Autor Wątek: GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI  (Przeczytany 7365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TruePunk

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 04, 2006, 03:56:36 pm »
Cytat: "QUASSIMODO"
Pit of Shades nic nie zmienia-po prostu na 4+trzeba wykonac test inicjatywy(tak naprawde kolejny test na 4+)

a sam spor jest czysto akademicki-GW wydalo gigusia na duzej podstawce i niejako wlasnie taka zaczela obowiazywac...
straty w zwiazku z tym sa 2-ciutke trudniej zrobic pivot jak gigant jest otoczony przez oddzialy
no i troche latwiej go trafic z dziala
a szarze z boku?jak zycie i granie gigantem nauczylo ma juz mniejsze znaczenie-sa 2 typy szarz na giganta-> na przetrzymanie(w zasadzie moglby miec i 2x wieksza podstawke i niewiele by to zmienilo) oraz te zabojcze (ktorych gigant,szczegolnie ranny nie przezywa)


Mylisz sie Lukaszu.
Przy podstawce 50x50mm miescisz sie w calosci pod mala template - i nie ma zadnego 4+ tylko autohit. Przy 75x50 zas juz poza mala template wystaje fragment i na 4+ mnie nie obejmuje..

Barbarossa

  • Gość
GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 04, 2006, 04:33:27 pm »
Nie jest winą LS, że Games Workshop nie potrafi wydać spójnych zasad, że jest firmą niekompetnentną, która zmienia sobie różne rzeczy na zasadzie "bo tak" i zmian tych nie potrafi zakomunikować.

Natomiast skoro już wydali giganta na nowej podstawce, i skoro w zasadach nowego giganta napisali "the new giant comes with a bigger base" to uznajemy, że sprowadzanie sprawy do absurdu i nakazywanie wszystkim graczom, którzy nowego giganta nabyli, piłowanie podstawek w oparciu o stary FAQ, których GW ani nie uaktualnia, ani w ogóle nie rusza od roku, byłoby niezgodne ze zdrowym rozsądkiem.

Przykro mi, że ktoś nas za to nazywa debilami, ale moim zdaniem świadczy to tylko o poziomie tej osoby. Dziękuję i pozdrawiam tych, którzy zastanowią się przez pięć minut, zanim zarzucą komuś upośledzenie umysłowe.

Offline TruePunk

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 04, 2006, 06:33:30 pm »
the new giant comes with a bigger base..

Wiesz, w szkole sredniej jest taki przedmiot jak przedsiebiorczosc obecnie. I tam mowia o czyms takim jak reklama.

To ze GW czegos nie uaktualniala - no wiesz.. sorry, wielu rzeczy nieuaktualnia. Albo wydajcie wlasne FAQu do wszystkich spraw ktorych od 6ed GW nie uaktualnila, albo zostawcie wszystko nieruszone.

Smiem twierdzic, ze gdybym wystawil rydwan na podstawce 60x100mm ze wzgledu na wizerunek tej podstawki - to zaden sedzia by mnie w zaden sposob nie ukaral. Dzialaloby to tylko na moja niekorzysc zreszta.
Tutaj mamy to samo - ktos chce duzo smieci przykleic na podstawke? Droga wolna. Ktos chce grac wg zasad? Wystawia sie na 50x50.

Offline Szaman

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 04, 2006, 07:07:21 pm »
Cytat: "Tigerius"
Cytat: "Szaman"
LS opracowywuje uscislenia ktore - z tego co mi wiadomo - sa potem poddane pod glosowanie na LL.


Źle Ci wiadomo, LS jest częścią LL, ale są niezależne,

zle Ci wiadomo. LS nie jest czescia LL.
Nie po to jadę 350 [km] żeby sobie po prostu pograć" - zasłyszane.
"W ponurych mrokach odległej przyszłości znajdziesz tylko Wojnę. Wojnę oraz... Niezwykłych Gentlemenów!"
Już na www.350xg.pl .

Offline Tigerius

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 04, 2006, 07:33:51 pm »
Cytat: "Szaman"
Cytat: "Tigerius"
Cytat: "Szaman"
LS opracowywuje uscislenia ktore - z tego co mi wiadomo - sa potem poddane pod glosowanie na LL.


Źle Ci wiadomo, LS jest częścią LL, ale są niezależne,

zle Ci wiadomo. LS nie jest czescia LL.


W takim razie obaj jesteśmy niedoinformowani :->
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Witam, jestem Rafał, mam 20 lat. W moim przypadku wyjebanie pod niebiosa ogranicza się do pokoju na 1-szym piętrze, a snobem jestem, bo mam oba fallouty oryginalne z CDA

Offline Szaman

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 04, 2006, 07:45:26 pm »
Cytat: "TruePunk"
Cytat: "QUASSIMODO"
Pit of Shades nic nie zmienia-po prostu na 4+trzeba wykonac test inicjatywy(tak naprawde kolejny test na 4+)

a sam spor jest czysto akademicki-GW wydalo gigusia na duzej podstawce i niejako wlasnie taka zaczela obowiazywac...
straty w zwiazku z tym sa 2-ciutke trudniej zrobic pivot jak gigant jest otoczony przez oddzialy
no i troche latwiej go trafic z dziala
a szarze z boku?jak zycie i granie gigantem nauczylo ma juz mniejsze znaczenie-sa 2 typy szarz na giganta-> na przetrzymanie(w zasadzie moglby miec i 2x wieksza podstawke i niewiele by to zmienilo) oraz te zabojcze (ktorych gigant,szczegolnie ranny nie przezywa)


Mylisz sie Lukaszu.
Przy podstawce 50x50mm miescisz sie w calosci pod mala template - i nie ma zadnego 4+ tylko autohit. Przy 75x50 zas juz poza mala template wystaje fragment i na 4+ mnie nie obejmuje..

jesli na pojedynczym modelu lezy dziura od wzornika, to nie ma znaczenia, ile podstawki wystaje mu poza wzornik. dostaje gonga i tyle.
Nie po to jadę 350 [km] żeby sobie po prostu pograć" - zasłyszane.
"W ponurych mrokach odległej przyszłości znajdziesz tylko Wojnę. Wojnę oraz... Niezwykłych Gentlemenów!"
Już na www.350xg.pl .

Jankiel

  • Gość
GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 04, 2006, 07:51:20 pm »
No co Ty opowiadasz? To oczywista nieprawda.

Offline TomCio

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 139
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Goryl we mgle
GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 04, 2006, 07:52:50 pm »
Cytuj
jesli na pojedynczym modelu lezy dziura od wzornika, to nie ma znaczenia, ile podstawki wystaje mu poza wzornik. dostaje gonga i tyle.


Z katapult etc. Ale Pit of Shades musi zakryć całą podstawkę z tego co mi wiadomo żeby niebyło na 4+.
przykucnął z twarzą o kilka cali od tropu, a potem wpatrzył się w półmrok poszycia..

Offline Szaman

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 04, 2006, 08:06:57 pm »
Cytat: "TomCio"
Cytuj
jesli na pojedynczym modelu lezy dziura od wzornika, to nie ma znaczenia, ile podstawki wystaje mu poza wzornik. dostaje gonga i tyle.


Z katapult etc. Ale Pit of Shades musi zakryć całą podstawkę z tego co mi wiadomo żeby niebyło na 4+.

hmm... wydawalo mi sie, ze jest tak samo...
Nie po to jadę 350 [km] żeby sobie po prostu pograć" - zasłyszane.
"W ponurych mrokach odległej przyszłości znajdziesz tylko Wojnę. Wojnę oraz... Niezwykłych Gentlemenów!"
Już na www.350xg.pl .

Offline TruePunk

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 04, 2006, 08:41:15 pm »
Cytat: "Szaman"
Cytat: "TomCio"
Cytuj
jesli na pojedynczym modelu lezy dziura od wzornika, to nie ma znaczenia, ile podstawki wystaje mu poza wzornik. dostaje gonga i tyle.


Z katapult etc. Ale Pit of Shades musi zakryć całą podstawkę z tego co mi wiadomo żeby niebyło na 4+.

hmm... wydawalo mi sie, ze jest tak samo...


Podtrzymuje tu wersje TomCia - zreszta LS (miedzy innymi Trocki, ktory chyba wzial do siebie moj epitet i probuje ani na troche nie psuc image, dostosowywujac poziom ironii - pozdrawiam) podtrzymalo ta wersje, podczas dyskusji ze rydwan itd powinny na 4+ byc obejmowane - a w podstawce rydwanowej rowniez miesci sie cala mala templatka.

Offline trojek84

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 04, 2006, 10:17:15 pm »
Ja chyba sie wybiore do UK i kogos uszkodze jak sie okaze ze niepotrzebnie demolowalem podstawki moich gigantow :/
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Tigerius

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 04, 2006, 10:43:53 pm »
Cytat: "trojek84"
Ja chyba sie wybiore do UK i kogos uszkodze jak sie okaze ze niepotrzebnie demolowalem podstawki moich gigantow :/


A ja odczekam przed demolowaniem swoich :D
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Witam, jestem Rafał, mam 20 lat. W moim przypadku wyjebanie pod niebiosa ogranicza się do pokoju na 1-szym piętrze, a snobem jestem, bo mam oba fallouty oryginalne z CDA

Jankiel

  • Gość
GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 04, 2006, 10:45:22 pm »
Nie wygłupiajcie się już z tymi podstawkami...
Praktycznie - co się stanie, jak będziecie mieć mniejsza/większą? To uściślenie jest tylko na wypadek, gdyby wywiązała się jakaś kłótnia między graczami (jak wszystki uściślenia zresztą). Dopóki przeciwnikowi nie przeszkadza, że macie mniejszą podstawkę, to w czym problem? Jak zacznie marudzić, to na potrzeby gry dołożycie z tyłu jedną kawaleryjską. Spodziewacie się, że sedzia oceniający malowanie zdyskwalifikuje Was za zbyt małą podstawkę? Czy potnie Wam punkty? No bez jaj... Przecież to niepoważne :/

Offline QUASSIMODO

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 05, 2006, 06:03:16 pm »
ja tam nawet moge przeciwnikowi dostawiac wiecej modeli do walki  ;)
zmiana podstawki poczeka na lepsze czasy...szczegolnie dla samych gigantow
ostatnio zauwazam ze ich zywot jest rownie niepewny jak zycie snotlinga
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

 

anything