trawa

Autor Wątek: Frenzy - problem z przedmiotami dodającymi zasięg szarży  (Przeczytany 2068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hargrim

Frenzy - problem z przedmiotami dodającymi zasięg szarży
« dnia: Listopad 08, 2006, 11:46:02 am »
Nie wiem czy ten problem był już poruszany :). Moje pytanie brzmi:

Jak to jest z Frenzy i przedmiotami dodającymi zasięg szarży? Np mam Khornegory z Wargorem Khorne'a posiadającym przedmiot dający +d3 dp szarży. W rulebooku jest napisane, że jednostki takie szarzy nie deklaruja, tylko poprostu się mierzy czy szarża miała miejsce i czy doszła. I teraz - jak to jest? Moge jednak zadeklarować szarże, czy rzucam d3, dodaje wynik do 10" ruchu i patrze czy doszedłem? Mam nadzieje, ze to nie jest bezsensowne pytanie :). Czekam na odpowiedź.

szafa@poznań

  • Gość
Frenzy - problem z przedmiotami dodającymi zasięg szarży
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2006, 11:56:22 am »
rzucasz po zdeklarowaniu szarzy.

a frenzy mierzy zasieg przed zadeklarowaniem, i deklaruje gdy zasieg jest.

jesli szarzujesz wymuszenie, to nie masz bnusa - ale mozesz normalnie zadeklarowac szarze i dodac wowczas swoje k3 do szarzy.

Offline b_sk

Frenzy - problem z przedmiotami dodającymi zasięg szarży
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2006, 12:01:09 pm »
O kiedy to w VII edycji Frenzy może deklarować szarżę?
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Jankiel

  • Gość
Frenzy - problem z przedmiotami dodającymi zasięg szarży
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2006, 12:10:23 pm »
Od wyjścia uściśleń. Czyli od dziś lub jutra.

Offline Hargrim

Frenzy - problem z przedmiotami dodającymi zasięg szarży
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2006, 12:15:13 pm »
Dzięki za szybką odpowiedź :). Mam nadzieje, że znajdzie się to w uściśleniach.

Offline thurion

Frenzy - problem z przedmiotami dodającymi zasięg szarży
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2006, 12:15:30 pm »
Cytat: "Trocki"
Od wyjścia uściśleń. Czyli od dziś lub jutra.


no to czekam z niecierpliwoscia :) a beda to tylko nowe zagadnienia czy uscislenia VI ed tez beda zawarte poprawione ? inaczej rzecz biorac czy w tych nowych beda zawarte wzsytkie erraty wlaczajac w to poszczegolne armie, zagdanienia ktorych waznosc po zmianie edycji trwa nadal, czy tylko zagadnienia niedawno dyskutowane?

Offline b_sk

Frenzy - problem z przedmiotami dodającymi zasięg szarży
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2006, 12:28:14 pm »
Cytat: "Trocki"
Od wyjścia uściśleń. Czyli od dziś lub jutra.

Czyli Szafa korzystał z widomosci niedostępnych dla zwykłych śmiertelników.  ;)
Akurat w wypadku frenzy popieram wszelkie polhammerowe rozwiązania, które sprawią, że ta zasada będzie zrozumiała.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

szafa@poznań

  • Gość
Frenzy - problem z przedmiotami dodającymi zasięg szarży
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2006, 02:00:24 pm »
frenzy bedzie dzialalo chyba w zasadzie identycznie jak po staremu. prosto i klarownie :)

Offline TruePunk

Frenzy - problem z przedmiotami dodającymi zasięg szarży
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2006, 02:11:14 pm »
Cytat: "Trocki"
Od wyjścia uściśleń. Czyli od dziś lub jutra.


Sugerowalbym jeszcze raz to przemyslec.
Zmiany w frenzy byly po to zeby nie dalo sie screenowac - i w jednej turze szarzowac wilkami w lewo, a savage boar boyzami w prawo.
Tutaj wracacie do tego, kompletnie wbrew idei GW chyba. Ma to sens?

Nie lepiej zalozyc ze dodatkowy ruch z sztandaru dochodzi do zasiegu frenzy na ta ture? Tzn mam +3 cale to w 17 calach mam wymuszona i na tyle jade jak cos?

Pzdr

Jankiel

  • Gość
Frenzy - problem z przedmiotami dodającymi zasięg szarży
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2006, 02:18:30 pm »
Cytuj
Zmiany w frenzy byly po to zeby nie dalo sie screenowac

Przecież i tak można w świetle aktualnych przepisów.

Offline TruePunk

Frenzy - problem z przedmiotami dodającymi zasięg szarży
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 08, 2006, 02:59:38 pm »
Ale juz nie mozna robic rzeczy w stylu.. mam oddzial, cal za nim drugi. deklaruje szarze obydwoma - ten ktory screenuje odbiega gdzies, a glowny (screenowany) biegnie spokojnie do przodu.
Teraz o ile po deklaracji szarz (ale przed ruszeniem figurek) nie moga szarzowac - np oddzial screenujacy im stoi na drodze - to nie szarzuja poprostu.

Dodanie mozliwosci szarzowania poprzez banner zaowocuje tym krokiem w tyl do zasad 6ed w tym wzgledzie IMO

Offline lorgoth

Frenzy - problem z przedmiotami dodającymi zasięg szarży
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 08, 2006, 05:16:31 pm »
Cytat: "TruePunk"
Ale juz nie mozna robic rzeczy w stylu.. mam oddzial, cal za nim drugi. deklaruje szarze obydwoma - ten ktory screenuje odbiega gdzies, a glowny (screenowany) biegnie spokojnie do przodu.
Teraz o ile po deklaracji szarz (ale przed ruszeniem figurek) nie moga szarzowac - np oddzial screenujacy im stoi na drodze - to nie szarzuja poprostu.


Z tego co wiem to dalej jest to jak najbardziej możliwe. Gdyż nigdzie niejest napisane ze niemozna deklarowac szarzy oddziałami frenzy. Jedynie jeżeli niezadeklarujesz wtedy mierzymy czy aby niemusisz jej zadeklarować.
Pozdrawiam,

Offline TruePunk

Frenzy - problem z przedmiotami dodającymi zasięg szarży
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 08, 2006, 05:30:54 pm »
Wlasnie ze jest - przy szarzach jest adnotacja, ze deklarowac moga wszyscy poza oddzialami ktore sa frenzy (polecam lekture RB; niestety nie mam przy sobie wiec nie zacytuje)

Barbarossa

  • Gość
Frenzy - problem z przedmiotami dodającymi zasięg szarży
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2006, 05:47:34 pm »
TP - masz rację w kwestii frenzy; jednostki frenzy nie mają opcji "deklarowania" szarży co jest wyraźnie napisane w RB. Jankiel i Szafa trochę wyskoczyli przed szereg, bo tego nie mieliśmy szansy jeszcze omówić (omawialiśmy dotychczas deklarownie flee od szarż wymuszonych przez frenzy, bo ten punkt mógł być niejasny). Musimy teraz omówić kwestię "frenzy a sztandary" i wymyślić jakieś jednolite rozwiązanie.

Zbiera się dużo spraw - jedne uściślenia publikuję już teraz, ale możecie spodziewać się dodatków za ok. tydzień-dwa.