trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 881886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ty_draniu

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 07, 2006, 11:08:56 am »
Cytat: "Raf Fariszta"
od Timora i cisi wspólnicy do Timu(ó)ra i ebo commandy, jest bardzo blisko.


miałem to samo skojarzenie, swego czasu miałem nawet egzemplarz tego dzieła na własność, było w lekturach szkolnych  :)
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline Maciej

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 07, 2006, 12:58:01 pm »
W recenzji Blanketów, to Szymon Holcman tak specjalnie zmienił Timofa na Timor? Rozumiem, że pracownik (było-nie było) konkurencji nie mógł sobie odmówić małej złośliwości?

:shock:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 07, 2006, 01:19:56 pm »
Cytat: "Maciej"
W recenzji Blanketów, to Szymon Holcman tak specjalnie zmienił Timofa na Timor? Rozumiem, że pracownik (było-nie było) konkurencji nie mógł sobie odmówić małej złośliwości?

:shock:


W zasadzie to na klawiaturze "R" znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie "F".

Offline holcman

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 07, 2006, 01:27:54 pm »
Maciej napisał:
Cytuj
W recenzji Blanketów, to Szymon Holcman tak specjalnie zmienił Timofa na Timor? Rozumiem, że pracownik (było-nie było) konkurencji nie mógł sobie odmówić małej złośliwości?


Czytając takie opinie zawsze zastanawiam się, jak ich autorzy muszą patrzeć na świat i ludzi? Czy podobnie jak bracia węszą wszędzie układ?

A teraz proszę przeprowadzić pewnien mały eksperyment: otworzyć worda i napisać "Timof i cisi wspólnicy". I jak jest?

Bo mój pieprzony word zmienił "Timof" właśnie na "Timor". A ja wysłyłając tekst w ostaniej możliwej chwili nie sprawdziłem tego miejsca, bo do głowy mi nie przyszło, że to może automat tak zmienić (bo na przykład, że zawsze zmienia Minkiewiczów na Mickiewiczów to już pamiętam). Wina absolutnie jest moja, bo nie mogę wymagać od redakcji, czy korekty żeby to wyłapali. I w tym miejscu bardzo Timofa ze tę pomyłkę przepraszam. Staram się, żeby te przeprosiny znalazły się również w druku w jednym z nabliższych numerów "Przekroju". Mam nadzieję, że się uda.

A gdybym myślał kiedyś o jakiś uszczypliwościach względem "(było-nie było) konkurencji" na naszym komiksowym bazarku, to postaram się o coś dowcipniejszego.

pozdrawiam

Offline Maciej

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 07, 2006, 01:34:58 pm »
Ewidentnie zrobiłeś to specjalnie.  :roll:

Pozytywna treść recenzji (i te sześć kropek) jest dla zmyły.
Jestem zniesmaczony.


Cytat: "holcman"

A teraz proszę przeprowadzić pewnien mały eksperyment: otworzyć worda i napisać "Timof i cisi wspólnicy". I jak jest?


Printscreena zrobić?  :roll:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Raf Fariszta

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 07, 2006, 02:02:29 pm »
Ostatnie 10 postów (w tym zwłaszcza Pana Recenzenta (to nie ma byc uszczypliwe)) dowodzi, jak bardzo wszyscy czekamy na ten komiks i "żyjemy" wszystkim co jest z nim związane - w tym przypadku niewinną literówką (czy jak to nazwać - przyjmuję za w pełni wiarygodne wytłumaczenie Sz. Holcmana).

PS. Panie Wydawco (to nie ma byc uszczypliwe) i reszto Jego załogi dołóżcie, proszę, starań, ażeby komiks trafił do nas jak najszybciej. Jeżeli wyjdzie od drukarza wtorek-środa, jak niektórzy sugerują, to niech wyjdzie do nas w najszybszym możliwym terminie i bez zbędnej zwłoki (mam świadomość że to będzie kupa roboty sprawdzic towar, zapakować wraz z masą  :lol: bonusów dla preorderowców i wysłać).  

PPS. Żeby nie było OT - rzeczony komiks z Przekroju jest świetny.
Nocy Matko Dnia

Offline c14

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 07, 2006, 02:12:02 pm »
Cytat: "Tkachoz"
komiks Frąsia jest swietny, jak dla mnie bardzo porzadna robota i scenariusz poruszajacy. szkoda, ze komiksy historyczne z ZinZinu nie przypominaja zawartosci dodatku do dzisiejszego "Przekroju".
zgadzam się absolutnie. to jak postawić złoconą marmurową toaletę obok wiejskiego sracza.

Offline holcman

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 07, 2006, 04:14:47 pm »
Redakcja zgodziła się na zamieszczenie sprostowania, przeprosin a dodatkowo adresu strony wydawnictwa. Mam nadzieję, że w sprostowaniu nazwa "Timof i cisi wspólnicy" będzie już ok ;-)

pozdrawiam

Offline Kiamil

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 07, 2006, 04:40:33 pm »
to może zanieść im to sprostowanie napisane ręcznie! A broń Boże nie w Wordzie  :lol:
A co do "układów"... Cóż! Jasne, że się wszędzie węszy. Przykład idzie w góry.
Jak pomyślę co i kogo pokazuję w sobotę w telewizorze - czysty układ!
amil M. Śmiałkowski
www.slowem.pl

Offline holcman

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 07, 2006, 04:55:11 pm »
Kiamil napisał:
Cytuj
to może zanieść im to sprostowanie napisane ręcznie! A broń Boże nie w Wordzie


Jest to koncepcja słuszna, szczególnie że outlook też miał słabość do "Timora". Musiałem mu to zdecydowanie wybić z maila.

Offline Samuel

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 07, 2006, 04:58:20 pm »
Szymon, po co ty sie tłumaczysz z literowki? Daj spokój i żeby jeszcze z z tego robic sprostowanie - bez jaj. Ludzie, w każdej pracy redakcyjnej takie rzeczy się zdarzają i nie ma co wydziwiać. A o konkurencji przy nakładach rzędu 1000 trudno mówić.

Komiksiarze to chyba najbardziej sztywni ludzie w tym kraju

ps. A co tam słychać w Timorze Wschodnim? Niedawno wojna była...
erefere

KRL

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 07, 2006, 07:32:14 pm »
Pewnie, że takie przeprosiny sa z du... no niepotrzebne- literówka to literówka- jak znam Timofa to nawet do głowy mu na sekunde nie przyszło, żeby w ogole te sprawe w jakikolwiek sposób ciagnąć...ale z drugiej strony- jeżeli redakcja Przekroju się zgodziła- to trzeba to wykorzystac- to jakby nie patrzec darmowa reklama- i dla komiksu i dla Przekroju- bo ja np zawsze miło patrzę na tytuły, których stac na zwykłe ludzkie sprostowanie. Zanczy się, że w ogole maja na uwadze jakiekolwiek pretensje, prosby itp. To ja za to Przekrój lubię- a komiks będzie miał znowu promocję. Wyszło zajebiście. Jak kiedys bedzie recenzja mojego tytułu- to proszę o literówki. Serio.

KRL

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 07, 2006, 07:38:33 pm »
P.S.  Word moje nazwisko przekreca na " Ashley Wood".  tak a propos...



wiem...gupie....

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 07, 2006, 07:58:51 pm »
A tak do komikisow  w mediach to
5 grudnia w darmowej gazecie Metropol był wywiad z Grzegorzem Rosińskim i mały tekścik ogólnie o Thorgalu

Offline Maciej

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 07, 2006, 08:00:09 pm »
Cytat: "Samuel"
Szymon, po co ty sie tłumaczysz z literowki? Daj spokój i żeby jeszcze z z tego robic sprostowanie - bez jaj. Ludzie, w każdej pracy redakcyjnej takie rzeczy się zdarzają i nie ma co wydziwiać. A o konkurencji przy nakładach rzędu 1000 trudno mówić.

Komiksiarze to chyba najbardziej sztywni ludzie w tym kraju


Eeeee, spięcie dupy zdecydowanie przekroczyło moje oczekiwania  :shock:
Komiksiarze to chyba najbardziej sztywni ludzie w tym kraju.

Holcman - gdybym wiedział, że będzie Ci tak pulsowała żyłka i będziesz się tak tłumaczył, to oszczędziłbym sobie (Tobie, Nam, Wam*) robienia podśmiech ujek  :roll:

*niepotrzebne skreślić
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]