Autor Wątek: Podsumowanie roku 2006  (Przeczytany 2985 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Podsumowanie roku 2006
« dnia: Marzec 14, 2007, 04:38:31 pm »
Tak podsumowali miniony rok userzy Anime-Reactor.

http://forum.anime-reactor.net/viewtopic.php?t=19995

A co Wy o tym myślicie? Tendencyjne czy adekwatne? Po Waszej myśli czy wręcz odwrotnie?

Offline Hunter Killer

Podsumowanie roku 2006
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2007, 04:46:34 pm »
W większości się zgadzam, ale ciężko mi się wypowiedzieć, w pozostałej części bom nie widział anime, np. Mushishi, Hachimitsu to Clover II, czy Higurashi no Naku Koro ni.

Po za tym fajnie, że Black Lagoon i Eureka 7, zdobyły tyle wyróżnień, to na prawdę świetne produkcje i jak dla mnie mogłyby nawet zdobyć Best Anime Overall.  :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline steelie

Podsumowanie roku 2006
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2007, 04:50:26 pm »
Black Lagoon jako akcja całkiem słusznie, ale już "Best female character" dla Revy to przesada.
Spoglądam na poprzednia lata - Best drama: Elfen Lied :shock:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Podsumowanie roku 2006
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2007, 04:50:51 pm »
Mushishi też nie widziałem, i coraz bardziej wydaje mi się to niedopuszczalnym zaniedbaniem ;)

Wymieniłbym w Best Opening Shane na Ergo Proxy. No i Juuousei spokojnie zmieściłoby się obok Mushishi na półeczce Best Adventure.

W pełni popieram wybór najlepszych postaci :)

Offline Pokpoko

Podsumowanie roku 2006
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2007, 04:56:52 pm »
postacie-pełne poparcie.
reszta-nie mam rozeznania w tym co wyszło, więc się nie bede odzywał,ale to musiał być strasznie kiepski rok dla mecha-genre,żeby eureka dostała nagrodę :?

Offline Krova

Podsumowanie roku 2006
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2007, 04:59:18 pm »
Best Soundtrack
Eureka Seven






 :shock:  :shock:  :shock: Ależ to marna techniawka!
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Podsumowanie roku 2006
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2007, 05:00:00 pm »
No mechy leżą i kwiczą - Noein też pod tym względem cieniutko stoi.

gość1

  • Gość
Podsumowanie roku 2006
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2007, 05:30:13 pm »
Na OST to bym na Death Note postawił. Podobnie z openingiem. Pewnie DN dostało tylko jedną nagrodę jako seria otwarta nadal xD Widzę, że za Black Lagoon się wezmę teraz =>

Eureka mnie odrzuciła po tych nagrodach =F I jeszcze ten komentarz Krovy, że to techniawa. BUE! xD

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Podsumowanie roku 2006
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2007, 05:42:18 pm »
Też nie widziałem Mushishi. Być może powinienem rozważyć jego obejrzenie, ale bez zbytniego napalania się - jak już steelie zauważył, w zeszłym roku nagrodę zgarnął Elfen Lied. Jeśli Mushishi reprezentuje ten sam poziom to tylko dla niego gorzej, lol :D
Haruhi jako najlepsze anime to też przegięcie. To dość przyjemne anime, z ładną grafiką i animacją ale tylko tyle. Ładne opakowanie, w środku już trochę gorzej. Osobiście za najlepsze anime 2006 roku nagród bym po prostu nie przyznał, najbliższe temu byłoby Higurashi ale niestety te niedociągnięcia z animacją je tu też dyskwalifikuje.
I mam nadzieję że najlepszego soundtracku nie dostało Death Note tylko dlatego że zaczęło się zbyt późno i będzie podpadać pod rok 2007. W każdym razie mój żelazny kandydat.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Pokpoko

Podsumowanie roku 2006
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2007, 05:50:38 pm »
Cytuj
Ładne opakowanie, w środku już trochę gorzej
:shock:
i'm shocked,shocked!
zarówno BL jak i E7 bije na głowę pod względem scenairusza i samego pomysłu.

Offline Hunter Killer

Podsumowanie roku 2006
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2007, 05:56:37 pm »
Jaka techniawa?
Może rzeczywiście nie dałbym Eurece Best Soundtrack, jakoś bardziej podobała mi się ścieżka Black Lagoon, ale nie mówcie, że tam samo techno leci.
Po za tym Eureka to jedno z niewielu anime, gdzie end pozostaje otwarty i nie kończy się, wszyscy żyli długo i szczęśliwie, czy inne takie... Jak dla mnie mechy tam nie odbiegają od tych z Gundama, czy innego badziewia. A i pomysł desek na których latają te mechy jest ciekawym pomysłem.

Ja jestem całkiem zadowolony z nagród.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ryba

Podsumowanie roku 2006
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2007, 07:29:57 pm »
I dobrze, ze Eureka ma Best Sountrack. Zasłużyli ludzie z BONES.
I dobrze, ze Black Lagoon zostało tak ocenione (rola żeńska xD ).
I jestem zgodny z wynikami, ciesze się, ze najlepsze obejrzałem.
I nie obejrzę Mushishi, bo to nie anime na mój styl :)
The end.

Offline marmoo

Podsumowanie roku 2006
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2007, 09:21:42 am »
Cytuj
Też nie widziałem Mushishi. Być może powinienem rozważyć jego obejrzenie, ale bez zbytniego napalania się - jak już steelie zauważył, w zeszłym roku nagrodę zgarnął Elfen Lied. Jeśli Mushishi reprezentuje ten sam poziom to tylko dla niego gorzej, lol


weź kurde nie grzesz, Mushishi to jedno z najbardziej zacnych anime  uprzedniego sezonu, u mnie - mniej więcej na równi z Higurashem (pod względem przyjemność płynącej z oglądania).

Offline Kainti

Podsumowanie roku 2006
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2007, 11:11:03 am »
Raczej sie z nimi w pelni zgadzam, chociaz nie ogladalem (jeszcze) Mushishi i Eureka 7.. Chociaz gdyby tylko Higurashi mialo tak dobry ending jak opening to na pewno dostaloby awarda, podobnie w sumie z Black Lagoon (endinga to nawet nie pamietam, a opening mialem w mp3 przed ogladaniem anime, i mnie do tego obejrzenia zachecil ;).

 

anything