trawa

Autor Wątek: Najgorsze wg Ciebie zakończenie anime/mangi  (Przeczytany 18165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nolifesking

Najgorsze wg Ciebie zakończenie anime/mangi
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 10, 2006, 12:44:29 pm »
Ech przypominam że takie spekulacje gdzie indziej !! Tu jest inny temat... nie róbcie mi tu bałaganu prosze:D

Offline Knurek

Najgorsze wg Ciebie zakończenie anime/mangi
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 04, 2006, 08:05:21 am »
Szyszka z Knurzego konta

FMAlchemist TV. Cała końcówka serii pracowała intensywnie nad zaniżaniem poziomu, ale koniecprzebił wszystko... matko... ani to sensu, ani kredensu nie miało.

Próbuję sobie przypomnieć, przy jakim anime rzucałam przedmiotami na końcu, ale musiałam wyprzeć wspomnienia. Jak sobie przypomnę, dam znać :)

Offline tamago

Najgorsze wg Ciebie zakończenie anime/mangi
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 04, 2006, 10:45:49 am »
Najgorsze zakończenie anime??? Ranma1/2 się nie zalicza bo.... nie jest ukończone.... A szkoda....

Offline Col. Frost

Najgorsze wg Ciebie zakończenie anime/mangi
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 04, 2006, 09:26:11 pm »
Ten sam problem jest z Ichigo 100%. Normalnie można sie wkurzyć, bo praktycznie nie wiem co twórcy chcieli tym osiągnąć. Może chcieli jeszcze zrobić kilka epów?? W każdym razie musiałem sięgnąć po mangę i nie zawiodłem się. W anime pomineli dużo ciekawych motywów. Nie będę spoilerował, ale kto czytał i oglądał wie o czym mówie, kto oglądał a nie czytał niech przeczyta, a kto czytał a nie oglądał niech może lepiej nie ogląda (no chyba że chce zobaczyć swich ulubionych bohaterów w ruchu).

Offline Krzychukris

Najgorsze wg Ciebie zakończenie anime/mangi
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 23, 2006, 09:15:05 pm »
Wg. mnie najgorsze zakończenia:

- Love Hina - anime (jakoś jednak je przebolałem)
- Hanaukyo Maid Tai - anime (za nic nie moge przeboleć)
- Hanaukyo Maid Tai La Verite - anime - odnowiona wersja poprzedniczki (super, lepsze niż u poprzedniczki, czyli - jakoś przebolałem)
- Mahoromatic - anime (jakoś przebolałem)

Kurde, ja naprawde lubie jak anime ma jednoznaczne zakończenie. Lubię jak wszystkie wątki zostają na końcu dokładnie wyjaśnione.
Ale jak rany, nienawidzę jak autor robi sobie jaja i nie kończy na serio głównego wątku. Szlag mnie bierze gdy głównym wątkiem jest na dodatek miłość.  
Nie żebym był uprzedzony do otwartych zakończeń w jakiś szczególny sposób... .Tylko po co robić takie w romansie/ komedii. Na takie bajery wypada przygotowywać widza przez całą serie, a nie kiedy taki spodziewa się happy end' u robić mu pranie mózgu i kazać zastanawiać się co będzie dalej z bohaterami.

Nooo, to się wypowiedziałem...:lol:
Trochę narwałem się ostatnio na romanse... może mi ciut nawet odbiło..., ale fajnieeeeeee...tutaj jestem tylko (AŻ) anonimem. :lol:

Fajnieeeeee...pozdrawiam.  :lol:
)xxxx[]===================>

<===================[]xxxx()

Offline Dreadorus Maximus

Najgorsze wg Ciebie zakończenie anime/mangi
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 23, 2006, 09:48:46 pm »
A widziałeś Love Hina Again?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Krzychukris

Najgorsze wg Ciebie zakończenie anime/mangi
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 23, 2006, 10:16:19 pm »
Hie, bez punktu!
Widziałem. Niby się pocałowali...ale potem bezczelnie odlatują w siną dal...
W madze (jak sie nie myle) biorą ślub. I to jest zakończenie pierwsza klasa.
Cała opowieść stanowi fajną jedność i nie ma już nic poza nią.  :lol: Lubię  :lol: gdy dana seria stanowi spójną całość, bez żadnej luki, dającej możliwość postaciom "życia dalej".

Pozdrawiam
)xxxx[]===================>

<===================[]xxxx()

Offline Vidoqu

Najgorsze wg Ciebie zakończenie anime/mangi
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 01, 2007, 02:09:16 pm »
FMA anime - całkowita załamka. Do tej pory nie rozumiem do końca co się stało. Niby czemu - gdy Ed dostawał wciory - Al nie wstał by mu pomóc, a gdy brat umarł, spokojnie sobie do niego podszedł? >.<

FMA Kinówka - nie będę się zbyt rozwodził. Po prostu do niczego, jeszcze bardziej wyprane z logiki.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Najgorsze wg Ciebie zakończenie anime/mangi
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 06, 2007, 09:16:46 am »
hikaru no go. najgorszym zakończeniem jest brak zakończenia....
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Col. Frost

Najgorsze wg Ciebie zakończenie anime/mangi
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 06, 2007, 10:09:35 pm »
Ostatnio nudziło mi się i postanowiłem sobie jeszcze raz obejrzeć NGE. Gdy doszłem do 25ep pożałowałem. Nie będę spoilerował bo może ktoś nie oglądał (akurat!!!), ale te odcinki są po prostu straszne. Ośmieliłbym się nawet powiedzieć że są schizujące. Dopełnienie wszystkiego stanowi kinówka ("End of Evangelion"). Serio, tak durnego zakończenia nie ma chyba żadne anime (jak już było pisane wcześniej). Chociaż nie skończyłem oglądać Excel Sagi, nie mogę znaleźć napisów.

P.S. Co do NGE. Fajnie by było jakby ktos wyjaśnił o co chodzi w zakończeniu kinówki, bo nie do końca załapałem (w szczególności chodzi o ostatnia scenę). Właściwie ktoś łapie o co w tym chodzi??

Offline Malek

Najgorsze wg Ciebie zakończenie anime/mangi
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 06, 2007, 10:44:06 pm »
Moim skromnym zdaniem zakończenie seri to pułapka. Twórcom brakowało kasy więc ,,przeschizowali'' dwa ostatnie epizody i niech się widz marwtwi o co chodziło. Liczyli że więcej ludzi pójdzie na film i poszło
(200mln$zysku :badgrin: ). Pułapka poskutkowała.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Najgorsze wg Ciebie zakończenie anime/mangi
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 07, 2007, 08:14:12 am »
well, NGE wg mnie ma naprawdę logiczne zakończenie, ale trzeba parę koncepcji psychologicznych znać, wywalić niby-chrześcijańską otoczkę i naprawdę się skupić na napisach :)

Jedną z koncepcji wywałkowanych w zakończeniu jest deformacja poznawcza świata odbieranego - polega to na tym, że tak naprawdę człowiek nie widzi świata takiego, jaki jest, bo jest skazany na subiektywizm i skrzywiony przez nastawienie i wcześniejsze doświadczenia, które sprawiają, że jesteśmy odrębni od innych ludzi (ten cały ATP field czy jak to się tam nazywało to jest właśnie "produkt" japoński wynikający z tej teorii).

Można świat widzieć jako wrogi, albo przyjazny - kwestia wyboru, często podświadomego. Uświadomienie sobie przyczyn wyborów jest pierwszym krokiem w terapii (tatuś mnie nie kochał, więc wszyscy starsi mężczyźni są źli i niedobrzy). Można ten sam dźwięk zinterpretopwać jako miły albo jako rażący, w zależności od okoliczności, w którym go słyszymy i naszej oceny tych okoliczności.

To samo zachowanie możemy uznać za niegrzeczne albo urocze, w zależności kto je wykonuje (własne dziecko zrzucające szklanki ze stołu jest urocze, cudze to niewychowany bachor).

Mnie osobiście koncepcja się podoba :)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Hamtaro666

Najgorsze wg Ciebie zakończenie anime/mangi
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 07, 2007, 11:01:21 am »
Jednym słowem Lovu and peacu. Masz prawo tu być i okulary od Gucciego dla wszystkich

Offline mangowiczka

Najgorsze wg Ciebie zakończenie anime/mangi
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 07, 2007, 01:04:21 pm »
NGE to po pierwsze, po drugie to Gilgamesh seria zapowiadała się nawet nawet a tu bum =.= Co by tu jeszcze...
FMA-przez całą "dodatkową" fabułę (wystarczy przeglądnąć 3 i 4 tom, już widać jak namieszali) Autorka mangi nie chce dać możliwości na zrobienie 2 kinówki...
Ale to tylko nieliczne przykłady, tego jest masa ==
url=http://www.usersigs.com][/url]

Offline Dreadorus Maximus

Najgorsze wg Ciebie zakończenie anime/mangi
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 07, 2007, 09:18:58 pm »
O NGE mamy całe odrębne forum.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

 

anything