trawa

Autor Wątek: Klony NGE - czyli co i w jakim stopniu jest podobne  (Przeczytany 14522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Klony NGE - czyli co i w jakim stopniu jest podobne
« dnia: Listopad 05, 2006, 10:19:51 pm »
Jak w temacie :) Dla mnie anime w oczywisty sposób czerpiące z NGE to RahXephon. Czy są jakieś inne, to nigdy się nie zastanawiałem, ale ten temat może ku temu posłużyć :) Zapraszam więc do dyskusji, bo widzę, że w "Dziale powitań" się zaczyna ;) Jak odświeżę Rahxephona to się dołączę.

Wilk Stepowy



Jestem właśnie w trakcie oglądanie Rahxephon i musze stwierdzić że nie da się uniknąć skojarzeń z NGE, postacie są takie podobne i przewaźnie osobowości z NGE można by rzec mają dwa odpwoedniki w tej serii. Seria jest bardzo interesująca szkoda że -wedłog mnie- opening i ending nie są tak dobre jak np. w Xenosadze (ale nie są aż takie złe, po pewnym czasie nawet mog asiępodobać). Bym zapomniał jest tam jeden wspaniały kawałek, dla niego bym kupił saundtrack...

Offline Pokpoko

Klony NGE - czyli co i w jakim stopniu jest podobne
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2006, 12:03:30 am »
e, akurat w tym filmie jest go mało.
"can't be too coarse, can't be too fine" :lol: (tak,oglądałem ten film 5 razy)
Cytuj
postacie są takie podobne i przewaźnie osobowości z NGE można by rzec mają dwa odpwoedniki w tej serii.

 :shock: postacie w ogolnym zarysie są trochę podobne,ale bez jaj, róznica między ci..apą Shinjim a Ayato jest oczywista. tak samo jak między Rej a Quon.
pozatym uzywa lepszej mitologii :lol:

Offline Frey Ikari

Klony NGE - czyli co i w jakim stopniu jest podobne
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2006, 06:45:43 pm »
Cytuj
postacie w ogolnym zarysie są trochę podobne,ale bez jaj, róznica między ci..apą Shinjim a Ayato jest oczywista. tak samo jak między Rej a Quon.

Podobieństwa są oczywiste i mogę zrobić rozpiskę postaci, a jak piszesz o REI to ona w tym anime ma dwie odpowiedniczki Quon i Mischime(nie jestem pewien pisowni tego imienia).
Dziś po raz kolejny zostałem oszukany i zamiast 4 z egzaminu dostałem 3 bo w podanej nam def. było strefa osobista (intymna) - (wiadomo do wyboru)- ja napisałem intymna a po egzaminie okazało się że pani Dr stwierdziła że to nie jest to samo i dostałem trzy...

Offline Pokpoko

Klony NGE - czyli co i w jakim stopniu jest podobne
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2006, 08:35:57 pm »
Cytuj

Podobieństwa są oczywiste i mogę zrobić rozpiskę postaci, a jak piszesz o REI to ona w tym anime ma dwie odpowiedniczki Quon i Mischime(nie jestem pewien pisowni tego imienia).

jasne, mówię-powierzchowne podobiesńtwa są.ale jak spojrzysz głębiej, to zobaczysz ze np. Reika ma rolę nieco odmienną od tej wykonywanej przez Rej. w NGE Rej jest w zasadzie katalizatorem końca świata, a przy okazji autonomiczną jednostką. a Ixtli (przy okazji-Zdrada panowie! skasowali funkcję "english-nahuatl" na Aulexie!!) jest tylko awatarem Rahxephona, w dodatku nie będącym bezpośrednim katalizatorem końca Piątego Słońca. to Ayato razem z Quan stają się nowymi Czarnym i Białym Tezacalipoką(lub też jeśli patrzeć na kolory na stacji metra-czerwonym i niebieskim tezacalipocą,ale oni nie są tak istotni, moga miec znaczenie tylko dla tego kawałka)i tworzą Szóste Słońce. pozatym Ayato, w przeciwieństwie do Shinjego, który przywraca wszystko do stanu 'sprzed" decyduje się dokończyć to co zaczął.no i nie jest taka ciapą :p

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Klony NGE - czyli co i w jakim stopniu jest podobne
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2006, 08:39:32 pm »
Zgodzę się z Pokpoko, że podobieństwa są powierzchowne, ale jest ich tam od groma :) Trudno nie porównywać odruchowo tych dwóch anime.

Offline Dreadorus Maximus

Klony NGE - czyli co i w jakim stopniu jest podobne
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2006, 09:56:59 pm »
Ja dorzucam Mai Hime. Zwierzaki bardzo przypominają założeniami anioły, też mają dziwne imiona, sięgające gdzieś korzeniami. Mamy nawet alternatywny świat a'la wizja z 26 odcinka (gdy Mai walczy z Siostrą i ma haluny od Vlasa). O chardesignie Myiu się nie wypowiadam ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Klony NGE - czyli co i w jakim stopniu jest podobne
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2006, 10:05:47 pm »
Oj, design zwierzaczków w Mai HiME to akurat podobny nie był. Zwierzaczki akurat miały design bardziej ziemski - skrzyżowanie zwierzaków z maszynami, a imiona to chyba nordyckie w sporej części. Dla mnie te anime nie są w ogóle podobne może poza wspomnianą już Miyu Greer ;) Ta to rzeczywiście kogoś przypomina :)

Offline Dreadorus Maximus

Klony NGE - czyli co i w jakim stopniu jest podobne
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2006, 11:10:29 pm »
Nie chodzi mi o wygląd, co o założenia. Są brzydkie, różne, a imiona miały z całego świata, nie tylko nordyckie. Jeden nawet sięgał do mitologii Cthulhu, a inny był nasz swojski, pogański.

W MH upodobnienie do NGE polegało na udziwnianiu na siłę, tworzeniu "drugiego dna", by fani na całym świecie siedzieli i zastanawiali się jakie znaczenie może mieć użycie imienia Miroku w trzecim odciknu od tyłu licząc. Tworzenie swoistej otoczki, a nie zżynka bezczelna.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

Klony NGE - czyli co i w jakim stopniu jest podobne
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 07, 2006, 04:42:48 am »
No cóż, troszkę podobne do NGE jest Eureka 7. Ale powtarzam, tylko troszkę, nie zbyt wiele.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Klony NGE - czyli co i w jakim stopniu jest podobne
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 07, 2006, 08:06:06 am »
Para ratująca/zmieniająca świat jest dość popularnym motywem i raczej nie doszukiwałbym się jej początków w NGE ;)

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Klony NGE - czyli co i w jakim stopniu jest podobne
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2006, 03:10:09 pm »
Nawiązania do NGE jak na dłoni widać w Full Metal Panic. Wielkie mechy (no, może nie tak wielkie, jak w NGE), tajemna i straszliwa technologia uruchamiana umysłem, pole AT - przepraszam - pole siłowe i supertajna organizacja broniąca świat przed złem. No i jak w każdej animce wszystkim rządzą dzieci w wieku przedszkolnym.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Pokpoko

Klony NGE - czyli co i w jakim stopniu jest podobne
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 07, 2006, 04:52:15 pm »
no nie, akurat archetyp smarka za sterami, supermechów itd. jest wcześniejszy niż NGE. bohaterowie też nijak nie przypominają tych z NGE(no chyba że Sosuke wydaje ci się podobny do shina? albo tessa do rei?)

Offline Frey Ikari

Klony NGE - czyli co i w jakim stopniu jest podobne
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 07, 2006, 05:06:20 pm »
Temat jest w złum forum bo ja pisałem o Rahxephon.

Rahxephon jest odpowiedzią na NGE i osobowśc postaci z NGR została w Rahxephon roździelona i uzupełniona dodatkowymi rzeczami, dlatego Rahxephon jest tak podoby do NGE.

Offline Dreadorus Maximus

Klony NGE - czyli co i w jakim stopniu jest podobne
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 07, 2006, 05:36:10 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Temat jest w złum forum bo ja pisałem o Rahxephon.


Z początku myslałem, żeby przenieść post do tematu o Raxie, bo mamy taki na MiA, ale Wilk zasugerował, że tu jest lepsze miejsce. No i mamy temacik o wszystkich animkach czerpiących z NGE. Na MiA możesz pisać o Raxie, ale bardziej o9 tym anime samym w sobie, a nie w odniesieniu do NGE.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Klony NGE - czyli co i w jakim stopniu jest podobne
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 07, 2006, 10:21:46 pm »
Cytuj
bohaterowie też nijak nie przypominają tych z NGE(no chyba że Sosuke wydaje ci się podobny do shina? albo tessa do rei?)

Tak, Tessa wydaje mi się trochę podobna do Rei, a Sousuke (fizycznie) do Shina, ale głównym źródłem analogii pomiędzy FMP a NGE są mechy. Mają pole AT, kierowane są umysłem, zrobione przy pomocy nieziemskiej technologii i nawet czasami mają coś na kształt berserka. A patrząc na niektóre sceny można normalnie podać minutę i odcinek NGE, w którym scena była identyczna.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.