trawa

Autor Wątek: Szarże taktyczne na skirmish. Coś nowego w 7 edycji?  (Przeczytany 8740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Galoch

Szarże taktyczne na skirmish. Coś nowego w 7 edycji?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 19, 2006, 07:02:29 pm »
Cytat: "JJ"

Trocki się myli. Wilki w maga nie wpadną.

Jacku, po to rozmawiamy, aby zbliżyć się do rozwiązania.
Czy Trocki się myli ? czy też uściślenie ?
Pozwól, że zacytuję
Szarże na pojedynczy model on foot, oddziały skirmish i załogi maszyn wojennych wykonujemy w następujący sposób – szarżuje się na najbliższy (pod względem ilości ruchu, jaką trzeba poświęcić), możliwy do zaszarżowania oraz widoczny* model. Szarżę trzeba przeprowadzić po jak najkrótszej linii. Dokładny kierunek szarży oraz ucieczki określa się prowadząc linię łączącą środki oddziału szarżującego, oraz środek podstawki szarżowanego skirmishera.
* To ostatnie kryterium nie obowiązuje, jeśli żaden z widocznych modeli w oddziale skirmisherów nie jest możliwy do zaszarżowania, ale oddział szarżujący ma zasięg do któregoś ze skirmisherów, którego nie widzi.
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

JJ

  • Gość
Szarże taktyczne na skirmish. Coś nowego w 7 edycji?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 19, 2006, 07:03:04 pm »
Przypominajka

b) Szarże na pojedynczy model on foot, oddziały skirmish i załogi maszyn wojennych wykonujemy w następujący sposób – szarżuje się na najbliższy (pod względem ilości ruchu, jaką trzeba poświęcić), możliwy do zaszarżowania oraz widoczny* model. Szarżę trzeba przeprowadzić po jak najkrótszej linii. Dokładny kierunek szarży oraz ucieczki określa się prowadząc linię łączącą środki oddziału szarżującego, oraz środek podstawki szarżowanego skirmishera.

* To ostatnie kryterium nie obowiązuje, jeśli żaden z widocznych modeli w oddziale skirmisherów nie jest możliwy do zaszarżowania, ale oddział szarżujący ma zasięg do któregoś ze skirmisherów, którego nie widzi.

Offline Marcin Galoch

Szarże taktyczne na skirmish. Coś nowego w 7 edycji?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 19, 2006, 07:47:39 pm »
No właśnie Jacku, nie dość że uściślenie wątpliwej jakości, to okazuje się, że z błędami.
Powiem szczerze, nie chciałbym grać wg tych zasad na DMP, a LS (reprezentowana w niezbyt miły sposób przez Trockiego) zamiast zbywać problem milczeniem zrobi, co do niej należy.
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

szafa@poznań

  • Gość
Szarże taktyczne na skirmish. Coś nowego w 7 edycji?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 19, 2006, 07:55:17 pm »
LS jest i czuwa. Chwałą jankielowi ze mu sie chce odpowiadac na ogromna ilosc  postow w tym podforum...

a co do szarz na skirmisz - no cóż, mylą się ci ktorzy chca jezdzic jak im sie zywnie podoba do skirmiszerów. Stwierdzenie "możesz kręcić w celu dostawienia maksymalnej liczby modeli do walki" stwierdza jednoznacznie, że nie możesz kręcić w żadnej innej sytuacji. Jesli sie z tym nie zgadzasz - polecam jakis prosty podrecznik do logiki ;)

Offline Marcin Galoch

Szarże taktyczne na skirmish. Coś nowego w 7 edycji?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 19, 2006, 08:18:37 pm »
szafa@poznań
To o czym napisałeś, nie pojawia się w tym temacie, na pewno nie jako dominujący wątek.
Proszę, przeczytaj uważnie i podyskutuj z argumentami, wiem, że potrafisz :)
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

JJ

  • Gość
Szarże taktyczne na skirmish. Coś nowego w 7 edycji?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 19, 2006, 08:22:10 pm »
Proszę o dyskusję, obawiam sie zamieszek.
To "kwestia zasad", nie trybuny stadionu piłkarskiego.

Ja ogólnie swoje zdanie powtarzam - zaczekajmy co GW wymyśli z FAQiem. Póki co, od grania zgodnie z uściśleniami, nikomu korona z głowy nie spadnie.

Offline Marcin Galoch

Szarże taktyczne na skirmish. Coś nowego w 7 edycji?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 19, 2006, 08:36:57 pm »
Jacku, wybacz, ale Szafa@poznan sugeruje mi brak logiki, a najwyraźniej albo
a) nie przeczytał tego co było do tej pory napisane, bo na poprzedniej stronie inny członek LS, Trocki, uważa (podpierając się tym uściśleniem), że trzeba robić weela, nawet jak nie jest konieczny
albo
b) nie wie, co jest w uściśleniu, sądząc, że jest tam zapis nakazujący szarże po prostej (albo przy najmniejszym weelu) podczas gdy, co udowodnił Trocki, jest tam co innego.

Szafa@poznan, jako że padłeś najwyraźniej ofiarą jakiejś propagandy, proszę, zapoznaj się z tematem i odnieś się do podstawowych argumentów:
1) Uściślenie jest wewnętrznie sprzeczne, raz nakazuje szarże po najkrótszej drodze, raz nakazuje obrót, nawet gdy nie jest potrzebny
2) Brak zasady wzajemności w uściśleniu, szarża na harcowników może wyglądać zupełnie inaczej niż szarża harcowników na ten sam oddział
3) Uściślono zasady szarży na skirmish na podstawie ogólnej zasady szarż, powinno uściślić się zasady wszystkich szarż.

innymi słowy
Cytat: "szafa@poznań"
Stwierdzenie "możesz kręcić w celu dostawienia maksymalnej liczby modeli do walki" stwierdza jednoznacznie, że nie możesz kręcić w żadnej innej sytuacji. Jesli sie z tym nie zgadzasz - polecam jakis prosty podrecznik do logiki ;)

jest prawdziwe wtedy, gdy zmienicie w ten sposób zasady wszystkich szarż.
Podpierając się logiką, jeżeli to, co napisałeś, odnosi się do wszystkich szarż (a jest to cytat z ogólnych zasad szarżowania) to błedne jest stosowanie go jedynie względem szarż na skirmish. Jakie jest bowiem zdarzenie przeciwne ?

Cytat: "JJ"
Póki co, od grania zgodnie z uściśleniami, nikomu korona z głowy nie spadnie.

Jacku, poprawienie błędnego uściślenia jest znacznie prostsze niż granie na DMP wg tego babola. I nikomu od tego korona z głowy nie spadnie.
Przecież sam widzisz, że jest do niczego, potwierdziłeś to.
Co za problem je odpowiednio przeredagować ?!?
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline thurion

Szarże taktyczne na skirmish. Coś nowego w 7 edycji?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 19, 2006, 08:47:23 pm »
wam to sie nie nudzi :P  :?:

JJ

  • Gość
Szarże taktyczne na skirmish. Coś nowego w 7 edycji?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 19, 2006, 08:50:03 pm »
Cytat: "thurion"
wam to sie nie nudzi :P  :?:


A co można innego robić w długie, zimowe wieczory?
Kominek, cygaro i lampka koniaku, to nie wszystko...

szafa@poznań

  • Gość
Szarże taktyczne na skirmish. Coś nowego w 7 edycji?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 19, 2006, 08:50:49 pm »
przepraszam, teraz to ja nie doczytalem :D

ale zaczynam sie faktycznie zastanawiac jak moglem przeoczyc to o wykonaniu szarzy po lini laczej srodek z najblizszym...

Offline thurion

Szarże taktyczne na skirmish. Coś nowego w 7 edycji?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 19, 2006, 09:03:27 pm »
Cytat: "JJ"
Cytat: "thurion"
wam to sie nie nudzi :P  :?:


A co można innego robić w długie, zimowe wieczory?
Kominek, cygaro i lampka koniaku, to nie wszystko...



ale dyskusja ta przypomina bardziej debate gronkiewicz waltz - marcinkiewicz niz dochodzenie do sedna sprawy :P

Marcin ma swoje zdanie i racje, wy macie swoje, i tak kazdy kazdemu udowadnia ze ma racje przez pare stron :P a niektorzy uwazni uzytkownicy forum czytaja uwaznie wszystko :) i sie nadziwic nie moga :P


p.s.
jako ze jestem 4tym w ilosci postow spamerem tego forum to moze by sie dalo zmienic podpis / range z tego stewart na cos innego?  bo Stewart mi sie zle kojarzy.. (to tak zeby postow bez offtopu nie bylo :P) (jakby sie dalo zmienic to bym sie musial gleboko zastanowic na co :P  takze poprosze o info czy sie wogle da :) )



pzdr ;) !

Offline Marcin Galoch

Szarże taktyczne na skirmish. Coś nowego w 7 edycji?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 19, 2006, 09:16:33 pm »
Cytat: "thurion"

ale dyskusja ta przypomina bardziej debate gronkiewicz waltz - marcinkiewicz niz dochodzenie do sedna sprawy :P

Marcin ma swoje zdanie i racje, wy macie swoje, i tak kazdy kazdemu udowadnia ze ma racje przez pare stron :P

Dzięki za śmiałe wejście w temat.
Mam nadzieję, że nie w celu nabicia dodatkowych postów.
Nie wiem, czy zauważyłeś, ale mimo wielu pokus by szczerze coś napisać, w zasadzie toczy się tu dyskusja na argumenty.
Wiem, wiem, to rzadkie i nietypowe zjawisko, dla wielu młodszych stażem osób zupełnie niezrozumiałe.
Ale są tego efekty:
Cytat: "szafa@poznań"
przepraszam, teraz to ja nie doczytalem :D

ale zaczynam sie faktycznie zastanawiac jak moglem przeoczyc to o wykonaniu szarzy po lini laczej srodek z najblizszym...


Cytat: "JJ"

Trocki się myli. Wilki w maga nie wpadną.


Cytat: "swieta_barbara"
Chcialbym podpisac sie pod Marcina prosba: dlaczego skirmisherzy nie musza szarzowac po najkrotszej linii, skoro uscislono, ze szarze na nich trzeba robic bez kombinowania? To przeciez jest ewidentne faworyzowanie.

Po 2 stronach widać, kto zaczyna mieć przewagę w sporze.
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe catendo czy jakoś tak . . .
Przy okazji Jacku, czy byłbyś tak uprzejmy wywalić każdy post nie na temat z tego tematu ? Żebyśmy nie stracili obrazu całości :D:D:D
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline thurion

Szarże taktyczne na skirmish. Coś nowego w 7 edycji?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 19, 2006, 09:22:46 pm »
widze ze tworzysz silne zaplecze rules lawyerowe bedace preludium twojego rychlego powrot do WFB  8)


fakt.. dla mnie dyskusja na argumenty to rzecz nietypowa.. ja jak widze uscislenie to gram jak tam napisali a nie szukam dziury w calym, ale pewnei jestem odosobniony w swoim rozumowaniu...

JJ

  • Gość
Szarże taktyczne na skirmish. Coś nowego w 7 edycji?
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 19, 2006, 09:23:51 pm »
Cytat: "Marcin Galoch"

Przy okazji Jacku, czy byłbyś tak uprzejmy wywalić każdy post nie na temat z tego tematu ? Żebyśmy nie stracili obrazu całości :D:D:D



Pewnie. Nie pozwolę by Thurion w spamowaniu mnie przegonił.  ;)
Juz tnę.  :badgrin:

A dla malkontentów, że LS czy Marcin Galoch nie na poziomie dyskutują, zerknijcie sobie z kim musimy sie zadawać.

Oto twórca zasad 7 edycji w akcji.


http://warhammer.org.uk/PhP/viewtopic.php?t=22577


Ktoś jeszcze chce narzekać na LS?

Ward na 5+ i regenracja na Smoku DE?
Czy ward na 3+ na niemagiczne i regeneracja na Smoku WE?
DMP za pasem....

Jankiel

  • Gość
Szarże taktyczne na skirmish. Coś nowego w 7 edycji?
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 19, 2006, 10:44:32 pm »
Dyskusja czy na wprost, czy po linii już się odbyła. Wygrała opcja po linii, bo pozwala na wyznaczenie dokładnej linii ucieczki w przypadku flee. Dodatkowo kierunek ucieczki jest tożsamy z kierunkiem szarży.