Autor Wątek: Farby  (Przeczytany 9233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline perian

Re: Farby
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 28, 2004, 06:21:14 pm »
Cytat: "szymon541"
Mam pytanie czy ktos z was uzywal farb pactra ?? U nasz w koszlinie znalazlem pactre i humbola to wszystko. Dajcie odpowiedz czy tym wogole da sie malowac, to akryle.


pactry nie polecam, wręcz odradzam. chyba, że do amlowania makiet (są tanie). ich podstawową wadą, jest to, że kiepsko kryją - wcale nie oczekuję od farbki, że po pierwszym razie będzie ładnie położona watstwa, ale jeśli po trzecim nadal przebija mi podkład i w dodatku nierówno się rozkłada, to znaczy, że z nią jest coś nie tak. ale, jak już mówiłem, do makiet się nada. zresztą spróbuj z jedną, a sam się przekonasz.
The body stronger. The mind sharper. The air cleaner. The grass greener. The pretzels crisper. The beer colder. The weekday shorter. The weekend longer. The sun brighter. The sky bluer. Life is better when you ride bikes."

Offline goobos

Farby
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 28, 2004, 06:50:46 pm »
pactra to jakas nedza-jak perian juz zawuwazyl kiepawo kryja. Jesli juz sie decydowac na farbki do modeli to juz lepiej wybrac tamiya-co prawda sa na izopropylu (perian popraw mnie jak jakies chemiczne glupoty gadam) i z deczka smierdza ale za to swietnie kryja-chociaz powiem szczeze ze do figurek ich nie uzywalem-tylko do modeli.
-(..)Wiec nie ma w wlace nic pieknego?Nie ma.Pot, krew smrod...Nie spotkalem takiego, co dostal mieczem i sie nie sfajdal." "Achaja" A. Ziemianski

Offline Raziel

Farby
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 02, 2004, 06:07:59 am »
Mam pytanie moze nie związane bezposrednio z farbami ale jest ono dla mnie bardzo wazne
Czym odtłuszczać figurki plastikowe zeby się nie rozpuściły??
attlecry of the Word Bearers:
"How much word could a word bearer bear if a word bearer could bear words?"

Offline Nazroth

Farby
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 02, 2004, 07:43:02 am »
Jeżeli chcesz "wyczyścić" plastiki to zrób to denaturatem - nudne, pracochłonne:(, ale skuteczne!!, a jeżeli chesz je dosłownie "odtłuścić" (bo z tym tez sie spotkałem)  to zrób to płynem do naczyń i szczoteczką do zębów:)
Pozdrawiam i miłej roboty...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Raziel

Farby
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 02, 2004, 07:51:22 am »
dzieki
attlecry of the Word Bearers:
"How much word could a word bearer bear if a word bearer could bear words?"

Offline drachenfeles

Farby
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 02, 2004, 09:17:33 am »
gdy masz je jeszcze w wyprasce to nalej ciepłej wody do miski, dodaj płynu do naczyń, zamieszaj i umyj całą wypraskę zaoszczędzisz trochę czasu.

Offline Dwalthrim

Farby
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 02, 2004, 09:22:30 am »
Pactra do makiet jest idealna, tania i na dość długo starcza! polecam.
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline the_one

Farby
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 03, 2004, 09:48:58 am »
Raziel, ja kedyś (przez przypadek) wyprałem plastikowego skavena i efekt był całkiem niezły. Poza zagłębieniami wyprał się do czysta
uri sacra fames!

Zadady Mordheim w naszym ojczystym języku
http://paradoks.net.pl/read/1698

Offline goobos

Farby
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 03, 2004, 10:54:21 am »
raziel:przeczytaj to a propos czyszczenia figurek:
http://www.paintingclinic.com/clinic/clinic.htm
znajdz tam removing paint i wejdz w: Ever Insane's Paint Stripping
-(..)Wiec nie ma w wlace nic pieknego?Nie ma.Pot, krew smrod...Nie spotkalem takiego, co dostal mieczem i sie nie sfajdal." "Achaja" A. Ziemianski