trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 873924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mefisto76

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1200 dnia: Październik 18, 2008, 08:03:28 am »
 
 W najnowszej "Gali" nr 42 (!) 3-stronicowy wywiad z Papciem Chmielem - w przeważającej mierze na tematy damsko-męskie!  ;-)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1201 dnia: Październik 18, 2008, 01:27:34 pm »

 W najnowszej "Gali" nr 42 (!) 3-stronicowy wywiad z Papciem Chmielem - w przeważającej mierze na tematy damsko-męskie!  ;-)

Jak kogoś w rzeczonej Gali tylko ten wywiad interesuje to po co przepłacać:)
http://www.gala.pl/gwiazdy/wywiady/zobacz/artykul/papcio-chmiel/

godai

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1202 dnia: Październik 20, 2008, 08:08:41 am »
O Ikarze na plejadzie (nie wiem, czy było, wyszukiwanie nie działa, a nie chce mi się grzebać wstecz przez 20 stron)

http://www.plejada.pl/17,10745,news,1,1,moebius_po_japonsku,artykul.html

Offline kas1

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1203 dnia: Październik 20, 2008, 08:57:22 am »

 W najnowszej "Gali" nr 42 (!) 3-stronicowy wywiad z Papciem Chmielem - w przeważającej mierze na tematy damsko-męskie!  ;-)

" Gdy miałem motor WSK 125, przejeżdżałem wolno obok przystanku, a tam tłum. Przejeżdżałem drugi raz, patrzyłem, czy jest taka, co się nadaje. Więc jeszcze raz wrrr, wrrr i podjeżdżałem prosto do niej: „Zosiu, co tak będziesz stała i czekała na autobus...”. Jak była bystra, od razu wsiadała. I lody, gadu-gadu na tematy kulturalno-oświatowe. A potem okazało się, że Zosia chce, by ją podwieźć do ginekologa... "

Bardzo fajny wywiad. Taki z jajem! To potwierdza tezę, że z pewna grupą ludzi wywiad może przeprowadzic każdy ;)

Offline yurek1

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1204 dnia: Październik 20, 2008, 10:46:28 am »
O Jezu, z tego wynika, że Papcio Chmiel uprawiał seks!  :shock:
właśnie runął mój światopogląd...
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline kas1

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1205 dnia: Październik 20, 2008, 11:00:37 am »
...albo wybujałą fantazję. I raczej o to chodzi. Na początku wywiadu wspomniał, że kiedyś lubił "wkręcac" swoich słuchaczy.

A co do seksu (coś ostatnio sporo o nim na forum) to i tak Twój światopogląd runął, bo Papcio ma dzieci :)

Offline yurek1

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1206 dnia: Październik 20, 2008, 12:49:31 pm »
robiąc mały offtop: Tytusa czytałem namiętnie mając lat 7-10 i znałem wtedy każdą księgę na pamięć. Papcio Chmiel wydawał mi się ot, zwykłym autorem komiksów. ale kiedy odrobinę podrosłem, tak w okolicach 13-15 lat, i chwilowo porzuciłem komiksy jako "szczeniackie pierdoły" (zresztą, po prawdzie, nic wtedy ciekawego się ukazywało, same Hugo czy inne Iany Kalediny, a mnie bardziej wkręcali nowo odkryci Dick, Sheckley, Asimov, Clarke i cała reszta), wtedy - zresztą teraz trochę też - Papcio Chmiel zaczął mi się kojarzyć z takim starszym panem, co to lubi brać młodych chłopców na kolana i gładzić ich po ubranych w rajstopki kolankach. nie wiem, jak oglądałem te zamieszczane w niektórych starszych księgach krótkie wstawki pozakomiksowe - nie pamiętam, było tam coś o jakimś spotkaniu z czytelnikami, to zawsze widziałem obraz Papcia-pedo albo przynajmniej homo. :|
i przyznaję, że nie wiedziałem, że ma dzieci.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1207 dnia: Październik 20, 2008, 01:13:49 pm »
Szymon Holcman w Trójce teraz (14 -15.00) Prywatna Kolekcja u Artura Orzecha. No no no. I to jako współszef KG i o komiksach gadają. No no no.
Czemuś się nie lansował że będziesz? :)

Offline Mefisto76

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1208 dnia: Październik 20, 2008, 01:14:37 pm »
było tam coś o jakimś spotkaniu z czytelnikami, to zawsze widziałem obraz Papcia-pedo albo przynajmniej homo. :|
i przyznaję, że nie wiedziałem, że ma dzieci.

Giń, Niewierny!  :evil:

Spoko, spoko, Papcio jest zajebisty - to największy "babcyk" jakiego możesz sobie wyobrazić. Przeczytaj TYTUSA ZLUSTROWANEGO - połowa książki jest o stosunkach z kobietami.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1209 dnia: Październik 20, 2008, 04:38:41 pm »
zresztą, po prawdzie, nic wtedy ciekawego się ukazywało, same Hugo czy inne Iany Kalediny

Przecież Hugo jest zajebisty! Pozwolę sobie nawet zaryzykowac stwierdzenie że lepszy od Asterixa który zreszta też się wtedy ukazywał... Więc raczej prawie nic  ;-)

Offline yurek1

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1210 dnia: Październik 20, 2008, 05:00:34 pm »
ble. Hugo to takie tam pierdoły. trochę szkoda na to czasu.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1211 dnia: Październik 27, 2008, 04:09:01 pm »
Szczerze mówiąc, spodziewałem się tego.
O komiksie "Prosto z piekła" rozmawiano w ostatnim "Tygodniku kulturalnym" (prosto z TVP Kultura). Michał Chaciński na początku oznajmił: "Umówmy się, że nie oceniamy tłumaczenia". :) Adam Gawęda określił komiks jako najbardziej dojrzałe i wnikliwe dzieło Moore’a. Justyna Sobolewska zachwycona lekturą powiedziała, że nie zna się na komiksach i że ten czytało jej się jak XIX-wieczną powieść. Dla Zdzisława Pietrasika "Prosto z piekła" to majstersztyk, a kiedy Chaciński, kończąc wątek, chwalił go za umiejętność celnego puentowania dyskusji, wśród śmiechów Pietrasik rzucił jeszcze przez stół do Pawła Mossakowskiego: "Dla mnie to jest arcydzieło, sorry". :)

N.N.

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1212 dnia: Październik 27, 2008, 05:08:53 pm »
ble. Hugo to takie tam pierdoły. trochę szkoda na to czasu.

Roumiem, że coś ci się może nie podobać, ale po co pisać takie rzeczy?

Offline yurek1

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1213 dnia: Październik 28, 2008, 05:52:41 am »
a dlaczego NIE pisać? net/forum to miejsce wymiany opinii. wypowiedź, choćby zdawkowa, jest opinią. więc o co chodzi?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Julek_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1214 dnia: Październik 28, 2008, 05:59:55 am »
Szczerze mówiąc, spodziewałem się tego.
O komiksie "Prosto z piekła" rozmawiano w ostatnim "Tygodniku kulturalnym" (prosto z TVP Kultura). Michał Chaciński na początku oznajmił: "Umówmy się, że nie oceniamy tłumaczenia". :) Adam Gawęda określił komiks jako najbardziej dojrzałe i wnikliwe dzieło Moore’a. Justyna Sobolewska zachwycona lekturą powiedziała, że nie zna się na komiksach i że ten czytało jej się jak XIX-wieczną powieść. Dla Zdzisława Pietrasika "Prosto z piekła" to majstersztyk, a kiedy Chaciński, kończąc wątek, chwalił go za umiejętność celnego puentowania dyskusji, wśród śmiechów Pietrasik rzucił jeszcze przez stół do Pawła Mossakowskiego: "Dla mnie to jest arcydzieło, sorry". :)

Jak zwykle, cotygodniowy raport Darka z "Tygodnika kulturalnego"  :)