trawa

Autor Wątek: Farby  (Przeczytany 9223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline warmer

Farby
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 24, 2003, 01:50:16 pm »
Czy warto inwestować w podklad w sprayu GW i ich lakier matowy bo nie chcialbym kasy w bloto wywalić?Aha czy ktoś wie gdzie można kupić wiertarke podobną do dremela?A może ktoś ma opis zrobienia czegoś takiego bo ja kiedyś widzialem.
iva la Vifon na sucho ^^

Offline NemoOne

Farby
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 24, 2003, 03:24:17 pm »
Wiertarke możesz kupić u Mortimera na www.figurki.com
Chciałbym spotkać interesujących i wspaniałych ludzi... i ich zabić. Byłbym pierwszym chłopakiem osiedla, który miałby potwierdzonego trupa"

Offline Nilgar

Farby
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 26, 2003, 09:03:12 am »
Gruntować czymś musisz, ja na spraye Workshopu nie narzekam - jeśli masz tańsze i niegorsze rozwiązanie ok, ale kładzenia podkładu pędzelkiem nie polecam - to musi być cieńka warstwa, po której kolczuga nadal wygląda jak kolczuga, a nie jak wełniany swetr. Jeśli chodzi o lakier to też ważna rzecz tyle, że jest to satin (czyli półmat) i "trochę" się błyszczy, dlatego fachowcy używają go do ochrony figurki, a miejsca, które świecić się nie powinny traktują na zakończenie "zwykłym" lakierem matowym ze sklepu modelarskego.

Offline drachenfeles

Farby
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 26, 2003, 09:20:12 am »
Ja używam zwykłej farby w sprayu jako podkładu, ale wszyscy mi mówią, że ten GW jest wart swej ceny, kupiłem kilka modeli, które pokryte były podkładem GW i rzeczywiście jest różnica. Przedewszystkim nie jest śliski i nie błyszczy się, farba bardzo dobrze się trzyma, w przeciwieństwie do normalnych farb, które pozostawiają gładką, lśniącą powierzchnię, której farba nie chce równo kryć.

Offline warmer

Farby
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 05, 2003, 08:14:38 pm »
kto moglby opisać jak sie stosuje drybrysh.aha drybrushuje sie bokuem pendzla czy czubkiem.i jak brushuje chaos black skull white to czy chaos black musi byc suchy czy na mokro sie drybrushuje?
iva la Vifon na sucho ^^

Offline drachenfeles

Farby
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 05, 2003, 08:39:30 pm »
Nazwa suchy pędzel wzięła się od tego, że nie dodaje się wody do farby, a samo włosie powinno być tylko lekko wilgotne.
Szczegóły zależą od tego jaki element chcesz tą techniką pomalować.

Offline Dracon2

Farby
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 05, 2003, 08:43:59 pm »
metoda ta polega na tym:
maczasz pędzel w farbie, wycierasz go o kawałek papieru/gazety aż będzie malował na "sucho" i na figurke

Offline warmer

Farby
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 05, 2003, 09:21:09 pm »
eh to sie pendzel w wodzie macza ja nigdy tego nie robie.tzn jak czyszce pendzel to tak ale przy malowaniu to nie.czyli jak?najpierw pendzel w farbe potam zamoczyć w wodzie idopiero potem na figurke?to mi przypomina malowanie plaktaówkami  :)
iva la Vifon na sucho ^^

Offline drachenfeles

Farby
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 05, 2003, 10:27:30 pm »
Nie, nie chodzi o to, żeby rozcieńczać farby wodą, ma być nieco, jakby to ująć... tak jak mówił Dracon, farba na pędzlu musi przysychać odrobinkę i wtedy malujesz. Nie wleje się do zagłębień i ładnie pokryje wystające elementy, tzn tylko te, które dotkniesz pędzlem.

Offline Dracon2

Farby
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 06, 2003, 09:51:21 am »
bo jak sama nazwa wskazuje nie maczamy w wodzie, gdyż dry-suchy, schnący, a brush- pędzel, czyli suchy albo "zasychający" pędzel

Offline LastVegas

Farby
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 16, 2003, 08:06:32 pm »
Mam pytanie odnosnie malowania twarzy, jakich farb mozna uzyc by otrzymac najbardziej odpowiedni kolor, nie chodzi mi tu o typowego Flesha a raczej o kolory, ktore trzeba zmieszac, troche sie wyplukalem na czarny i brazowy ink i inne kolory, a poza tym nie chce mi sie bardzo czekac na przesylke. Prosze o jakas porade.
egions from Hell are marching to the gates of Heaven. I`m Their General, general of 7 Sins...And we have only one purpose. Destroy the world. The human world... The Paradise! We march to The Paradise!!!

Offline drachenfeles

Farby
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 17, 2003, 08:42:40 pm »
To zależy od tego jak bardzo opaloną chcesz uzyskać skórę i czy twarze mają wyglądać jak twarze umorusanych weteranów, czy ładnie umytych chłopcuf z altdorfu.

Polecem:
Bronzed Flesh
Flesh wash
Chaos black

Offline SmigLo7o7

Re: Farby
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 25, 2003, 07:43:28 pm »
Cytat: "warmer"
Jakimi farbami lepiej sie maluje i jakimi sie uzyskuje lepszy efekt?
Mam Witch Huntersów i malowalem ich Humbrollem tj.emalią i nawet wygląda to jakoś takoś.
Aha jak rozegram kilka bitew to moge bohaterowi kupić coś co nie jest w jego liście bandy np.Which Hunters Capitanowi pistolet pojedynkowy albo łuk?


ja maluje humbrolami i revellem i są super oczywiście liczą sie zdolności  
pędzle "0" i "00"  a i farby humbrola kocztują 4-5 zł a nie 11-14zł cytadele

mozesz kupić ale najpierw musiszdać skilla
la Pla Pla

Offline Raptaparat

Farby
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 25, 2003, 09:02:32 pm »
a gdzie ty Cytadelki widziałeś za 14 zł??
eep within the dark and twisted forests...

Offline SmigLo7o7

Farby
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 25, 2003, 09:45:49 pm »
Cytat: "Raptaparat"
a gdzie ty Cytadelki widziałeś za 14 zł??


qumpel kupil w zamościu serio widzialem cene. I dlatego wole humbrola i revella oczywiście olejne nie potrzeba podkladu gdy maluje sie metalowe figurki a pozatym jak policzylem mam 15 farbek i wydalem na nie ok.70zl
jagbym kupowal cytadele wydal bym ok.170zl
la Pla Pla