Autor Wątek: Kometa  (Przeczytany 5199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Remo

Kometa
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 02, 2006, 04:51:13 pm »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
Nie chodzi o to, żeby kometa spadała a znaczniki zostawały mimo to. Jeśli spadnie to spadnie, a i tak w następnej turze generuje się następna, która również może spaść lub nie

A to skąd wziąłeś w takim razie? Intuicja? Bo na pewno nie rulebook...


Jeśli wolisz żeby te znaczniki zostawały, to proszę bardzo...
Ale dobrze, masz rację że nigdzie nie jest napisane że znaczniki zchodzą.
Powiedz mi tylko, które zdanie z książeczki zasad za 170 zł mam pokreślić pisakiem, żeby pasowało do Twojej interpretacji? Bo w takim stanie jak jest w Rulebooku to:
1. niestety Kometa jest czarem RIP
2. opis jak można zakończyć czar RIP jest podany na str. 110
3. NIE MA w opisie komety napisane, że kończy się w jakiś inny sposób niż pozostałe czary RIP.
4. zdanie: "for as long as the spell lasts, the player rolls a D6 at the start of each player's turn" wyjasnia chyba wszystko.

Boisz się, że to będzie za dobre? Oto minusy komety:

1. Wali cały czas w to samo miejsce, nie można zmieniać położenia znacznika nawet jak już raz spadnie. Nawet jak spadną trzy znaczniki to nie mów mi, że trzy tury to za mało żeby uciec na 9-12 cali (czyli 3x średni rzut kostką)
2. Czarodziej (najczęściej Lord) rzuca kometę i czeka aż spadnie. A jak spadnie w czwartej turze? To co robi przez 3/4 gry ten lord? Rzuca inne czary? Raczej nie . Generuje kości dla innych? No też nie.
3. Kto Ci broni zdispelować kometę w swojej turze? Coś mówiłeś o Dwarfach, że cienko mają z kometą. Rzeczywiście od wyjścia ostatniego AB do Dwarfów każdy ich rozjeżdża a na dodatek ta kometa...
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline lith

Kometa
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 02, 2006, 06:11:17 pm »
Remo, IMO masz racje, tylko malo kto Ci ja przyzna bo ludzie komety uzywaja od dawna i po spadnieciu pierwszej usuwaja znaczniki. Tyle, ze z tego co pamietam, zapis o zdejmowaniu znacznikow po spadnieciu komety pojawil sie w erracie, a w szosto edycyjnym rulebooku go nie ma, a kometa to normalny rip, tak samo w siodmej edycji. Pytanie czy mnie pamiec nie zawodzi i czy w revised lores bylo cos takiego, bo nie moge nigdzie znalezc tej rewizji.
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Remo

Kometa
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 16, 2006, 11:54:54 am »
Odświerzam bo jednoznacznie chyba nikt nie odpowiedział...
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Jankiel

  • Gość
Kometa
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 16, 2006, 03:30:01 pm »
Odpowiedzi już były.
Nie uzyskałeś tylko odpowiedzi, która byłaby zgodna z Twoim poglądem, a domyślam sie, że na taką czekasz ;)

Offline lith

Kometa
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 16, 2006, 04:58:04 pm »
Nie mam zamiaru jakos walczyc o ta komete, tym bardziej, ze sam nie jestem przekonany na 100%, ale czy ktos moglby podac cytat swiadczacy o tym, ze druga kometa z tego samego ripa nie spada? Cytat za polskim rulebookiem:
Cytuj
"Poki dziala czar, gracz rzuca na poczatku kazdej tury (...) K6. Na 1-3 nic sie nie dzieje, ale na pierwszym znaczniku nalezy umiscic kolejny. Na 4-6 w wyznaczony punkt uderza kometa (opis jak zadaje obrazenia) Udane rozproszenie czaru oznacza calkowite zniesienie jego dzialania".
"Po rzuceniu czary takie [ripy] dzialaja poki nie zostana rozproszone, Czarodziej nie zdecyduje sie zakonczyc ich dzialania (co moze zrobic w dowolnym momencie), nie sprobuje rzucenia innego czaru, nie opusci stolu tudziez nie polegnie".
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Tigerius

Kometa
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 16, 2006, 06:15:34 pm »
Cytat: "lith"
Nie mam zamiaru jakos walczyc o ta komete, tym bardziej, ze sam nie jestem przekonany na 100%, ale czy ktos moglby podac cytat swiadczacy o tym, ze druga kometa z tego samego ripa nie spada? Cytat za polskim rulebookiem:
Cytuj
"Poki dziala czar, gracz rzuca na poczatku kazdej tury (...) K6. Na 1-3 nic sie nie dzieje, ale na pierwszym znaczniku nalezy umiscic kolejny. Na 4-6 w wyznaczony punkt uderza kometa (opis jak zadaje obrazenia) Udane rozproszenie czaru oznacza calkowite zniesienie jego dzialania".
"Po rzuceniu czary takie [ripy] dzialaja poki nie zostana rozproszone, Czarodziej nie zdecyduje sie zakonczyc ich dzialania (co moze zrobic w dowolnym momencie), nie sprobuje rzucenia innego czaru, nie opusci stolu tudziez nie polegnie".


jezeli to przejdzie, to potrzeba dodatkowe 2 scrolle na turniejach :lol:
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Witam, jestem Rafał, mam 20 lat. W moim przypadku wyjebanie pod niebiosa ogranicza się do pokoju na 1-szym piętrze, a snobem jestem, bo mam oba fallouty oryginalne z CDA

Offline Remo

Kometa
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 17, 2006, 06:56:34 am »
Cytat: "Trocki"
Odpowiedzi już były.
Nie uzyskałeś tylko odpowiedzi, która byłaby zgodna z Twoim poglądem, a domyślam sie, że na taką czekasz ;)


No jasne.  ;)

I mimo, że kometa też mnie mało obchodzi, to drążę temat bo albo wszystkie zasady bierzemy dosłownie albo wszystkie korygujemy logiką, a nie: jedne tak a drugie nie. Co to za selekcja?
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline tomekjar

Kometa
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 17, 2006, 07:19:44 am »
Wg mnie kometa może spaść parę razy z tego samego RIPa... Nie widzę sensu w argumentach, że byłaby zbyt dobra, gdyby tak było i kończeniu dyskusji takim stwierdzeniem. Zasady mówią, że rzucamy co turę (nie jest napisane "dopóki nie spadnie"), więc rzucamy co turę i tyle.

@Trocki: jeśli uważasz, że odpowiedź na to pytanie już była i była jednoznaczna (ja takiej nie znalazłem w tym temacie), mógłbyś mi zacytować ją / odpowiedzieć wraz z uzasadnieniem mającym podstawy w jakichś tekstach z Rulebooka / Erraty / itp? A jeśli nie ma takiej jednoznacznej odpowiedzi, po prostu wrzućcie to do uściśleń bez uzasadnienia (jak z Treemanem, który nie wiedzieć czemu ani S&S ani strzelania w walce nie ma) i wszystko będzie jasne. Nie do końca uzasadnione wg mnie, ale jasne.

P.S. Ci, którzy tak przeceniają Kometę: Jak myślicie: ile razy może spaść kometa rzucona przez dużego maga?? Biorąc pod uwagę, że generuje on 4 kości i ma inne czary?? Mnie już w ogóle Kometka nie interesuje, bo Slannem nawet nie myślałem o rzucaniu Cassandory i czekaniu przez 3 tury aż spadnie :)

Offline Kensiorek

Kometa
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 17, 2006, 07:31:43 am »
Tak tak zawsze sobie wyobrazalem komete jako wielkie jojo :D Przecieca to logiczne ze tam w gorze stoi ten 4 poziomowy mag i rzuca i rzuca i rzuca .
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Remo

Kometa
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 17, 2006, 08:10:35 am »
Cytat: "Kensiorek"
Tak tak zawsze sobie wyobrazalem komete jako wielkie jojo :D Przecieca to logiczne ze tam w gorze stoi ten 4 poziomowy mag i rzuca i rzuca i rzuca .


"Logiczne"? Taaak... kiedyś znałem to słowo, ale potem zacząłem uczęszczać na forum zasad WFB...
Nie daj się złapać w to bajanie: "logiczne", "nielogoczne". Coś jest zgodne z zasadami/uściśleniami lub nie. Kropka.
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline mlepkows

Kometa
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 17, 2006, 09:41:21 am »
Ta. Jest też różnica między szukaniem niejasności w zasadach i próbami ich wyjaśnienia a zwykłą upierdliwością i szukaniem dziury w całym. Jak pewnie potrafisz przeczytać, nikt nie wykaże czarno na białym, że kometa spada tylko raz. Temat mógłby się zakończyć po kilku postach. Nadal jednak wskakujesz na ludzi stosujących jedyne sensowne rozwiązanie (czyli tekst "nie kombinuj, graj"). To już jest wieszanie sobie nad głową etykietki "Troll".

Maciek
igmar, Kaiser und Averland!

Offline lith

Kometa
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 17, 2006, 12:37:08 pm »
Cytuj
To już jest wieszanie sobie nad głową etykietki "Troll".
Przykro mi, ze tak to odbierasz. Bez ironii, bo wydaje mi sie, ze nic takiego tu nie ma miejsca.
Cytuj
Nadal jednak wskakujesz na ludzi stosujących jedyne sensowne rozwiązanie
Zacytuj prosze gdzie Remo, albo ktokolwiek uwazajacy, ze kometa dziala jak kazdy RiP "wskakuje" na kogokolwiek? Bo cytatow w druga strone moge Ci 5 podac spokojnie :)
Cytuj
nikt nie wykaże czarno na białym, że kometa spada tylko raz
Nawet nie o to chodzi. Patrz Gogol napisal czemu wg. Niego kometa spada raz, Remo to w jakis sposob zbil i koniec. Pozniej troche smiechu i pare osob pokazalo jak jest ponad ta dyskusje. Bawi mnie tez podejscie "to byloby przegiecie". W koncu Castin Value 12 zobowiazuje :D A jezeli nikt nie potrafi (nie wiem, moze ktos potrafi ale nie chce) wskazac, czemu kometa mialaby byc wyjatkiem od regul ripow, to czemu ma nim byc? Ech ta intuicja   8)
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline mlepkows

Kometa
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 17, 2006, 02:05:49 pm »
No dobrze, trochę mnie poniosło z tym trollem. Tak czy inaczej, kontynuowanie tematu w tym stylu:
Cytuj
"Logiczne"? Taaak... kiedyś znałem to słowo, ale potem zacząłem uczęszczać na forum zasad WFB...
Nie daj się złapać w to bajanie: "logiczne", "nielogoczne". Coś jest zgodne z zasadami/uściśleniami lub nie. Kropka.

uważam za co najmniej bezsensowne.

Maciek
igmar, Kaiser und Averland!

Offline Remo

Kometa
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 17, 2006, 03:08:34 pm »
@mlepkows: A ta wypowiedź jest sensowna?

Cytat: "Kensiorek"
Tak tak zawsze sobie wyobrazalem komete jako wielkie jojo :D Przecieca to logiczne ze tam w gorze stoi ten 4 poziomowy mag i rzuca i rzuca i rzuca .


Porównaj je jeszcze raz...
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline Kensiorek

Kometa
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 17, 2006, 04:28:01 pm »
Masz zasade z 6 ed wyszedl Faq  przepisali wiekszosc textu faq do tego jeszcze nie wyszedl wyklucasz sie tylko po to zeby rzucic taka komete na kilku turniejach zanim sprawa oficjalnie sie nie wyjasni ?



Zycze powodzenia w przekonywaniu przeciwnikow i sedziow to twojej obcji bedziesz go potrzebowal. Juz widze te raporty bitewne zostalem oszukany na turnieju w ...... przeciwnik rzucal komete "seryjnie". Bo chyba nie masz zludzen ze na 90% twoja obcja poprostu nie przejdzie a na pozostalych 10% pozostawi smrodek .
a sprawą powina zajać sie LS ;)