Autor Wątek: uscislenia i pytania z nimi zwiazane  (Przeczytany 4228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sAddamiec

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2006, 10:43:53 pm »
Cytat: "Guldur"

a) Kowadło można okopywać jak każdą maszynę wojenną

jak mozna okopc kowadlo?

Jak masz magistra inzyniera to mozesz sobie okopac jedna ze swoich maszynek, w tym kowadlo.

Z reszta rzeczy ktore wymieniles sie zgadzam.

Cytat: "Thurion"
b) Aby ustalić, w której strefie oddziału znajduje się przeciwnik wykonujący overrun, przesuwamy oddział idealnie po prostej - w punkcie, w którym się zetknie, wykonujemy align; nie mierzymy w tym wypadku stref jak przy zwykłej szarży.

to jest bardzo dobre uscislenie, w bydzi na challengerze juz widzialem sie problem pojawial czy mozna sie dowhelowywac itp

No nie wiem czy takie dobre, bo jest niezgodne z RB (strona 45):
"This means that it is normally necessary to wheel in order to maximise the number of combatants."
A tak czesto bedzie clipping :p
zy normalna zwykła plewa może ścinać ch..em drzewa? Ależ owszem, czemu nie, plewie też należy się! Olali olala, olali olala... :D

Jankiel

  • Gość
uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 08, 2006, 10:47:56 pm »
Ja Was proszę...
Zwracajcie nam uwag na ewidentne babole mające są geneże w 6 edycji (jak sprawdzanie stref szarży) a nie na rzecdzy, które były od miesiąca na wszelki możliwy sposób dyskutowane (tunnelingi).

Offline Asassello

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 08, 2006, 11:09:15 pm »
czemu nie ma nic o HE?? ;)
ja ciagle nie wiem jaka jest oficjalna interpretacja zasad Stadart of Balance..
choc podejrzewam ze daje teraz tylko Immune to Psychology..czyli prawie nic za te pkt  :)

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Jankiel

  • Gość
uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 08, 2006, 11:16:26 pm »
Dokładnie tak. Jest to dosyć jasne. Próba wymuszenia innej interpretacji to po prostu naginanie zasad.
Też mi się nie podoba, bo sam gram HE, ale co zrobić?

Offline Asassello

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 08, 2006, 11:29:53 pm »
Cytat: "Trocki"
Dokładnie tak. Jest to dosyć jasne. Próba wymuszenia innej interpretacji to po prostu naginanie zasad.
Też mi się nie podoba, bo sam gram HE, ale co zrobić?
dzieki..
mozemy czekac jedynie na nowy RB

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline KrzysiekW

Eshin skitterleap a reakcje na szarżę
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 09, 2006, 08:40:41 am »
Pytanie dyskutowane w tym temacie , niestety bez  żadnych konstruktywnych wniosków.
Zatem ja, proch marny (co czasem gra Eshinem), zwracam się do wysokiej LS z prośbą o rozstrzygnięcie w sprawie:

Jakie zasady stosować w sytuacji "wteleportowania" kogoś z Eshinu na wrogi model/jednostkę.

Z góry dziękuję, pozdrawiam
Krzysiek
asciate ogni speranza, voi ch'intrate.

Offline grzech76

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 13, 2006, 11:21:58 am »
Cytat: "TomCio"
Cytuj
co rozumiecie przez "szereg walczący" przy higher ground?
czy jest to drugi szereg także w przypadku stacjonarnych włuczników lub czwarty w przypadku pikinierów?


Wg mnie tylko ten z przodu, ten pierwszy.


a jakieś poparcie dlaczego?

jeżeli walcza pikinierzy "do przodu", to walczą powiedzmy 4 szeregi, dlaczego więc tych szeregów nie traktowac jako szeregu walczacego, a tylko ten pierwszy?

Shino

  • Gość
uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 13, 2006, 11:34:22 am »
Cytat: "grzech76"

a jakieś poparcie dlaczego?


rulebook... :roll:

Offline Shax

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 13, 2006, 11:58:28 am »
Mam pytanie jak uzasadniacie to ze obługa pozostawia maszyny zeby gonic wroga na którego ma hate?
Nie chce sie wykłócac tylko poznac wasze argumenty

Offline swieta_barbara

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 13, 2006, 12:08:11 pm »
Cytat: "Shax"
Mam pytanie jak uzasadniacie to ze obługa pozostawia maszyny zeby gonic wroga na którego ma hate?
Nie chce sie wykłócac tylko poznac wasze argumenty

http://forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=21735
Jeźdźcy Hardkoru jada do oporu!

Shino

  • Gość
uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 13, 2006, 12:11:35 pm »
Cytat: "Shax"
Mam pytanie jak uzasadniacie to ze obługa pozostawia maszyny zeby gonic wroga na którego ma hate?
Nie chce sie wykłócac tylko poznac wasze argumenty


strona 86 malego polskiego podrecznika.. ostatnie zdanie nad akapitem opuszzone machiny

Offline grzech76

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 13, 2006, 12:13:40 pm »
Cytat: "Shino"
Cytat: "grzech76"

a jakieś poparcie dlaczego?


rulebook... :roll:


a precyzyjniej? bo nie znalazłem nigdzie definicji "fighting rank"...

Shino

  • Gość
uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 13, 2006, 12:24:42 pm »
bo definicji takowewgo nie ma... jednak jedyne co mozna zobaczyc jest w czesci walka w szeregach. Spear na piechocie daje mozliwosc wykonania ataku gdy model sie nie rszal i stoi za modelem zaangazowanym w walke (+ nie dziala na boki). Ostatnia czesc sprawia, ze ten drugi model mimo, ze  moze wykonac swoje ataki w walke zaangazowany nie jest (przynajmniej ja to tak interpretuje)

Offline grzech76

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 13, 2006, 01:30:53 pm »
Cytat: "Shino"
bo definicji takowewgo nie ma... jednak jedyne co mozna zobaczyc jest w czesci walka w szeregach. Spear na piechocie daje mozliwosc wykonania ataku gdy model sie nie rszal i stoi za modelem zaangazowanym w walke (+ nie dziala na boki).


czyli bonusu za higher ground nie ma jeżeli jednostka na wzniesieniu jest zaszarżowana z boku? bo wtedy też walczą tylko po jednym modelu z każdego szeregu?
no i nie wiem czy to, czy ktoś się ruszał czy nie ma mieć wpływ na bonus do CR. Po prostu wykorzystuje się go wedle aktualnie przeprowadzonej walki.
Bo przecież jak ładnie to opisano, ci wyżej mają łatwiej, czyli ci z 2 szeregu łatwiej mają.

Cytuj
Ostatnia czesc sprawia, ze ten drugi model mimo, ze  moze wykonac swoje ataki w walke zaangazowany nie jest (przynajmniej ja to tak interpretuje)


a ja bym to właśnie interpretował inaczej, bo skoro fighting rank, to ten rank, z którego modele walczą. u high elfów będą to 2 szeregi w szarzy, 3 jeżeli przyjmują szarżę, u pikinierów wolę nie mówić kto walczy :-)

no i jak można zaatakować nie będąc zaangażowanym w walkę :-)

Offline Bachmat

uscislenia i pytania z nimi zwiazane
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 13, 2006, 07:38:15 pm »
Cytat: "Shino"
zgodnie z zasadami tunnelingow... wystarczy zajrzec do armybooka...


Zasady tunelingów NIC nie mówią o przesuwaniu oddziałów wroga.

Uściślenie NIE JEST zgodne z zasadami.

Rzecz w tym, że też NIE JEST NIEzgodne :?
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen