trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 874110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1050 dnia: Lipiec 10, 2008, 01:24:29 pm »
W dzienniku napisali, że miałby zająć się reżyserią.

Offline holcman

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1051 dnia: Lipiec 10, 2008, 03:32:12 pm »

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1052 dnia: Lipiec 10, 2008, 07:04:01 pm »
Z adaptacją "Zbira" będzie bardzo dobrze, jeżeli w ekipie pojawi się więcej osób pokroju Finchera. Nieważne, czy będzie producentem filmu, czy też jego reżyserem. Ważne, że taka osobistość w ogóle jest związana z projektem i że to dobrze rokuje na jego przyszłość.

Niemniej, w Faktach i TVN24 mówili o The Dark Knight.

http://www.tvn24.pl/fakty.html

W "Faktach o faktach" Durczok rozmawiał z Robertem Leszczyńskim. Rozmowę nie zaliczyłbym do udanych. Panowie wchodzili słownie jeden na drugiego i wychodził z tego chaos. Poza tym wyszło to wszystko mało atrakcyjnie i konstruktywnie.
Na koniec chcę się zapytać o jedną rzecz, ażeby ktoś mi to wytłumaczył... bynajmniej nie z zawiści się o to pytam.... ale pytanie to nurtuje mnie od zakończenia materiału informacyjnego....
.... Jak człowiek zajmujący się muzyką, krytyką muzyczną, może wypowiadać się na tematy stricte komiksowe?
Bardziej jako rozmówcę widziałbym Kamila Śmiałkowskiego.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2008, 07:09:10 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Maciejaszek

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1053 dnia: Lipiec 10, 2008, 07:07:14 pm »
Bo na komiksach każdy się zna.

Offline kas1

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1054 dnia: Lipiec 11, 2008, 08:31:40 am »


W "Faktach o faktach" Durczok rozmawiał z Robertem Leszczyńskim. Rozmowę nie zaliczyłbym do udanych. Panowie wchodzili słownie jeden na drugiego i wychodził z tego chaos. Poza tym wyszło to wszystko mało atrakcyjnie i konstruktywnie.


Robertowi Leszczyńskiemu dodatkowo chyba pomylili się bohaterowie. Gdybym nie wiedział, ze chodzi o Batka, to pomyślałbym, że mówi o Punisherze.

Było to mniej więcej tak:
"Jest postacia działającą z pobudek negatywnych. Mści się na przestępcach, którym zaczynamy współczóć"

Offline hans

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1055 dnia: Lipiec 11, 2008, 09:08:52 am »


W "Faktach o faktach" Durczok rozmawiał z Robertem Leszczyńskim. Rozmowę nie zaliczyłbym do udanych. Panowie wchodzili słownie jeden na drugiego i wychodził z tego chaos. Poza tym wyszło to wszystko mało atrakcyjnie i konstruktywnie.


Robertowi Leszczyńskiemu dodatkowo chyba pomylili się bohaterowie.

Tak jak Durczokowi miasta w głównym wydaniu Faktów. We wstępie do materiału dziennikarza powiedział coś w stylu (piszę z pamięci): "W związku z premierą nowego Batmana mieszkańcy Gotham czyli Nowego Jorku..." Widać było, że powiedział Gotham odruchowo, ale zaraz się zawahał, zauważywszy swój błąd. Wyszło, jak zwykle, gdy w telewizji mówią o komiksach.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1056 dnia: Lipiec 20, 2008, 09:29:27 pm »
dzisiaj rano na TV4 leciał animowany 'Matropolis' wg Tezuki, całkiem niezły zresztą (zwłaszcza ostatnia scena zniszczenia z nastrojową muzyczką zapada w pamięć :) )

Offline Dembol_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1057 dnia: Lipiec 21, 2008, 12:27:29 pm »
W ostatniej machinie artykuł o komiksowych bohaterkach (oparty gł. o Tank Girl, Wonder Woman i Czarodziejkę z ksiezyca) i tradycyjnie kilka mini-recenzji.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1058 dnia: Lipiec 21, 2008, 12:37:27 pm »
Mam prośbę, ażeby pisać emisję ciekawych animacji/filmów związanych z komiksem w telewizji PRZED cih wyemitowanie, nie PO.
Inni też chcieliby obejrzeć  ;-)

Dembol, jak potraktowali Dianę, Amazonkę w stroju kąpielowym?

Offline kmh

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1059 dnia: Lipiec 21, 2008, 01:55:00 pm »
W dzisiejszym Wproście krótka notka o Janie Ołdakowskim, który kupił już sobie najnowszy album z przygodami Hellboya.
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline avatar1313

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1060 dnia: Lipiec 21, 2008, 02:08:06 pm »
Nie wiem czy to dobry temat, ale cóż. Wczoraj późnym wieczorem miałem przyjemność zapoznać się z filmem "Strach(y) w ciemności" w ramach Era Nowe Horyzonty i szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Zbiór miniatur lub jak kto woli krótkich metraży uznanych światowych twórców: rysowników, grafików, scenarzystów, jakoś mocno nie pozostanie w mojej świadomości. Wogóle jeśli ktoś miał możliwość obcowania z pracami osób, które współtworzyły tę swoistą antologię, to bez mrugnięcia okiem rozpozna rękę Burnsa, Blutcha czy Mattottiego, ale jednocześnie same opowieści w żaden sposób go nie zaskoczą. Ot przewidywalne fabuły, bez czytelnej i jednorodnej symboliki, bez zaskakującej puenty, która moim zdaniem zwłaszcza w krótkich formach, jest nad wyraz istotna. Nie powiem że nie sprawiło mi frajdy oglądanie "Peur(s) du noir", poprostu oczekiwałem czegoś więcej - czegoś naprawdę strasznego, ale nie w warstwie typowej dla hollywood krwawej pulpy, polanej sokiem z siekanych nożem do tapet trzewi, tylko właśnie w warstwie symbolicznej, a przede wszystkim w nastroju i stopniowaniu napięcia. Trochę tego zabrakło. Większośc motywów wykorzystanych w filmie jest poprostu wtórna i jeśli ktoś oczekuje czegoś odkrywczego od tej formy sztuki, to moim zdaniem może być rozczarowany, tak jak ja. Styl każdego z rysowników-animatorów, również nie przynosi żadnych zaskakujących atrakcji. Przy opowieści Burnsa, jak żywo można mieć wrażenie przeniesienia na ekran bohaterów "Black Hole", w opowieści Mattottiego, styl przypomina ten zastosownay w "Chimerze" itd.
Pomimo słów krytyki, polecam każdemu, żeby wyrobił sobie własne zdanie. Ja jako zdeklarowny miłośnik Mattottiego i tak bym poszedł i się nie zawiódł, bo sama animacja daje możliwość zupełnie innego odbioru jego stylu rysowania.
Organizacja imprezy pozostawia jeszcze wiele do życzenia i na tym polu daleko nam jeszcze do UE, ale cieszy fakt że na ok. 250 miejsc w sali kinowej było z 600 chętnych.
Z tego co się orientuję, to film będzie wystawiany jeszcze 2 razy w ramach festiwalu, może o bardziej przystępnej porze (mój wczorajszy seans zaczął się ok. 22.20).
i vis pacem para bellum

Offline holcman

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1061 dnia: Lipiec 23, 2008, 12:42:24 am »
Nie wiem czy to dobry temat, ale cóż. Wczoraj późnym wieczorem miałem przyjemność zapoznać się z filmem "Strach(y) w ciemności" w ramach Era Nowe Horyzonty i szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. (...).

Pozwoliłem sobie skrócić wypowiedź avatara1313, żeby jakiś tasiemiec nie wyszedł, ale odniosę się do całości. Tzn. nie do końca zgadzam się z zarzutami typu "przewidywalne fabuły, bez czytelnej i jednorodnej symboliki, bez zaskakującej puenty". A w zasadzie to wcale się z nimi nie zgadzam. Fabuły nie są przewidywalne (a może raczej - ja ich nie przewidywałem oglądając film); dla mnie symbolika była czytelna a o jednorodność w filmie nowelowym raczej bym nie prosił, cała frajda z takich produkcji, że właśnie są różnorodne; "zaskakujące puenty" - ja się dałem zaskoczyć, nie jakoś totalnie ale jednak, ale też nie o zaskakiwanie w "Strachach" chodzi. Ja w tym filmie szukałem raczej atmosfery, atrakcji estetycznych. I to dostałem w bardzo dużej dawce. To w żadnym razie nie jest klasyczny horror, mający podrywać widzów z foteli i zmuszać ich do krzyków przerażenia. Trochę dziwię się, że piszesz o braku "nastroju i stopniowaniu napięcia" bo dla mnie tego w "Strachach" pełno (szczególnie w fantastycznych nowelach Mattottiego i McGuire'a). Trudno mi także doszukać się jakiejś rażącej wtórności w tych opowieściach. "Najwtórniejsza" jest chyba nowela Burnsa, bo pojawiają się w niej wszystkie obsesje i ulubione tematy tego autora, ale trudno mieć o to do niego pretensje (podobnie jak o to samo trudno mieć pretensje do Dicka). W pozostałych twórcy mniej (Mattotti - bestia grasująca po okolicy), lub bardziej (McGuire - tajemniczy, opuszczony dom) bawią się pewnymi konwencjami i toposami. Ale moim zdaniem robią to świetnie. Natomiast mój zarzut - dość poważny - do "Strachów" to niepotrzebne umieszczenie w tej produkcji noweli Pierre'a Disciullo, pretensjonalnego bełkotu, który rozbija rytm całości.


Cytuj
Organizacja imprezy pozostawia jeszcze wiele do życzenia i na tym polu daleko nam jeszcze do UE, ale cieszy fakt że na ok. 250 miejsc w sali kinowej było z 600 chętnych.
Z tego co się orientuję, to film będzie wystawiany jeszcze 2 razy w ramach festiwalu, może o bardziej przystępnej porze (mój wczorajszy seans zaczął się ok. 22.20).

Chętnie usłyszałbym konkrety i przekazał organizatorom. Byłem na kilku festiwalach klasy A i poziom ENH nie odbiega jakoś drastycznie od tego, co tam widziałem. W paru kwestiach jest nawet lepiej. Tylko proszę nie pisać, że film pokazywany był na za małej sali i nie wszyscy chętni mogli go zobaczyć, bo to się dzieje na każdym festiwalu (w tym roku w Berlinie chcąc się dostać na film "Jezus Chrystus Zbawiciel" odbiłem się od drzwi sali dwa razy). A późna pora seansów to również norma na tego typu festiwalach.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1062 dnia: Lipiec 23, 2008, 08:38:33 am »
Gry komputerowe to też media ?

Trafiłem na galerię z gry Mortal Kombat vs DC Universe
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Dembol_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1063 dnia: Lipiec 23, 2008, 04:27:47 pm »
Dembol, jak potraktowali Dianę, Amazonkę w stroju kąpielowym?
W sumie nic ciekawego napisali. Cośtam o jej historii, walce z nazistami i że była jedną z pierwszych wyrazistych, silnych postaci kobiecych (cyt. "Morstonowie zdefiniowali kobiecość na nowo, przeciwstawiając nową superkobietę lansowanym latami mimozom i wesołkowatym trzpiotkom."). Podobno w latach 70-tych została ikoną wojujących feministek. Wydaje mi się, że ciężko być ikoną feministek biegając półnago, ale ja się na feminizmie nie znam. Na WW tym bardziej.

Gilbaert

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1064 dnia: Lipiec 23, 2008, 08:40:26 pm »
chciałbym serdecznie pogratulować gildii wspaniałego newsa!!!!!
a brzmi on (fragmenty):
Cytuj
Koziołek Matołek spotka się z bohaterami innych komiksów z okazji swoich 75 urodzin. Paweł Szarlota, Bohdan Buteńko, Tadeusz Baranowski i inni twórcy polskiego komiksu zilustrują spotkanie swoich bohaterów z kozłem, który szukał Pacanowa...
...
również: Michała "Śledziu" Śledziński, Marek Lachowicz, Ryszard Dąbrowski, Sławomir Kiełbusa, Tomasz Tomaszewski oraz Tomasz Niewiadomski.
pogrubienia moje.
kurde czytajcie te newsy przed publikacją, bo o ile "Michała" czy "Kiełbusa" ujdzie w tłoku, o tyle sadzenia takich baboli jak "Paweł Szarlota"... po prostu nie wypada na jednym z największych serwisów komiksowych w tym kraju.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2008, 08:42:21 pm wysłana przez Gilbaert »