trawa

Autor Wątek: Rei & Shinji  (Przeczytany 14068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Rei & Shinji
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 07, 2006, 04:55:40 pm »
Cytuj
Cytat:
nie dał Rei poczucia samotności tylko pokazał to co czują anioły

Ech

Lol nie wiem o co Tobie chodzi teraz..., jest tak jak ja pisze.
Cytuj
Jeśli Rei, to owszem, świadomie go odrzuca. Jeśli twierdzisz inaczej, to powiedz mi czemu powiedziała "nigdy", gdy zdała sobie sprawę, że chce być z Shinem?

Rozumiesz może pojęcie poświecenie??
Cytuj
W 3 odcinku entry plug został wyjety z Evy, by Kensuke i Touji mogli wleźć do środka. Shinji rozsynchronizował się z Evą. Pole nadal było obecne.

Skad masz peność że było obecne??
Cytuj
A Rei 003 już chciała. Z nienawiści do Shina może?

Tylko że ona nie wchłoneła by Shinjiego, Shinji nie umarł.

Offline Dreadorus Maximus

Rei & Shinji
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 07, 2006, 05:56:53 pm »
Cytuj
Lol nie wiem o co Tobie chodzi teraz..., jest tak jak ja pisze

Armisael mówi co innego, masz cytat. Ze słów Armisaela wynika jasno, że chodzi o umysł Rei, a nie o umysł aniołów.

Cytuj
Rozumiesz może pojęcie poświecenie?

Szedłem sobie ulicą, gdy nagle stanęła mi przed oczami moja kumpela. Wyglądała pięknie w blasku zachodzącego słońca. Zdałem sobie sprawę, że ja tak naprawdę zawsze chciałem być z nią, że ja kocham. Spytałem sam siebie "Czy to jest moje serce? By być razem z nią?". Tak tego pragnę! Chcę jej szczęścia, więc krzyknąłem na cały głos "NIGDY!". Rozchyliłem poły płaszcza, pod którymi kryły się dwa kuliste i ciężkie przedmioty. Szybkim ruchem wyrwałem obie zawleczki. Moja miłość ziściła się w tym poświęceniu, tak zrobiłem to dla niej. Patrząć na moje wnętrzności, których wszędzie było pełno wiedziała jak bardzo ją kocham.
Miłośc wymaga poświęceń.
:lol: :lol:
Rozumiesz może pojęcie "bezsens"?

Pole AT Evy w 3 odcinku było obecne, bo inaczej aniołek rozprawiłby się z Evą raz dwa. Bez neutralizowania pola nie da się walczyć z aniołem, czy z Evą. (przenieśmy się do tematu o Evach)

Cytuj
Tylko że ona nie wchłoneła by Shinjiego, Shinji nie umarł.

 :shock:  :shock:  :shock:
To co w takim razie zrobiła Rei003 w EoE? Przeciez spowodowała, że się rozpuścił, a potem "pożarła" go wraz z Evą, za przeproszeniem waginą, która pojawiła się jej na czole i spowodowała rozdzielenie duszy od ciała a.k.a. śmierć.

Słowa Rei 002 "dame" odnoszą się do Shina, a nie do konsekwencji dalszych. Rei mówi "nigdy" zaraz po wypowiedzeniu słów, że jej serce chce być z Shinem, a nie po jakiś słowach , że Shin się rozpuści, że zginie, że coś mu się stanie. Chyba, ze masz jakiś telepator i czytasz w myślach Rei, albo masz inne przesłanki z jej zachowania mówiące, że jest inaczej.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Rei & Shinji
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 08, 2006, 08:59:37 pm »
Cytuj
Armisael mówi co innego, masz cytat. Ze słów Armisaela wynika jasno, że chodzi o umysł Rei, a nie o umysł aniołów.

Armisael nie znał pojęcia na swoje uczucia wiec oczywistym jest ze wziął definicję ich z umysłu Rei, no i czyż Rei nie jest też aniołem...
Cytuj
Szedłem sobie ulicą, gdy nagle stanęła mi przed oczami moja kumpela. Wyglądała pięknie w blasku zachodzącego słońca. Zdałem sobie sprawę, że ja tak naprawdę zawsze chciałem być z nią, że ja kocham. Spytałem sam siebie "Czy to jest moje serce? By być razem z nią?". Tak tego pragnę! Chcę jej szczęścia, więc krzyknąłem na cały głos "NIGDY!". Rozchyliłem poły płaszcza, pod którymi kryły się dwa kuliste i ciężkie przedmioty. Szybkim ruchem wyrwałem obie zawleczki. Moja miłość ziściła się w tym poświęceniu, tak zrobiłem to dla niej. Patrząć na moje wnętrzności, których wszędzie było pełno wiedziała jak bardzo ją kocham.
Miłośc wymaga poświęceń.
 

Rozumiesz może pojęcie "bezsens"?

Wiem co oznacza bezsens ale Twoje pojęcie słowa poświęcenie jest dla mnie zbyt głupio wypaczone, to co podałeś trudno nawet nazwać poświęceniem... Nie, ta sytuacja ktorą podałeś za przykład nie ma nic wspolnego z poświęceniem.
Cytuj
To co w takim razie zrobiła Rei003 w EoE? Przeciez spowodowała, że się rozpuścił, a potem "pożarła" go wraz z Evą, za przeproszeniem waginą, która pojawiła się jej na czole i spowodowała rozdzielenie duszy od ciała a.k.a. śmierć.

Chyba zapominasz że będąc w Evie nie łączysz się z innymi na zasadzie że stajesz się innymi, zauważ ze Eva nie rozpuściła się.

Offline Dreadorus Maximus

Rei & Shinji
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 09, 2006, 11:08:10 am »
W każdym razie chodziło o to, że Rei jest samotna. Chyba z tym się kłócić nie bedziesz?
Moja sytuacja nie ma nic wspólnego z poświęceniem, tak samo jak niewiele wspólnego z poswięceniem ma sytuacja Rei.
Shinji, gdy był w GNR wydostał się z Evy i skompletował z wszystkimi. Potem "odrodził" się z kiślu, a nie w plugu Evy.

Nie mam zamiaru dalej kręcić się w kółko, bo odnosze wrażenie, cże gadamy już któryś raz o tym samym. Pisz dopiero wtedy jak znajdziesz jakieś nowe argumenty.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Rei & Shinji
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 09, 2006, 07:35:09 pm »
Cytuj
Shinji, gdy był w GNR wydostał się z Evy i skompletował z wszystkimi. Potem "odrodził" się z kiślu, a nie w plugu Evy.

Nie mam zamiaru dalej kręcić się w kółko, bo odnosze wrażenie, cże gadamy już któryś raz o tym samym. Pisz dopiero wtedy jak znajdziesz jakieś nowe argumenty.

Jeśli kto śnie wie co to poświęcenie to faktycznie nie mamy o czy rozmawiać, to tak jak Twój upór z logiką.
Shinji podczas komplementacji nadal pozostawał jednostką samodzielną oddzieloną nie tak jak inni.

Offline Dreadorus Maximus

Rei & Shinji
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 09, 2006, 08:51:32 pm »
Nie można być skomplementowanym i oddzielonym jednocześnie. Shinji był w pełni skomplementowany, bo był w świecie bez pól AT (słowa Rei). Gdyby nadal był w Evie, to chroniłoby go jej pole.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Rei & Shinji
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 10, 2006, 07:40:23 pm »
Cytuj
Gdyby nadal był w Evie, to chroniłoby go jej pole.

Wiesz może kto go z tej Evy wyciągnął??

Offline Dreadorus Maximus

Rei & Shinji
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 11, 2006, 08:15:51 pm »
Wypłynął zwyczajnie, albo Yui go wypouściła. Nieważne. Faktem jest, że Shinji nie był w Evie, gdy wlazł do GNR. Gdyby był w Evie, to komplementacja byłaby niemożliwa, bo Eva ma AT (a Shin AT nie miał) i odrodziłby się w Evie (a odradza się na ziemi).
Jeżeli uważasz inaczej napisz jakim sposobem można być skomplementowanym (nie mieć oddzielającego od innych pola AT) i być w Evie (która oddziela polem AT).

Z innej beki. Czy Shinji od samego początku leci na Rei? Od pierwszego spotkania zapada mu mocno w pamięć, próbuje jakoś nawiązac z nią kontakt. Jak myślicie co to może być?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Rei & Shinji
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 11, 2006, 08:39:23 pm »
Cytuj
Faktem jest, że Shinji nie był w Evie, gdy wlazł do GNR. Gdyby był w Evie, to komplementacja byłaby niemożliwa, bo Eva ma AT (a Shin AT nie miał) i odrodziłby się w Evie (a odradza się na ziemi).
Jeżeli uważasz inaczej napisz jakim sposobem można być skomplementowanym (nie mieć oddzielającego od innych pola AT) i być w Evie (która oddziela polem AT).

Ej, nie do końca. Shinji był skompletowany i dalej był w Evie. Moim zdaniem przeszedł z Evy do Lilith, kiedy ta go wchłonęła narządem na czole, ale nie był ściśle połączony z resztą świata.
Moim zdaniem Shinji doświadczał HCP przez szybę. Możliwe też, że Lilith najpierw trzymała go przez chwilę oddzielonego, a potem wrzuciła do reszty dusz. Shinji jest w arce i nie ginie w potopie. W pewnym momencie jest jedyną osobą z wyraźnie oddzieloną osobowością. Połączony jest tylko z duszą Lilith i ewentualnie Adama i Yui.
Kiedy Shinji podjął decyzję, że ludzie mają możliwość wyjścia, Yui powiedziała mu w jaki sposób zregenerować swoją osobowość - wyobrazić sobie samego siebie. Ewentualnie złożyć samego siebie na podstawie wyobrażeń innych - to jest ściśle powiązane z filozofią buddyjską, a HCP to nic innego jak nirwana. Według buddystów człowiek jako taki nie istnieje i jest jedynie wyobrażeniem innych o nim. Po tej decyzji Shinji został wrzucony do morza LCL-u, gdzie mógł się skomplementować (odcinek 26) i odtworzyć swoje ciało z LCL-u.
Po odtworzeniu swojego ciała Shinji nawiązał jeszcze jakoś kontakt z matką. Nie wiem, w jaki sposób.

Cytuj
Z innej beki. Czy Shinji od samego początku leci na Rei? Od pierwszego spotkania zapada mu mocno w pamięć, próbuje jakoś nawiązac z nią kontakt. Jak myślicie co to może być?

Rei wywiera mocny emocjonalny wpływ zarówno na Gendo, jak i Shinjiego, jednak nie nazwałbym tego "leceniem". Cały serial opowiada o niczym innym, jak o poznawaniu Rei przez Shinjiego. To jest główny motyw przewodni, któremu podporządkowane są inne. Nawet Asuka istnieje tylko po to, żeby był kontrast z Rei.
Ale to nie jest miłość. Prędzej zwykła ciekawość.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Dino

Rei & Shinji
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 08, 2007, 06:58:37 pm »
Wiem, że to starawy temat ale ja jestem nowy to piszę teraz ^_^ Chodzi mi o to czy Shinji znał Rei 001. Jest jeszcze jedna rzecz, która chyba dobitnie pokazuje, że rzeczywiście się znali. W "Death" mamy pokazaną Rei 001 i nagle pojawia się napis "5 years later" i drugi napis "She and he met again" i po tym jest scena z pierwszego odcinka gdy Shinji próbuje zadzwonić z budki i nagle widzi Rei na ulicy. To mniej więcej 5-6 min. filmu. A co do tego co napisał Dread, to wkradł Ci się jeden błąd. Piszesz, że Shinji podczas kąpieli zna imię Rei chocież nigdzie go nie słyszał. Słyszał. Kiedy jest w NERV'ie jej imię pada choćby podczas rozmowy Misato i Ritsuko. Shinji chyba nie jest tak głupi żeby nie skojarzyć gdy zobaczył ją na szpitalnym łóżku, że to o niej mówili.

Aha, jeszcze jedno. To, że pobiegł na pomoc Rei. Gdybym był na jego miejscu i zobaczyłbym, że tak piękna dziewczyna potrzebuje pomocy też bym się raczej nie zastanawiał. Ale to Shinji... ^_^

Offline Dreadorus Maximus

Rei & Shinji
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 08, 2007, 08:31:44 pm »
Cytuj
Słyszał. Kiedy jest w NERV'ie jej imię pada choćby podczas rozmowy Misato i Ritsuko.

Fakt, przeoczyłem to. Zawsze wydawało mi się, że one mówią między sobą "Rei", ale rzeczywiście Misato mówi "Ayanami Rei".

Jak na razie nadal najmocniejszym moim argumentem jest dla mnie to, że Shin w 20 odcinku mówi, że ojciec go zostawił, bo miał Rei (10 minuta filmu).
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Dino

Rei & Shinji
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 08, 2007, 10:01:07 pm »
Ja także uważam, że Shinji znał Rei 001 ale zdziwiłem się po prostu, że nikt nie podał wcześniej argumentu, który ja podałem (tego z "Death'a"). Dzięki niemu nie trzeba już się chyba zastanawiać czy się znali bo ta scena "Death'a" mówi nam o tym wprost (no chyba że źle coś zrozumiałem ale naprawdę nie wydaje mi się). Dzięki niej nikt nie ma jak zakwestionować wszelkich innych argumentów.

Offline Dreadorus Maximus

Rei & Shinji
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 08, 2007, 10:18:32 pm »
Death troszkę trudno uznać za stricte wykładnię. To mógł być zabieg stylistyczny, albo kompozycyjny. Nie wiemy też jak autor didaskaliów pojmował Rei. Dlatego też nie brałem nigdy Death jako argumentu, bo chociaż takowy jest, to nie jest on na tyle mocny, aby na tym zbudować teorię.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Dino

Rei & Shinji
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 08, 2007, 11:59:43 pm »
Cóż, rozumiem dlaczego manga nie może być wykładnią. Nigdy jej nie czytałem ale z tego co o niej słyszałem (także na tym forum) to jest to raczej inna historia bazująca na anime więc nie można jej brać pod uwagę przy omawianiu anime ale dlaczego nie brać "Death'a"? On przecież nie odbiega od serii. Jest jej częścią (a właściwie to skrótem choć według mnie nie tylko). Chociaż może nie ma się co nad tym rozwodzić skoro zgadzamy się co do poruszonej w tym miejscu kwestii Shinji'ego i Rei.

Offline Pelios

Rei & Shinji
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 14, 2007, 11:40:13 pm »
To teraz moje kilka groszy do tego tematu :].
Relacja Shina i Rei jest dość skomplikowana. Nie można powiedzieć, że "leci" na nią od początku, choć z pewnością go zaciekawiła. Moim zdaniem wiązał ją podświadomie ze swoją matką (w końcu to jej klon) dlatego czuł do niej coś więcej niż do innych napotykanych osób. Jest to coś w stylu mentalności Misato, która szukała podświadomie takiego faceta, który przypominałby jej ojca.
Nie jestem pewien czy samo uczucie Rei nie było bardziej "matczyne" niż dziewczęce.

Death'a nie tylko można ale i należy brać pod uwagę przy omawianiu anime. Jest to przecież nieodłączna część Evangeliona, tak jak EoE.  

Co do trzeciego uderzenia. Rei wybrała Shinjiego jako kreatora nowego świata. Pozwoliła mu stworzyć go na nowo według własnej woli. Został on skomplementowany jednak nie można porównywać tego do stanu pozostałych ludzi. Shinji był wybrańcem, jego świadomość kształtowała nowy świat. To on zdecydował się wyjść z LCL i dać ludziom drugą szansę. Przywrócić indywidualność, a nie pozostać w jedności.

Takie są moje opinie :]
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

 

anything