Autor Wątek: Maksymalizacja a las  (Przeczytany 4167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JJ

  • Gość
Maksymalizacja a las
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 12, 2006, 11:23:03 am »
Cytat: "Guldur"
tez tak uwazam, a pytanie bylo tylko dla pewnosci (wiec przez las musi szarzowac, aby maksymalizowac)
a co z drugim pytaniem?


Zakładając, że taka (twierdząca) jest odpowiedź na Twoje pierwsze pytanie (próbowałbym z tym polemizować), to;

- Zależy.

Jeśli jedynym możliwym sposobem maksymalizajcji jest wjechanie w las - hity od razu.
Jeśli maksymalizujesz przez "align"... Kłopoty...
Myślę, że najpierw impakty w regiment, potem D6 S6 w rydwan...
Zróbmy jeszcze trudniej.
Co jeśli przy align wchodzimy w Impassable, np w Obelisk?
Nie maksymalizujemy?
Giniemy od razu?
Wypłacamy impact-hity i ginemy?
Rzucamy walizką GW i wyciągamy z powrotem pchełki?

W las muszę wjechać, bo teoretycznie mogę przeżyć?
W Obelisk nie muszę, bo nie mogę przeżyć, więc oddział dostawia się do mnie?

Offline Christos

Maksymalizacja a las
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 12, 2006, 11:44:47 am »
Cytat: "JJ"



Giniemy od razu?
Wypłacamy impact-hity i ginemy?


Czemu giniemy?? Przegapiłem coś? To nie jest fleeing unit.
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Asassello

Maksymalizacja a las
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 12, 2006, 12:00:18 pm »
bo to byl rydwan He na ostatniej ranie :)..
jego szanse przezycia po wjezdzie do lasu wynosza pare procent (~3,33% :) ).. wiec jest "ginie od razu"

zasady niepodaja rozwiazania w tej konkretnej sytuacji i chyba trudno bedzie gdziekolwiek znalezc jakies cytaty na to zeby ten rydwan nie dostawal tych impactow...(moze w koncu jakis FAQ wyjdzie)
obecnie ta szarza to klopot grajacego rydwanem, zawsze moze nie szarzowac :)

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline Guldur

Maksymalizacja a las
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 12, 2006, 12:39:26 pm »
mialem Jacku na mysli troche inna sytuacje
wykorzystujac ten rysunek cobyl podany wygladalo by to tak)
1. rydwan jedzei rownolegle do lasu
2. przejezdzajac kawalek robi pivota i dojezdza do regimentu nie dotykajac lasu
3. styka sie z regimantemw ten sposob ze po align zmaksymalizuje ilosc modeli walczacych z obu stron
4. po wykonaniu align tylnia czesc podstawki jest w lesie
5. mam wiec sytuacje w ktorej najpierw szarza dochodzi, a potem czesc modelu znajduje sie w lesie (i np. rydwan traci od tego wszystkie woundy) - i pytanie dotyczylo tego czy oddzial dostaje impacty

sam chcialbym dostac odpwoiedz na pytanie ktore podales :)
pewnie odpowiedzi bylyby podane w tym slynnym fagow dotyczacym szarz, ktory rzekomo mial byc na stronie gw (pewni i tunnelingi bylyby tam wyjasnine)

wydaje mi sie jednak ze przez las musialby szarzowac by maksymalizowac, a w przypadku impassable nie musialby i szarzowany oddzial by sie dostawial albo nie bylo by maxa jednostek w walce?
ciezko odpowiedziec na te pytania

Offline Mućka

Maksymalizacja a las
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 12, 2006, 01:13:06 pm »
tak według mnie rydwan pierwsze zetknął się z oddziałem, wiec nawet w wypadku zniszczenia przez las rydwanu impacty powinny byc wyplacane, tylko wtedy jakby sie liczyl CR w tej walce....

Offline klimatyczny powergamer

Maksymalizacja a las
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 12, 2006, 03:28:07 pm »
Cytat: "Mućka"
tak według mnie rydwan pierwsze zetknął się z oddziałem, wiec nawet w wypadku zniszczenia przez las rydwanu impacty powinny byc wyplacane, tylko wtedy jakby sie liczyl CR w tej walce....


impact hity zadajesz w turze walki a rydwan dostaje hity od lasu  w turze ruchu... jeśli rydwan nie dożyje do tury walki to nie zada impact hitów.

proste i logiczne, nie ma co kombinować ;)
iję póki padnę... potem piję na leżąco...

JJ

  • Gość
Maksymalizacja a las
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 12, 2006, 03:37:39 pm »
Cytat: "klimatyczny powergamer"
Cytat: "Mućka"
tak według mnie rydwan pierwsze zetknął się z oddziałem, wiec nawet w wypadku zniszczenia przez las rydwanu impacty powinny byc wyplacane, tylko wtedy jakby sie liczyl CR w tej walce....


impact hity zadajesz w turze walki a rydwan dostaje hity od lasu  w turze ruchu... jeśli rydwan nie dożyje do tury walki to nie zada impact hitów.

proste i logiczne, nie ma co kombinować ;)


Fajnie, a w turze czego zadaje impakty uciekający rydwan?

Offline Guldur

Maksymalizacja a las
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 12, 2006, 03:58:02 pm »
a co z taka interpretacja?:
1. rydwan musi szarzowac przez las, by maksymalizowac bo
    a). nie ma zasady zabraniajacej wjezdzania mu w las
    b). jest zasada nakazujac maksymalizacje, chyba ze na skutek maksymalizacji szarza nie dojdzie do skutku (przy czym straty wynikajace z s&s czy wjazdu rydwanu w las do tego nie podchodza, a chodzi po prostu o zasieg szarzy)
2. rydwan nie nie musi maksymalizaowac jednostek walczcych, w przypadku, gdyby wjechal/badz robil align i znalazl by sie na impassable terrain ,bo:
    a). jest zasada zabraniajaca wchodzenie na impassable
    b). jest zasada nakazujaca maksymalizacje, ale tutaj ona nie obowiazuje bo w przypadku danej maksymalizaji szarza w ogole nie dojdzie

Offline klimatyczny powergamer

Maksymalizacja a las
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 12, 2006, 04:10:17 pm »
Cytat: "JJ"

Fajnie, a w turze czego zadaje impakty uciekający rydwan?


prowadzona dyskusja dotyczy rydwanu szarżującego do lasu ;)

powinieneś sam siebie zbanować za offtop :lol:
iję póki padnę... potem piję na leżąco...

Offline thurion

Maksymalizacja a las
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 12, 2006, 04:50:21 pm »
dla mnie to debilizm, koles dobrowolnie wjezdza swoim rydwanem w las zeby bic sie z wieksza iloscia wroga..

powinno byc jakies uscslenie ze wtedy kiedy moze sie cos stac zlego szarzujacemu to nei musi maksymalizowac... bo to jest irracjonalne..

a co jesli np jest oddzila w lesie

OOOO
LLLL


SS

i chce sobie wszarzowac smokiem ktory jest na 19 calu od odzialu, czyli msuze uzywac fly'a, co wtedy jest wazniejsze? fly, czyli nie maksymaluizuej a dostawiam sie tam gdzie nei ma lasu, czy maksymalizacja, czyli pale szarze..

jak ktos mi powie ze maksymalizacja to go wysmieje  :D

(o sorki stefi, nie dolecimy do tego odzialu ktory wlasnie chcielismy wsiamac, bo musimy sie dosatawic do jak najwiekszej ilosci typow, a przeciez ty stefi nie umiesz latac w lesie, takze nie ma co...)



pzdr !! :badgrin:

Offline Guldur

Maksymalizacja a las
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 12, 2006, 05:07:02 pm »
Thurion - tutaj spraw jest jasna - nie maksymalizuje sie jesli mozna spalic szarze - to akurat jest zapisane w rulebooku

Offline thurion

Maksymalizacja a las
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 12, 2006, 05:34:13 pm »
Cytat: "Guldur"
Thurion - tutaj spraw jest jasna - nie maksymalizuje sie jesli mozna spalic szarze - to akurat jest zapisane w rulebooku


to dobrze :D

bo juz sie balem  ;)

Shino

  • Gość
Maksymalizacja a las
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 12, 2006, 06:28:06 pm »
Cytat: "JJ"
Cytat: "klimatyczny powergamer"
Cytat: "Mućka"
tak według mnie rydwan pierwsze zetknął się z oddziałem, wiec nawet w wypadku zniszczenia przez las rydwanu impacty powinny byc wyplacane, tylko wtedy jakby sie liczyl CR w tej walce....


impact hity zadajesz w turze walki a rydwan dostaje hity od lasu  w turze ruchu... jeśli rydwan nie dożyje do tury walki to nie zada impact hitów.

proste i logiczne, nie ma co kombinować ;)


Fajnie, a w turze czego zadaje impakty uciekający rydwan?


masz racje t turze move.. .jednak gdyby sie tak pieknie zdarzylo, ze przejezdza przez combat to te impacty w przeciwienstwie do tych po szarzy nie licza sie do cc... dodatkowo jak sie zaszarzuje to ranki sie liczy przed impactami wiec sa one zadawane w cc...



ja mam tylko pytanie apropos przykladu thuriona... jest tak samo tylko smok jest znacznie blizej oddzialu. W ktorym momencie deklaruje czy szarza bedzie lotem czy nie? bo jesli musze maksymalizowac to smok powinien dojsc po ziemi... z kolei moze nie miec zasiegu i wtedy pali szarze?

Offline thurion

Maksymalizacja a las
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 12, 2006, 06:43:18 pm »
pewnie nie deklarujesz czy lecisz...

pewnie mierzysz czy dojdziesz na pichote, jak dojdziesz dochodzisz

a jak nie lecisz...


nie deklarujesz jakiego ruchu uzywasz, tylko dekalrujesz szarze


IMO oczywiscie :)

Shino

  • Gość
Maksymalizacja a las
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 12, 2006, 06:45:53 pm »
ale sprawdzam jakim sie poruszam przed tym czy po tym jak przeciwnik zadeklarue ewentualne flee? i czy jesli po tym to jesli mialem zasieg a przeciwnik jednak bedzie chcial uciekac to gonie go lotem czy nie?

 

anything