Autor Wątek: O Misato  (Przeczytany 26702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

O Misato
« dnia: Październik 26, 2006, 09:38:57 pm »
Cytuj
Ja to wiem i ty to wiesz ale czy Shin to wie to już bym nie była tego taka pewna. Niby ona bierze go pod swój dach z własnej inicjatywy ale nie wiem czy pamietasz taką scenę kiedy Misato miała isć do Shina do szkoły a Shin powiedział że niechciałby jej sprawiać kłopotu (czy coś w tym stylu), a ona na to chlapnęła że to częśc jej pracy i że nalezy to do jej obowiązków z nim związanych. Widać po Shinjim ze się wtedy wkurzył.

Shinji zaakceptował Misato jako rodzinę dopiero pod koniec 7 odcinka, a scena ta (również z 7 odcinka) miała za zadanie to uwypuklić. Z wypowiedzi Shina wynika, że Misato jest dla niego najważniejszą osobą - gdy woła o pomoc zawsze najpierw woła Misato. W ogóle te jesgo wyliczanki (16 i 25 odcinek) ustalają jego hierarchię od kogo spodziewa się realnej pomocy. Za każdym razem na samym początku jest Misato, jako osoba która zastępuje mu matkę. Pomimo tego jednak Shinji nadal patrzy na nią jak na kobietę, ma fantazje na jej temat, a kumple mu zazdroszczą.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Misato
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2006, 09:45:06 pm »
Jutro na lekcji z Sami Wiecie Kim zrobie temat o relacjach Misato z Shinjim tylko że nie wiem czy dać to tutaj, czy jako osobny temat...

Offline Dreadorus Maximus

O Misato
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2006, 10:02:31 pm »
Dawaj tutaj, nie ma co mnożyć tematów ponad miarę. Jak coś, to najwyżej wydzielę osobny temat.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Malek

O Misato
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2006, 10:44:47 pm »
A można też o pen-pen.Niezły to trójkąt genetycznie zmodyfikowany pingwin.lubiąca wypić super agentka i ,,suchar''. :roll:

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
O Misato
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2006, 01:36:56 pm »
Pen-pen nie jest genetycznie zmieniony tylko testowano na nim technologie eva. to urządzenie na jego plecach pozwala mu rozumieć ludzi i zachowywać się podobnie.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline Frey Ikari

O Misato
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2006, 08:25:29 pm »
Misato & Shinji

Na początek może zacznę od tego jak to jest że Shinji zamieszkał z Misato. Otóż z tego co wiemy Gendo chciał by mieszkał sam tak jak Rei, jednakże po rozmowie Shinjiego z Misato zrobiło jej się żal Shinjiego i postanowiła że on zamieszka z nią. Jest jednak jeszcze jeden cel tego…, otóż z początku Misato nie ma jeszcze wizji rodziny i to że zamieszka z nią Shinji ułatwi jej zadanie opiekowania się nim i pilnowania go, co jest widoczne w pierwszych odcinkach. Misato przez przypadek powiedziała wtedy że jest to „część jej pracy” za co było zła na siebie że pozwoliła by jej się wymskneło coś co zasmuciło Shinjiego. Podczas rozmowy po walce z Shamshelem Shinji wyraźnie mówi- „nie jesteśmy przecież rodziną”. Po pierwszej próbie opuszczenia Tokio 3 gdy postanawia zostać i widzi że Misato jednak przyjechała do niego by go chociaż pożegnać, zaczyna wierzyć że jednak coś dla niej znaczy  że nie jest tylko częścią jej pracy. Misato też od tego momentu zaczyna kształtować swój model rodziny. Uważam że należy zwrócić szczególną uwagę na komentarz tej sceny zawartej w zapowiedziach pociągu- „proszę zwrócić szczególną uwagę na małe dzieci” zaraz potem Misato mówi „witaj w domu”. Myślę że to nie jest tak ,ze dopiero w odcinku z JA Misato staje się zastępczą matką dla niego. To właśnie po fragmencie z stacją kolejową, odcinek z JA uświadamia tylko że Shinji bardzo się martwi o Misato. Słyszymy też jak Kensuke też mówi że Shinji ma szczęście bo Misato pokazuje mu swoje „ja „ nie znane innym, jak w rodzinie. W dalszych odcinkach widzimy zacieśnianie się więzi a dzięki Asuce Misato ma teraz swój idealny model rodziny. Widzimy też jak wiele Shinji znaczy dla Misato. Jednakże pod koniec model zaczyna się rozpadać, Shinji odrzuca Misato po „śmierci” Rei II, boi się jej bliskości. Po rozmowie z Misato nad jeziorem, Shinji nie rozumie że ona stara się wytłumaczyć mu że postąpił słusznie, dobrze, zaczyna się jej bać. W EoE Misato ryzykuje dla Shinjiego życie ale on tego nie rozumie bo stracił chęć do tego by żyć, jednak kiedy widzi ranną Misato w końcu zaczyna się „budzić”. Następuje też scena którą strasznie trudno mi przełknąć (za pierwszym razem zacząłem się zastanawiać czy dobrze widzę…)… Misato stara się zmotywować Shinjiego i …, całuje go- „to był dorosły pocałunek, dokończymy to gdy wrócisz”. Ta scena świadczy o tym jak dobrze Shinjiego zna i rozumie, wie że to jedyne może go teraz zmotywować i odsunąć zmartwienie o nią że ona umiera. Mimo wszystko ciekawi mnie to co by zrobiła gdyby nie umarła i wszystko by się dobrze skończyło, jest to dość trudne do wyobrażenia znając relacje pomiędzy Shinjim A Misato… Wracając do tematu Shinji nie dał się zwieść, wiedział ze z Misato już się nie zobaczy bo ona umrze. Misato przekazała Shinjiemu swój krzyżyk który otrzymała od ojca gdy ten zrobił to samo dla niej, jakże znamienne… Krzyżyk ten towarzyszy Shinjiemu do końca, jego związek z światem…. Ostatnie sceny EoE, przybity krzyżyk Do drzewa…, Shinji pożegnał się z Misato, wie że nie żyje…, pożegnanie z starym światem, pogrzebanie Misato w raz z starym światem… Teraz jest nowy świat…, nowa Era…

Offline Dreadorus Maximus

O Misato
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2006, 09:40:57 pm »
Uzupełnij o Kajiego oraz o Starego Katsuragiego, bo bez tego realcja między Shinem i Misato jest, że tak się wyrażę, płaska.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Misato
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2006, 07:42:54 pm »
Dread wybacz ale to jest o Misato i Shinjim..., dla Kajiego nie ma tu miejsca i ja nie pisz o Misato a i jej ojciec raczej niczego w tym zwiazku nie zmienia. Piszesz płaska relacja..., może dlatego że mam płaski ekran..., nie wszystko jest dobrze, to tam jakieś Twoje zwidy są.

Offline Dreadorus Maximus

O Misato
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2006, 09:05:49 pm »
Czyli sugerujesz, że pragnienie Misato ukrycia własnej seksualności przed Shinjim nic nie wnosi do obrazu matki, jaki chciała przed nim stworzyc? Po co w takim razie w Endzie pokazany jest Shinji patrzący na stosunek w wykonaniu Misato i Kajiego akurat w kontekście słów "ostatecznie nie mogłam stać się matką Shinjiego", albo "ja jakiej Shinji nie znał"?
Sugerujesz moze także, że obraz ojca w konfrontacji z obrazem Gendo jako ojca dla Shina wcale nie zaważył na decyzji o wzięciu Shina pod swój dach?

Mówiłem o Kajim i Katsuragim w kontekście realcji Shinji+Misato, a nie Kaji+Misato, czy Misato i jej ojciec. Czytaj ze zrozumieniem, a unikniemy nieporozumień.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Misato
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2006, 07:28:33 pm »
Twierdzisz że gdyby ojciec Katsuragi był inny to ona by nie przygarnęła Shinjiego??
Dread ja nie wiem w jakiej rodzinie żyjesz ale u mnie też mama nie wyraża swojej seksualności bo jest matką, spójrz na swoje słowa w kontekście sprawy Asuki gdzie jej matka odrzuciła role matki by być kobietą.
Cytuj
"ja jakiej Shinji nie znał"?

Dwie odpowiedzi.
Ja swojej matki też nie znam z tej strony i mnie to nie interesuje.
Słowa Misato odnoszą się raczej do jej prawdziwego "ja" i tego w jaki sposób się oszukuje.

Offline Dreadorus Maximus

O Misato
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 31, 2006, 06:15:54 pm »
Twierdzę, że gdyby stary Katsuragi był inny, to Misato zachowałaby się inaczej. Misato miała trudne dzieciństwo od którego chce uciec. Jej ucieczka realizuje się między innymi w przygarnięciu Shina pod swój dach. Jest o tym mowa w 25 odcinku.

Co do drugiej kwestii odpowiedź jest również w 25 odcinku. Masz rację, że Misato jako matka powinna ukrywać swoją seksualnośc, co też robi - mój zarzut odnosił się tylko do tego, że pominałeś to w swoim wywodzie ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Misato
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2006, 09:34:34 pm »
Cytuj
Twierdzę, że gdyby stary Katsuragi był inny, to Misato zachowałaby się inaczej. Misato miała trudne dzieciństwo od którego chce uciec. Jej ucieczka realizuje się między innymi w przygarnięciu Shina pod swój dach. Jest o tym mowa w 25 odcinku.

Teraz to już za dużo mędrkujesz..., Misato i tak by przygarnęła Shinjiego, taki już jest macierzyński odruch...

Offline Dreadorus Maximus

O Misato
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 31, 2006, 11:00:01 pm »
W przypadku tej konkretnej Misato odruch ten spowodowany był przejściami z ojcem. Ja nie wiem co by było gdyby miała inne dzieciństwo, czy by przygarnęła go z macieżyńskiej miłości, czy dała komarom na zjedzenie - ja mówię o Misato, którą widzimy w serialu. Ona tworzy sobie "rodzinę zastępczą" z Shinjim i Asuką, bo kompensuje sobie swoją własną samotność i uczucie pustki w życiu.

Tak z innej beki - często słyszę, że Misato jest katoliczką, ze względu na noszony przez nią krzyż. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Malek

O Misato
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 31, 2006, 11:22:51 pm »
To raczej pamiątka po ojcu niż przejaw wiary,poza tym krzyża nz ścianie i
matki boskiej nie widzałem.

Offline Amatsu Mikaboshi

O Misato
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 01, 2006, 12:21:21 am »
A zwróciliście uwagę że krzyż Misato ma równe ramiona? Można by go wpisac w kwadrat. To nie jest Krzyż katolicki czy chrześcijański. Krzyż jest symbolem cierpienia, ukrzyżowano na nim Jezusa i ogólnie był takim narzedziem tortur.. Ale na krzyżu równoramiennym nikogo sie nie da ukrzyzować. Taki krzyż to symbol humanitaryzmu, zauważcie że taki symbol mamy na karetkach pogotowia, takim symbolem posługuje się miedzynarodowy czerwony krzyż. Ogólnie krzyż równoramienny jest symbolem przedchrześcijańskim, tak zwany krzyz grecki. W sumie sybol pogański. Wiec nie sądze aby w jakimkolwiek stopniu miał on obrazować chrześcijaństwo Misato.