trawa

Autor Wątek: Pit of shades a rydwan  (Przeczytany 5172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jankiel

  • Gość
Pit of shades a rydwan
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 02, 2006, 03:12:23 pm »
Każdy obsługant rzuca osobno. Nie możesz skasować kowadła, bo ono nie ma żadnej charakterystyki. Praktycznie nie istnieje. Jest niejako ekwipunkiem runelorda. Tak jak oathstone na przykład. Analogicznie jest z cascetem.

Offline Scimitar

Pit of shades a rydwan
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 02, 2006, 06:04:06 pm »
To że rydwan ma "-" zamiast inicjatywy nie oznacza, że ma 0 !!

Cytuj
Chariots have separate characteristics for the chariot itself, the crew, and the creatures pulling it, but some characteristics are not included in the profile as they are never used.

Czyli można uznać nawet, że testuje na I załogi lub zwierzaków - które wyższe.
Wszystko pewnie i tak wyjaśnie dopiero FAQ GW.[/quote]
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline b_sk

Pit of shades a rydwan
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 02, 2006, 06:07:56 pm »
W nowej edycji "-" oznacza 0.

str 5 rulebooka skullpassowego
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Scimitar

Pit of shades a rydwan
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 02, 2006, 06:18:18 pm »
Cytat: "b_sk"
W nowej edycji "-" oznacza 0.

str 5 rulebooka skullpassowego

W starej też tak było, ale masz zapisek tłumaczący czemu rydwan nie ma tam żadnej cyferki wpisanej (nawet wytłuściłem by było widoczne). Tak więc dla mnie to takie pewne nie jest - po coś ten zapis jest, bo równie dobrze mogłoby go nie być i każdy byłby zadowolony.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline b_sk

Pit of shades a rydwan
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 02, 2006, 06:40:37 pm »
Napisałeś, że to że ma "-" nie oznacza, że ma 0. Ja po prostu sprostowałem. ;)  
Co do tego, której I użyć się już wypowiadał nie będę bo i tak nie będzie to podparte żadnymi zasadami. Bo takowych po prostu nie ma.  :?
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Scimitar

Pit of shades a rydwan
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 02, 2006, 06:42:36 pm »
Cytat: "b_sk"
Napisałeś, że to że ma "-" nie oznacza, że ma 0. Ja po prostu sprostowałem. ;)  
Co do tego, której I użyć się już wypowiadał nie będę bo i tak nie będzie to podparte żadnymi zasadami. Bo takowych po prostu nie ma.  :?

No po prostu rzecz do drobnego uściślenia. Mam nadzieję, że LS stanie na wysokości zadania i szybko nam da jakieś poprawki ;)
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline TruePunk

Pit of shades a rydwan
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 02, 2006, 07:00:36 pm »
to co podkresliles nie ma dlamnie zadnej wartosci.. nigdy nie uzywa = oblewa automatycznie.
no ludzie, otwiera wam sie wielka dziura pod rydwanem - on w przeciwienstwie do istoty zywej nie ma jak odskoczyc. nie udziwniajmy na sile

Shino

  • Gość
Pit of shades a rydwan
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 02, 2006, 07:06:48 pm »
zauwaz, ze rydwan nie ma takze WSu wiec idac twoim tokiem myslenia powinien byc autohitowany.... one po prostu uzywaja wartosci zalogi a nie swojej...

Offline Scimitar

Pit of shades a rydwan
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 02, 2006, 07:10:18 pm »
Cytat: "TruePunk"
to co podkresliles nie ma dlamnie zadnej wartosci.. nigdy nie uzywa = oblewa automatycznie.
no ludzie, otwiera wam sie wielka dziura pod rydwanem - on w przeciwienstwie do istoty zywej nie ma jak odskoczyc. nie udziwniajmy na sile

To wytłuszczone tłumaczy, czemu charakterystyki I rydwan nie ma. A fluff mieszany w zasady dla mnie też nie ma żadnej wartości - ot ładna historyjka. Niby rydwan nie ma WS, a później napisali, że korzysta z WS załogi ;) Tak więc ten zapisek, że tej charakterystyki nie ma, bo nie używa może mieć taki wydźwięk, że używa czegoś w zamian (np. z załogi). No bo niby po co to dali ??
Wogóle, ciekawi mnie analogiczny cytat w booku polskim :)
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Jankiel

  • Gość
Pit of shades a rydwan
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 02, 2006, 07:22:52 pm »
Cytuj
Tak więc ten zapisek, że tej charakterystyki nie ma, bo nie używa może mieć taki wydźwięk, że używa czegoś w zamian (np. z załogi).

Na przykład... Ale nie wiadomo której. Kawaleria na przyklad używa M wierzchowca. Ale już WS i T od jeźdźca. Rydwan używa T maszyny, WS załogi, M koników, a I nie wiadomo kogo.... Byłbym za automtycznym oblewaniem, gdyż gigant od pit of shades ginie na 4+, smok na 4+, treeman na 3+ i sądzę, że sprawiedliwie by było, gdyby rydwan rozpadał się na 4+, a nie na 4+ a potem dopiero test I.
Cytuj
A fluff mieszany w zasady dla mnie też nie ma żadnej wartości

Ma sporą w sytuacji, gdy brak zasad, albo są one bardzo niejasne. Na czymś trzeba się oprzeć i sądzę, że lepiej, iż jest to fluff czy szeroko pojmowany zdrowy rozsądek, niż rzut na 4+.

Offline kosa_elf

Pit of shades a rydwan
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 02, 2006, 08:02:55 pm »
powninno być na 4+, po prostu ma 50% szans, ze nie ominie dziury... To i tak sporo, patrząc na treemana :P i na smoka, który ksoztuje bardzo dużo.

Acha i kwestia herosa w rydwanie, on już raczej testuje swoją inicjatywę i jak zda to wypada z maszyny??
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

Offline Kosmo

Pit of shades a rydwan
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 02, 2006, 08:04:05 pm »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
A fluff mieszany w zasady dla mnie też nie ma żadnej wartości

Ma sporą w sytuacji, gdy brak zasad, albo są one bardzo niejasne. Na czymś trzeba się oprzeć i sądzę, że lepiej, iż jest to fluff czy szeroko pojmowany zdrowy rozsądek, niż rzut na 4+.


Pozwole sie wtrącić. Ja bym proponował aby Pit of Shades trafiało rydwan od razu a potem testował I załogi. Dlaczego? Ja to widze tak, jedzie sobie rydwan, nagle przed nim wyrasta dziura, jeżeli osoba powożąca rydwan ma wystarczający refleks (test I) aby ominąć ową dziurę to chyba da rade przejechać bokiem. Dla mnie to nawet logicznie :)

Offline kosa_elf

Pit of shades a rydwan
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 02, 2006, 08:31:36 pm »
ale stary, tutaj za bardzo zaingerowałeś w zasady, gdyż opis czaru wyrażnie mówi o templejtce :) więc jej zasady się tyczą przedewszystkim
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

Offline Kosmo

Pit of shades a rydwan
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 02, 2006, 08:42:57 pm »
No to w takim razie IMO najpierw +4 a potem test na I. Lepiej poczekać na uściślenia nowe a martwić to sie będziecie jak podobna sytuacja wyniknie na jakims turnieju :)

Offline kosa_elf

Pit of shades a rydwan
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 02, 2006, 08:49:19 pm »
no dorba ale ja na tym czarze często gram i chce wiedzieć chociaz rientacyjnie, jak na razie to gram, że wsysa od razu, rydwan nie zdaje testu I bo jej nie ma a czy dorbze czy żle to się okaże...
ASTERS OF ROCK
vizovice :D