Autor Wątek: Heros na Potworze  (Przeczytany 6953 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sartarius

Heros na Potworze
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 30, 2006, 08:04:06 pm »
W RB jest napisane: Declare wich enemy model is going to be the target.
Więc na mój chłopski rozum, deklaruje się, że cannony strzelają w wampira na potworku i nawet jeśli potworek spadnie, to kule lecą w wampira. Chyba, że w wynku zejścia z potworka wampir będzie już niewidoczny dla działa - wtedy, rzecz jasna, strzału nie ma.

Pozdrawiam
ww.bykom-stop.avx.pl/

Każdy PG to burak, każdego buraka da się zjeść :wink:

Jankiel

  • Gość
Heros na Potworze
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 30, 2006, 08:08:26 pm »
Cytuj
rules are rules

Ale do tego nie ma żadnych rules. W tym problem.

JJ

  • Gość
Heros na Potworze
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 30, 2006, 08:28:02 pm »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
Tekst o tym, że dla potrzeb strzelania heros jest umieszczony na środku podstawki wypadł z kolejnych wersji uściśleń - winien więc wrócić.
Celuje się w środek modelu, tam jest heros, więc żadnych myków i teleportacji po śmierci potwora.


Dla mnie nie jest wałem takie ustawienie herosa, by nie dostał z armaty. Moje prywatne odczucie. Przy rydwanach wyraźnie napisano, że model ustawia się w 2" od rydwanu. Nie ma ani słowa o wystawianiu go na śrdoku ex-rydwanu. Jeżeli w przypadku potworów byłyby wątpliwości, zasugerowałbym rozwiązanie dotyczące rydwanów.


Jasne. Bierzemy Direwolf interpretation z poprzedniej edycji. Odnoszące się do sytuacji kiedy S&S z którego niszczony jest rydwan ma miejsce zanim model zdąży się ruszyć. Wykorzystujemy te dwa cale "impetu" przy których model na piechotę musi próbować dokończyć szarżę i fruuuu. Nagle Wampirek skacze jak pchełka. Odpalam cztery katapulty w głowę wampira, hit centralnie z wszystkich czterech, pierwsza zabija jego latającego potwora na śmierć, a tu hop, Wampirek dwa cale od podstawki, bezpieczny jak w banku, nawet na 4+ go nie drasnę....
Jak raz jest dobre polskie uściślenie, mające zastosowanie do tej sytuacji, bierzemy gorsze z Direwolfa, gorsze bo mało ma z tą sytuacją wspólnego. (Rydwany - str 64 btw). Żeby tylko "polska myśl taktyczna" miała się dobrze.
Gratuluję.
Słyszałem, że 5 lat temu tak "taktycznie" się grywało. Tęskno?
Miałem się nie odzywać, ale widzę, już dwóch członków LS ta nostalgia dopadła. Myślę, że takie sprytne granie da się dosyć łatwo przywrócić.
Przecież ta gra polega na tym właśnie polega.

Offline SkaVen6

Heros na Potworze
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 30, 2006, 08:36:31 pm »
Moim zdaniem koleś dostaje w łeb i koniec  :D
eek & Destroy

Jankiel

  • Gość
Heros na Potworze
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 30, 2006, 08:44:13 pm »
Cytuj
Bierzemy Direwolf interpretation z poprzedniej edycji

Nic nie pisaem o direwolfie i mało mnie on obchodził w tej sytuacji. Opieram się tylko na nowym rulebooku.

Offline thurion

Heros na Potworze
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 30, 2006, 09:39:01 pm »
popieram Jacka na calej linii

Offline Gogol

Heros na Potworze
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 30, 2006, 10:26:34 pm »
Nom ja też i właśnie tak bym to zasędziował środek podstawki ....( ta gra ma jeszcze cieszyć a nie tylko powodować niesmak)
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline QUASSIMODO

Heros na Potworze
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 30, 2006, 10:43:28 pm »
tez popieram JJ
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

JJ

  • Gość
Heros na Potworze
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 30, 2006, 11:08:25 pm »
Cytat: "Gogol"
Nom ja też i właśnie tak bym to zasędziował środek podstawki ....( ta gra ma jeszcze cieszyć a nie tylko powodować niesmak)


Jeśli chodzi o Ducha Gry ;) i polskie uściślenia, to oczywiście mam rację.
Jednak strona 64 nowego RB też jest faktem.
Można, wręcz należy bezstronnie rozważyć czy stosować ją do Monster Mount.
Patrząc tylko na zawartość książki, można by taką próbę podjąć.  (Per Analogia itd...)
Patrząc na zastosowanie jej do Produkcji Skaczących Jak Pchełki Wampirków - zdecydowanie taką próbę odradzam.
Wciąganie smoków z powrotem na stół było lepiej umocowane w zasadach.


Jednak w kwestii Dark Elfickich BSB spadających z rydwanu - strona 64. ;)

Offline Baniak

Heros na Potworze
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 31, 2006, 06:53:40 am »
Cytat: "szafa@poznań"

o ile dobrze pamietam geometrię, a zazwyczaj dobrze pamietam amtmę, linia jest zbiorem punktów. punkt jest nieskończenie małym obiektem na płaszczyżnie.

a mnie uczyli ze to jest pojecie pierwotne i nie jest definiowane  ;)

Offline Asassello

Heros na Potworze
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 31, 2006, 07:36:31 am »
Cytat: "gimli182"
Cytat: "szafa@poznań"

o ile dobrze pamietam geometrię, a zazwyczaj dobrze pamietam amtmę, linia jest zbiorem punktów. punkt jest nieskończenie małym obiektem na płaszczyżnie.

a mnie uczyli ze to jest pojecie pierwotne i nie jest definiowane  ;)
linia nie jest pojeciem pierwotnym...chyba ktos Cie zwalowal ;)

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

szafa@poznań

  • Gość
Heros na Potworze
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 31, 2006, 07:42:02 am »
jestem pewien ze linie sie definiowało ;)

jeszcze raz bo chyba ktos ma problemy ze zrozumieniem :
ie mam zamiaru skakac wampirem korzystajac z jakichs faqów czy innych uscislen. ale jesli RB pozwala ustawic go tam gdzie stał monster, to jak na mnie mam cala podstawke monstera do dyspozycji, i w tym obszarze moge ustawic lujka. I to jest oparte tylko i wylacznie na rulbuku :)

Offline Kozisyn

Heros na Potworze
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 31, 2006, 07:58:30 am »
a czy przy stand&shoot na smoka wampirzego na jendej ranie z 13 cala też chcialibyście wystawiać ocalałego herosa na 2" od mounta??

takie ustawianie jest czyms zupełnie innym niż sciaganie modeli po shootingu celen stracenia jak najmnijeszje liczby kolesi.

Dlatego uważam że to wał pierwszej wody ;)
teraz są takie czasy, że człowiekowi strach rzucić palenie"

Offline Baniak

Heros na Potworze
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 31, 2006, 08:04:02 am »
Cytat: "Asassello"
linia nie jest pojeciem pierwotnym...chyba ktos Cie zwalowal ;)

"...W geometrii euklidesowej, geometrii Riemanna i geometrii Łobaczewskiego prosta jest pojęciem pierwotnym i nie jest definiowana..."
:p

Jankiel

  • Gość
Heros na Potworze
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 31, 2006, 08:44:32 am »
Cytuj
a czy przy stand&shoot na smoka wampirzego na jendej ranie z 13 cala też chcialibyście wystawiać ocalałego herosa na 2" od mounta??

To bez znaczenia. Gdy ginie mount ze stand and shoot szarża zawsze jest spalona, a jeździec zostaje w miejscu śmierci potwora.