się miałoby ewentualne wyznanie Misato do jej zawodu?
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Dreadorus Maximus

O Misato
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 02, 2006, 07:45:00 pm »
W temacie o aniołach zaciekle broniłem stanowiska, że posyłane nie są. Raczej, że są wpisane w odwieczny plan deistyczny. Raz Shinji pyta o Boga Asukę, a ta mu na to anta baka.
Boga jako takiego nigdzie, nawet pośrednio w anime nie ma.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Malek

O Misato
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 02, 2006, 11:20:18 pm »
A szkoda bo mogło by się zrobić ciekawie.
Skoro tak przyjemnie sobie offtopujemy to gdy pierwszy raz zobaczyłem
Gendo rozmawiającego z komitetem to pomyślałem że scenka wyjęta ze
snu ojca-dyrektora o żydo-masońskich spiskach(ma się te skojarzenia) :roll: .