Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 872969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mefisto76

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1320 dnia: Grudzień 22, 2008, 11:21:51 am »

 Trochę więcej na temat projektu braci Minkiewiczów i Urzędu Miasta Krakowa:

  http://krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/938284.html

 
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline kas1

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1321 dnia: Grudzień 30, 2008, 10:36:21 am »
"Wyrok sądu wstrzymał dystrybucję kolejnej ekranizacji popularnego komiksu"

http://film.onet.pl/0,0,1888300,wiadomosci.html

Offline Mefisto76

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1322 dnia: Grudzień 30, 2008, 12:37:18 pm »
"Wyrok sądu wstrzymał dystrybucję kolejnej ekranizacji popularnego komiksu"

Hej Kas - Onet tylko powtarza za Gildią z kilkudniowym opóźnieniem  8)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline kas1

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1323 dnia: Grudzień 30, 2008, 12:51:59 pm »
Przyznam się szczerze. Niezbyt często zaglądam na Gildię. Mój błąd...

Offline bąbielek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1324 dnia: Grudzień 30, 2008, 01:37:26 pm »
Tak, oczywiście Gildię powtarza. Z pewnością. Szczególnie, że info jest sprzed tygodnia, a przed Gildią podał je m.in. filmweb i polter. Przed Gildią info podałem sam na Motywie i Julek na Kolorowych Zeszytach (a to tylko dlatego, że ani Motyw ani Kolorowe nie podają "newsów" na bieżąco, a zbierają ciekawostki z tygodnia w niedzielę). Także Mefisto... zanim zaczniesz opóźnioną Gildię wychwalać, to weź się zorientuj. I może zerknij też czasem na inne strony, bo po Gildii się na pewno nie powtarza.

Klick me up, klick me down.

Offline Belzebiusz

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1325 dnia: Grudzień 31, 2008, 03:07:54 pm »
no to jeszcze na temat komiksu o Krakowie Minkiewiczów:

http://krakow.pl/komunikaty/?MODE=mpkom&TYPE=show&kom_id=8103

Najważniejszy fragment na końcu:

Cytuj
Najnowszym elementem promocji Krakowa jest zaprezentowany 18 grudnia komiks, którego akcja rozgrywa się w naszym mieście. Cykl zatytułowany jest „Duszyczka w Krakowie”, zaś pierwszy wydany obecnie zeszyt nosi tytuł „Tajemnica szalonego orkiestrmistrza”. Tajemnica, humor, a przede wszystkim Kraków - legendarny i współczesny. Komiks Tomasza i Bartosza Minkiewiczów (znanych do tej pory głównie z popularnej serii Wilq Superbohater ) to przede wszystkim dobra zabawa. Poszczególne zeszyty komiksu wydawane będą w odstępach mniej więcej kwartalnych. Planowany nakład każdego zeszytu to 15 000 egzemplarzy - 5 000 w wersji polskiej, 10 000 w języku angielskim. W sumie, biorąc pod uwagę plan wydania na razie trzech takich zeszytów, w 2009 roku komiks ukaże się w 45 000 egzemplarzy.
Nie chce mi się pisać...

Offline krasnyludek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1326 dnia: Styczeń 01, 2009, 12:02:26 am »
"Gość Niedzielny" nr 52/2008 , str 57 - recenzja komiksu "Miłość ponad wszystko" (komiks aut. Floris-Gabriel) Wydawnictwa Karmelitów Bosych (http://www.wkb.krakow.pl/index.php?s=karta&id=668).
Umieszczam tutaj bo nie znalazłem nigdzie info o tym komiksie w serwisie ani na forum( jeśli już jest to proszę usunąć post).
Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego (również komiksowego) w Nowym Roku!

Offline Mefisto76

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1327 dnia: Styczeń 01, 2009, 12:32:45 pm »
Także Mefisto... zanim zaczniesz opóźnioną Gildię wychwalać, to weź się zorientuj. I może zerknij też czasem na inne strony, bo po Gildii się na pewno nie powtarza.

Ojejku, ale się nasz Lukaszek oburzył...
Niniejszym prostuję - spóźnialski Onet zacytował nie za spóźnialską Gildią, tylko za najpierwszym wpisem na Motywie oczywiście!

Czy poczułeś się już lepiej?

Co do orientacji w opóźnieniu Gildii to jestem w nich bardzo zorientowany - rzuć okiem na publikację mojej relacji z Festiwalu ZERO NUDY w Opolu z ubiegłego roku z 01.06.
Data publikacji w serwisie - 16.10 (!).
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline bąbielek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1328 dnia: Styczeń 01, 2009, 12:36:29 pm »
Oj oburzył. Po prostu Gildia nie jest serwisem, o którym mógłbym powiedzieć, że "jest na czasie". Dlatego mnie zdziwił Twój ton. A najpierwszy to był w Variety chyba w Wigilię czy coś, a w polskim światku na polterze. Więc sobie nic nie przypisuję, tylko zwracam uwagę na jeszcze bardziej zapóźnioną wiadomość, niż Ty myślałeś, że na Onecie :).

Lepiej to ja się poczuję, jak się w końcu wyśpię. Czego w sumie wszystkim życzę.

Klick me up, klick me down.

Offline Mefisto76

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1329 dnia: Styczeń 01, 2009, 03:26:26 pm »

  No cóż, Variety okazuje się jednak mniej popularne niż Onet  ;-)
 Ale poważnie - łatwo mozna przewidzieć, ze Gildia nie jest pierwsza...
 Ostatnio jeszcze jeden przykład mi się nasuwa, adekwatny do tej sytuacji:
 Joanna Karpowicz miała w Krakowie w Cafe Szafe swoją wystawę,
 otwarcie uświetnione było z tego co pamiętam jej obecnością.
 Przeczytałem o tym wydarzeniu w newsach dzień później  8)
 Rozumiem, ze pewnie ktoś mógł dać znać wczesniej,
 ale i tak wyszło trochę kulawo...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1330 dnia: Styczeń 01, 2009, 08:53:46 pm »
Wczoraj znalazłem pochlebną recenzję w Gazecie Krakowskiej
(mogę dać tu skan jeśłi ktoś napisze jak go tu umieścić)

a dziś zapowiedź w newsletterze INCALA:

Mikstura czyli komiks i literatura

55 najcenniejszych dzieł literatury światowej w błyskotliwych i niekonwencjonalnych omówieniach wraz z rysunkami. Wśród autorów omawianych dzieł m.in. Thomas Bernhardt, Patrick Süskind, Milan Kundera, Umberto Eco, Fiodor Dostojewski, Friedrich Nietzsche, a także polscy pisarze: Witold Gombrowicz, Sławomir Mrożek i Stanisław Lem.

55 komiksów wybitnych austriackich i polskich grafików. Różnorodne style i adaptacje dzieł literackich – tak bogata jest też klasyka.
Wśród autorów m.in. Nicolas Mahler, Krzysztof Ostrowski, Przemysław Truściński

Seria:
Scenariusz: różni autorzy
Rysunki: różni autorzy
Rok wydania: 2008
Oprawa: twarda
Format: 200 x 260 mm
Liczba Stron: 120

Czytał ktoś?

Ostatnio miałem okazję zapoznać się z "Miksturą...", osobiście szczerze odradzam.
"Błyskotliwie i niekonwencjonalne" omówienia często są nużące i mało zrozumiałe, choć miały być jak mniemam zabawne, to humor autora komentarzy jakoś do mnie nie przemawia.
Sam dobór dzieł literatury dobry jak każdy inny, choć może, ze względu na osobę autora, z pewną nadreprezentacją autorów austriackich.
Każdej notce na temat książki towarzyszy komentująca dzieło jednoplanszówka, moim zdaniem, w większości nic ciekawego, zbyt często są to jakieś karkołomne próby streszczenia w kilku kadrach treści dzieła literackiego, czy jasne pokazanie, że rysownik nie ma nic do powiedzenia na zadany temat.
"Mikstura..." sprawdza się chyba tylko jako przegląd austriackich twórców komiksowych i grafików. 
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Raf Fariszta

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1331 dnia: Styczeń 01, 2009, 09:54:24 pm »
Kiamil u siebie na blogu też odradza..... zniechęcony jego opinią zrezygnowałem z zakupu.
Nocy Matko Dnia

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1332 dnia: Styczeń 02, 2009, 12:33:07 am »
No ja niestety kupiłem ostatnimi czasy w CK z 25% zniżką, i szczerze mówiąc.... wyłącznie tym się pocieszam. Naprawdę nic ciekawego. Chyba trzech polskich twórców na jednoplanszówkach (Truściński, Szymanowicz, Ostrowski), i tyle. Nie polecam
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline krasnyludek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1333 dnia: Styczeń 03, 2009, 09:20:58 am »
"Dziennik" numer sobotnio-niedzielny (2/2009) esej Umberto Eco o komiksie
"Świat Charliego Browna" str 11-13.

Offline Koro

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1334 dnia: Styczeń 03, 2009, 10:52:29 am »
W tym samym numerze artykuł a propos Kronik Birmańskich

 

anything