trawa

Autor Wątek: Spirit of the forge!  (Przeczytany 3375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shino

  • Gość
Spirit of the forge!
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 30, 2006, 05:10:16 pm »
jesli tak to dla mojej armii jeszcze lepiej... bo w pierwszym ranku mam 5 modeli.. a drugiego juz nie widzisz.. .czyli wszystkie hity poza tymi 5 sa discardowane... :roll:  :roll:

randomize as shooting to randomize as shooting i nie ma nic, ze mimo to characterzy nie dostaja...

Offline Guldur

Spirit of the forge!
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 30, 2006, 05:14:47 pm »
a co ma ilosc widzianych modeli to ilosci modeli ktore sa objete dzialaniem czaru?
mozliwe ze nie mozna trafic herosa ale sa dwie sprzeczne rzeczy w opisie - czyli trafiania modeli oraz distributed as shooting - wiec sprawa nie jest do konca jasna

Shino

  • Gość
Spirit of the forge!
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 30, 2006, 05:17:07 pm »
wymaga sie tu losa.. wiec do modeli w drugim takowego juz przeciez niemasz...

Offline Guldur

Spirit of the forge!
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 30, 2006, 05:18:03 pm »
z dziala strzla wymaga line of sighta a jakas sposobnoscia mozesz zabic modele w drugim i dalszym szeregu

Jankiel

  • Gość
Spirit of the forge!
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 30, 2006, 07:14:56 pm »
Heros nie dostanie dopóki w oddziale jest co najmniej 5 rank and file. W przypadku oddziału 9+heros dostającego 10 hitów - rzuca się na zranienie i sciąga zwyklasów. Jak się przypadkiem zrani wszystko, to trudno - jedno trafienie się marnuje.
Cytuj
i pisze ze dziala jak 1eszy z metalu 2d6 modeli..
niema najmiejszej wzmianki o rozlosywaniu jak w przypadku strzału..
czyzby nie dodali/prztlumaczyli bardzo ważnej wzmianki z book'a eng?

Najwyraźniej :)

Shino

  • Gość
Spirit of the forge!
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 30, 2006, 07:26:38 pm »
z jednym ale.. z tego co wiem (a nie chce mi sie szukac odpowiedniego linka na warhammer.org) to jak mozesz zranic 9 zwylasow to masz tylko 9 hito.. a nie 10 (jesli tyle wyrzuciles na kosciach) bo jest jeden na model...

Offline Guldur

Spirit of the forge!
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 30, 2006, 07:39:49 pm »
jesli nie mozna trafic herosa a weszlo ze trafianych jest 10 modeli to na zranienie rzuca sietylko 9 kostkami a ta od herosa sie odrzuca w takim abdz razie

Jankiel

  • Gość
Spirit of the forge!
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 30, 2006, 07:55:45 pm »
Jeżeli walniesz z mortara w oddział 9 kolesi i heros, a ten ostatni zda lookouta, to nie odkłada się jednej kości, a rzuca 10.

Offline Guldur

Spirit of the forge!
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 30, 2006, 10:18:16 pm »
no to w takim badz razie czemu tutaj heros nie moze byc trafiony skoro czar dziala na modele a nie zadaje hity i w konsewkencji zdaje look out sira? (wiem ze jest napisane distibuting like shooting ale nie wiem czy to nie dotyczy czasme tego jak jest mniej hitow anizeli modeli w oddziale)

Offline Gogol

Spirit of the forge!
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 01, 2006, 10:23:21 am »
myśle że powinien być look out (mortar to też shooting ;) ) ale w sumie nie wiem i wisi mi to
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline mlepkows

Spirit of the forge!
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 02, 2006, 03:25:18 pm »
Używanie tutaj pojęcia "look out, sir" jest pomyłką. Odnosi się ono TYLKO do broni i czarów używających wzorników. 2d6 modeli to NIE JEST wzornik. Jeżeli wypada 10 trafień na 9 zwyklaków i herosa to rzucamy 9 kostek i heros oczywiście nie obrywa.

Maciek
igmar, Kaiser und Averland!

Barbarossa

  • Gość
Spirit of the forge!
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 02, 2006, 06:00:49 pm »
zgadzam się z Maćkiem. 2D6 models affected - a heros nie może być affected o ile ma pięciu kumpli lub więcej. Stąd oddział 7 gości + heros po wyrzuceniu 12 na 2D6 = każdy z siedmiu gości dostaej jednego hita i tyle.

 

anything