Autor Wątek: Heros na Potworze  (Przeczytany 6941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Scimitar

Heros na Potworze
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 31, 2006, 08:47:27 am »
Teraz zaczniecie się głowić nad pytaniem - "a jak szeroka jest kula armatnia" i czy przypadkiem nie otrze się o płaszcz wampira.

Wg. RB zagranie ok, ale niesmaczne i kwalifikujące się pod Worsta  :lol:
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

JJ

  • Gość
Heros na Potworze
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 31, 2006, 08:49:52 am »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
a czy przy stand&shoot na smoka wampirzego na jendej ranie z 13 cala też chcialibyście wystawiać ocalałego herosa na 2" od mounta??

To bez znaczenia. Gdy ginie mount ze stand and shoot szarża zawsze jest spalona, a jeździec zostaje w miejscu śmierci potwora.



Strona 61.



Cytat: "Scimitar"

Wg. RB zagranie ok, ale niesmaczne i kwalifikujące się pod Worsta  :lol:


RB sie bezpośrednio nie wypowiada na ten temat. Jeśli tak - proszę mnie poprawić.
To kwestia interpretacji w najlepszym dla "pchełki" przypadku.

Offline thurion

Heros na Potworze
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 31, 2006, 09:07:58 am »
wiecie rozumiecie.. dla mnie bardzo dobrze jakby byly pchelki...

ale jest to jakos glupie po prostu... zawsze stawialem na srodku przekatnej model, czy wylapywalem 2 czy 4 great cannony...


kwestia zeby ich wogle nie wylapywac a nie stosowac jakies watpliwe taktyki..

Offline Jarek Tyszka

Heros na Potworze
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 31, 2006, 09:10:45 am »
Cytat: "gimli182"
Cytat: "Asassello"
linia nie jest pojeciem pierwotnym...chyba ktos Cie zwalowal ;)

"...W geometrii euklidesowej, geometrii Riemanna i geometrii Łobaczewskiego prosta jest pojęciem pierwotnym i nie jest definiowana..."
:p

Zdecydowanie linia jest pojeciem pierwotnym, ale nie zmienia to faktu ze  skalda sie (jest zbiorem) punktow.
Inaczej nie daloby sie zdefiniowac odcinka. :)
czoraj  PiS nie zaprosil dziennikarzy, dzisiaj  my nie zapraszamy PiS'u.
         Jacek Żakowski (Radio Tok FM)

Jankiel

  • Gość
Heros na Potworze
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 31, 2006, 09:16:51 am »
Cytuj
RB sie bezpośrednio nie wypowiada na ten temat

Sprawdzałem dokładnie - nie ma o tym słowa. Imo bardziej uzasadnione jest zastosowanie zasad dotyczących rydwanu (swoistego mounta) niż stworzenie nowych.

Moim prywatnym zdaniem, to głupie (te 2"). Ale w swietle dostępnych nam zasad najbardziej uzasadnione.

JJ

  • Gość
Heros na Potworze
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 31, 2006, 09:17:00 am »
Panowie, proszę, już dość tej "kwestii Linii"... Please... :)

Offline thurion

Heros na Potworze
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 31, 2006, 09:21:14 am »
a i jak dojdziecie do wniosku ze to jednak jest poprawne te 2cale :P to nie omieszkam sie przestawic z dotychcaszowego nawyku przekatnej ;)

takze debatujcie szybko :P

JJ

  • Gość
Heros na Potworze
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 31, 2006, 09:35:01 am »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
RB sie bezpośrednio nie wypowiada na ten temat

Sprawdzałem dokładnie - nie ma o tym słowa. Imo bardziej uzasadnione jest zastosowanie zasad dotyczących rydwanu (swoistego mounta) niż stworzenie nowych.

Moim prywatnym zdaniem, to głupie (te 2"). Ale w swietle dostępnych nam zasad najbardziej uzasadnione.



Nie rozumiesz.
Ja już pisałem, że to kwestia interpretacji "per analogia" i, że ja bym z tą interpretacją się zgodził, gdyby nie absurdy do których to prowadzi.
Edycja jest świeża, zasady "surowe" (RAW - Rules As Written) prowadzą do wielu absurdów.  (Szarże w tył na skirmisz, uciekanie o cal jak się rzuciło sześć cali, niemożność szarżowania sfrenzowanym oddziałem, lance bijące w tył w szarży, itd.)
1- Zapominasz, że to interpretacja - wydaje ci się tylko, że to zasada. Trochę nie mam czasu by Ci to unaocznić.
2- Przywracając stare uściślenie nie tworzymy nowej zasady, tylko interpretujemy zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i grywalnością. Oskarżenia o "Polhammer" są tu demagogią.
3- Jeśli wyjdzie FAQ zmuszający jeźdźców do skakania w granicach 2 cali od podstawki, należy się poddać i zgodzić na "skoki taktyczne". Póki co, naprawdę nie ma  potrzeby promować cwaniactwa i naginania.

Jankiel

  • Gość
Heros na Potworze
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 31, 2006, 09:43:05 am »
Cytuj
1- Zapominasz, że to interpretacja - wydaje ci się tylko, że to zasada

Nie wiem, co mi zarzucasz. Nigdzie nie napisałem, że to zasada. Zaznaczyłem, ze takiej zasady nie ma. Jest to tylko interpretacja opierająca sie na wnioskowaniu per analogiam. I w moim odczuciu najbardziejuzasadniona bo mająca pewne oparcie w nowym rulebooku.

Druga natomiast jest oparta tylko na zdrowym rozsądku. A takie interpretacje bardzo często krytykujesz i nazywasz polhammerowymi.

JJ

  • Gość
Heros na Potworze
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 31, 2006, 10:08:01 am »
Cytat: "Trocki"
[


Nie wiem, co mi zarzucasz. .......

Druga natomiast jest oparta tylko na zdrowym rozsądku. A takie interpretacje bardzo często krytykujesz i nazywasz polhammerowymi.




Więc przepraszam - doprecyzowaliśmy stanowiska. Co do faktów się nie sprzeczamy, a to dla mnie ważne.

Z tym skakaniem jest tak z wciąganiem smoków z powrotem za stół.
Argumenty Łukasza i Maćka wynikające z analizy fragmentów RB, były naprawdę silne.
Tylko, że to bzdura była, o której Nikt Na Świecie nawet nie pomyślał, nie mówiąc już o graniu tak.

Sytuacja jest taka. Mamy dość niechlujnie napisany system bitewny.
FAQi, jeśli wychodzą, też z dupy bywają. Sporo osób "na poziomie" z całego świata próbuje w to grać. Staram się doprowadzić do tego, by mogły ze sobą grać. Więc nasze lokalne wynalazki nie są mi na rękę.
Tym bardziej, że rozplenione u nas podejście - "Wszystko co nie jest zabronione jest dozwolone" w połączeniu z cwaniactwem i kombinatoryką, daje w kwestii sposobu grania w WFB mieszankę naprawdę wybuchową. Ta gra tego nie wytrzymuje, zmienia się w łajno. Szczególnie w początkach edycji.

Reasumując (bo lecieć muszę);

Eurohammer tak, wypaczenia nie!  
 ;)

szafa@poznań

  • Gość
Heros na Potworze
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 31, 2006, 10:40:40 am »
a ja nie rozumiem nadal :P

gdzie pisze ze po smierci monstera musmy umiescic trupa na srodku podstawki monstera? nigdzie.

nie mam zamiaru skakac lorden 2 cale od podstawki - to juz przegiecie. ale na srodku nie bede sie wystawial, tylko gdzie mi sie zywnie podoba na miejscu smoka.

JJ

  • Gość
Heros na Potworze
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 31, 2006, 11:32:34 am »
Cytat: "szafa@poznań"
a ja nie rozumiem nadal :P

gdzie pisze ze po smierci monstera musmy umiescic trupa na srodku podstawki monstera? nigdzie.

nie mam zamiaru skakac lorden 2 cale od podstawki - to juz przegiecie. ale na srodku nie bede sie wystawial, tylko gdzie mi sie zywnie podoba na miejscu smoka.


A gdzie pisze, że trzeba na miejscu smoka?
Nigdzie.
Skaczmy więc radośnie. Nie będzie jakaś Szafa nas ograniczać do podstawki! :evil:

Offline Furion

Heros na Potworze
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 31, 2006, 12:20:46 pm »
@JJ rulebooka przy sobie nie mam, ale o ile dorbze pamietam to jest zapis ze na miejscu potwora - Szafa pewnie napisze co i gdzie...

Cytuj
W RB jest napisane: Declare wich enemy model is going to be the target.
Więc na mój chłopski rozum, deklaruje się, że cannony strzelają w wampira na potworku i nawet jeśli potworek spadnie, to kule lecą w wampira. Chyba, że w wynku zejścia z potworka wampir będzie już niewidoczny dla działa - wtedy, rzecz jasna, strzału nie ma.

Pozdrawiam


czy to prawda  :shock:  :?:
ozdro
poćwicz

JJ

  • Gość
Heros na Potworze
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 31, 2006, 12:27:23 pm »
Cytat: "Furion"
@JJ rulebooka przy sobie nie mam, ale o ile dorbze pamietam to jest zapis ze na miejscu potwora - Szafa pewnie napisze co i gdzie...

Cytuj
W RB jest napisane: Declare wich enemy model is going to be the target.
Więc na mój chłopski rozum, deklaruje się, że cannony strzelają w wampira na potworku i nawet jeśli potworek spadnie, to kule lecą w wampira. Chyba, że w wynku zejścia z potworka wampir będzie już niewidoczny dla działa - wtedy, rzecz jasna, strzału nie ma.

Pozdrawiam


czy to prawda  :shock:  :?:


1 - Szafa nie napisze.

2 - Chciałbym żeby to wytłuszczone, to prawda była, ale to Wielka Improwizacja. ;)

szafa@poznań

  • Gość
Heros na Potworze
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 31, 2006, 01:49:18 pm »
szafa nic nie napisze bo zostawil RB w poznaniu i pojechal na długasny weekend do ostrowa. co nie zmienia faktu ze nie ma tez nic co kazaloby mi na sodku wystawic lorda smoczego ;)

 

anything