Autor Wątek: Wes Craven  (Przeczytany 4346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline murderdoll

Wes Craven
« dnia: Czerwiec 04, 2005, 04:11:11 pm »
Koszmar z Ulicy Wiązów, Hills Have Eyes, Krzyk, W Mroku pod Schodami,Last House On Teh Left... tak czy inaczej, Wes wpisal sie złotymi zgloskami w historie horroru ;) co o nim myslicie, co lubicie, czego nie...
img]http://michalekn.fm.interia.pl/murder.gif[/img]

Offline Freudstein

Wes Craven
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2005, 04:32:29 pm »
Nie mam jakiegoś specjalnie ulubionego filmu tego reżysera. Najlepiej wspominam "Koszmar z ulicy Wiązów" (1984), choć horror idealny to nie jest. Wogóle cała seria ma (IMO) następującą tendencję: zawsze pierwsza połowa filmu jest straszna, a druga bardzo schematyczna i mniej ciekawa.
"Nowy koszmar Wesa Cravena" też mi się podobał, ale już sam nie wiem dlaczego, bo to było bardzoooooo dawno temu.
"Wąż i tęcza"- OK
"Wzgórza mają oczy II"- OK, I nie widziałem.
"W mroku pod schodami"- przeciętny!!!
"Ostatni dom po lewej"- mniej, więcej taka bardziej szokująca wersja "Teksańskiej....", więc jak dla mnie to raczej dosyć kiepski film.
"Krzyki"- to wiadomo: 1- b. dobra, 2- średnia z +, 3- blee.

No i to by było na tyle z filmografii pana Cravena, którą widziałem. Nie powiem, jest to ważny reżyser, a sławę zyskał głównie dzięki Freddiemu Kruegerowi. Jak widać nie obejrzałem wszystkich Jego filmów, więc trudno mi napisać jak ogólnie go oceniam. Po tym co mi dotąd zaprezentował uważam, że to najwyżej "tylko" dobry reżyser.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline śmigło

Wes Craven
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2005, 09:11:33 pm »
no craven zanim zaczal robic kiche zrobil kilka dobrych horrorow - "last house...", pierwszy freddy, "waz i tecza" czy "w mroku pod schodami". ale popelnil tez pelno gowien. w horror wpisal sie jednak na stale. dobry horrorowy rezyser.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Clayman_

Wes Craven
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2005, 05:25:48 pm »
wiadomo ze krzyki rzadza

w koszmarze fajne sa tylko teksty freddy'ego

waz i tecza-takie tam,do obejrzenia

wampir w brooklinie-porazka

w mroku pod schodami-fajne

shocker-smieszne,ale da sie obejrzec


widzial ktos moze jego adaptacje swamp thinga?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline śmigło

Wes Craven
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2005, 07:05:03 pm »
Cytuj
widzial ktos moze jego adaptacje swamp thinga?

nawet nie wiedzialem, ze cos takiego zrobil. on byl rezyserem? wiesz jaki tytul ma ten film (poza oczywistym swamp thing ;))?
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline grzEGOrz

Wes Craven
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2005, 01:59:19 pm »
Swamp Thing to po prostu Swamp Thing :D sequela kręcił już majster od wielkich szmir Jim Wynorski.

co do Cravena to jest nierównym reżyserem i obok filmów genialnych kręci gnioty takie, że aż zęby bolą.

te dobre i bardzo dobre to:
- LHOTL
- Shocker
- Serpent and The Rainbow
- Scream i Scream 2
- NoES 1 i 7

średnie:

- Hills Have Eyes
- Scream 3
- Deadly Friend

a porażki to:
- Vampire in Brooklyn
- HHE 2 (choć nie widziałem, ale nie czytałem jeszcze dobrej recenzji)

ciekawy jestem Cursed i już niedługo będę wiedział co i jak :lol:

Offline murderdoll

Wes Craven
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2005, 06:57:27 pm »
Cursed zostal niemilosiernie zjechany za granica, ale zobaczymy  ;)

Swamp Thing- widzialem dwie czesci i nie powiem, by ktoras z nich mnie zachwycila. Jedyne, co fajne, to elementy humorystyczne. Horror to jedank za cholere nie byl... tylko dla fanow komiksu 8)

Moje ulubione filmy by Wes:
Oczywiscie Koszmar- klasyk totalny,jeden z 1 filmow, ktore pamietam z dziecinstwa i nadal moj faworyt.
Scream- jedynka nadal na czele teen slasherow... dwojka gorsza o wiele, zbyt przewidywalna... 3 to niby miala byc satyra na srodowisko Hollywood, lecz moim zdaniem nieudana :?
Last House...- zobaczcie sami : http://www.gildia.com/film/czytelnia/recenzje/last_house_on_the_left
W mroku pod schodami- jakos mam do tego slabosc, pomysl niezly naprawde ;)
Hills Have Eyes- dla mnie kult, w weekend namierzam sie do kolejnego obejrzenia 8)
waz i tecza- daaawno temu widzialem, musze zassac znow... jeden z ulubionych mojego brata, wiec chyba warto :D
img]http://michalekn.fm.interia.pl/murder.gif[/img]

Offline Skubiszon

Wes Craven
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2006, 02:42:37 pm »
Ja nie lubie, jak dla mnei większość jego filmów często zaliczanych do klsyki to komercyjne gnioty. Najnowszy film, z którym chyba miał do czynienia to "Red Eye", które totalnie nie przypadło mi do gustu  :o
ie czytaj tego napisu

Offline empro

Wes Craven
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2006, 02:52:03 pm »
Red Eye, rzeczywiście był dosyć kiepski, ani nie trzymał w napięciu, nia nie zaskoczył specjalnie niczym, nadawałby się raczej na odcinek jakiegoś serialu (typu Strefa Mroku czy coś w tym guście) niż samodzielny pełnometrażowy film kinowy,
co do samego Cravena to oprócz Freddych (mam sałabość do Krugera, po prostu niczym nie uzasadnioną :)) szczerze przyznam, że jego filmy są raczej przeciętne, Krzyki w ogóle mi nie przypasowały, ot takie horrory dla nastolatków, troche odświeżone, ale szacunek mam do niego głównie ze względu na wkład w popularyzacje horroru, bo to między inymi dzięki jego własnie dziełom horror wyszedł z kina klasy B i zagościł na stałe w kinematografii :)

Offline Sleepwalker

Wes Craven
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 01, 2006, 09:49:38 pm »
trzeba przyznac, ze Wes byl swietny w robieniu horrorow! te jego nowsze produkcje nie sa juz tak dobre! jednak mysle, ze jeszcze pokaze na co go stac!
h! that my young life were a lasting dream!
My spirit not awakening, till the beam
Of an Eternity should bring the morrow.

Offline Lipton

Wes Craven
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 18, 2006, 09:38:04 pm »
Nightmare on Elm Street. Dla mnie numer 1. A już niedługo część "0" ! :)
color=#3333FF]"Bądź jak woda, kiedy wlejesz wodę do dzbanka, staje się ona dzbankiem, a kiedy wlejesz ją do kubka, będzie ona kubkiem".
Bruce Lee[/color]