Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 874333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1215 dnia: Październik 28, 2008, 07:20:03 am »
a dlaczego NIE pisać? net/forum to miejsce wymiany opinii. wypowiedź, choćby zdawkowa, jest opinią. więc o co chodzi?
Naprawdę byś chciał takiej wymiany opinii? I naprawdę jesteś w stanie coś z takiej wymiany zdań wydobyć jakąkolwiek informację o komiksie (bo przecież nie chodzi Ci o informacje typu uzytkownik Y. nie lubi użytkownika D. i to z wzajemnością)?

Offline yurek1

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1216 dnia: Październik 28, 2008, 08:18:20 am »
wiesz co, czasem chyba tak. bardzo często mam wrażenie, że to forum jest zbyt "sztywne". jestem tutaj od wielu lat i obserwuję, że i tak odrobinę się rozluźnia, ale mimo to daleko mu do mocno luźnych for, na których byłem, i które prowadziłem.
rozumiem, że najbardziej wartościowe są merytoryczne opinie poparte materiałem dowodowym, ale naprawdę - czasem wystarczą dwa słowa.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

N.N.

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1217 dnia: Październik 28, 2008, 10:39:51 am »
wiesz co, czasem chyba tak. bardzo często mam wrażenie, że to forum jest zbyt "sztywne". jestem tutaj od wielu lat i obserwuję, że i tak odrobinę się rozluźnia, ale mimo to daleko mu do mocno luźnych for, na których byłem, i które prowadziłem.
rozumiem, że najbardziej wartościowe są merytoryczne opinie poparte materiałem dowodowym, ale naprawdę - czasem wystarczą dwa słowa.
Żeby była jasność: nie jestem zwolennikiem "sztywności". Żart, offtop, popychanie pierduł, nawet ostre przepychanki - wszystko to ma swoją wartość. W końcu to na tym forum padło hasło "promienie z dupy", którym dzisiaj moi studenci posługują się jak swoim. Wideorecenzja komiksu "Hard" ma wszystkie recenzje pod sobą i doskonale potwierdza Twoją opinię o tym, że czasem wystarczą "dwa słowa". Tylko, że to, co Ty napisałeś, w żaden sposób nie pasuje do tego, co bronisz. Bo w Twoim wypadku jest to lekceważąca wypowiedź kogoś z dużym doświadczeniem i znajomością komiksowej tworczości o guście kogoś z doświadczeniem mniejszym i gustem odmiennym od Twojego. "Hugo" mu się podoba (mi też). Co w tym złego?

Offline yurek1

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1218 dnia: Październik 28, 2008, 12:31:09 pm »
:|

ok. już rozumiem, w czym rzecz.
otóż moja uwaga była taką luźno rzuconą, bez zamiaru ugodzenia w gust Death, bynajmniej. jeśli tak to odczytałeś (i ktokolwiek inny też), to mi przykro.

nic złego w tym, że Hugo się podoba. gusta są niczym łupież - każdy ma swój.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline krasnyludek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1219 dnia: Październik 29, 2008, 09:05:07 am »
1. W najnowszym numerze "Małego Gościa" jest dodany komiks  "Afryka wielka podróż Kazika" scen. Łukasz Wierzbicki rys. Paweł Kołodziejski . Rzecz liczy sobie 24 strony i opowiada historię udanej wyprawy rowerowej przez Afrykę, którą samotnie odbył Kazimierz Nowak w latach 1931-1936.

Swoją droga kilka miesięcy temu pan P. Kołodziejski narysował również wydany komiks "Od Leśniowa do Krakowa...", przypadkowa znaleziony na stronie www.lesniow.pl w dziale książki.

2.Druga informacja - wrzucam tutaj, nie znalazłem ani na stronie głównej ani na forum nic na ten temat.
Będąc na Targach książki w Krakowie w ostatnią sobotę, została mi wręczona ulotka ( przez przebranych w stroje amerykańskich żołnierzy z II WŚ) która zachęcała do odwiedzenia stoiska wydawnictwa Astra. Niby nic takich ulotek dostaje się na targach dziesiątki. Ta była wyjątkowa bo reklamowała komiksy. Popędziłem na wskazane stoisku i okazało się, że oto mam przed oczami 6 (słownie - sześć)tytułów komiksów wojennych z czego 3 wydane.
Są to jak stwierdziłem przetłumaczone tytuły zachodnich wydawnictw a dotyczące działań Amerykańskich sił zbrojnych w czasie II WŚ. Każda publikacja liczy sobie kilkadziesiąt stron i kosztowała coś 15 zeta.
Cytat z ulotki:
"W serii ukazała się:
-Dzień Hańby-atak na Pearl Harbor
-Koniec Imperium-Bitwa o Midway
-Do ostatniej krwi-Bitwa o Guadalcanal
-Punkt Zwrotny- Lądowanie w Normandii
-Ostatnia Zagrywka Hitlera- Bitwa o Ardeny
-Wyspa Strachu- Bitwa o Iwo Jimę"

Jako, że wypęckałem się w mamony przy stoisku Egmonta nie znalazłem ani złocisza aby zakupić wspomniane komiksy. Co mnie bardziej zaskoczyło ani jednej wzmianki na temat tych publikacji nie znalazłem również w sieci.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2008, 10:41:25 am wysłana przez krasnyludek »

godai

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1220 dnia: Październik 29, 2008, 09:27:19 am »
Google to the rescue:

http://komiks.astra.krakow.pl/

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1221 dnia: Październik 29, 2008, 01:24:59 pm »
Apokaliptyczny wywiad z Artem Spiegelmanem.

http://wiadomosci.onet.pl/1515031,2678,1,kioskart.html

Na zachete, ostatnie zdanie wywiadu:

"McCain nie jest zbytnio atrakcyjny dla tych, którym chodzi o to, by przeżyć."
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1222 dnia: Październik 29, 2008, 10:24:58 pm »
"Breakdowns" to musi byc rzecz w pytę:)'
Prosimy o Polską wersję. może Timof i jego świetni cisi tłumacze...? ;-)

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1223 dnia: Październik 30, 2008, 03:50:05 am »
Swoją droga kilka miesięcy temu pan P. Kołodziejski narysował również wydany komiks "Od Leśniowa do Krakowa...", przypadkowa znaleziony na stronie www.lesniow.pl w dziale książki.

Chciałbym sie dopytać o to skąd to skojarzenie Kołodziejskiego z komiksem "Od Krakowa do Lesniowa" bo ja znalazłem w sieci info, że autorem jest Jonasz Porywczy, ilustrator również kilku innych książeczek dostępnych w księgarniach sieciowych.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline krasnyludek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1224 dnia: Październik 30, 2008, 09:05:05 pm »
"Jonasz Porywczy" jest pseudonimem p. Pawła Kołodziejskiego.
1.Tym samym pseudo podpisuje min. komiks publikowany na łamach tygodnika dla dzieci "Dominik" pt."Przygody Otka i Marianny". Pierwsze odcinki były podpisane Paweł Kołodziejski później zmienione na Jonasz Porywczy.
2. Skontaktowałem się z sanktuarium w Leśniowie wiedziony ciekawością poznawczą (styl okładki pasował mi do stylu PK) i zapytałem, otrzymując pozytywną odpowiedź.
Dziękuję za zwrócenie uwagi, postaram się na przyszłość podawać źródło informacji.

Offline mistrzu zagłady

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1225 dnia: Listopad 03, 2008, 08:15:58 pm »
W radio TOK FM właśnie emitowany jest wywiad z Trustem i Piotrem Janowczykiem. Można słuchać on line - tok.fm
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2008, 08:30:07 pm wysłana przez mistrzu zagłady »

Offline ljc

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1226 dnia: Listopad 04, 2008, 09:49:55 pm »
przelew zaznaczyłem, więc chyba coś dostać powinienem...
tamtam!

Offline Julek_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1227 dnia: Listopad 04, 2008, 10:11:58 pm »
Nie wiem, gdzie to mam napisać, pisze więc tutaj  :)

Widziałem dzisiaj na moim wydziale kolegę czytającego na schodach książkę Douglasa Wolka (tutaj link http://www.amazon.com/Reading-Comics-Graphic-Novels-Work/dp/0306815095)

Hyhyhyhyhy!

Offline Jarek Obważanek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1228 dnia: Listopad 04, 2008, 11:01:48 pm »
Taka ciekawostka: radiowa reklama fiata i mastercard leci mniej więcej tak:
(imitacja ogłoszenia w hipermarkecie)
"Na parking proszony jest właściciel metalicznego fiata 500 z wizerunkiem kobiety kota? otoczonej przez superbohaterów? o numerze rejestracyjnym... (ciszej, nie do mikrofonu) po co tu jeszcze rejestracja?"
;)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline obii

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1229 dnia: Listopad 04, 2008, 11:49:06 pm »
Info o wystawie polskiego komiksu na konwencie w Lukce:

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,5875281,Tytus_de_Zoo_we_Wloszech.html