trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 867645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1380 dnia: Styczeń 31, 2009, 07:42:45 pm »
kurcze już chyba przegapiłem. można wiedzieć co ciekawego na temat rzeczonych 'poznańskich' zbiorów mówiono ? ;)

Można  :) Ja słuchałem tylko druga połowę audycji (o ile zaczęli punktualnie o 18) bo włączyłem radio o 18:30.

1. Na dzień dzisiejszy zbiory to tylko 400 sztuk ale z bibliotekarzami skontaktował się jakiś komiksiarz który chce odsprzedać (chyba to) lub podarować (chyba nie) bibliotece swoje okazałe zbiory więc niedługo ma byc w sumie ok 4000 egz.
2. Biblioteka gromadzi tylko po jednym egzemplarzu każdego komiksu dlatego też aby zbiory nie uległy zmniejszeniu nie można wypożyczać żadnego albumu (czy tam zina) do domu. Wszystko jest dostępne na miejscu w Poznaniu na ulicy Ratajczaka 38 w bibliotece uniwersyteckiej w dziale "zbiory specjalne".
3. Bibliotekarze będą się starać uzupełnić archiwalne egzemplarze a że mamy kryzys więc budżet może być mniejszy muszą selekcjonować dobór tytułów.
4. Biblioteka nie gromadzi komiksów dla dzieci oprócz klasyków które zmieniły oblicze komiksu czy tam wpłynęły na rozwój popkultury i kultury blablabla  ;-) Czyli pewnie takie Fistaszki czy Asteriks się nadają a taki Kid Paddle już pewnie nie.
5. Wydawnictwa mają obowiązek wysyłki po egzemplarzu każdego nowego komiksu do biblioteki w Poznaniu (prawny obowiązek). Nie płaca wtedy za wysyłkę tej paczki (też prawo). Więc wszystkie nowości w tej bibliotece znajdziemy.

Jeśli jeszcze coś mi się przypomni to napiszę  ;-)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1381 dnia: Styczeń 31, 2009, 08:54:38 pm »
Można  :) Ja słuchałem tylko druga połowę audycji (o ile zaczęli punktualnie o 18) bo włączyłem radio o 18:30.

1. Na dzień dzisiejszy zbiory to tylko 400 sztuk ale z bibliotekarzami skontaktował się jakiś komiksiarz który chce odsprzedać (chyba to) lub podarować (chyba nie) bibliotece swoje okazałe zbiory więc niedługo ma byc w sumie ok 4000 egz.
2. Biblioteka gromadzi tylko po jednym egzemplarzu każdego komiksu dlatego też aby zbiory nie uległy zmniejszeniu nie można wypożyczać żadnego albumu (czy tam zina) do domu. Wszystko jest dostępne na miejscu w Poznaniu na ulicy Ratajczaka 38 w bibliotece uniwersyteckiej w dziale "zbiory specjalne".
3. Bibliotekarze będą się starać uzupełnić archiwalne egzemplarze a że mamy kryzys więc budżet może być mniejszy muszą selekcjonować dobór tytułów.
4. Biblioteka nie gromadzi komiksów dla dzieci oprócz klasyków które zmieniły oblicze komiksu czy tam wpłynęły na rozwój popkultury i kultury blablabla  ;-) Czyli pewnie takie Fistaszki czy Asteriks się nadają a taki Kid Paddle już pewnie nie.
5. Wydawnictwa mają obowiązek wysyłki po egzemplarzu każdego nowego komiksu do biblioteki w Poznaniu (prawny obowiązek). Nie płaca wtedy za wysyłkę tej paczki (też prawo). Więc wszystkie nowości w tej bibliotece znajdziemy.

Jeśli jeszcze coś mi się przypomni to napiszę  ;-)

dzięki za wyczerpującą odpowiedz.

Offline skil

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1382 dnia: Styczeń 31, 2009, 09:08:12 pm »
jadę wynieść "cromwell stone"! :lol:
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline BOUNCER

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1383 dnia: Styczeń 31, 2009, 10:05:15 pm »
jadę wynieść "cromwell stone"! :lol:

Jeste dylemat bo razem z F. M. wypożyczył je jakiś koleś z Barrow City   :badgrin:

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1384 dnia: Styczeń 31, 2009, 10:20:28 pm »
jadę wynieść "cromwell stone"! :lol:
Znając Polskę, ktoś wpadnie na to na serio.  :doubt:
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline burberry

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1385 dnia: Styczeń 31, 2009, 10:41:06 pm »
nie wiedziałem, że w mojej studenckiej bibliotece coś takiego funkcjonuje... po sesji muszę się tam wybrać, by nadrobić zaległosci w komiksach, których na pewno nie kupię, a chciałbym przeczytać. dobrze, że się w ogóle dowiedziałem o takiej możliwości, od razu człowiek szczęśliwszy :)
Bóg Cię kocha

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1386 dnia: Luty 01, 2009, 10:06:05 am »
jadę wynieść "cromwell stone"! :lol:

hehe. z tego co wiem, to narazie skupiają się na gromadzeniu aktualności, wszelkiego rodzaju zinów oraz komiksów zagranicznych i udostępniają zbiory na miejscu (bez możliwości wypożyczania na zewnątrz). raczej wątpie żeby Egmont przysłał im dawno wyprzedane egzemplarze...

nie wiedziałem, że w mojej studenckiej bibliotece coś takiego funkcjonuje... po sesji muszę się tam wybrać, by nadrobić zaległosci w komiksach, których na pewno nie kupię, a chciałbym przeczytać. dobrze, że się w ogóle dowiedziałem o takiej możliwości, od razu człowiek szczęśliwszy :)

kieruj się na Czytelnie Odziału Zbiorów Specjalnych zaraz obok Księgozbioru Głównego na Ratajczaka (zwaną "miejscem najdroższego ksero w Poznaniu" ;) ). nie wiem jak to w tej chwili funkcjonuje, ale jeszcze na początku grudnia wszystko było w formie przygotowań.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2009, 10:10:35 am wysłana przez wujekmaciej »

Offline bąbielek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1387 dnia: Luty 01, 2009, 10:13:32 am »
1. Na dzień dzisiejszy zbiory to tylko 400 sztuk ale z bibliotekarzami skontaktował się jakiś komiksiarz który chce odsprzedać (chyba to) lub podarować (chyba nie) bibliotece swoje okazałe zbiory więc niedługo ma byc w sumie ok 4000 egz.

Hahaha, "komiksiarz", a to dobre. Z tego, co mi wiadomo to ten komiksiarz ma ponad 4500 tytułów, więc liczba by raczej do 5 tysięcy zmierzała. Chyba że cośtam będą kitrać po kątach i tak dalej.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2009, 02:35:26 pm wysłana przez bąbielek »

Klick me up, klick me down.

Offline kas1

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1388 dnia: Luty 01, 2009, 06:59:56 pm »
Cytuj
5. Wydawnictwa mają obowiązek wysyłki po egzemplarzu każdego nowego komiksu do biblioteki w Poznaniu (prawny obowiązek). Nie płaca wtedy za wysyłkę tej paczki (też prawo). Więc wszystkie nowości w tej bibliotece znajdziemy.

Taki obowiązek wysyłki bezpłatnych egzemplarzy funkconuje dla blisko 10 bibliotek. W tym dwie dostają po dwa egzemplarze.

Offline Samuel

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1389 dnia: Luty 01, 2009, 07:54:44 pm »
Sorry, że  nie nawiązując do tematu biblioteki. Ale jeśli kogoś interesują "Trzy cienie" - zapraszam do lektury recenzji tego komiksu w  nowym "Przekroju".
erefere

Offline norbs

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1390 dnia: Luty 01, 2009, 08:33:55 pm »
Dla zainteresowanych, następny odcinek "Komix" na TVP Kultura 3-go lutego (wtorek) o 23.15

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1391 dnia: Luty 01, 2009, 08:47:39 pm »
Dla zainteresowanych, następny odcinek "Komix" na TVP Kultura 3-go lutego (wtorek) o 23.15

Ostatnio dwa razy przegapiłem we wtorki ten program. A w ubiegły nie przegapiłem ale nie było  :sad:
Można gdzieś zobaczyć lub ściągnąć te odcinki?

Offline norbs

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1392 dnia: Luty 01, 2009, 11:00:56 pm »
To leci co tydzień? Ja zawsze przypadkiem natrafiam na ten program, zapisuje sobie gdzieś ze będzie leciał a i tak zapominam. Starsze odcinki może na p2p czy innych torrenach są sam nie sprawdzałem...

Offline dany.s

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1393 dnia: Luty 02, 2009, 12:52:11 pm »
"Komix" niedawno pojawil sie na itvp.pl

Adres: www.tvp.pl/kultura/magazyny-kulturalne/magazyn-komix
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2009, 12:55:12 pm wysłana przez dany.s »

Maciejaszek

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1394 dnia: Luty 02, 2009, 02:51:12 pm »
Dziś na okładce Gazety ------------> GŁOWONUK!!!!
I w DF na całej stronie!  :eek:

 

anything