trawa

Autor Wątek: Clan Eshin i 7 edycja  (Przeczytany 5741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shino

  • Gość
Clan Eshin i 7 edycja
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 09, 2006, 11:46:48 pm »
niekoniecznie... assasin zasady tunnelingu nie ma... (przynajmniej jesli ci o to chodzi)

Offline lith

Clan Eshin i 7 edycja
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 09, 2006, 11:47:55 pm »
O to. Czyli jak nie ma miejsca, nie moze sie dostawic?
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Shino

  • Gość
Clan Eshin i 7 edycja
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 10, 2006, 12:01:27 am »
jest to tylko "home interpretation" i trzeba poczekac na kogos z ls zeb potwierdzil/zaprzeczyl ale teraz po przestudiowaniu skitterlapa i jest soczkowej wersji uwazam, ze nie.

eshin:
Cytuj
"[...] When casting Skitterleap, the teleported model may even be placed in base contact with any enemy that is not fleeing and counts as pursuing into fresh enemy models"


IMO jesli nie moze byc postawiony w btb to nie moze...

szafa@poznań

  • Gość
Clan Eshin i 7 edycja
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 10, 2006, 07:50:50 am »
tez tak uwazam, zadnego przesuwania nia ma, to nie tuneling. Jak nie mozesz dostawic do kontaktu to nie mozesz, i tyle.

Offline b_sk

Clan Eshin i 7 edycja
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 10, 2006, 09:11:27 am »
Tak to akurat zawsze było, więc w tej dziedzinie nic się nie zmieniło. Problem jest co najwyżej z tym głupim skitterleapem zupełnie nieprzystosowanym do VII edycji.
A jakby SoC wywalić to by problemu nie było.  ;)
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Ypsilanti

Clan Eshin i 7 edycja
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 10, 2006, 02:21:16 pm »
Cytat: "Barbarossa"
Trzymając się zasad - można zrobić flee. Generalnie jest to kwestia niekompatybilności SoCu z nowymi zasadami, ale skoro jest traktowane jako PiFE, a zasady PiFE expressis verbis przewidują możliwość flee, to nie można zakazać flee, bo nie ma żadnych podstaw do tego.

Phi... Niekompatybilność... Też mi eksperci :p A o WLC to już nikt nie pamięta? :roll:  ;) Ona wcześniej też robiła flee przy PiFE! Z tego co ja pamiętam GW powiedziało, że WLC mówi jak zawsze flee, ale jest z automatu niszczone, a assassin zostaje w miejscu w którym się go postawiło teleportując.


Zatem teraz też możesz powiedzieć flee... ;)

Offline Ypsilanti

Clan Eshin i 7 edycja
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 13, 2006, 07:26:23 pm »
Chciałbym abyśmy ustalili jakąś ostateczną interpretację tych zasad, tym bardziej w świetle zbliżającego się DMP :) B_Sk znalazł mi takiego FAQa:

http://ca.games-workshop.com/news/cn/articles/2006Errata/Errata/WH/skaven.pdf

ale tu niestety jest napisane ogólnie, że WLC jest niszczone gdy wejdzie się z nią w btb. Ja dobrze pamiętam, że w okresie mastera w Wejherowie GW jeszcze się nie wypowiadało w tej kwestii, ale potem pamiętam że GW wydało swoją opinię, bo byłem wkurzony że mi inaczej sędziowie kazali grać :lol: Sędziowie uznali, że WLC robi flee, a assassin stoi w polu :? Zdanie GW było lepsze dla Eshinu, ja potem grałem tak, że WLC było niszczone z automatu, ale niestety nie jestem w stanie nigdzie tego znaleść :( Wydaje mi się, że to na jakimś forum Gav napisał jak to się robi po prostu.

Moglibyśmy jakoś to ustalić? :) Ma ktoś może kontakt do Squorella, bo ostatnio go na forum nie ma :? Tak samo Lech Wokal może to wiedzieć - ma ktoś do niego kontakt? :)

Barbarossa

  • Gość
Clan Eshin i 7 edycja
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 13, 2006, 07:33:41 pm »
Jak sassassin nie ma miejsca, to nie może się ostawić - nie ma zaasady tunneling.

IMO regiment zaszarżowany ze skitterleapa może zrobić flee, zaś assassin ląduje w szczerym polu, natomiast głosy innych sędziów w tej sprawie byłyby pomocną wskazówką.

JJ

  • Gość
Clan Eshin i 7 edycja
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 13, 2006, 09:05:04 pm »
As Barb said.

szafa@poznań

  • Gość
Clan Eshin i 7 edycja
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 13, 2006, 09:46:07 pm »
ja tez juz pisalem jak to widze - nie moze dostawic gdy nie ma miejsca. jak wrog zrobi flee to nie ma pogoni, asasyn stoi gdzie sie teleportowal.

Offline Ypsilanti

Clan Eshin i 7 edycja
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 14, 2006, 08:39:32 pm »
Cytat: "Barbarossa"
IMO regiment zaszarżowany ze skitterleapa może zrobić flee, zaś assassin ląduje w szczerym polu, natomiast głosy innych sędziów w tej sprawie byłyby pomocną wskazówką.

Ta interpretacja jest zła - tego jestem na 100% pewny, tylko kurde nie wiem gdzie znaleść ruling GW :(
Tzn. owszem, flee może robić (deklaracja), a assassin stoi w polu, ale wtedy oddział jest niszczony z automatu i nigdzie nie ucieka :) Bo wersja, że oddział sobie normalnie ucieka jest bankowo zła, bo WLC nie uciekało!! Co do tego jestem absolutnie pewien, bo w Wejherowie właśnie tak mi Szafa Warszawska ;) zasędziował mimo mojego sprzeciwu i niezadowolenia :D i pamiętam jak potem po jakimś czasie miałem satysfakcję gdy się okazało, że Szafa nie miał racji :D

Mógłbyś się (Barb albo JJ) spytać na jakimś zachodnim forum czy ktoś to pamięta? Konkretnie jak to było z WLC i czy ktoś pamięta co GW o tym mówiło :)

Barbarossa

  • Gość
Clan Eshin i 7 edycja
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 14, 2006, 08:52:00 pm »
Trudno jest niemożliwy do znalezienia (rzekomy) FAQ dot. WLC uogólniać na wszystkie regimenty. Sprawdzałem w necie i w ogóle czegoś takiego nie ma nigdzie, więc nie wiem, skąd to wziąłeś.

To byłoby lekkie nadużycie. Do czasu oficjalnego stanowiska GW w tej sprawie jest jak napisano powyżej.

Offline lith

Clan Eshin i 7 edycja
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 14, 2006, 10:29:31 pm »
Cytat: "Ypsilanti"

Tzn. owszem, flee może robić (deklaracja), a assassin stoi w polu, ale wtedy oddział jest niszczony z automatu i nigdzie nie ucieka :) Bo wersja, że oddział sobie normalnie ucieka jest bankowo zła, bo WLC nie uciekało!!

Bo assasin poswiecal ture, zeby zniszczyc WLC. Nie widzialem tekstu, ale taka interpretacja sie po prostu narzuca.
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Jankiel

  • Gość
Clan Eshin i 7 edycja
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 14, 2006, 10:43:21 pm »
Cytuj
natomiast głosy innych sędziów w tej sprawie byłyby pomocną wskazówką.

Masz moje poparcie. Tak samo bym zasędziował.

Offline Bigpasiak

Clan Eshin i 7 edycja
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 14, 2006, 10:51:38 pm »
a mam takie pytanko... w ktora strone ucieka? znaczy sie kolega majac asasyna mowi z ktorej strony chce sie dostawic i uciekam dokladnie w przeciwnym kierunku czy uciekam od miejsca z ktorego sie teleportowal???
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

 

anything