Autor Wątek: Nowości maja  (Przeczytany 24934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Nowości maja
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 25, 2003, 09:28:57 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Krwawa Jatka- jak zwykle bardzo fajnie sie czyta opowiesci z SC, ale mam wrazenie, ze troszke gorzej mimo wszystko fabularnie to wypada. Jak dla mnie najgorsza  (co nie znaczy zla) czesc cyklu sposrod wydanych u nas.

Ja mam identyczne odczucia :) Chyba dlatego ze Miller tym razem niczym mnie nie zaskoczyl. Ale wciaz nowe Sin City jest bardzo dobre (mimo wszystko) :)

Offline jax

Nowości maja
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 26, 2003, 08:42:03 am »
Skorpion #2
Znacznie lepiej niż w tomie 1.  Przede wszystkim fabularnie: akcji jest przede wszystkim więcej, jest gęstsza i ciekawsza (choć i tak nie jest w stanie wznieść się ponad pewne schematy).  Rysunkowo chyba tez jest lepiej niż w tomie 1 - albo mi się tylko wydaje albo postacie, scenografia i wszystkie jest narysowane jeszcze precyzyjniej, jeszcze bardziej dopieszczone.  Jakoś w #1 rysunek mnie zawiódł (po tylu uslyszanych pochwałach),  a w #2 poraził (pozytywnie).
O ile po tomie 1 byłem zawiedziony, to po tomie 2 jestem do serii zachęcony.  W tej chwili jest to solidna rozrywka (ale i nic więcej).

Pieśń Strzyg #2
No, no - akcja się rozkręca, jest jeszcze lepiej niż w tomie 1.
Graficznie - nadal bardzo średni poziom rysunku realistycznego.
Naprawdę dobry tom (choć brakuje mu tego czegoś (oryginalności, pomysłów, błysku) żeby określić go jako świetny) - generalnie jest to bardzo solidna seria.
Choć jak dla mnie autorzy za bardzo dozują element fantastyki, jest go ciut za mało.  I może ogólnie akcja trochę za wolno posuwa się do przodu - w takim tempie to wygląda jakby była planowana na kilkanaście tomów (a kończy się na Zachodzie w kilku).
Warto kupić.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline graves

Nowości maja
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 26, 2003, 08:48:31 am »
Cytat: "jax"
Choć jak dla mnie autorzy za bardzo dozują element fantastyki, jest go ciut za mało. I może ogólnie akcja trochę za wolno posuwa się do przodu - w takim tempie to wygląda jakby była planowana na kilkanaście tomów (a kończy się na Zachodzie w kilku).


No, nie wiem czy skończy się na kilku tomach. Według informacji na Wraku -pierwszy cykl zawiera 6 tomów i zaczęto wydawać drugi od tomu 7. Biorąc pod uwagę, że też może mieć 6 tomów -to już będziemy mieli kilkanaście :wink:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Rzezbiarz.wg

Nowości maja
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 26, 2003, 10:56:47 am »
A propos Strzyg, rozbawiaja mnie bardzo nawiazania do filmow  w tym komiksie, byl w pierwszym tomie , jest i w drugim Palacz z Archiwum X. A w drugim pojawiaja się nie kto inny ale Vince i ten drugi, imienia nie pamietam (gral go Samuel L. Jackson) - chlopaki z Pulp Fiction. :-)
Zauwazył ktos z Was jeszcze innych moze???

Offline jax

Nowości maja
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 26, 2003, 11:02:46 am »
A tak - prawda! Też zwróciłem uwagę na tych typów z Pulp Fiction (Vince i chyba Luc Vega?).
(a jeśli chodzi o archiwum X - to nie wiem, bo prawie nie oglądałem).
Innych podtekstów filmowych (na razie) nie zauważyłem.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Rzezbiarz.wg

Nowości maja
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 26, 2003, 11:05:07 am »
Nie... ;-)
Vince Vega i ... no wlasnie... kto?

Offline graves

Nowości maja
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 26, 2003, 11:21:33 am »
John Travolta - Vincent Vega
Samuel L. Jackson - Jules Winnfield
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline graves

Nowości maja
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 28, 2003, 06:01:31 pm »
Gwidon - kupiłem i jestem zadowolony.
Wydane bardzo ładnie. Papier kredowy, grubsza okładka, kolorystyka również w porządku (no może mogłaby być nieco intenywniejsza :)  ).
Na każdej stronie 2 paski z czterema rysunkami stanowiącymi całość historyjki.
Wiele z tych pasków już widziałem w innych magazynach.
Całość robi dobre wrażenie. Polski komiks humorystyczny porównywalny (prawie) z zachodnimi produkcjami tego typu.
Jedno co niepasuje to cena. Moim zdaniem jest ciut wysoka, rozumiem, że papier kredowy itd, ale nie powinien kosztować więcej niż eryk szrama.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kurczaczek

Nowości maja
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 28, 2003, 08:55:25 pm »
Koniec miesiaca- co mialo wyjsc to juz wyszlo- czyli taki suchy okres w ktorym nie mam co kupowac- strasznie tego nie lubie...

Do nastepnego pakietuz Egmontu jeszcze 3 tygodnie (i tak bedzie slaby- tylko HB i Eden), a Mandra milczy i na 100% w ciagu najblizszych 10 dni nic od nich nie bedzie w Poznaniu.

AAAAA!

Ja chce jakis komiks.
...

Offline Macias

Nowości maja
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 28, 2003, 09:00:12 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Koniec miesiaca- co mialo wyjsc to juz wyszlo- czyli taki suchy okres w ktorym nie mam co kupowac- strasznie tego nie lubie...

Do nastepnego pakietuz Egmontu jeszcze 3 tygodnie (i tak bedzie slaby- tylko HB i Eden), a Mandra milczy i na 100% w ciagu najblizszych 10 dni nic od nich nie bedzie w Poznaniu.

AAAAA!

Ja chce jakis komiks.
jak chcesz,to kup mi jakis,bo tego szczescia,ze kupujewszystko co mi pasi,nie mam :wink:  moja lista zakupow na njablizsze miechy:100naboi:split sekynd czens;100N:heng lol blebleble;kaznodzieja#5,produkt,batman.powyzej tego raczej nie wyskocze.a wlasnie,wiadomo kiedy ten batman i co bedzie za historia w #1?

Offline graves

Nowości maja
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 28, 2003, 09:55:31 pm »
Ja jeszcze nic z majowego pakietu egmontu nie mam  :cry: . U nas jeszcze nic się nie pojawiło, a żeby kupić większą ilość wysyłkowo -czekam do jutra jak mi przeleją wypłatę na konto  8) .
Także przede mną dopiero zacznie się czytanie. :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kurczaczek

Nowości maja
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 28, 2003, 10:51:51 pm »
Cytat: "Macias"
jak chcesz,to kup mi jakis,bo tego szczescia,ze kupujewszystko co mi pasi,nie mam :wink:  moja lista zakupow na njablizsze miechy:100naboi:split sekynd czens;100N:heng lol blebleble;kaznodzieja#5,produkt,batman.powyzej tego raczej nie wyskocze.a wlasnie,wiadomo kiedy ten batman i co bedzie za historia w #1?



Kupic raczej nie bardzo- az tyle kasy to nie mam- tez nie kupuje wszystkiego co bym chcial- ale wszystko co musze miec juz mam :D. W Batmanie #1 bedzie historia Ego. Cokolwiek to jest.
...

Offline Kurczaczek

Nowości maja
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 28, 2003, 10:53:00 pm »
Cytat: "graves"

Także przede mną dopiero zacznie się czytanie. :)



Dobrze Ci. Fakt, ze mi tez jeszcze Ekspedycja#2 zostala do readniecia, ale to tak niewiele :(
...

Offline JANKE'S

Nowości maja
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 28, 2003, 11:05:07 pm »
Komiks to narkotyk, głód czytania nowych pozycji jest straszny...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Nowości maja
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 29, 2003, 10:24:06 am »
Cytat: "graves"
Gwidon
Jedno co niepasuje to cena. Moim zdaniem jest ciut wysoka, rozumiem, że papier kredowy itd, ale nie powinien kosztować więcej niż eryk szrama.

Kolorowy druk jest strasznie drogi. Eryk Szrama chyba jest cz-b, wiec sila rzeczy powinien byc tanszy. Moze sie w takim razie skusze, bo Gwidona pamietam z Krakersa.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything