Autor Wątek: uscislenia i pytania z nimi zwiazane  (Przeczytany 4204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shino

  • Gość
uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« dnia: Listopad 08, 2006, 06:10:53 pm »
Cytuj
i)   Nie wolno rozstawiać rydwanów i podobnych im jednostek na terenach nie przekraczalnych lub zadających im obrażenia w wyniku ruchu.

czy to jest kopiuj wklej? bo teraz w sumie rydwany moga przejezdzac przez takowe jednak dostaja hity


bo jeziorka i murki/plty jak rozumime maja pozostac takie jak byly w 6...

Offline b_sk

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2006, 06:58:19 pm »
Cytuj
Szarże jednostek z frenzy: oddział będący celem wymuszonej przez frenzy szarży może (po stwierdzeniu, że szarża jest faktycznie wymuszona, a zatem po zmierzeniu dystansu) zadeklarować flee.

A co ze Stand&Shoot?
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline grzech76

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2006, 07:50:09 pm »
co rozumiecie przez "szereg walczący" przy higher ground?
czy jest to drugi szereg także w przypadku stacjonarnych włuczników lub czwarty w przypadku pikinierów?

Offline TomCio

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 139
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Goryl we mgle
uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2006, 08:00:36 pm »
Cytuj
co rozumiecie przez "szereg walczący" przy higher ground?
czy jest to drugi szereg także w przypadku stacjonarnych włuczników lub czwarty w przypadku pikinierów?


Wg mnie tylko ten z przodu, ten pierwszy.
przykucnął z twarzą o kilka cali od tropu, a potem wpatrzył się w półmrok poszycia..

Offline Guldur

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2006, 08:02:42 pm »
b) To, czy oddział znajduje się w bocznej/tylnej/przedniej strefie innego regimentu można mierzyć tylko po deklaracji szarży.

a co z zapisem w rulebooku p.20 "whether a charger is in the front, flank or rear of its intended target is determined before charges are declarated"?

f)   Jeśli jednostka z zasadą tunneling lub analogiczną (np. Tomb scorpion, tunneling team)  wykopuje się pod regimentem, który został tak szczelnie obstawiony innymi regimentami, że wykopującej się jednostki nie ma fizycznie jak dostawić do walki wręcz - jednostki blokujące są przestawiane tak, aby wykopująca się jednostka mogła się zmieścić.

ten pomysl jest delikatnie mowiac wyjatkowo nietrafiony

a) Kowadło można okopywać jak każdą maszynę wojenną

jak mozna okopc kowadlo?

Q: Czy bohater dołączony do maszyny wojennej może strzelać do innego celu niż maszyna
A - Nie


rulebook p.85 "characters are free to fire their own missle weapon at a different target from the one that the machine is being fired at"

Offline b_sk

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2006, 08:18:21 pm »
No i jeszcze co do tych monsterowych characterów to wiem, że chodzi o Slanna, ale można było po prostu dopisać to jako uściślenie do lizaków, a Tyrantów itp. Potraktować jako infantry na 40mm podstawkach. Bo teraz to wychodzi, że można sobie np Shaggotha do oddziału schować, a nie jestem pewien czy taki był zamysł twórców.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Shino

  • Gość
uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2006, 08:25:52 pm »
Cytat: "Guldur"
f)   Jeśli jednostka z zasadą tunneling lub analogiczną (np. Tomb scorpion, tunneling team)  wykopuje się pod regimentem, który został tak szczelnie obstawiony innymi regimentami, że wykopującej się jednostki nie ma fizycznie jak dostawić do walki wręcz - jednostki blokujące są przestawiane tak, aby wykopująca się jednostka mogła się zmieścić.

ten pomysl jest delikatnie mowiac wyjatkowo nietrafiony

delikatnie mowiac to jest on zgodny z zasadmi :roll:  :roll:  ;)

Offline Guldur

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2006, 08:34:22 pm »
zgodnie z jakimi zasadami bo zadnych nie widze?
to jest bardzo neibezpieczny precedens
nie masz sie jak dostawic nie dostawiasz sie

Shino

  • Gość
uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2006, 08:43:34 pm »
zgodnie z zasadami tunnelingow... wystarczy zajrzec do armybooka...

Offline Jarek Tyszka

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2006, 09:26:03 pm »
Ja tez mam pytanie, dlaczego bretonskie bronie magiczne sa traktowane zgodnie z ich nazwami a WElfickie nie ?
czoraj  PiS nie zaprosil dziennikarzy, dzisiaj  my nie zapraszamy PiS'u.
         Jacek Żakowski (Radio Tok FM)

Offline Guldur

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 08, 2006, 09:42:08 pm »
wystarczy spojrzec do rulebooka - nie moza przesuwac sobie jednostek wroga tak aby na ich miejsce umiescic swoj oddzial

Offline M|ke

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 08, 2006, 09:43:05 pm »
Cytat: "M|ke"
Mnie ciekawi skoro magiczne bronie sa traktowane jak ich nie magiczne odpowiedniki to czy bretonski bsb moze miec wyrmlance ?
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Czesc jestem Michal! Mam 18 lat ja w przeciwienstwie do innych jestem po prostu wyjebany pod niebiosa, a moj snobizm przejawia sie tym ze uzywam niestandardowych smile'ow : X

Offline thurion

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 08, 2006, 09:48:38 pm »
c)    Przerzuty na bohaterach znajdujących się w oddziale działają wyłącznie na te czynności, które bohater wykonuje samodzielnie; nie można ich więc wykorzystywać przy okazji break testów całego oddziału, głupoty oddziału itp.

tyczy sie to rowniez warpstone charma?



b) Aby ustalić, w której strefie oddziału znajduje się przeciwnik wykonujący overrun, przesuwamy oddział idealnie po prostej - w punkcie, w którym się zetknie, wykonujemy align; nie mierzymy w tym wypadku stref jak przy zwykłej szarży.


to jest bardzo dobre uscislenie, w bydzi na challengerze juz widzialem sie problem pojawial czy mozna sie dowhelowywac itp



a)   Sztuczka z minersami: oddział 20 minersów wchodzi na stół w linii, robi reform i szarżuje z kowadła.

zmiencie to :) przeciez oddzial po wejsciu z pogoni, czytaj tak jak wchdoza minerzy jest traktowany jak poruszony, wiec nie moze robic reforma :) trik polega na dodawaniu rzedow !!

Barbarossa

  • Gość
uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2006, 10:04:54 pm »
Dzięki za komentarze, faktycznie ostało się jeszcze kilka badziewi z poprzednie ed. - zostaną poprawione. Kwestia wykopywaczek jest zgodna z zasadmi i stoi i nie jest to żaden niebezpieczny precedens, bo sam RB pozwala na lekkie przemieszczanie unitów przy dostawianiu szarżujących tak, aby szarża, która "dotknie" wroga była możliwa.

Offline Guldur

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 08, 2006, 10:40:52 pm »
tak ale co sie stanei np. w przypadku gdy przesuniesz oddzial tak ze teraz dostanie szarze z boku a nie od przodu? - to akurat nie jest ciekawe

przegladam army booki skavenow i tomb kingowi nigdzie nie widze zapisu o przesuwaniu oddzialow przeciwnika

 

anything