trawa

Autor Wątek: O Misato  (Przeczytany 26699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

O Misato
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 10, 2006, 07:35:31 pm »
Wtrącę się tylko na chwilę:
Cytuj
Nie. Zrobiła to dla Shina. Bo wiedziała, że jeśli dopuści do zranienia przez Shinjiego niewinnych, to Shinji sobie tego nie wybaczy.

To jest nieprawda, oni byli cywilami i obowiązkiem NERV jest bronić cywili, kazała im wejść do EP z poczucia obowiązku i odpowiedzialności za ich życie.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
O Misato
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 19, 2007, 05:15:52 am »
Cytat: "Pelios"
Jednak słowa Misato, że gdy wróci, może to dokończą, nawet jeśli służyły wyłącznie motywacji (zresztą już umierała) to jednak zaprzeczają nieco zdaniu:

Cytuj
dawała jasno znać, że żaden związek nie wchodzi w grę


Ona umierała i wiedziała o tym, mogła więc mówić co chce, byleby osiągnąć założony cel. A celem było wpakowanie Shina do windy i danie mu kopa na zapęd.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
O Misato
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 19, 2007, 05:47:30 am »
jeśli naprawdę sądzicie, że Shinji po tym pocałunku od razu założył, że wróci i Misato będzie z nim fikać jak trza i uwierzył, że jest szansa na związek to zakładacie, że jest głupi. raczej pomyślał, że to kolejny numer Miato,że "znowu się wydurnia". miły numer, ale jak zawsze nieodpowiedzialny i flirtujący. facet dostaje po nosie od niej przez całą serię - myślicie, że jeden pocałunek coś zmienił w jego percepcji? zakończenie w iście Misatowym stylu.
Uczucia Shinjego ewoluują przez całą serię i w momencie pocałunku to ma już nieco inny zestaw niż na początku i Misato nie jest w jego rozgardiaszu konfliktem numer jeden, nawet nie pięć. na początku Misato ma nawet dość ciekawą pozycję i doskonale sobie zdawała z tego, co czuje Shinji :) (bo zdaje sie głupia nie była) :)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Frey Ikari

O Misato
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 19, 2007, 07:07:56 pm »
Nie szyszko nie uwierzyłem, i zdaję sobie sprawę z tego że to był tylko haczyk motywacyjny, jednakże pomimo że niejednego hentaja widziałem raczej nie przypominam sobie żadnego z Misato w parze z Shinjim dlatego przedtem i dziś tak trudno mi to sobie wyobrazić, a gdyby Shinji wziął to na serio i powrócił i Misatao by przeżyła to co?? Doprawdy są rzeczy z którymi nawet moja wyobraźnia ma problemy z ogarnięciem... (uprzedzam pytania można dać w podpis. ;) )

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
O Misato
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 19, 2007, 10:15:09 pm »
gdyby przeży, wrócił, to pewnie było by jak dawniej między nimi - ona jest seksowna a on biedny i malutki :D ale nie ma co gdybać. Misato nie ma i nigdy się nie dowiemy co by było gdyby. ja zakładam tak, ktoś może zakładac inaczej, jego rybki i jego akwarium.

Frey, ostatnie zdanie było boskie :D
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline @

O Misato
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 20, 2007, 07:17:23 am »
[quote][i]Doprawdy są rzeczy z którymi nawet moja wyobraźnia ma problemy z ogarnięciem...[/i][/quote]
Do podpisu ta? :D Jak bedzie miejsce to na 100% tam się znajdzie :D ;)

Offline Ganossa

O Misato
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 03, 2007, 09:34:01 pm »
Cytat: "Szyszka"
jeśli naprawdę sądzicie, że Shinji po tym pocałunku od razu założył, że wróci i Misato będzie z nim fikać jak trza i uwierzył, że jest szansa na związek to zakładacie, że jest głupi. raczej pomyślał, że to kolejny numer Miato,że "znowu się wydurnia".


Jednak był to pierwszy tego typu fizyczny kontakt tych dwojga. Nie będę próbował odgadnąć motywacji Misato, ale Shinji nawet w stanie w jakim był (a może i dlatego) po tym pocałunku  uwierzył by jej we wszystko. Oczywiście gdyby przeanalizował wszystko na chłodno, to sam doszedł by do wniosku o nierealności tej obietnicy, ale stres i napięcie (także to seksualne, które kumulowało się w nim od dawna) spowodowały taki efekt jaki spowodowały.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Revan

O Misato
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 11, 2007, 06:45:08 pm »
Zgadzam się że to prawdopodobnie był haczyk motywacyjny albo chciała mu pokazać, że ktoś się jeszcze o niego troszczy/kocha go (oczywiście w sensie jak matka), trochę dziwny ten sposób, ale jednak jak zauważył Szyszka w stylu Misato.

Offline Anunia

O Misato
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 24, 2008, 03:48:00 pm »
Misato Katsuragi urodziła się 8 kwietnia 1986 roku, w wieku 14 lat brała udział w ekspedycji ojca, doktora Katsuragiego, na biegun południowy, w której tylko ona przeżyła. Misato  jest kapitanem sekcji do działań taktyczno-bojowych NERV, później mianowana na majora. Mieszka w jednej z dzielnic Tokio-3 z Shinjim, Asuką i pingwinem Pen-Penem. Przyjaźni się z doktor Ritsuko Akagi, koleżanką z czasów studiów.

Jako kapitan, a później major Misato potrafi podejmować szybkie decyzje, nie boi się ryzykować, gdy jest choć cień nadziei(np. akcja z Jet Alone odc. 7). Wśród ludzi ze sztabu lub w mieście robi wrażenie atrakcyjnej i pogodnej kobiety dbającej o dobre imię. Umie zachować się w odpowiedni sposób do danej sytuacji, gdy wie, że się tego od niej oczekuje. „ "Ja", które jest rozpoznawane...to "ja", które odgrywa rolę, by być docenione.”- mówi w 25. odcinku. W jej mieszkaniu panuje jednak nieład, zaś sama Misato zachowuje się dziecinnie, nieodpowiedzialnie i nieetycznie (chociażby picie piwa do każdego posiłku lub też roznegliżowany wygląd z samego rana, gdy w mieszkaniu jest 14 letni chłopak). To zachowanie jest jednak stroną, „której nie pokazuje innym”. Tę stronę widzą tylko najbliżsi jej ludzie.

O dzieciństwie Misato wiemy niewiele, ale na bazie informacji o jej ojcu i zachowaniu matki możemy wiele zrozumieć:
 :arrow:  o uczuciu do Kajiego i powody dla których odeszła
Doktora Katsuragiego często nie było w domu, można nawet powiedzieć, że jest „duchem”, bo jest, ale go nie ma. Częsta jego nieobecność spowodowała brak kontaktów z córką, a także przejawiała brak zainteresowania życiem małej Misato. Jej matka nie potrafiła pogodzić się z nieobecnością męża, „kiedy tatusia nie ma, mama zawsze płacze.” Misato zapamiętała ten obraz z dzieciństwa, który ukształtował jej podejście do mężczyzn i miłości partnerskiej. Podświadomie uważała, że kochać znaczy cierpieć i płakać, a obojętność i brak porozumienia jest jej winą. Gdy na studiach poznała Kajiego, zakochała się w nim ze wzajemnością. Między nimi powstał namiętny romans, Misato czuła bezpieczeństwo, radość i miłość, której tak jej brakowało w dzieciństwie. Ale doświadczenie z ojcem podświadomie przenosi na stosunki z Kajim. Jej największe obawy przypomniały o sobie: „ A teraz pewnie powiesz: "trzymaj się"? Faceci zawsze to mówią. I odchodzą do swojego świata, zostawiając mnie samą. Tak jak mój ojciec.” Spodziewając się, że jej ukochany opuści ją, tak jak ojciec, prowokuje sytuacje skłaniające go do odejścia („Powiedziałam, że zakochałam się w innym, ale to było kłamstwo.”) i sama odeszła („Przepraszam, że wtedy odeszłam”). Nie zmienia to jednak faktu, że Misato nawet po rozstaniu kochała Kajiego.
 :arrow: z jej podejścia do miłości rodzicielskiej w kontekście ojciec-dziecko
Misato zabrała Shinjiego pod swoje skrzydła, chociaż wiedziała, że jej tryb życia może spowodować niepotrzebne komplikacje, a chłopak wyrobi sobie o niej zdanie jak tylko przejdzie próg mieszkania. Misato miała powód by zaryzykować ukazanie prawdziwego „ja” temu dzieciakowi, bo gdy przyglądała się rozmowie komandora z Shinjim w 1. odcinku, musiała dostrzec pewne podobieństwa między młodym Ikari i sobą z przed wielu lat. Chociażby niechęć Shina do ojca i brak zrozumienia między nimi spowodowały, że Misato nie chce zostawić go na pastwę komandora ani też nie chce, by chłopak żył samotnie jak Rei i zamknął się na świat jeszcze bardziej. Poza tym Misato mieszkała tylko z Pen-Penem i brakowało jej obecności drugiego człowieka jako przyjaciela. Jak napisał Dreadorus Maximus: „Ona tworzy sobie „rodzinę zastępczą” z Shinjim i Asuką, bo kompensuje sobie swoją własną samotność i uczucie pustki w życiu.”

Podejście Misato do seksu jest dość specyficzne: „Jestem zmęczona. Zmęczona próbami bycia czystą i piękną. Jestem zmęczona sobą. Chcę być nieprzyzwoita. Chcę zobaczyć moje nieprzyzwoite ja.” -  z jej słów może wynikać, że „próby bycia piękną i czystą” oznaczają życie „na pokaz”, rozpoznawana i doceniana część Misato. „Nieprzyzwoita” w sensie dosłownym i przenośnym – wstydzi się swojej potrzeby bliskości damsko-męskiej, ale świadomie chce ją zaspokoić. Ważne są też słowa z Enda: „ja jakiej Shinji nie znał” – ukrywała swoją seksualność przed Shinjim, by w jakiś sposób zastąpić mu matkę, ale jest w tym zdaniu drugie dno – Misato ukrywała swoje nieprzyzwoite „ja” głównie przed sobą i oszukiwała się, tłumacząc, że robi to dla Shina.

Jest wiele teorii jaką wersję Human Complementation Project wolała Misato. Osobiście uważam, że raczej chciała zapobiec niż zrealizować HCP. Jednak Ritsuko mówi do Misato w 25 odcinku: „Ty również sobie tego życzyłaś.” Ritsuko raczej chodzi o potrzebę Katsuragi bycia z kim, kogo kocha i łączenie się z nim, dopełniając przy tym swoje umysły. W żadnym wypadku Misato nie chciała scalać całą ludzkość w tak drastyczny sposób („Więc wy jednoczycie ludzkie umysły i dopełniacie je nawzajem? Jak śmiecie czynić z całej ludzkości wasz prywatny eksperyment?! I okłamywać wszystkich, by tego dokonać?”)

Misato opiekując się pilotami Evangelionów tworzy rodzinę, która pozwala jej pozbyć się uczucia samotności. Bardzo przywiązała się do dzieciaków i próbowała je chronić za wszelką cenę np. gdy Shinji uzyskał 400% synchronizacji i zniknął w Evie, Misato naprawdę się o niego martwiła. W Endzie całuje Shinjiego co może niektórych mocno zdziwić, jednak jest to rodzaj motywacji, zna Shina i dobrze wie, że jest to jedyny sposób w jaki może zmusić go do przełamania się i walki o życie (trzeba jeszcze pamiętać, że Shinji ma 14 lat i jest dorastającym chłopakiem).

Noszony krzyż ojca może oznaczać wiele rzeczy, ale na pewno nie miłość do niego („nienawidzę ojca”). Misato nosi krzyżyk by ciągle pamiętać o ojcu, który poświęcił własne życie by ją uratować, że jej życie było okupione śmiercią ojca. Gdy w Endzie Misato wie, że umrze, daje Shinjiemu krzyżyk, tak samo jak jej ojciec, żeby Shinji o niej nie zapomniał.

Katsuragi dużo pije, jak powiedział Kaji: „Pije by ukryć siebie...” najprawdopodobniej Misato piłą, bo alkohol działa na mózg dając efekt „leczniczy” – uśmierzający, odwracający uwagę od bólu i trosk, dodający fałszywej mocy. A Misato jest niedojrzałą osobą, której niedojrzałość polega na niewystarczającej umiejętności rozwiązywania problemów oraz niesprawności w radzeniu sobie ze sobą, z innymi ludźmi i ogólnie – z problemami życiowymi. Gdy doszła jeszcze śmierć Kajiego Katsuragi mogła popaść w alkoholizm z powodu przerastających ją problemów.


(na podstawie: NGE(oczywiście), dyskusji właśnie tutaj i czasopism "Charaktery")

Offline obik

O Misato
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 24, 2008, 04:04:39 pm »
Ijon pakuj na evapedie xD

Offline Anunia

O Misato
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 24, 2008, 05:40:06 pm »
spoko spoko już jest :D
Bardzo się cieszę, że to napisałam, bo szykowałam materiały od lipca (i leżały sobie trochę zapomniane), a skończyłam 6 stycznia 2008 roku.
Oczywiście, nie byłoby tego bez tych wszystkich postów w temacie o Misato, które były niejako bazą dla moich przemyśleń. Dziękuję bardzo :D
Wybieram się na psychologię (przynajmniej próbuję), więc jakieś prace muszę zacząć pisać, a to było na próbę. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi, wysłucham ich ze spokojem (o ile będą konstruktywne...)

Offline Revan

O Misato
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 25, 2008, 02:20:12 pm »
Bardzo ładnie napisane. Dla większości dziwna może się wydawać końcówka, że względu na to że wygląda jak już by była alkoholiczką, ale kiedy jest potrzeba potrafi odstawić piwo na bok na dłużej. Przyczepie się tylko do jednego:

Cytat: "Anunia"
Jako kapitan, a później major Misato potrafi podejmować szybkie decyzje, nie boi się ryzykować, gdy jest choć cień nadziei(np. akcja z Jet Alone odc. 7).


IMO lepszymi przykładami takich działań są Operacja Yashima: przygotowanie takiego zaplecza w niecały dzień oraz używanie niegotowej broni lub akcja z przechwyceniem spadającego Sahaquiela: gdzie cały plan opiera sie jak to stwierdziła na kobiecej intuicji

 

anything