trawa

Autor Wątek: Anime za Free  (Przeczytany 14287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Anime za Free
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 04, 2006, 10:48:45 pm »
Widzę, że coraz bardziej umiejętność myślenia zdroworozsądkowego zatracana jest na rzecz ujęcia legalistycznego.

Cytuj
Z tego chaosu wyłania się kilka konkluzji


Ja z tego też wyciągnąłem wniosek, bardzo prosty. Każdy, kto mi tu poda jakiś link do anime dostanie bana z miejsca.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Clayman_

Anime za Free
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 05, 2006, 09:27:22 am »
Cytuj
Irytującym jest, że jako kontr-argument podano odnośnik to artykułu na forum prawniczym gdzie autor tak samo przytacza te dwa paragrafy ale jego wniosek brzmi
"Zatem jeśli zrobisz kopię swojej legalnej płyty i dasz żonie do słuchania w odtwarzaczu MP3 lub samochodzie, jak najbardziej podpada to pod „dozwolony użytek” i nikt nie może Cię z tego powodu pociągać do odpowiedzialności."
Gdzie w tych paragrafach jest mowa u ze musi to być legalna kopia jakiegoś nośnika. Ech , brak słów.

masz racje
badzmy debilami i rozciagnijmy to jeszcze na piraty ze stadionu

bo przeciez nie napisano ze prawo autorskie dotyczy legalnych kopii
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Anime za Free
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 05, 2006, 10:40:17 am »
Cytuj
Gdzie w tych paragrafach jest mowa u ze musi to być legalna kopia jakiegoś nośnika.


W tych paragrafach? Nigdzie. Należy jednak pamiętać o założeniu ustawy, iż wszystkie niejasności interpretuje się na rzecz autora. Poza tym uznanie, że mowa jest również o nielegalnych kopiach nawet ja zaczynam uznawać za nadużycie; wątpię też, by taka była intencja ustawodawcy.

Przyznać trzeba, że ustawa jest dziurawa i niejasna, i jeśli rzeczywiście legalne jest ściąganie rzeczy z internetu, to tylko przez niedopatrzenie (a dokładniej przez to, że twórcy ustawy nie przewidywali takiej sytuacji i wolno reagują na zmiany). Niedługo jednak powinno to się zmienić. Przy tej presji mediów to kwestia kilku lat (przynajmniej mam taką nadzieję) a wejdą odpowiednie nowelizacje ucinające jakiekolwiek spekulacje. I znowu wrócą czasu składania się ze znajomymi na coś, zamawiania, a potem robienia kopii dla każdego :) - i dopiero to będzie w pełni legalne.

Aaa, już chyba wiem skąd ten pomysł o legalności nieodpłatnego rozpowszechniania jeśli anime nie jest licencjonowane na terenie Polski:

Art. 5.
Przepisy ustawy stosuje się do utworów:
   1) których twórca lub współtwórca jest obywatelem polskim lub
   2) które zostały opublikowane po raz pierwszy na terytorium Rzeczypospolitej
     Polskiej albo równocześnie na tym terytorium i za granicą, lub
   3) które zostały opublikowane po raz pierwszy w języku polskim, lub
   4) których ochrona wynika z umów międzynarodowych.


Pierwsze 3 podpunkty są jasne. Totalnie nie wiem jak jest z międzynarodowymi umowami w tej kwestii. Może Sol będzie wiedział.

Trochę rozjaśnia sytuację art 7.
Art. 7.
Jeżeli umowy międzynarodowe, których Rzeczpospolita Polska jest stroną,
przewidują dalej idącą ochronę, niż to wynika z ustawy, do nie opublikowanych
utworów obywateli polskich albo do utworów opublikowanych po raz pierwszy
na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub równocześnie na terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej albo opublikowanych po raz pierwszy w języku polskim
- stosuje się postanowienia tych umów.


Teraz jeszcze poszukać czegoś o tych umowach międzynarodowych.

ps. w rozumieniu ustawy: utworem opublikowanym jest utwór, który za zezwoleniem twórcy został zwielokrotniony i którego egzemplarze zostały udostępnione publicznie,

Na pewno jest wspólna dyrektywa dla państw EWG, ciągle nie wiem czy jest coś na szerszą skalę.

Offline tamago

Anime za Free
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 05, 2006, 01:41:38 pm »
Widzę że ostro dajecie na ten temat :shock:.......
Dal mnie piracenie jest do d**y... Z resztą z piratów nie ma się radochy...
Ja wole mieć (czyt. wolał bym mieć) oryginał seri Evangeliona niż pirata...

Wiele wnoszący do rozmowy post, zaiste. Szczególnie, że podobny już napisałeś w tym temacie wcześniej.

Offline nolifesking

Anime za Free
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 05, 2006, 06:15:24 pm »
Ja natomiast dla tych, którzy czytają i wiedzą co to jest CDA(okok prosze się nie rozwodzić na temat tego pisma)
W każdym razie jest tam ciekawa polemika na temat  piractwa (ogólnie każdego)

Offline @

Anime za Free
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 01, 2007, 10:27:06 pm »
Mam do was pytanko. Znalazłem taki oto regulamin
Został mi on przedstawiony podczas dyskusji o legalności filmów pobieranych z neta. Czy to jest zgodne z prawem? :?
O o o : tak była rozmowa:
Cytuj
Cytat: "@"
Cytuj
Po części racja, jednak można sciągnąć "coś" (nie wszystko) z internetu na czas nie przekraczajacy 24h, po czym to usunąć.

Samochód można też na 24h ukraść? :roll:

Co racja to racja... Ale są stronki, których administracja umożliwia tzw. wypożyczanie jakichś obiektów (e-książek, filmów itp.) na jakiś konkretny okres czasu. Tutaj przykład regulaminu jednej z takich stron. Warto poszukać w jakiejś wyszukiwarce, chociażby w google pod hasłem "wypożyczanie", czy "e-book".

I regulamin:

Cytuj
FOCUS X AND BEYOND jest systemem portali zamkniętych, dostępnych wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Rejestracja jest darmowa i nie pociąga za sobą żadnych obowiązkowych kosztów finansowych wynikających z daleszego korzystania. Rejestracja zobowiązuje do przestrzegania regulaminu. Zarejestrować może się każdy; należy posiadać sprawny adres e-mail, poprzez który wysyłane będą dane administracji konta.

System portali FOCUS X AND BEYOND ma charakter niekomercyjny, nie angażuje się w działania mające na celu osiąganie korzyści materialnych poprzez manipulowanie i przetwarzanie udostępnianego materiału.

WSZYSTKIE MATERIAŁY, KTÓRE SĄ ZAWARTE NA TYM SERWISIE INTERNETOWYM ORAZ STRONACH, KTÓRE SĄ INTEGRALNĄ CZĘŚCIĄ TEJ STRONY WWW, PREZENTOWANE SĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH I DLA SZEROKO POJĘTEGO POWSZECHNEGO DOBRA SPOŁECZNEGO. NIE MOGĄ ONE SŁUŻYĆ W JAKICHKOLWIEK CELACH NIEZGODNYCH Z POLSKIM PRAWEM. AUTORZY TEGO SERWISU NIE PONOSZĄ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI Z POWODU WYKORZYSTANIA MATERIAŁÓW TU ZAWARTYCH NIEZGODNIE Z POLSKIM PRAWEM W SZCZEGÓLNOŚCI, GDYBY TO SPOWODOWAŁO SZKODY OSÓB TRZECICH. JEŚLI WARUNKI WAM NIE ODPOWIADAJĄ, PROSIMY OPUŚCIĆ NASZ SERWIS.

Z pewnych kontrowersyjnych powodów, jeżeli jesteś związany (a) w jakikolwiek sposób jakimiś organizacjami rządowymi, do walki z piractwem komputerowym lub jakiejkolwiek innej grupy spełniającej te funkcje, lub jeśli po prostu jesteś pracownikiem tych grup, NIE MOŻESZ przebywać na tej stronie, nie możesz ściągać żadnych plików i nie możesz przeglądać żadnych plików HTML/PHP. Jeśli nadal będziesz przebywał na tej stronie (a nie da się inaczej niż poprzez zaakceptowanie wszystkich powyższych warunków), złamiesz międzynarodowe prawo do prywatności (paragraf 431.322.12 Internet Privacy Act podpisany w 1995 przez Billa Clintona) co będzie znaczyło że NIE MOŻESZ wysunąć względem autora serwisu, jego rodziny, administratora serwera oraz wszystkich, którzy tę stronę internetowa odwiedzają, jakichkolwiek zarzutów lub żądań. Jeśli akceptujesz i spełniasz powyższe warunki, możesz pozostać w serwisie. Jeżeli natomiast nie spełniasz powyższych warunków i ich nie akceptujesz natychmiast zamknij stronę!

Rejestracja daje użytkownikowi:

a) wgląd w zasoby (możliwość przeglądania) i dostęp do zasobów (możliwość korzystania) zawartych wewnątrz systemu FOCUS X AND BEYOND. ID i hasło są takie same dla wszystkich portali; w przypadku gdy pojawi się ramka logowania dla osoby już zalogowanej - należy wpisać te same dane co przy logowaniu głównym. proszę odnotować, że przeglądarka musi obsługiwać pliki "cookies".

b) dostęp do forum; przydzielany jest on automatycznie (ten sam ID i hasło). Dla osób nie przestrzegających regulaminu poszczególnych forów - może on zostać tymczasowo bądź trwale zablokowany. Korzystanie z forum jest przywilejem.

c) możliwość komunikacji prywatnej z pozostałymi użytkownikami i nawiązywanie bliższych znajomości z nimi w oparciu o dostęp do bazy danych osób zarejestrowanych.

Każdy nowo przybyły staje się automatycznie i za własną zgodą równoznaczną z akceptacją niniejszego regulaminu - częścią lokalnej społeczności przyjaciół składających się na grono użytkowników systemu FOCUS X AND BEYOND. Szanujcie się i pomagajcie sobie jak przyjaciele.

Osoby nie przestrzegające zasad obowiązujących w FOCUS X AND BEYOND mogą zostać wydalone włącznie z podjęciem wszelkich możliwych kroków uniemożliwiających ponowne zarejestrowanie się pod innym nickiem.

Konta użytkowników, którzy po rejestracji nie dokonali minimum jednego logowania są usuwane po 14 dniach.

Korzystasz z naszych zasobów więc uszanuj to, że muszą one w jakiś sposób funkcjonować. Współpracujemy z gronem wybranych przez nas osób, prowadzących różnego rodzaju działalność. Wierzymy że ich praca jest profesjonalna i na tyle wartościowa, że warto im pomagać. Dlatego też, co jakiś czas wysyłać będziemy reklamę związaną z ich działalnością. Ogłoszenia i powiadomienia systemowe wysyłamy wyłącznie do osób zarejestrowanych w systemie portali Focus X and Beyond. Akceptując regulamin portalu, wyrażasz zgodę na otrzymywanie takich informacji, a jeśli już jesteś osobą zarejestrowaną w systemie i nie chcesz otrzymywać od nas listów - wyrejestruj się (możesz to zrobić z poziomu własnego konta). Nie odpowiadamy za to, że ktoś dokonał rejestracji twojej osoby w naszym systemie portali bez twojej zgody.


W obecny skład systemu FOCUS X AND BEYOND wchodzą następujące portale:

1. Elektroniczny Księgozbiór KiPPiN.

Jest to elektroniczny księgozbiór będący częścią prywatnej biblioteki o tej samej nazwie. KiPPiN działa w sposób niepubliczny i niekomercyjny, a zbiory udostępniane są nieodpłatnie, w ramach obowiązującego niniejszego regulaminu. Ze względu na specyfikę, zbiory KIPPIN mają status internetowej (wirtualnej) biblioteki prywatnej o charakterze dydaktyczno-edukacyjnym. Profil tejże biblioteki jest specjalistyczny. Zawiera w sobie szereg elementów z wielu różnych dziedzin naukowych i ich pogranicza.

KiPPiN nie jest dyspozytorem praw autorskich udostępnianych tu materiałów (poza wyszczególnionymi przypadkami) ani też nie jest źródłem formy elektronicznej wszystkich tu obecnych materiałów (dla uniknięcia sporów o autorstwo cyfryzacji, pochodzenie źródeł treści elektronicznej ograniczone zostało do wglądu dla administratorów portalu).

2. Tłumacz z Wolnej Stopy.

Jest to interaktwny system wspomagania tłumaczeń tekstów znajdujących się w posiadaniu biblioteki KiPPiN - na język polski. Tematyka translacji zawiera się w obrębie KiPPiN, zaś preferowany typ materiałów to książki zagraniczne, które nie ukażą się w najbliższym czasie na rynku polskim.

3. Explorers - Odkrywcy Nieznanego.

Explorers jest przedsionkiem do utworzenia formalnego Instytutu Badawczego, zajmującego się rozwijaniem bezpiecznych technik nieinwazyjnych, służących rozwojowi alternatywnych stanów świadomości prowadzących do poszerzenia zdolności poznawczych człowieka o nowe obaszary i nowe narzędzia percepcyjno-intelektualne. Portal dedykowany jest Robertowi Monroe, który wraz ze swą ekipą wytyczył szerego map świadomości sięgających daleko poza fizyczne istnienie.

W kwestii części obecnie udostępnianych tu materiałów audio (Guided Focus Journey) istnieje niepisany spór o ich autorstwo, bowiem sygnał źródłowy pochodzi z aplikacji patentowych Hemi-Sync, zaś nagranie składające się z tychże komponentów powstało w wyniku działań osoby spoza zasięgu praw patentowych. Niemniej skuteczność nagrania warunkowana jest przez oba czynniki, zarówno kontrukcję nagrania jak i konstrukcję technologii akustycznej. Dodatkowym czynnikiem jest fakt prawdopodobnego uczestnictwa w tworzeniu projektu - osoby już niefizycznej, bezpośrednio związanej z prawami patentowymi.

4. Warsztat

Warsztat jest miejscem, w którym są rozwijane projekty programistyczne związane w sposób pośredni bądź bezpośredni z tematyką systemu portali FOCUS X AND BEYOND. Poszukiwani są osoby zajmujące się tworzeniem programów w delphi, c++ i innych językach, dających się przełożyć na aplikacje działające w systemie windows 98 wzwyż.

5. WingMakers - Polska Edycja.

REGULAMIN.

Pobieranie plików w systemie portali FOCUS X AND BEYOND jest dobrowolne, oczekuję przestrzegania następujących zasad.

a) pliki pobierane są na użytek własny; możesz pośredniczyć pomiędzy systemem a osobami z ograniczonym dostępem do internetu, ale w miarę możliwości - zamiast przekazywać pliki dalej, namów te osoby do rejestracji. Nie udostępniaj plików osobom, co do których masz podejrzenia o nieuczciwość mogącą doprowadzić do naruszenia panujących tu zasad. pobranych plików nie można przetwarzać na użytek komercyjny bądź mający na celu uzyskiwanie korzyści materialnych. Można je przetwarzać w ramach korekty, a więc naniesone poprawki należy kierować z powrotem do KiPPiN. Materiały z FREEFOOT TRANSLATOR wolno przetwarzać wyłącznie w obrębie systemu portali FOCUS X AND BEYOND.

b) pliki znajdujące się w KiPPiN podlegają regule "wypożyczenia". Nie powinno się ich archiwizować, kopiować na inne serwery, umieszczać na innych stronach linków doń prowadzących oraz przechowywać dłużej niż 2 tygodnie, udostępniać osobom nieupoważnionym. Tylko takie postępowanie może umożliwić dalszy rozwój i istnienie Elektronicznych Księgozbiorów KiPPiN. w przypadku spakowanych plików, zabezpieczonych hasłem - proszę pamiętać o nieupublicznianiu haseł potrzebnych do rozpakowania tychże plików. pliki WingMakers podlegają takim samym regułom jak pliki w KiPPiN, mimo iż ze względu na budowę portalu, same linki tego nie sugerują.

c) pliki znajdujące się w portalu Explorers mają charakter eksperymentalny. twórca konstrukcji nagrania Guided Focus Journey wyraża zgodę na jego udostępnianie, o ile wykorzystywany materiał nie będzie przetwarzany na użytek inny niż prywatny i własny; nagrania nie wolno wykorzystywać do celów komercyjnych i przynoszących korzyści materialne, wolno zaś nim się posługiwać w ramach prowadzonych doświadczeń z odmiennymi stanami świadomości. Twórca nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe wykorzystanie materiału.

INNE UWAGI.

Wyszczególnienia i wyjątki od regulaminu będą zawierane w bezpośrednim (z punktu widzenia dostępu) otoczeniu plików i materiałów, których one dotyczą.

Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi, które powinny być zawarte dodatkowo w niniejszym regulaminie, a które mogą pomóc w prosperowaniu FOCUS X AND BEYOND, proszony jest o wyrażenie swoich propozycji, opinii.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Za konsekwencje powstałe w wyniku korzystania z poszczególnych ziorów (wykorzystywanie technik pracy nad ciałem i umysłem, słuchanie nagrań, postępowanie według zaleceń twórców, korzystanie z oprogramowania, etc.) odpowiedzialność ponosi wyłącznie użytkownik. FOCUS X AND BEYOND i jego administratorzy nie namawiają ani nie zachęcają do żadnych działań opisanych w dostępnych tu materiałach. Jeśli masz jakieś wątpliwości, czy możesz coś stosować bądź z czegoś korzystać, skonsultuj się w tej sprawie z osobą upoważnioną prawnie do wydawania stosownych opinii; wszelkie treści płynące ze strony innych użytkowników FOCUS X AND BEYOND należy traktować jako sugestie, a nie nakazy i twierdzenia jednoznaczne. To co robisz - robisz na własną odpowiedzialność.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Anime za Free
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 02, 2007, 05:24:14 am »
Piramidalne bzdury.