trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 867397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1230 dnia: Listopad 05, 2008, 05:15:34 pm »
Tvpkulturowy "Komix!" # 35, a w nim m.in. ciekawa wypowiedź Michała Chacińskiego o pracy nad przekładem "Prosto z piekła". Tłumacze starali się zminimalizować straty, które wiązały się z trzema poziomami trudności: poziomem językowym (brak polskich odniesień, np. dla cockney'a), poziomem gier słownych (których ponoć w tym komiksie są dziesiątki) oraz poziomem odniesień kulturowych (i tutaj autorom przekładu bardzo pomógł kontakt z tłumaczką "From Hell" na język włoski).
Był też reportaż z festiwalu w Łodzi, trochę ludzi się wypowiadało, m.in. Bogusław Polch (przedstawiony jako "Polh" :roll:) potwierdził, że telefonował do niego producent zainteresowany ekranizacją "Funky’ego Kovala" (budżet: 100 mln dolarów), Milo Manara przyznał, iż wciąż lubi erotyzm w filmach, Wojciech Birek wyjaśnił, że w jury nigdy nie ma kłótni z prawdziwego zdarzenia, a Moebius (najdłuższa wypowiedź) oświadczył, że wśród scenarzystów największy wpływ na niego mieli Charlier i Jodorowsky (przyjaźń z tym ostatnim odmieniła świat Moebiusa).
Bardzo ubolewam, że nie została przedstawiona miła pani ze stoiska Hanami (prezentowała "Ikara"). :)

N.N.

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1231 dnia: Listopad 05, 2008, 06:45:01 pm »
Wojciech Birek wyjaśnił, że w jury nigdy nie ma kłótni z prawdziwego zdarzenia. :)

A to ciekawe.

Offline Tencz

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1232 dnia: Listopad 05, 2008, 10:44:11 pm »
Bardzo ubolewam, że nie została przedstawiona miła pani ze stoiska Hanami (prezentowała "Ikara"). :)
Ta pani to zapewne znana części forumowiczom Magda. Moja żona :)

Offline gunman

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1233 dnia: Listopad 06, 2008, 01:22:40 pm »
w listopadowym numerze "Komandosa" recenzja "Pierwszej Brygady" (nie napisana może zbyt piękną polszczyzną ale liczą się dobre chęci)
No news in the truth and no truth in the news.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1234 dnia: Listopad 06, 2008, 09:17:39 pm »
Ta pani to zapewne znana części forumowiczom Magda. Moja żona :)
Serdecznie pozdrawiam panią Magdę. :)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1235 dnia: Listopad 16, 2008, 09:44:43 pm »
W dzisiejszym "Tygodniku kulturalnym" zaprezentowano dwa komiksy: "Hard Boiled" i "Pssst!". Nie wzbudziły jakichś większych emocji. Mówił głównie Adam Gawęda.

Offline burberry

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1236 dnia: Listopad 17, 2008, 08:02:33 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/1864363,11,item.html
a z boku sonda dotycząca komiksów (imo idiotyczna  ;-) )
Bóg Cię kocha

Offline FYLYP3G

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1237 dnia: Listopad 17, 2008, 08:47:19 pm »
Wiadomości Onetu w ogóle są kretyńskie. Sama sonda makabryczna. Ktoś tam powinien nauczyć się pisowni tytułów. Nie wiem, czy to było jakieś dziwne redakcyjne "na chybił - trafił", czy te kwiatki z głowy poleciały...

Offline maga_dha

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1238 dnia: Listopad 18, 2008, 11:25:53 am »
Życie Warszawy pisze o spotkaniu poświęconemu Jiro Taniguchi.
http://www.zw.com.pl/artykul/4,307207.html

A Rzeczpospolita o „Pssst!”.
http://www.rp.pl/artykul/9131,220621_Gry_ze_smutnym_ptakiem.html

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1239 dnia: Listopad 18, 2008, 09:28:03 pm »

A Rzeczpospolita o „Pssst!”.
http://www.rp.pl/artykul/9131,220621_Gry_ze_smutnym_ptakiem.html

Fajna recenzja. Nie do konca sie zgadzam, ja odnajduje w Pssst wartosciowe komentarze do wspolczesnosci, ale troche rozumiem autorke tego tekstu. Pewnie oczekiwala wiecej po tak entuzjastycznych wypowiedziach czytelnikow. A to jest po prostu dobry komiks, nie kamien milowy dla gatunku...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1240 dnia: Listopad 18, 2008, 10:10:38 pm »
Już dawno nie miałem "Dziennika" w rękach, ale dzisiaj natrafiłem na dodatek "Kultura" z ostatniego piątku i ze satysfakcją odkryłem, że jedną ze stron prawie w całości wypełniają polecanki komiksowe – w sumie osiem tytułów (4 x Egmont, 1 x Hanami, Kultura Gniewu, Taurus Media oraz Timof i Cisi Wspólnicy). Nie wiem, od kiedy trwa ten zwyczaj, ale mam nadzieję, że potrwa jak najdłużej.

Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1241 dnia: Listopad 19, 2008, 12:59:01 am »
Miałem też o tym napisać ale po pierwsze co tydzień jest inna kategoria tematyczna: np płyty CD, seriale DVD, książki obcojęzyczne itd. a po drugie to nie są recenzje ale raczej autoreklama Empiku :)

Offline wilk

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1242 dnia: Listopad 19, 2008, 09:33:41 am »
Już dawno nie miałem "Dziennika" w rękach, ale dzisiaj natrafiłem na dodatek "Kultura" z ostatniego piątku i ze satysfakcją odkryłem, że jedną ze stron prawie w całości wypełniają polecanki komiksowe – w sumie osiem tytułów (4 x Egmont, 1 x Hanami, Kultura Gniewu, Taurus Media oraz Timof i Cisi Wspólnicy). Nie wiem, od kiedy trwa ten zwyczaj, ale mam nadzieję, że potrwa jak najdłużej.
Właściwie od początku istnienia "Dziennika", poświęca on wiele miejsca komiksom. Pod tym względem żadna inna gazeta nie może mu się równać - ani Rzepa ani Wyborcza. Do tego piszą zwykle ciekawie i bez błędów merytorycznych. Między innymi dlatego jeśli już czytam jakąś gazetę to właśnie "Dziennik", a dodatek "Kultura" to właściwie w każdy piątek. :)

Offline maga_dha

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1243 dnia: Listopad 19, 2008, 01:49:23 pm »

Offline Raf Fariszta

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1244 dnia: Listopad 19, 2008, 01:53:19 pm »
Właściwie od początku istnienia "Dziennika", poświęca on wiele miejsca komiksom. Pod tym względem żadna inna gazeta nie może mu się równać - ani Rzepa ani Wyborcza. Do tego piszą zwykle ciekawie i bez błędów merytorycznych. Między innymi dlatego jeśli już czytam jakąś gazetę to właśnie "Dziennik", a dodatek "Kultura" to właściwie w każdy piątek. :)
Rzeczywiście...przy okazji jakiejś ważnej dla światka premiery można u nich przeczytać recenzję, czasem wywiad z autorem.....
Kupuję piątkowe wydanie Dziennika tylko dla dodatku Kultura......
Nocy Matko Dnia