Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 867308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1245 dnia: Listopad 19, 2008, 09:56:16 pm »
Miałem też o tym napisać ale po pierwsze co tydzień jest inna kategoria tematyczna: np płyty CD, seriale DVD, książki obcojęzyczne itd. a po drugie to nie są recenzje ale raczej autoreklama Empiku :)
Ale ja nie napisałem "recenzje". :)
A wracając do tych kategorii tematycznych - jak często w takim razie polecane są komiksy?

Offline maga_dha


Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1247 dnia: Listopad 20, 2008, 06:39:42 pm »
Ale ja nie napisałem "recenzje". :)
A wracając do tych kategorii tematycznych - jak często w takim razie polecane są komiksy?

A ja nie mówie że napisałeś tylko że uznałem te opisy tam jako teksty sponsorowane a nie bezstronne recenzje więc nie napisałem o nich w tym temacie.

Ja dodatek "Kultura" opuściłem może z 2 razy od początku jego ukazywania się w Dzienniku (wcześniej także łącznie z programem TV, niedawno to rozdzielili) a take zestawienie tematyczne (w takiej formie, empikowej) dotyczące komiksów widzę po raz pierwszy (góra, drugi- raz było coś podobnego ale nie pamiętam dokładnie co)

Natomiast faktycznie o komiksach ogólnie piszą tam dużo, w miarę rzetelnie i aktualnie. W ogóle cały dodatek godny polecenia. Jak i sobotni Magazyn i Europa (no ale to już w najlepszym wypadku offtop a w najgorszym reklama :)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1248 dnia: Listopad 20, 2008, 08:49:19 pm »
A ja nie mówie że napisałeś tylko że uznałem te opisy tam jako teksty sponsorowane a nie bezstronne recenzje więc nie napisałem o nich w tym temacie.
Aha. No to sprawa jasna.
Trzeba przyznać, że te teksty są napisane dosyć zgrabnie, ale w jednym z nich jest taki oto bzdurny fragment: "W 'Arzachu' francuski mistrz komiksu zabiera czytelników w podróż ze zwykłą rodziną, która zbacza z drogi, aby szybciej dojechać na wakacje. Turyści gubią się i wtedy na ich drodze pojawia się tytułowy bohater, postać nie z naszego świata". :)
No i ciekawe, ile osób spoza naszego getta zdecydowało bądź zdecyduje się kupić jakiś komks po przeczytaniu tych tekstów?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1249 dnia: Listopad 21, 2008, 10:55:12 am »
Aha. No to sprawa jasna.
Trzeba przyznać, że te teksty są napisane dosyć zgrabnie, ale w jednym z nich jest taki oto bzdurny fragment: "W 'Arzachu' francuski mistrz komiksu zabiera czytelników w podróż ze zwykłą rodziną, która zbacza z drogi, aby szybciej dojechać na wakacje. Turyści gubią się i wtedy na ich drodze pojawia się tytułowy bohater, postać nie z naszego świata". :)
No i ciekawe, ile osób spoza naszego getta zdecydowało bądź zdecyduje się kupić jakiś komks po przeczytaniu tych tekstów?

Hmm, stawiasz dosc ostre kryteria:

1. Po pierwsze, trzeba przeczytac ten tekst (nie wiem gdzie opublikowany, bo zgubilem sie w toku dyskusji), ale w dobie upadajacego czytelnictwa pewnie malo osob czyta tego typu wynurzenia, jesli w ogole cokolwiek
2. Po drugie  kupic Arzach (dosc drogi komiks w malym nakladzie, adrsowany do dosc hermetycznego kregu odbiorcow)
3. Po trzecie nie byc czlonkiem forum gildii (co samo w sobie nie jest trudne ale wyklucza potencjalne osoby sledzace ten temat)

Poniewaz juz samo spelnienie jednego z dwoch pierwszych warunkow jest dosc wymagajacym zdaniem, to spelnienie obu z zachowaniem wymaganej kolejnosci (przypomnijmy - dla osob spoza forum) juz zakrawa na granice prawdopodobienstwa.

Dlatego nie zdziwilbym sie wcale, gdyby odpowiedz na to pytanie wyniosla: zero.

Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1250 dnia: Listopad 21, 2008, 02:07:48 pm »
Hmm, stawiasz dosc ostre kryteria:

1. Po pierwsze, trzeba przeczytac ten tekst (nie wiem gdzie opublikowany, bo zgubilem sie w toku dyskusji), ale w dobie upadajacego czytelnictwa pewnie malo osob czyta tego typu wynurzenia, jesli w ogole cokolwiek
2. Po drugie  kupic Arzach (dosc drogi komiks w malym nakladzie, adrsowany do dosc hermetycznego kregu odbiorcow)
3. Po trzecie nie byc czlonkiem forum gildii (co samo w sobie nie jest trudne ale wyklucza potencjalne osoby sledzace ten temat)

Poniewaz juz samo spelnienie jednego z dwoch pierwszych warunkow jest dosc wymagajacym zdaniem, to spelnienie obu z zachowaniem wymaganej kolejnosci (przypomnijmy - dla osob spoza forum) juz zakrawa na granice prawdopodobienstwa.

Dlatego nie zdziwilbym sie wcale, gdyby odpowiedz na to pytanie wyniosla: zero.


Eee, Ty tak na poważnie, czy jaja sobie robisz?
Bo nie wiem, czy mam odpowiadać, czy tylko szczerzyć zęby w uśmiechu? :)

Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1251 dnia: Listopad 21, 2008, 03:37:09 pm »
jak mniemam pół żartem, pół serio  :)

Offline Raf Fariszta

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1252 dnia: Listopad 26, 2008, 09:37:11 am »
Niedawno rozpoczęło swój rynkowy żywot pismo dla kobiet intelektualnie wyzwolonych BLUSZCZ....
Mimo, że nie do końca jestem jego targetem nabyłem jego drugi numer zachęcony dołączonym doń słuchowiskiem na podstwie "Lesia" Chmielewskiej (rewelacyjna obsada: Zamachowski, Kowalewski i Zborowski)....w środku niespodzianka dla fanów komiksu: komiks Butenki i jego rysunki w dziale dziecięcym....
http://www.bluszcz.com.pl/
Nocy Matko Dnia

Offline Jarek Obważanek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1253 dnia: Listopad 26, 2008, 10:46:12 am »
Zdaje się, że w pierwszym numerze był komiks Rafała Szłapy.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline ljc

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1254 dnia: Listopad 26, 2008, 02:05:59 pm »
w tym wątku chyba nawet o tym było... w pierwszym numerze były też jakieś ilustracje Endo
tamtam!

Offline Witz Worx

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1255 dnia: Listopad 26, 2008, 03:15:59 pm »
W drugim numerze jest kontynuacja komiksu "Fabiola"

Offline maga_dha

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1256 dnia: Listopad 27, 2008, 03:02:04 pm »

Offline graves

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1257 dnia: Listopad 27, 2008, 06:13:19 pm »
Info od Timofa (niestety dopiero teraz wróciłem do domu i mogę wrzucić):

timof 15:06:48
http://www.itvp.pl/rozrywka/video.html?channel_id=463&site_id=911&genre_id=504&form_id=479&video=48204

od 10 do 15 minuty
o prosto z piekła

a dziś albo za tydzień suka

"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1258 dnia: Listopad 27, 2008, 08:31:08 pm »
Info od Timofa (niestety dopiero teraz wróciłem do domu i mogę wrzucić):

timof 15:06:48
http://www.itvp.pl/rozrywka/video.html?channel_id=463&site_id=911&genre_id=504&form_id=479&video=48204

od 10 do 15 minuty
o prosto z piekła

Najlepszy jest motyw jak koleś mówi: "Alan Moore...scenarzysta dosyć znany" No faktycznie dosyć  ;-)

Takie tam pierdoły z onetu: http://wiadomosci.onet.pl/1519224,2678,1,kioskart.html

Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1259 dnia: Listopad 28, 2008, 01:04:14 pm »
Wczoraj znalazłem pochlebną recenzję w Gazecie Krakowskiej
(mogę dać tu skan jeśłi ktoś napisze jak go tu umieścić)

a dziś zapowiedź w newsletterze INCALA:

Mikstura czyli komiks i literatura

55 najcenniejszych dzieł literatury światowej w błyskotliwych i niekonwencjonalnych omówieniach wraz z rysunkami. Wśród autorów omawianych dzieł m.in. Thomas Bernhardt, Patrick Süskind, Milan Kundera, Umberto Eco, Fiodor Dostojewski, Friedrich Nietzsche, a także polscy pisarze: Witold Gombrowicz, Sławomir Mrożek i Stanisław Lem.

55 komiksów wybitnych austriackich i polskich grafików. Różnorodne style i adaptacje dzieł literackich – tak bogata jest też klasyka.
Wśród autorów m.in. Nicolas Mahler, Krzysztof Ostrowski, Przemysław Truściński

Seria:
Scenariusz: różni autorzy
Rysunki: różni autorzy
Rok wydania: 2008
Oprawa: twarda
Format: 200 x 260 mm
Liczba Stron: 120

Czytał ktoś?
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2008, 01:11:13 pm wysłana przez badday »

 

anything