Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 874330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1260 dnia: Grudzień 01, 2008, 10:12:41 am »
jak mniemam pół żartem, pół serio  :)

Dokladnie. :)

Taki niesmialy glos w dyskucji 'recenzje prasowe a sprzedaz ekskluzywnych wydan'.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1261 dnia: Grudzień 01, 2008, 09:05:23 pm »
"Pirat Izaak" i "Kroniki birmańskie" w ostatnim "Tygodniku kulturalnym". Ponownie głównie mówił – trzeba przyznać, że ciekawie – Adam Gawęda. Warto też zauważyć, że krytyk sztuki Bogusław Deptuła, który za komiksami raczej nie przepada, tym razem pozytywnie ocenił oba tytuły.


jak mniemam pół żartem, pół serio  :)
Dokladnie. :)

Taki niesmialy glos w dyskucji 'recenzje prasowe a sprzedaz ekskluzywnych wydan'.
W takim razie pozwolę sobie odpowiedzieć całkiem serio. :)

1. Po pierwsze, trzeba przeczytac ten tekst (nie wiem gdzie opublikowany, bo zgubilem sie w toku dyskusji), ale w dobie upadajacego czytelnictwa pewnie malo osob czyta tego typu wynurzenia, jesli w ogole cokolwiek
2. Po drugie  kupic Arzach (dosc drogi komiks w malym nakladzie, adrsowany do dosc hermetycznego kregu odbiorcow)
3. Po trzecie nie byc czlonkiem forum gildii (co samo w sobie nie jest trudne ale wyklucza potencjalne osoby sledzace ten temat)
1. Polecanki ukazały się w dodatku "Kultura", a więc jeżeli ktoś po niego sięga, pewnie nie tylko lubi czytać, ale również interesuje się kulturą i jest otwarty na wszelkie jej przejawy.
2. Nawet jeśli zgodzić się z Twoim punktem widzenia, to oprócz "Arzacha" polecano jeszcze: "Fantastyczną podróż", "Opowieści grozy", "Sukę", "Ikara", "Hard Boiled", "Towarzyszy zmierzchu" i "Kroniki birmańskie".
3. Pisząc o getcie miałem na myśli miłośników komiksu, a nie jedynie użytkowników forum.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1262 dnia: Grudzień 02, 2008, 12:58:28 am »

1. Polecanki ukazały się w dodatku "Kultura", a więc jeżeli ktoś po niego sięga, pewnie nie tylko lubi czytać, ale również interesuje się kulturą i jest otwarty na wszelkie jej przejawy.

Chyba, ze jest to krytyk sztuki Boguslaw Deptula, ktory za komiksami raczej nie przepada.

:)

Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.


Offline kas1

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1264 dnia: Grudzień 02, 2008, 11:15:53 am »
http://wiadomosci.onet.pl/2701,1872898,powstanie_komiks_o_niemieckiej_fabryce_smierci,wydarzenie_lokalne.html

Pozwolę sobie wklei jeden cytat z komentarzy do powyższego artykułu:

Cytuj
To jest wątek na szerszą dyskusję 
 
- czy komiks może być sztuką, a jeśli jest, to czy odpowiednią do ujmowania tego rodzaju tematów?
Uważam, że nie - jest to nurt twórczości genetycznie wywodzący się z taniej prasy brukowej, którego charakterystyczną cechą jest karykaturalne ujęcie wszelkich przedstawianych postaci i tematów i ta karykaturalność pojawia się w produkcjach w zamierzeniu autorów jak najbardziej poważnych. Jeśli ktoś powie, że jednak są "poważne" komiksy, których odbiór jest zgodny z intencją twórców, zgodzę się pod warunkiem, że operujemy amerykańskim systemem wartościowania w którym rysunki z sal sądowych są pełnoprawnym i poważnym źródłem informacji, co jest całkowicie obce kulturze europejskiej, a co przez wielu krytyków kultury amerykańskiej jest dowodem na jej prymitywizm i niski intelektualnie poziom.
Podam może bardziej przekonujący przykład - nikt nie myśli o napisaniu operetki, której akcja dzieje się w Auschwitz i bardzo dobrze, bo to nie ta forma. Z pomyleniem formy mamy też chyba do czynienia w przypadku tych wszystkich komiksów wojennych opowiadających tragiczne historie np. Powstania Warszawskiego. Panowie, nie tędy droga, chyba, że chcemy do naszych spraw historycznych podchodzić na takim luzie, jaki w tych samych kwestiach cec**je niezbyt rozgarniętych czytelników historii obrazkowych zza oceanu.   
Osobiście jestem wielbicielem dobrego, rozrywkowego komiksu.
 
 

~A'tomek , 02.12.2008 11:40

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1265 dnia: Grudzień 02, 2008, 11:37:15 am »
Pozwolę sobie wklei jeden cytat z komentarzy do powyższego artykułu:


Tak jak sie to czyta, to przez moment wydaje sie, ze gosc pisze z sensem. Ale zaraz potem przychodzi do glowy Maus i caly ten wpis mozna wlozyc w kalafiory.

Przykro mi, Art Spiegelman udowodnil, ze komiks bez trudu moze opisywac temat Shoah, jak dla mnie to ucina dyskusje.

Osobiscie jestem wielbicielem dobrego, taniego wina.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Witz Worx

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1266 dnia: Grudzień 02, 2008, 12:18:44 pm »
Na tej samej zasadzie wszystkie filmy wojenne, te poświecone Holokaustowi a także ostatni obraz A.Wajdy "Katyń" to jedna wielka pomyłka, gdyz kino wywodzi sie przeciez z jarmarcznej rozrywki, która głównie traktowała o tym jak ktoś przewraca się na skórce od banana, dostaje tortem w twarz lub polewa się z węza ogrodowego.
Jestem fanem dobrego rozrywkowego kina np. filmów Bena Stillera ale poważny temat - nie tędy droga, nie ta forma:)

KRL

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1267 dnia: Grudzień 02, 2008, 12:30:07 pm »
bo to napisał debil po prostu. po co wy się zajmujecie debilami i kretynami? musicie na podstawie takich wypowiedzi udowodnić cos komuś z tego forum czy samemu sobie?

Offline Witz Worx

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1268 dnia: Grudzień 02, 2008, 12:41:28 pm »
bo to napisał debil po prostu. po co wy się zajmujecie debilami i kretynami? musicie na podstawie takich wypowiedzi udowodnić cos komuś z tego forum czy samemu sobie?

Nie debil tylko wielbiciel dobrego, rozrywkowego komiksu. - Garfield, Matołek, Kleks, w porywach kapitan Kloss, chociaz za bardzo wojenny i przez to nie ta forma, zła droga i ogólna pomyłka:)

Offline Dembol_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1269 dnia: Grudzień 02, 2008, 02:21:45 pm »
Pozwolę sobie wklei jeden cytat z komentarzy do powyższego artykułu:
Człowieku, to jest onet. W całym moim długim życiu widziałem tam trzy rozsądne komentarze. Reszta to mniej lub bardziej nieudolne trollowanie. Wiadomo, że jak opinia będzie kontrowersyjna to ludzie będą odpowiadać, kłócić się i nabijać liczbę odwiedzin. Mogę się założyć, że są tam ludzie, którzy zarobkowo się zajmują wypisywaniem głupot, żeby nakręcać dyskusje. Dodać do nich wszelkich trolli "charytatywnych", kilku debili, którzy wierzą w wypisywane głupoty i mamy pełen obraz komentarzy wszelkich co popularniejszych portali.

Offline kas1

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1270 dnia: Grudzień 02, 2008, 04:16:32 pm »
Człowieku, to jest onet. W całym moim długim życiu widziałem tam trzy rozsądne komentarze. Reszta to mniej lub bardziej nieudolne trollowanie. Wiadomo, że jak opinia będzie kontrowersyjna to ludzie będą odpowiadać, kłócić się i nabijać liczbę odwiedzin. Mogę się założyć, że są tam ludzie, którzy zarobkowo się zajmują wypisywaniem głupot, żeby nakręcać dyskusje. Dodać do nich wszelkich trolli "charytatywnych", kilku debili, którzy wierzą w wypisywane głupoty i mamy pełen obraz komentarzy wszelkich co popularniejszych portali.

Uważasz, że na onecie ta opinia jest uznawana za kontrowersyjną? Ciekawe...

Offline Dembol_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1271 dnia: Grudzień 02, 2008, 05:47:58 pm »
Wystarczy, że jest kontrowersyjna dla kogokolwiek. Z jednego czy drugiego bieguna opinii o danym zjawisku. Komiks akurat nie jest na tyle nośnym tematem, żeby spowodować dyskusje na kilkadziesiąt postów, ale zasada ta sama.

Offline kas1

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1272 dnia: Grudzień 02, 2008, 05:57:18 pm »
A nie wydaje Ci się, że jest to powszechnie panujący stereotyp?

Offline Dembol_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1273 dnia: Grudzień 02, 2008, 06:05:32 pm »
Jest.
Z drugiej strony, dla fana komiksu, opinia będzie kontrowersyjna.
I jak widać dla co najmniej jednego była :)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1274 dnia: Grudzień 02, 2008, 09:14:04 pm »

1. Polecanki ukazały się w dodatku "Kultura", a więc jeżeli ktoś po niego sięga, pewnie nie tylko lubi czytać, ale również interesuje się kulturą i jest otwarty na wszelkie jej przejawy.

Chyba, ze jest to krytyk sztuki Boguslaw Deptula, ktory za komiksami raczej nie przepada.

:)
Ale krytyk sztuki Bogusław Deptuła jednak przeczytał ostatnio dwa komiksy, które na dodatek mu się spodobały. Więc co tu dopiero mówić o ludziach o szerszych horyzontach.
Zaprawdę powiadam Ci, że sprzedaż komiksów w Polsce wzrośnie... o kilka sztuk. :)

 

anything